Şimdi Ara

50BİN TL İLE İŞ KURMAK ?? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
2
Favori
72.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PS3 cafe açacaksan mutlaka varoş (gelir düzeyi dar topluluk) mahallelerin olduğu bölgelerde aç, eğer yoksulluk sınırının altında olan bölgelerden herhangi birine açarsan iyi iş yapabilirsin çünkü o halkın ekonomik olarak o lüksü karşılayacak gelirleri olmamalı ki, gençler 3-5TL elindeki geliri PS3 vs gibi eğlencelere harcasınlar.

Şunu sakın unutma, bir işyeri açarken o işyerinin sahip olduğu materyallere halkın hangi gelir düzeyi ulaşabiliyor? bunu irdelemelisin.Cafe - Lokanta vs. tarzı yerler açacaksan aklın mutlaka halkın gelir düzeyinde olmalı ve o işyerini açarken konum olarak sermaye doğrultusunda hangi bölgelere açabilirim ve o bölgedeki toplumun durumu nedir onu irdelemelisin.Kısacası birşeyler pazarlayacaksan ilk işin "insanların yapısı ve gelirleri" olmalı*****

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaea -- 22 Aralık 2009; 23:28:58 >

• Okul yakınında olursa ps3 kazandırabilir ama onun dışında ara sokaklarda felan açmak yanlış olur.Hadi onu geçtim işlek yerde bile açsanız pek kazandırcağını sanmam ama gidip bi lisenin çaprazına açarsanız o zaman hem oyundan kazanırsınız hem poaça,içecek türü satışlardan...
    Biz de ganyan bayii düşünmüştük.İddaa ganyan loto hepsi birlikte ama sıra olayı varmış ve şuan imkansızmış sıra kapmak...
  • Yemek sektörü asla ölmeyecek ve her gecen gün büyüyen bir sektör artık evde yemek yapanların sayısıda azalıyor. Temiz , sağlıklı bir yemek şirketi açabilirseniz iyi para kazanırsınız yada

yurt kantini ihalesine girin olmadı

üniversitelere yakın tarz bir cafe fiyatlarr hafif tuzlu olsunn, gelen sayısı artacaktır
  • arkadaşım gıda sektörüne kesinlikle girme derim. heleki anlamıyorsan. anlayanlar bile artık zor çeviriyor işyerlerini.
    ps2 ps3 temiz iş. açıkçası sermayem olsa düşünmeden açarım. yer çok önemli ama kirada önemli. bu ikisi dengeli olması lazım.
  • @2n4...4Life
    hiç böyle düşünmedim

@YoungAnıL
    80-90bin olana kadar ne yiyicez biz

@Chimaerane
    ah öyle bir yer bulsam..
  • bardakta mısır sat
  • benim kafamda tasarlamış olduğum bir proje var. 3 katlı bir binaya

zemin kat: çiçekçi
    1. kat: fotoğrafçı
    2. kat: kuaför - güzelik salonu
    3. kat : kafeterya
    olacak şekilde işletme kurmak. evlenecek olan çift arabayı kapının önüne çekecek, arabası süslenecek, gelin kaynana vs... kuaförde saçları yapılacak, son olarakta fotoğrafları çekilecek. beklemek isteyenler kafeteryada oyalanacak.

bence böyle bir işletme süper ötesi olur. ama maliyet ne tutar onu bilmıyorum
  • bizim burda daisy internet cafe var karşısındada ps3 cafe açtı adam içerde 10 dan fazla makine var ps3 olarak internet cafeyi sayamadım çok büyük adamların 2 mekanda gece 12 lere 1lere kadar tıklım tıklım gece dükkanı kapatınca paraları para sayma makinesiyle saydıklarına eminim ama bana kalırsa ps3 cafe veya internet cafe işlerinin pek gelecegi yok ..Kimsenin yapmadıgı bişey bulun ve o iş üzerinde yoğunlaşın %100 başaralı olursunuz
  • Dostum inşallah durumunuz düzelir.

Chimaerane arkadaşımızın poğaça,simit vs. fikri çok mantıklı. Bizim ara sokakta bi PS2/3 cafe var. Adı PS2/3 cafe ama kasasının yanında bir raflar var yemin ediyorum mini bakkal gibi tost bile yapıyo. İçecek, sıcak çorba ne ararsan var.

