Şimdi Ara

[+51 kişi] Sonuçlar açıklanana kadar sorulara bakmayacaklar kulübü #DirenYGS (son 18i6 gün)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
4.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 12 Mart edition: Eğer kötü bir sonuç gelirse 28 marta kadar için içini yer, şuanki sınav çıkışı psikolojinden 10 kat daha moralin bozulur ve 10 günlük Lys çalışmanı hiç eder

Ama eğer bakmazsan kaybedecek bir şeyin yok. Sonuç iyi gelirse 28 Mart da sürpriz olur ve mutlu olursun, kötü gelirse en azından iki kere üzülmezsin hem net hesaplarken hem sonuç karşısında, günlerce kaç k gelir kafasına girmezsin. Ancak her halükarda için daha rahat olur ve unutma ki Lys nin önemini Ygs den çok daha fazla, 2 haftada yürür gidersin tempoyu yakaladığın an kötü bir sonuç gelse de iyi gelse de hırsını daha da yükseltirsin.

Sınav sonrasında oluşan kaos ortamına hiç bulaşmayıp sınav kitapçığından tek tek kaç net çıkardığını hesaplamayacaklar kulübü olarak tüm üyelere şimdiden azimli direnişler diliyorum.

Özellikle mezunlar hak verecektir ki sınav sonrasında kaç net çıkardığını soruları doğru yapıp yapmadığını kontrol etmenin hiçbir faydası olmadığı gibi Lys ye yönelik 2 haftalık çalışmayı ciddi şekilde etkileyebilir. Yüksek net bile çıksa sıralamaya dair şüpheye düşüreceği için Lys çalışmasını verimsiz kılar.

Fakat özellikle beklediğinizden de düşüş net gelirse, işte o zaman hayatınızın en büyük moral kayıplarından birini yaşarsınız ve sonuçlar açıklanana kadar Lys hiç çalışmaz ya da çalışıyormuş gibi yaparsınız. Ancak net hesaplamadığınız vakit, ola ki sonuç kötü bile olsa sonuç açıklanana kadar bundan haberiniz olmaz, bu da Ygs sonrası birkaç günlük dinlenmenin ardından en az 10 gün boyunca verimli çalışmanıza sebep olur. Sınav sonuçları açıklandığı gün beklediğinizden kötü gelmiş bile olsa 10 günlük verimli Lys girişi sayesinde toparlanmanız ve Lys ye devam etmeniz daha kolay gerçekleşir. Öteki türlü ise hem sınav günü netleri kontrol ettiğinizde yaşanan hayal kırıklığı hem de sonuçlar açıklandığında yaşanan hayal kırıklığı derken Mart ayı çöpe gitmiş olur.

Olayın en büyük ve asıl zevki ise, Sınavdan beklediğiniz ve üstünde bir sıralamaya girmeniz durumunda olur, ki sonuçlar açıklandığında müthiş bir sevinç yaşarsınız.. Sınav günü kontrol ettiğinizde ise yok filanca nete kaç k gelir yok filanca netle şuna çekebilir miyim derken zaten sonucun hiç heyecanı kalmaz adam akıllı, olan yine vakte olur ve bu da verim düşürür...

Geçen sene sınav günü kontrol etmiş biri olarak bu hataya ikinci kez düşmeyeceğim. Bu gayede kararlı olanları ve sonuna kadar direnecek olanları şimdiden tebrik ediyorum.

[i]Direniş Üyeleri

1) Casper1907
    2) züpermen1
    3) ElonMusk
    4) etunbak
    5) Kartal1363
    6) Alveraz Balanta
    7) J.Valjean
    8) AppleFB
    9) Mormegil7
    10) Eyı wırk
    11) DwarfDarwin
    12) xasger
    13) allantoyis
    14) şurdanbiöğrenciabi
    15) mrtigers
    16) biqbanq6
    17) elementalko
    18) Jbrutus
    20) mimaradayıxxx
    21) menafk
    22) DieHunter
    22) Bilge Akeldan
    24) blazetthefuckup
    23) Starixa
    25) alternatiftıpçı
    26) ayranmadeni
    28) Wonder Duck
    29) lokumlumarul
    30) Micheal Sikkofield
    31)) WhatlfWas
    32) mezuns61
    33) marzenbencher
    34) myxomcyto
    35)Kennelmus
    36) Uçanpanda
    37) Sergen 590
    38) zw
    39) mqynibb
    40) largesse
    41)kartal1363
    42) batublood
    43)Rabelshade
    44)Alhekthkystle
    45)mirlivaa
    46)Cebteraus A.
    47)Basketballer35
    48)genova88
    49)tıporfeed
    50)garavenli11
    51)proqamer98
    52)
    53)
    54)
    55)
    56)
    57)
    58)
    59)
    60)
    61)
    62)
    63)
    64)
    66)
    67)
    68)
    69)
    70)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J.Valjean -- 12 Mart 2017; 14:46:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Gelmek istiyomda çıkmaktan korkuyom hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıklanır açıklanmaz sorulara bakacaklar burdan artılasın
  • Yaz direkt beni ben baya kararlıyım bakmayacagım.

• sonuna kadar katılıyorum hocam sana

• Mr.Chesterfield kullanıcısına yanıt
    +1 eninde sonunda belli olacak zaten

• heyjude9 kullanıcısına yanıt
    Uyuyamam abi yav ben.
  • Mr.Chesterfield kullanıcısına yanıt
    abartma

• ben, geçen yıl baktım dikkatsizlik hatalarıyla duvarları yumrukladım
  • Gecen yıl eksik hesaplamışım dediğin gibi o dönem berbat geçiyor birde çevrede fazla söyleyen kaynıyor iyice moral dipte.

Sözde 38 39 mat yapıp 30net anca gelenleri ağlarken görmek ayrı bir zevk ama.

• O kadar para veriyoruz onlar ugrassin bakcam da hesapliycam da beni de yazin

• Yaz beni yoldaş. Direne direne kazanacağız.

• Kanka bakıyosun ister istemez . Geçen sene bakmıyıcam dedim baktım forumda 1-2 soru cevaplamışlar doğru çıktı heyecanlandım baktım 4-5-6-7-8 doğrıu derken iyice orgazm oldum ve bir baktım hepsini kontrol etmişim. Ama o arada yanlış görünce dünyan başına yıkılıyo resmen... Halbuki o kadar emindin onu işaretlerken...

• Ben de kontrol etmeyeceğim kontrol ederken çıkan her yanlış 1 yıl alıyor ömürden

• Ben o hatayı lys mat da yapmıştım zaten 15 soru işaretlemiştim 5 yanlış görünce kalem olan edebiyat çok kotu geçmişti

• Benide yaz forumada girmicem bu süre icinde

• Yaz beni dostum, bakmıycam bi aksilik olmazsa

• Hadi on ikinci sınıflar bilmiyor bu işi de sen biliyorsun. O meraktan öyle bir bakılıyor ki o meraktan öyle bir çalışılmıyor ki, bunu 12 biri söylese neyse de senden beklemezdim
  • Yaz yaz yaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaz kardeş arkadaşlarla bile buluşmayı düşünmüyorum kaostan beslenmiyorum...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.