Şimdi Ara

508 SW (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
459
Cevap
12
Favori
29.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Neden ?

“508 SW A4 Avant’dan V60’dan Passat Variant’dan iyidir.” demediğim için mi ?

Objektif yorum yapıyorum.

Kendi aldığım arabayı övmüyorum.

Araç alan arkadaşımıza hayırlı olsun diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Takmaya bile gerek yok. Forumu blogspot felan sanıyor fiat spa ile beraber.

Alıntıları Göster

Nasıl gidiyor bluehdi hocam?

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    2019 yılını 2 bakım + 8 disk + 8 balata ve fren ana merkez sistemini değiştirmekle geçirdiğim için çok iyi olmadı. Kışlık lastiklerle geldi, Michelin Primacy 4'ü takınca usta kışlık lastikler balon yapmış dedi. O da çok iyi olmadı çünkü lastikler yeniydi daha.
    Bir de AdBlue sıvısı sıkıntısı olmadığı için sıkıntı oldu diyeyim. Önceki bakımın tam zamanında uyarı verdi, bu sefer bakıma götürene kadar 5000 KM+'den aşağı düşmedi ama yine de tam dolum oldu. Ya yazılımsal ya da sensörlerinde hata olabilir. Yolda bırakmasa iyi olur.

Araç genel olarak iyi, ama sürücü ekranındaki bilgiler daha fazla olsa daha iyi olurdu. Yine de head-up display ile bu eksiklik tamamlanmış gibi oluyor.

Araçla 9 ayda 20.000 KM yaptım, rakip modellere göre daha az yakınca cebe de katkısı bulundu. Evet bir DSG'si ETG6'sı yok, ama genel karşılaştırınca aynı yakıyor. ETG6 olsa belki yarım litre-1 litre daha az yakabilirdi. Ama DSG Superb'le aynı değerleri aldım.

• 2013 model D-SW araçlar ne kadar? Çünkü dopdolu 508 80.000-90.000 arası. A4 Avant-Passat Variant'lar ne kadar? Ki onların açacağı masraflar 508'den fazla olur.

Güzelim araba işte, beğenilmeyecek nesi var?

• quote:

2019 yılını 2 bakım + 8 disk + 8 balata ve fren ana merkez sistemini değiştirmekle geçirdiğim için çok iyi olmadı. Kışlık lastiklerle geldi, Michelin Primacy 4'ü takınca usta kışlık lastikler balon yapmış dedi. O da çok iyi olmadı çünkü lastikler yeniydi daha.
    Bir de AdBlue sıvısı sıkıntısı olmadığı için sıkıntı oldu diyeyim. Önceki bakımın tam zamanında uyarı verdi, bu sefer bakıma götürene kadar 5000 KM+'den aşağı düşmedi ama yine de tam dolum oldu. Ya yazılımsal ya da sensörlerinde hata olabilir. Yolda bırakmasa iyi olur.

Araç genel olarak iyi, ama sürücü ekranındaki bilgiler daha fazla olsa daha iyi olurdu. Yine de head-up display ile bu eksiklik tamamlanmış gibi oluyor.

Araçla 9 ayda 20.000 KM yaptım, rakip modellere göre daha az yakınca cebe de katkısı bulundu. Evet bir DSG'si ETG6'sı yok, ama genel karşılaştırınca aynı yakıyor. ETG6 olsa belki yarım litre-1 litre daha az yakabilirdi. Ama DSG Superb'le aynı değerleri aldım.
    Hocam neden 2 takım disk balata değiştirdiniz?
    Kışlıkları sottezeromu aldınız o zaman konuşmuştuk sanırım.
    Ben Sottezeroları ilk defa dün karlı zeminde denedim.
    Kuru zemin konfor ve ses düzeyleri zaten benden geçer not almıştı karlı zeminde de sınavı geçtiler.
    Bakımları servistemi yaptırdınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

Neden ?

“508 SW A4 Avant’dan V60’dan Passat Variant’dan iyidir.” demediğim için mi ?

Objektif yorum yapıyorum.

Kendi aldığım arabayı övmüyorum.

