Şimdi Ara

508 SW (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
459
Cevap
12
Favori
29.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok hocam biz değiliz, fotoğraflari bugun koyucam demişti fotoğrafları görmeden ilan kalkti. Ne oldu bilmiyorum yani aldi heralde biri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Bugün sabah aracın trim seslerine odaklandım ve düz asfaltta sesi sıfırladım.

Cam değişimine bağlı olarak ortaya çıkan sesleri ise
    ayna arkası sensör muhafazasını söküp bir takım işlemler sonucu o kısımdakileri minimuma indirdim (sadece çok köyü zeminde hafif bir ses geliyor)
    Cam tavan perdesinin altına ise bir işlem yapmak mümkün değil bu yüzden birşeyler sıkıştırma yöntemiyle cızırtıyı düz zeminde sıfırladım. Daha fazla vakit ayırabildiğimde orayla daha ince uğraşacağım
    Cam tavan perdesinden gelen sesleri çözemeyince servisin yolunu tuttum.
    Sağolsunlar ilgilendiler ve sorunu çözdüler.
    Keyfim yerine geldi

Rbw silecekler ise 4. Ayında iyice ses yapmaya başladılar.
    Servise gitmişken orijinallerini sordum 200 tl dediler.
    Rbw ler 25 lira yani 8 takım rbw almak mı.
    Ki karadeniz bölgesinde tam yapmur sezonunda 4 ay gittiğinden (yılda 3 takım kullanmak yetiyor) sanki rbw almak daha mantıklı gibi
    Haftaya bu silecek işine bi eğileyim.

• 508 diyince aklıma direk peugeot 508 geliyor adamlar iyi araç yapmışlar demek ki
  • 508 i aldığım yere dün gece bindiğim otobüs ile tekrar 600 küsür km yol gittim.
    Bu sefer uzun zamandır eşim için kovaladığım küçük otomatik aracı almak için.
    Ve aynı yerden 2. Aslanıda alıp bu karda kışta sağ salim getirdim.

508 SW
    Yeni ve ikinci aslanımız 2008 model 1.6 vti 207 premium otomatik

• quote:

Cam tavan perdesinden gelen sesleri çözemeyince servisin yolunu tuttum.
    Sağolsunlar ilgilendiler ve sorunu çözdüler.
    Keyfim yerine geldi

Rbw silecekler ise 4. Ayında iyice ses yapmaya başladılar.
    Servise gitmişken orijinallerini sordum 200 tl dediler.
    Rbw ler 25 lira yani 8 takım rbw almak mı.
    Ki karadeniz bölgesinde tam yapmur sezonunda 4 ay gittiğinden (yılda 3 takım kullanmak yetiyor) sanki rbw almak daha mantıklı gibi
    Haftaya bu silecek işine bi eğileyim.

Alıntıları Göster
    Ön silecekler için tekrar rbw siparişi verdim arka sileceği yazın orjinal almıştım ama daha iyi olduğu için değiştirmemiştim bu hafta sonu sanırım bütün silecekleri değiştiririm.

Bu arada araç 141 000 km ye geldi son 1 aydır eşimi çalıştırıyorum aracı hep yavaş 1_2 vites ile kullandığından ve park çalıştırdığımdan baskı balatada hafif titreme başladı.
    Hep ben kullansaydım 180_200.000 e kadar gideceğini düşünüyordum.
    Bakalım bu şartlar altında şimdi hangi km ye kadar gidecek.
    Bu arada 180 bin/10 yıl olan triger değişiminide artık yavaş yavaş yapayım diyorum.
    Servis güzel bir fiyat verirse
    Triger seti(devirdaim dahil)
    Gergi seti
    Ve normal bakım yaptırırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Hocam km ve fıyat bılgısı paylasabılırmısınız?eger sorun olmazsa....
    ben de esım ıcın kucuk otomatık bakıyorum..ıstersenız ozel mesaj da atabılırsınız..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeni aracınız hayırlı olsun güle güle binin. Bu arada aklıma gelmişken yazayım. Orjinal sileceğihttps://www.parcagonder.com adresinden alabilirsiniz. Ben ankarada yerine uğradım orjinal 3d paspas aldım. Orjinal silecekler de mevcuttu.
    Şu an bende de Inwells ucuz silecek takımı var. Sizinki gibi 1 ayda ses yapmaya başladı. Orijinali alacak gibiyim yakında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 8 Ocak 2020; 0:10:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvc_kvc

