Şimdi Ara

508 SW (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
459
Cevap
12
Favori
29.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç çok güzelmiş yahu. Kazasız belasız binersiniz umarım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Anladım Allah kaza bela vermesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

Eski nesil 508 firmanın en sorunlu araçlarından biriydi

Ayrıca Passat Variant bagaj hacmi 508’den büyüktü

Bagaj hacmi biraz fazla diye yol tutuşu yalıtım performans’dan ödün vermem üstüne ciddi bir miktar para ekler A4 Allroad Quattro alırdım

Audi Volvo ile Peugeot kıyaslanamaz tabii

Ama Yeni 508 tasarım olarak güzel olmuş
    Uzun dönemde trim sesi dinlemek lazım
    Eski nesil 508 firmanın en sorunlu araçlarından birisimiydi.
    Hocam biz sana gaz verdikçe sende kendini gerçekten otomobilden anlıyor sanmaya başladın herhalde.
    508 peugeot firmasının ürettiği en sorunsuz araçlardan birisidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 31 Ocak 2020; 10:51:59 >
  • Allah kimseye kaza bela vermesin, sağolun arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Hocam bu araç kapalı garaj aracı, bende aldığımdan beri araca hiç bir araca göstermediğim ihtimamı gösteriyorum (kapı fitilleride dahil) şu an için hiçbir sıkıntısı yok.
    Sadece ön cam değişiminden sonra kötü zeminde trim sesleri peydah oldu.Araçtan tek şikayetim bu.
    Araç 40 yaşımdan sonra tekrar 20 li yaşlarımdaki gibi otomobil keyfi veriyor bana.

Alıntıları Göster
    Adınıza sevindim. Güle güle iyi günlerde binin :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben eski nesil Peugeot araçları gerek kalite gerek tasarım anlamında beğenmiyorum.
    Eski 508 tasarım yüzü eskidiği gibi, mekanik ve elektronik arızaların yanı sıra, iç ve dış malzemelerinin de kısa sürede deforme olduğunu gördüm.

Otomobilden "iyi anlayan" birinin bu kalitede bir araç tercih etmiş olmasını çelişki olarak nitelendiriyorum.

Evet ben de zaruret nedeniyle satın aldığım 308'e binmiştim ama dönemin premium otomobilleri ve Volkswagen ile kıyaslandığında çok gerideydi

Yeni 508 2008 208 tasarımlarının güzel olduğunu söyleyebilirim.
  • quote:

Ben eski nesil Peugeot araçları gerek kalite gerek tasarım anlamında beğenmiyorum.
    Eski 508 tasarım yüzü eskidiği gibi, mekanik ve elektronik arızaların yanı sıra, iç ve dış malzemelerinin de kısa sürede deforme olduğunu gördüm.

Otomobilden "iyi anlayan" birinin bu kalitede bir araç tercih etmiş olmasını çelişki olarak nitelendiriyorum.

Evet ben de zaruret nedeniyle satın aldığım 308'e binmiştim ama dönemin premium otomobilleri ve Volkswagen ile kıyaslandığında çok gerideydi

Yeni 508 2008 208 tasarımlarının güzel olduğunu söyleyebilirim.
    Hocam bak açık açık yazayım dost acı söyler minvalinde algıla yazdıklarımı
    Sürekli otomobilden anladığını bu işi bildiğini falan yazıyorsun. Ama yaptığın yorumlardan, yazdıklarından, sığ bilgilerle yorumlar yaptığın net bir şekilde ortaya çıkıyor.
    Yani birşeyden az anlayıp çok anlıyormuş gibi yazınca komik duruyor ve senin değerinden götürüyor bunu bil.

Burada senin tahmin ettiğinden çok daha bilgili insanlar var ve yazdığın yanlışlar hatalar ön yargıların hemen sırıtıyor. Ve saygınlığını alıp götürüyor. Forum diliyle trolleşiyorsun yani.
    Neyse herkesin kendi tercihi ben sadece dışardan nasıl göründüğünü bilmen için yazdım.

Konuyla ilgili fikirlerini almak konuşmak isterdim ama bende uyandırdığın kanaatte yukarı da bahsettiğim şekilde dolaysıyla bildiğin birşey olduğunu düşünsem emin ol senden istifade etmek birşeyler öğrenmek isterdim ama görünen oki genellemeliri aşamayacağız

Sizin satın almış olduğunuz aracın kaliteli olmadığını, motor ve şanzımanının yanı sıra iç ve dış tasarımı ile malzeme kalitesinin beklentilerimin çok altında olduğunu söylediğim için beni "sığ bilgiler" ile yorum yaptığımı söylediniz.

Merak ediyorum da, A4 Avant Quattro veya V60 ile 508 SW kıyaslayıp 508 SW önerseydim "derin bilgi" sahibi olacak mıydım ?

"Derin bilgi" sahibi arkadaşımız 508 SW aldı diye; "508 SW, A4 Allroad'dan daha iyidir." sonucuna mı ulaşmam gerekiyordu ?