Araç alan arkadaşımıza hayırlı olsun diyorum.
    Hocam ben senin o adını yazdığın araçların hepsini inceledim, ama senin kadar anlamadığımı da en baştada söyledim.
    Seninle karşılıklı konuşmak hadsizliğinide yapmak istemiyorum ama sonra okuyanlar benim görüşlerimide görsünler diye yazıyorum.
    V60 ve audi a4 avant her ne kadar premium arabalar olsalarda hacim olarak küçük arabalar bu yüzden bu iki model benim radarımda değildi.
    Ben direk 508 sw almak için yola çıkmadım.
    İnsignia sw
    Mondeo sw
    508 sw
    Ve passat variant hep kovaladığım araçlardı.
    Sen daha iyi bilirsin tabi, ukalalık yapmak istemem ama bu araçların hepsinin birbirine artılarıda var eksileride.
    Ben bütçe dahilinde uzunca süre takip ederek bu aracı aldım.
    Dünyanın en iyi aracını aldım gibi bir iddiamda yok söylemimde.
    Sizin gibi engin tecrübesi olan birisinin bu araçların türkiyede çok az olduğunu, istediğinizi değil bulduğunuzu almak zorunda kaldığınızı bilmesi gerekir zaten.
    Ama en baştada dediğim gibi tek tek özelliklerini farklılıklarını artılarını eksilerini siz eminim çok çok iyi biliyorsunuzdur ama ben bu saydığım 4 aracın sw larının hiçbirisini diğerine direk tercih edemem 4 üde Türkiye şartlarında çok kaliteli araçlar ve her birinin diğerinden artısıda var eksiside.
    Neyse haddimizi aştıysak kusura bakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Hocam ben senin o adını yazdığın araçların hepsini inceledim, ama senin kadar anlamadığımı da en baştada söyledim.
    Seninle karşılıklı konuşmak hadsizliğinide yapmak istemiyorum ama sonra okuyanlar benim görüşlerimide görsünler diye yazıyorum.
    V60 ve audi a4 avant her ne kadar premium arabalar olsalarda hacim olarak küçük arabalar bu yüzden bu iki model benim radarımda değildi.
    Ben direk 508 sw almak için yola çıkmadım.
    İnsignia sw
    Mondeo sw
    508 sw
    Ve passat variant hep kovaladığım araçlardı.
    Sen daha iyi bilirsin tabi, ukalalık yapmak istemem ama bu araçların hepsinin birbirine artılarıda var eksileride.
    Ben bütçe dahilinde uzunca süre takip ederek bu aracı aldım.
    Dünyanın en iyi aracını aldım gibi bir iddiamda yok söylemimde.
    Sizin gibi engin tecrübesi olan birisinin bu araçların türkiyede çok az olduğunu, istediğinizi değil bulduğunuzu almak zorunda kaldığınızı bilmesi gerekir zaten.
    Ama en baştada dediğim gibi tek tek özelliklerini farklılıklarını artılarını eksilerini siz eminim çok çok iyi biliyorsunuzdur ama ben bu saydığım 4 aracın sw larının hiçbirisini diğerine direk tercih edemem 4 üde Türkiye şartlarında çok kaliteli araçlar ve her birinin diğerinden artısıda var eksiside.
    Neyse haddimizi aştıysak kusura bakmayın.

Alıntıları Göster
    Hocam, forumun son hallerini gördükçe ne yapsak bilemez oldum? Bıkkınlık geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 31 Ocak 2020; 0:33:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Sottozero aldığım zaman üstündeydi.
    İlk bakımı MEPA'da yaptırdım, sonra fren disklerini ve balatasını ve lastikleri normal bir serviste değiştirdim, 100.000 KM'ye gelince aynı serviste baktırdığımda fren diskleri-balataları bitti(ki cıyaklama sesleri de geliyordu) dedi, fren ana merkezine bakıldığında tamir yapılacak dendi. Sonuçta 2 değişim ve ana merkezi tamir edildi. Bu yüzden oldu.

• Hemen hemen son 1 aydır takip ediyorum. Zaten fazla araç yok. Geçenlerde 60000 km civarı 1 tane 90 küsüre gitmişti. Sonra alan 117 den idama çıktı ve sattı sanırım. Hatta burada da konuşulmuştu. 2012 comfort plus C4'e binebiliyorum piyasa da tutmadığı için. Okul zamanı araçsız kalmayı göze alamıyorum yoksa satıp nakitte bekleyeceğim uygun bir DS5 ya da 508 Sw için ama çok sık düşmüyor maalesef. Düşük km bir tane düşürürsem uzun yıllar binerim. Bu arada otomobilci_x hocam size den bir soru soracağım bakabilirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Hocam, forumun son hallerini gördükçe ne yapsak bilemez oldum? Bıkkınlık geldi bana.

