Şimdi Ara

52KF801 plakalı araç

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
5.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

82km hız sınırı bulanan bulunan yoldan, orta şeritte 75-80km hız ile gitmekteyim. Yol boş olduğu halde arkadan gelen 52 KF 801 plakalı araç selektör yapıyor iki defa orta şeritte olup sol şerit müsait olduğu halde sonra hatalı bir şekilde sollama yaparak önüme geçiyor. Bende bundan dolayı kendisine selektör yaptığımda iyice yavaşlayarak tacize başlıyor. Ön ve arka araç kameram ile görüntüleri kayıt ettim. Yorumlarınızı bekliyorum. İnsanlar neden bu kadar agrasif araç kullanmaya başladı halen anlayabilmiş değilim.

52KF801 plakalı araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SatanistKesenMucahidKedi -- 26 Mayıs 2018; 16:21:12 >

• Edit: Mesaj bir üste taşındı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SatanistKesenMucahidKedi -- 25 Mayıs 2018; 14:29:27 >
  • Daha öncesinde birşey olmuş olabilir mi?
  • biri Tuvnera kaza videosu atsın
  • Trafikte böyle davar çok böyle eğitimsiz andavallarla muhattap olmamak gerek, gerekirse selektör yapınca yol verilmeli, aileniz ve sevdikleriniz varsa gerekirse alttan alın ancak adalet olmadığı için memlekette aileyi/sevenleri üzme ihtimaline karşı haklı olsanız da alttan almakta fayda var. memleketin geldiği durumda bu duruma böyle cevap vermek çok acı ancak gerçekler böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KöfteSuyu

Daha öncesinde birşey olmuş olabilir mi?
    Yok olay videodaki başladığı an (selektör yaptığında) başlıyor.
  • Bu tip durumlarda ben uzunlari yakip arka tampona yaklasiyorum. Frenine fren gazina gaz hadi bakalim.

Altindaki de Allah bilir 68 HPlik dizel Fiesta.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi yalan yok, özellikle otobanda, sağ şeritteki araçla aynı hızda orta şeritte gidenlere çok sinir olurum. Madem sağ taraftakinden daha hızlı gitmiyorsun, o zaman sağ şeride geçeceksin. Bazen beni iyice çileden çıkarır bu tipler, ben de selektör atarım. Sonrasında nizami şekilde sollar geçerim.

Burada sizin hatanız sağ şerit o anki hızınıza müsait iken orta şeritten gitmek. Karşı taraf da bela çıkarmaya müsait bir tip. Siz de arkasından selektör atınca olay büyümüş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Şimdi yalan yok, özellikle otobanda, sağ şeritteki araçla aynı hızda orta şeritte gidenlere çok sinir olurum. Madem sağ taraftakinden daha hızlı gitmiyorsun, o zaman sağ şeride geçeceksin. Bazen beni iyice çileden çıkarır bu tipler, ben de selektör atarım. Sonrasında nizami şekilde sollar geçerim.

Burada sizin hatanız sağ şerit o anki hızınıza müsait iken orta şeritten gitmek. Karşı taraf da bela çıkarmaya müsait bir tip. Siz de arkasından selektör atınca olay büyümüş.
    Sizin mantığınızla düşünürsek sol şeritte boş müsait o zaman, o araç sol şeritten gitmesi gerekli (benden daha hızlı çünkü) ve otoban değil 82 hız sınırının olduğu bir yol. Hız kurallarına hiç değinmiyorum bile.
  • Çomaristanda sıradan bir gün.

Sonuna kadar haklısınız. Kameranız nedir bu arada. Harika çekim yapmış. Marka ve model mümkünse ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslinda sola gececekmis ancak Soldan bir arac kaptirdigi icin hizini kesmemek adina sizden yol istemis..Sonra Solunda ki arac gecince o da sol serite geciyor..

Sadece hizini kesmemek icin selektor yapmis..

Tabi burada sizin hic bir sucunuz hataniz yok..Trafik magandasi benim gözüm de..