Benim "sığ bilgilerimi" sizin "derin bilgileriniz" ile yükseltirseniz sevinirim.

[Sadece hacimden ziyade 508 SW satış rakamları, viraj kabiliyeti, iç ve dış malzeme kalitesi ve ömrü, motor - şanzıman tepkileri ve ömrü gibi unsurları da değerlendirelim]

• quote:

Sizin satın almış olduğunuz aracın kaliteli olmadığını, motor ve şanzımanının yanı sıra iç ve dış tasarımı ile malzeme kalitesinin beklentilerimin çok altında olduğunu söylediğim için beni "sığ bilgiler" ile yorum yaptığımı söylediniz.

Merak ediyorum da, A4 Avant Quattro veya V60 ile 508 SW kıyaslayıp 508 SW önerseydim "derin bilgi" sahibi olacak mıydım ?

"Derin bilgi" sahibi arkadaşımız 508 SW aldı diye; "508 SW, A4 Allroad'dan daha iyidir." sonucuna mı ulaşmam gerekiyordu ?

Benim "sığ bilgilerimi" sizin "derin bilgileriniz" ile yükseltirseniz sevinirim.

[Sadece hacimden ziyade 508 SW satış rakamları, viraj kabiliyeti, iç ve dış malzeme kalitesi ve ömrü, motor - şanzıman tepkileri ve ömrü gibi unsurları da değerlendirelim]
    Hayır onun için değil.
    508 peugeotun ürettiği en sorunlu arabadır yazdınız ya ondan bahsediyorum.
    Çünkü anlaşamdığımız nokta orası.
    Burayı açarsanız sizinle ortak bir tartışma noktası bulabiliriz.
    Dikkat ederseniz ben ne audi a4 le nede volvo v60 la herhangi bir kıyaslama yapmadım.
    Onlar sizin kişisel tercihleriniz
    Bir iddianız var onunla ilgili konuşalım mesela insanlarda faydalansın.
    508 nasıl peugeton ürettiği en sorunlu araba buyrun anlatın engin bilgilerinizden faydalanalım

• Şöyle giriş yapayım daha önce de yazdım yaklaşık 25 yıldır sw kullanıyorum. Volvo 745, focus sw, passat variant ve şimdi a4 avant. 2011 de passatı aldığımda sw 508 çıkmamıştı, çıksaydı direkt onu alırdım. Hala ara sıra gördükçe başımı çevirip bakarım bu araca. Çıkınca hatta gidip bakmıştım ama artık çok geçti. Burada kimse 508i a4 yada v60 la kıyaslamadı, bizahmet bu araçlat 508den iyi olsunlar yani sonuçta iki kat paraya alınıyorlardı zamanında. 508 zamanının iyi araçlarındandır, şanzımanı yarı otomatik olması nedeniyle kimilerine konforsuz gelebilir ama görece olarak sorumsuz ve tamiri ucuzdur. Motor zaten hdi herkes bilir. Ha, önceki kasa 308 ve 407ler sıkıntılıydı ama etrafımda 7-8 yaşında 508 kullanan çok kişi var herkes memnun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bizim aracı bizden daha iyi bilenler var anlaşılan.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Hayır onun için değil.
    508 peugeotun ürettiği en sorunlu arabadır yazdınız ya ondan bahsediyorum.
    Çünkü anlaşamdığımız nokta orası.
    Burayı açarsanız sizinle ortak bir tartışma noktası bulabiliriz.
    Dikkat ederseniz ben ne audi a4 le nede volvo v60 la herhangi bir kıyaslama yapmadım.
    Onlar sizin kişisel tercihleriniz
    Bir iddianız var onunla ilgili konuşalım mesela insanlarda faydalansın.
    508 nasıl peugeton ürettiği en sorunlu araba buyrun anlatın engin bilgilerinizden faydalanalım

Alıntıları Göster
    Dayı eleman forumun yeni baş trollu takılma çok

• quote:

Yeterince boş mesaj attın. Biraz uza. Sayfayi kirlettin sayfa yorumlarinla

• fortune1905 kullanıcısına yanıt
    Ben otomobil ile ilgili kendi görüşümü paylaşıyorum.

Sen ise otomobil ile alakasız mesaj yazıp beni taciz ediyorsun

Üslup, kelimelerin, mesajının yeri vs. HER ŞEYİN YANLIŞ.

Konu ile ilgili görüş yaz ya da farklı yerde görüş paylaş...

Yanıtlarınız için çok teşekkürler. Hemen temin noktasında söylediklerinize katılıyorum çünkü Km' si gerçek ve düşük olan ya da fiyatı yapılacak bakımlara göre uygun olan nir araç mantıklı olacaktır diye düşünüyorum. O yüzden araştırmak ve beklemek için geçecek olan süreyi mutlaka değerlendireceğim.