Alıntıları Göster
    Durum çok vahim hocam
    Biri gidiyor, diğeri başlıyor.

• quote:

Sottozero aldığım zaman üstündeydi.
    İlk bakımı MEPA'da yaptırdım, sonra fren disklerini ve balatasını ve lastikleri normal bir serviste değiştirdim, 100.000 KM'ye gelince aynı serviste baktırdığımda fren diskleri-balataları bitti(ki cıyaklama sesleri de geliyordu) dedi, fren ana merkezine bakıldığında tamir yapılacak dendi. Sonuçta 2 değişim ve ana merkezi tamir edildi. Bu yüzden oldu.
    Anladım hocam, geçmiş olsun.

• quote:

Durum çok vahim hocam
    Biri gidiyor, diğeri başlıyor.

Alıntıları Göster
    Bir bulaşma bir saygısızlık, anlam veremiyorum?

Biraz uzaklaşmak ve pasif duruma geçmek iyi olacak gibi!

• quote:

Orijinalden alıntı: mitto

Hemen hemen son 1 aydır takip ediyorum. Zaten fazla araç yok. Geçenlerde 60000 km civarı 1 tane 90 küsüre gitmişti. Sonra alan 117 den idama çıktı ve sattı sanırım. Hatta burada da konuşulmuştu. 2012 comfort plus C4'e binebiliyorum piyasa da tutmadığı için. Okul zamanı araçsız kalmayı göze alamıyorum yoksa satıp nakitte bekleyeceğim uygun bir DS5 ya da 508 Sw için ama çok sık düşmüyor maalesef. Düşük km bir tane düşürürsem uzun yıllar binerim. Bu arada otomobilci_x hocam size den bir soru soracağım bakabilirseniz sevinirim.
    Evet o aracı 117 den ilana koydular ve oda satıldı.
    Bugün itibariyle satılık sadece 6 tane 508 sw var.
    Geçen ay istediğim fiyatı veren olsa az daha satacaktık bizim aracı.
    Ki en fazla istediğim fiyat 100.000 tl idi.
    Resmen Allah korumuş.
    Umarım iatediğiniz gibi bir araca tez zamanda kavuşursunuz.
    Mesajınızı yanıtlıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Bir bulaşma bir saygısızlık, anlam veremiyorum?

Biraz uzaklaşmak ve pasif duruma geçmek iyi olacak gibi!

Alıntıları Göster
    Boşver hocam kaale almayıp he diyip geçeceksin.

• quote:

Boşver hocam kaale almayıp he diyip geçeceksin.

Alıntıları Göster
    Öyle yapacağız artık .

• SW bence de çok güzel ihtiyacı olanlar için. Avrupada çok yaygın bizde o kadar yaygın değil nedense. Ama şu 20li yaşlarıma döndüm olayı garibime gitti. Çok keyifli bir sürüşü olduğunu düşünmemiştim şaşırdım açıkçası. Ben hissiz bir sürüş beklerdim. Sonuçta bu bir aile aracı önemli olan iç hacmi,güvenliği ve biraz da donanım.

• Öncelikle bilgilendirme için çok teşekkürler. Şu dükkanları bir elimden çıkartayım hemen temin edeceğim bu araçtan. Uzun zamandır gözüme takılıyor. Ortalama alış Km bilgisinden de bahsetmişsiniz onu da yazdım bir kenara. Bir de yağ peugeot servisinde yağ değişimi yapıldığında değişim kartında hiçbir şey yazmaz mı?

Yanıtlar için şimdiden çok teşekkürler.

Düzenleme: Fiyat bilgisi sormuştum, daha önce yanıtlanmış. O yüzden o soruyu kaldırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slowfood -- 31 Ocak 2020; 2:49:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cicikuş.