Yer olayında dershane/okul yanı çok mantıklı buna ilaveten oturduğunuzun yerin işlek bi kesimi cadde arası vs. yerler olabilir. Başlangıç için 10 makine yeterlidir. Ama daha da önemlisi dükkanın içerisi güzel olacak böyle koltuk filan. Ben kendi fikrimi söyleyeyim PS3 cafe tercih ederken genelde ayaklarımı uzatabileceğim ortamları tercih ediyorum.

Bide güvendiğin bi 2.el satan yerler varsa PS3, plazma, koltuk oralardan alabilirsin. Ama bak yiyecek olayı çok önemli. Bide sakın bilgisayar alalım filan demeyin. Çünkü bilgisayarı olmayan evler kalmadı artık. Bayramlarda bile internet cafeler dolmuyor. Ama PlayStation lüks birşey olduğu için Türkiye'de her eve gireceğini pek zannetmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: YoungAnıL

50.000'i at bankaya 80 90 bin olana kadar elleme sonra o paraya araştır yakın uzak farketmez 2 katlı bi ev bul kiraya ver,

350 den versen ayda 700 lira cepte onuda bankada biriktirir artık katmı çıkarsın birşeylermi alırsın bilemem en garantilisi budur.

fikir mantıklı da, o paranın neredeyse ikiye katlanması 2-3 senede olacak bişe de değil o da var..
  • bulunduğun semtte gold pc mağazası yoksa bayilik alabilirsin
  • oto yıkama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: huntertr00

ps3+ps2+pc cafe aç parayı kırarsın birde denemek için 1 adet xbox360 al rehavet görürse artır parayı kır

rağbet değil mi hocam
  • 50 bin liraya millet arabasını almıyo bu parayı işten çıktınız alın size sus payı olarak görüyorum
    özellikle yurtdışında yaşayan birisi için bu para bile değil bitaraflarıyla gülerler bu uygulamaya.
  • Ne yaparsanız yapın kaliteden ödün vermeyin.
    Ayrıca yapacağınız iş için felsefeniz şu olsun:
    1000 kişiye hitap edip günde 1000 lira kazanmaktansa,
    100 kişiye hitap edip günde 1000 lira kazanın.
    zaten kaliteye yöneldiğiniz zaman bu dediğim kendiliğinden gelecektir.
  • Tüm cevaplar için teşekkür ederim....
  • Gelecek sene için okul kantini ihalesi kovalayın derim..
  • Ya ne PS3 cafesi ne internet cafesi ya...Herkez tutturmuş bir ps3 cafe..Neredeyse artık her evde pc var,ona nazaranda ps3 olmasada 2 olanıda çok var.Biraz değişik yaratıcı düşünün beyler..Zaten Ps3 yazanların çoğunun -18 olduğunu düşünüyorum.Unutmayın sizin gibi bu işi düşünen ve uygulayan 100lerce kişi var,farkınız olsunki para kazanın...
  • oto yıkama ama güzel cadde üstü adı orjinal özel isim yazan yer kagıtları gibi şeylere önem verilirse tutar.tabi bütçe yetermi bilmem
  • hocam bakırköyde ya da ne bilim herhangi bi alış veriş merkezine yakın bi yerde göt kadar bi dükkan bulcaksın.orda ev yemekleri yapıp satcaksın.olay da şöyle gercekleşcek.annen ya da ablan ya da başka bi hanım yemek yapcak.çok alengirli şeyler olmasına gerek yok.yenilebilir olması yeter zira millet de bunlara para vermicegi için kaliteye cok bakmicak.

firmalar genelde calışanlarına multinet-ticket-sodexho gibi yemek kartları verirler.günlük ortalam 5-7 arası lira falan.sen de bu yemek firmalarıyla anlaşcaksın.pos makinalarını koycaksın tükana.

geriye kalan tek şey broşür bastırıp bu firmalra dagıtmak olcak.e tabi broşürün kenarına da multinet-ticket-sodexho yazmayı unutma.gercekten cok az sermayeyle çok iyi para kırarsın.playstation falan sakat iş.seney ps4 cıktıgında dükkanın %30 deger kaybeder
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.