Diğer mesajlarda sw alternatiflerinden bahsettiğinizi okudum ve bu konuda da hemfikiriz. Ford mondeo, Opel insignia, passat variant hatta avensis sw ilgi alanımda. Özellikle tasarımları ve kullanışlılıkları nedeniyle o araçları da takip ediyorum. Ancak dikkat ettiğim kadarıyla 508 deki f/p oranı o araçlarda bence biraz daha düşük. O yüzden daha önce söylediğim gibi satışları beklerken araştırmaya devam.

Yağ değişim kartı konusunda şöyle bir kafa karışıklığım oluştu. Bir araçta aracın yetkili servis bakımlı olduğu yazıyor ancak görsellerde (Boş yağ değişim kartında) görünen kartta sadece kırmızı bir fon var ve herhangi bir antet, peugeot logosu, yetkili servis firma bilgisi yer almıyor. O yüzden sormuştum. Tabii ki servisten bilgi istemek garanti olur.

Tekerinize taş değmemesi dileklerimle...

• quote:

Orijinalden alıntı: slowfood

Yanıtlarınız için çok teşekkürler. Hemen temin noktasında söylediklerinize katılıyorum çünkü Km' si gerçek ve düşük olan ya da fiyatı yapılacak bakımlara göre uygun olan nir araç mantıklı olacaktır diye düşünüyorum. O yüzden araştırmak ve beklemek için geçecek olan süreyi mutlaka değerlendireceğim.

Diğer mesajlarda sw alternatiflerinden bahsettiğinizi okudum ve bu konuda da hemfikiriz. Ford mondeo, Opel insignia, passat variant hatta avensis sw ilgi alanımda. Özellikle tasarımları ve kullanışlılıkları nedeniyle o araçları da takip ediyorum. Ancak dikkat ettiğim kadarıyla 508 deki f/p oranı o araçlarda bence biraz daha düşük. O yüzden daha önce söylediğim gibi satışları beklerken araştırmaya devam.

Yağ değişim kartı konusunda şöyle bir kafa karışıklığım oluştu. Bir araçta aracın yetkili servis bakımlı olduğu yazıyor ancak görsellerde (Boş yağ değişim kartında) görünen kartta sadece kırmızı bir fon var ve herhangi bir antet, peugeot logosu, yetkili servis firma bilgisi yer almıyor. O yüzden sormuştum. Tabii ki servisten bilgi istemek garanti olur.

Tekerinize taş değmemesi dileklerimle...
    Aynen hocam zaten sınırlı araç var bide bunların temiz ve fiyat olarak makul olanını bulmakta devreye girince illa sw istiyorsanız iş çok zor o yüzden bide belli bir markaya saplanmaya gerek yok hangisinin iyisi temizi uygun fiyata denk gelirse bence kullanıcısını memnun eder.
    Örneğin 2.0 cdti cosmo cam tavanlı bir insignia denk gelse oyyy oyyyy. Veya selective turbolu bir mondeo (biraz fazla yakar ama uçak uçak)
    O yüzden markaya takılmamak lazım.
    Hepsinin kendine özgü eksileri de var artılarıda
    Sözünü ettiğiniz aracı tahmin ediyorum hocam o aracın ilanını ilk günden beri takip ediyorum. Bağzı tutarsızlıklar var ve o yüzden o araç satılmadı.
    Haklınızda hayırlısı olsun umarım istediğiniz gibi bir araç denk gelir

• Bu hafta evde çocuk baktığımdan (malüm okullar tatil bende izin aldım) şu işide aradan çıkartayım istedim.
    Ve gidip parçaları aldık.
    Baskı balata (valeo).
    Devirdaim ve triger (orjinal)
    Gergi bilyası seti (gates)
    Şanzıman yağı 2 litre (total)
    Antifiriz 3 litre (total)
    Şanzıman keçeleri
    Bakım seti (Filtreler ve yağ)
    Toplam 3340 lira pazartesi yede ustadan randevumuzu aldık.
    Hadi hayırlısı diyelim.
    508 SW

volan da var mı bu fiyatın içinde. Ben 135binde baskı balata değiştirirken en pahalı parça volandı.
  • quote:

Ben otomobil ile ilgili kendi görüşümü paylaşıyorum.

Sen ise otomobil ile alakasız mesaj yazıp beni taciz ediyorsun

Üslup, kelimelerin, mesajının yeri vs. HER ŞEYİN YANLIŞ.

Konu ile ilgili görüş yaz ya da farklı yerde görüş paylaş...
    insanların seninle dalga geçtiğini anlayamayacak kadar tecrüben yok .

gelmiş buraya başkalarına araç kıyaslaması yapıyorsun.

adam arabasını almış. güzelce anlatmış ve gelişmeleri bildiriyor.

sende bırak boş muhabbeti de. gereksiz kirletme sayfayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

volan da var mı bu fiyatın içinde. Ben 135binde baskı balata değiştirirken en pahalı parça volandı.
    Var hocam volanla birlikte değişiyor baskı balata

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.