SW bence de çok güzel ihtiyacı olanlar için. Avrupada çok yaygın bizde o kadar yaygın değil nedense. Ama şu 20li yaşlarıma döndüm olayı garibime gitti. Çok keyifli bir sürüşü olduğunu düşünmemiştim şaşırdım açıkçası. Ben hissiz bir sürüş beklerdim. Sonuçta bu bir aile aracı önemli olan iç hacmi,güvenliği ve biraz da donanım.
    Sürüş anlamında değil tabi. (Sizin kast ettiğiniz anlamda değil yani)
    Otomobilden keyif almadan bahsediyorum hocam.
    İnsanın keyif aldığı otomobile binmesi (keyif aldığımız şey herzaman aynı değildir) makinenin özelliklerinden çok çok ayrı birşey.
    Örneğin sizin yazdığınızdan anladığım kadarıyla size otomobilde keyif veren ilk şey sürüş dinamikleri çünkü ilk aklınıza gelen şey bu olmuş. Eskiden benimde öyleydi
    Neyden keyif aldığınız veya neyin size keyif verdiği yaşa, deneyime, içinde bulunan ortama, duruma, ihtiyaçlara göre değişiklik gösterir.
    2 ay önce sizin söylediğiniz anlamda bir otomobil aldım mesela countryman s 4×4 184 hp sürüş dinamikleri olarak üst düzey bir araba ama arabaya 1 ay binemedim.
    Çünkü artık bir araçta benim hiç ilgimi çekmeyen şeylere sahip olduğunu gördüm.
    Halbuki o araba 25 yaşımda bende olsaydı var ya oyyy oyyyy.
    Bu yaşıma kadar o otomobilide hep almak istemişimdir ama hiç almaya cesaret edememişimdir mesela.
    Ama dediğim gibi bu araç bana tekrar otomobilden keyif aldırmaya başladı.
    Bu arabayı almadan en son arabana ne zaman cila yaptın derseniz.Sanırım 15 yıl olmuştur. Ama bu arabaya 3 ayda bir cila yapıyorum.
    Kapısını açıp içine oturduğumda işte benim arabam bu dedirtiyor bana, ama herkese aynı şeyi hissettirmesi mümkün değil.
    Bunu siz corolla binerken hissedersiniz, öbürü cadillaca diğeri fiestaya binerken hisseder.
    Çünkü hepimizin istekleri, ihtiyaçları beğenileri farklı farklı
    Sanırım anlatabildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 31 Ocak 2020; 8:1:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slowfood

Öncelikle bilgilendirme için çok teşekkürler. Şu dükkanları bir elimden çıkartayım hemen temin edeceğim bu araçtan. Uzun zamandır gözüme takılıyor. Ortalama alış Km bilgisinden de bahsetmişsiniz onu da yazdım bir kenara. Bir de yağ peugeot servisinde yağ değişimi yapıldığında değişim kartında hiçbir şey yazmaz mı?

Yanıtlar için şimdiden çok teşekkürler.

Düzenleme: Fiyat bilgisi sormuştum, daha önce yanıtlanmış. O yüzden o soruyu kaldırdım.
    Hocam üzülerek söyleyeyim ki hemen temin etme şansınız yok. Çünkü bu ve benzeri model (yukarıda saydığım d segmenti sw) araçlardan temizi satılık olarak çok yok.
    6 tane ilan var örneğin şu an satılık olan 508 sw larda. Bunlar aylardır ilanda olan diğerleri satıla satıla ilanda kalanlar. Hatta son 1 haftada çürük çarık ne varsa satıldı.
    Sonuçta artık sıfırı satılmayan araçlar bunlar ve alan kişilerde bilerek isteyerek özellikle bu tarz bir araç seçtiğinden kolay kolay satmıyorlar.
    Ama arayan ve isteyen insanlarda çok fazla bu yüzden biraz temiz ve düşük kmli araç ilana düşünce hemen satılıyor çok iyi takip etmek lazım, umarım istediğiniz gibi bir araca sahip olursunuz.

Bu tarzı seviyorsanız bence sadece 508 özelinde olaya yaklaşmayın, mondeo insignia ve passatta dahil olmak üzere arayın bulma şansınız daha yüksek olur. Yanlız passatta comforline olanları iyi değerlendirin donanım olarak diğerlerinin yanında çok boş kalıyorlar. Olursa highline ve cam tavanlı olsun derim.

Yağ değişim kartını sormuşsunuz normalde yazar, ama sonuçta insan dolduruyor unutmuştur, atlamıştır.
    Servis bakımlı bir araç alacaksanız ruhsatıyla servise gidin size herşeyi söylerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 31 Ocak 2020; 8:16:38 >
  • Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    Eski nesil 508 firmanın en sorunlu araçlarından biriydi

Ayrıca Passat Variant bagaj hacmi 508’den büyüktü

Bagaj hacmi biraz fazla diye yol tutuşu yalıtım performans’dan ödün vermem üstüne ciddi bir miktar para ekler A4 Allroad Quattro alırdım

Audi Volvo ile Peugeot kıyaslanamaz tabii

Ama Yeni 508 tasarım olarak güzel olmuş
    Uzun dönemde trim sesi dinlemek lazım

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.