• SatanistKesenMucahidKedi kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz doğru. Ama ikinizde de kusur var. Fakat o, çizgiyi aşıp kendi kendine ceza kesmeye kalkmış.
    Bu dediğim kural hız sınırından bağımsızdır. Trafiğin sağdan aktığı yollarda, hızınızın müsait olduğu en sağ şeritten gidersiniz.
    Hız kuralına gelince, kuralın uygulayıcısı siz değilsiniz. Siz uymakla yükümlüsünüz. Hız sınırını aşıyor diye birisine yol vermemek de yanlış bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SatanistKesenMucahidKedi

Sizin mantığınızla düşünürsek sol şeritte boş müsait o zaman, o araç sol şeritten gitmesi gerekli (benden daha hızlı çünkü) ve otoban değil 82 hız sınırının olduğu bir yol. Hız kurallarına hiç değinmiyorum bile.

Alıntıları Göster
    Bakın Fiestanin yaptığı hareket çok yanlış ama 4 şeritli bir yolda hız sınırı ne olursa olsun sağdaki 2 şerit boş ise soldan 2.seritte gitmek doğru değil kusura bakmayın

Eğer boşsa en sağ şeritten gideceksiniz

Ben ne de olsa en sol şeritte değilim istediğim hızda giderim çok yanlış bir tavır bence yapmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık o kadar çok alıştık ki bu barzolara kelimeler yetersiz kalıyor. Bir önceki araç soldan aktı gitti işte sen de git. Hayır bu neyin kafası bir türlü çözemiyorum. Ulan o arabalara binince ölümsüz olmuyorsunuz az kurallara uyun
  • zibidi gonzales kullanıcısına yanıt
    Ayıp ama...
    https://www.youtube.com/watch?v=6cCpuClg3o8&

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AwerlawK -- 21 Mayıs 2018; 1:47:32 >
  • Böyle selektör atanlara ben direk sol ayakla hafiften frene dokunma işlemi gerçekleştiriyorum. Ya kendilerini sağa sola atıyorlar, yada dikiz aynasından kayboluşlarını izliyorum.
  • quote:

Şimdi yalan yok, özellikle otobanda, sağ şeritteki araçla aynı hızda orta şeritte gidenlere çok sinir olurum. Madem sağ taraftakinden daha hızlı gitmiyorsun, o zaman sağ şeride geçeceksin. Bazen beni iyice çileden çıkarır bu tipler, ben de selektör atarım. Sonrasında nizami şekilde sollar geçerim.

Trafik kanununda ; 3 şeritli yolda orta şerit , sağ şerit ile aynı hızda gidemez diye bir madde yok.
    Sağ şerit hız limitinde gidiyorsa orta şerit hız sınırını geçmek zorunda mı ? Nasıl garip düşünceler bunlar
    Zurnanızdan davul uydurmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ka7 -- 21 Mayıs 2018; 14:26:58 >
  • Hızla geldiği için sizi uyarmış olabilir. Niye hemen misilleme ihtiyacı duydunuz anlamadım. Bende sol şeritten süratli gittiğim zaman sağdakine uyarı maksatı ile bi selektör atarım. Belki dalmıştır, sağ şeride geçmesin beni fark etsin diye.

Edit:Önünüzde kamyon olduğu ve kendisi sollamaya çıktığı için sizi uyarmış. Sizde durduk yere tribe girmişsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 21 Mayıs 2018; 4:17:49 >
  • Adamın suçu yok esas tacizi siz yapmışsınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Siz bence trafik kurallarını birkez daha öğrenin..Otobanlarda 3 şeritli yollarda en sağ şerit kamyon-tır vs gibi ağır vasıta araçlar içindir orta şerit ise normal seyir yapan araçlar içindir..
    ...Sol şerit devamlı seyir için değil gerektiğinde araç sollamak kısa süreli hızlanmak veya hadi en iyimser yaklaşımla hız kurallarına uymayıp son sürat basıp gidecekler içindir.

...Bunun dışında orta şeritte kurallara uygun giden aracın kıçına yapışıp hadi daha hızlı git demek en basit tabiriyle Öküzlüktür.Bu Öküzlerdende maalesefki bizim ülkemizde bolca bulunmaktadır..

NOT:Sözlerim genel manadadır size değil.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.