Hocam km ve fıyat bılgısı paylasabılırmısınız?eger sorun olmazsa....
    ben de esım ıcın kucuk otomatık bakıyorum..ıstersenız ozel mesaj da atabılırsınız..
    Ben bu ucuz otomatik alm maceramda ikinci el tecrübeme çok şey kattım Hocam o yüzden biraz paylaşayım insanların işine yarasın çünkü bir çok kişi aynı dertten muzdarip öncelikle sorunuza yanıt vereyim araç 97.000 de kaput ve sağ ön çamurluk değişik ufak bir kaza nedeniyle değişmiş bu kazanın tramer kaydı 3100 lira farlar bile değişmemiş(bu yüzdende içinde buhar var yani muhtemelen kıpcal çatlak var farlarda onları zamanla çözerim zaten). Bunun dışında bir kapı tek bir tramer kaydı ile değilmiş 700 lira. Bunlar dışındada tavan bagaj ve bir kapı haricinde diğer parçaların bazılarında lokal boya bazılarında da tam boya var. Aracı daha önce bayanlar kullanmış ve ufak ufak vurmuşlar. Araca 1 ay ve 3000 km önce yetkili serviste full motor yapılmış, 16000 lira ödenerek.
    Faturası var dolaysıyla 1 yıl motor garantisi var gibi düşünülebilinir.
    Fiyat ise 50.000 tl.
    Şimdi diyeceksiniz ki yüksek değilmi.
    Evet yüksek gibi ama 3_4 ay önce başladığım uygun fiyatlı otomatik araç arayaşımda o kadar çok sahtekarlık o kadar çok alavere dalavere gördüm ki.
    Fiyatta ziyada aldığınız aracın daha ertesi gün binlerce lira masraf açmasını göze almadıktan sonra bu fiyatlara temiz otomatik yok.
    Yarı otomatiklere bakıyorum (biraz dilinden anlarım) hepsinde en azından baskı balata değişim zamanı gelmiş adam satıyor tam otomatiklerde kullanıyorum şanzımanda vuruntu var adam biz öyle birşey hissetmedik diyor (yalan)
    Motora geçiyorsun eşi kullanmış bakımlarını önemsememişler motor sağlıklı görünmüyor. tıpkı bizim aldığımız araç gibi bakın önceki sahipleri uzunca bir süre binmişler ve sıkıntıların başladığını fark edince (ama eöinim satarken hiçbirini söylemeden) birisine satmışlar o alan kişi aldıktan tam 1 ay sonra acı gerçekle yüz yüze gelmiş ve arabadan anlamadığı içinde araca yetkili serviste motor yaptırmış.
    Sıkı durun fatura 16.000 lira.
    Aynı şey şanzumanın başına gelse onun içinde çok çok yüksek maliyetler ödenecek.
    Dolaysıyla ben yola temiz hatasız boyasız 50.000 lira limitli bir küçük otomatik için 4 ay önce çıktığımda bu fiyatlara kağıt üstünde böyle bir araç bulabiliyordum ama 4 ayda bu arabalar 60.000 bandını geçti ve dediğim gibi hiçbirine güven olmuyor.
    O yüzden ben hatasız boyasız kısmından vazgeçtim ağır hasar kaydı olmasın şasede sıkıntı olmasın direkler podye sağlam olsun motor şanzımanı sorunsuz olsun şekline döndüm ve bu aracı bu manıtkla aldım dün 700 km yol yaptım motor şanzıman sıkıntısız görünüyor.
    Araç full bir araç 6 havayastığı dijital kilma kadifemsi koltuklar yağmur ve far senaörleri gibi donanımları var.
    Lastik ihtiyacı yok, bakım ihtiyacı yok, muayene yeni, vergi yok. Böyle olunca 50.000 liraya ben daha iyi bir araç bulamadığım ve bundan sonrada bulamayacağım için aldım kurtuldum. Darısı başınıza
    Durum bu yani, Allah kolaylık versin türkiyede en zor bulunacak otomobil grubu 50.000 limitli küçük otomatik grubu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 8 Ocak 2020; 8:51:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

Yeni aracınız hayırlı olsun güle güle binin. Bu arada aklıma gelmişken yazayım. Orjinal sileceğihttps://www.parcagonder.com adresinden alabilirsiniz. Ben ankarada yerine uğradım orjinal 3d paspas aldım. Orjinal silecekler de mevcuttu.
    Şu an bende de Inwells ucuz silecek takımı var. Sizinki gibi 1 ayda ses yapmaya başladı. Orijinali alacak gibiyim yakında.
    Artık silecekte rbw kullanacağım hocam bu mevsimde bu bölge de istisnasız hergün kullanılan bir araçta 4 ay dayanması benim açımdan yeterli 25 lira sudan ucuz takması 1 saniye at bagaja dursun sesmi yaptı, izmi bırakıyor çıkar tak.
    Bu arada bu silecekleri bit başkası 1 senede kullanır halen işlerini %75 seviyesinde yapıyorlar ama benim için o %25 te önemli bir rakam

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam,verdigin degerli bilgiler icin cok tesekkur ederim..ben ozellikle boyali bir arac bakiyorum.boyasiz arac almayi dusunmuyorum..limit 50-60 arasi artik ne denk getirirsem..dediginiz gibi gercekten bakimli arac bulmak cok zor..Allah kazasiz belasiz surusler nasip etsin...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvc_kvc

Eyvallah hocam,verdigin degerli bilgiler icin cok tesekkur ederim..ben ozellikle boyali bir arac bakiyorum.boyasiz arac almayi dusunmuyorum..limit 50-60 arasi artik ne denk getirirsem..dediginiz gibi gercekten bakimli arac bulmak cok zor..Allah kazasiz belasiz surusler nasip etsin...
    Teşekkürler, hepimize kazasız belasız inşallah
    bir şey daha yazayım, konudanda anlayacağınız üzere benim yarı otomatik tek kavramalı araçlarla hiçbir sıkıntım yok hatta bu üst üste 3. aracım. bana göre manuel vitesli araç kullanabilen tecrübeli kişilerin özellikle ikinci elde
    tercih etmeleri gereken şanzıman tipide budur (masraf ve sıkıntı potansiyeli açısından) ama eşinize yani acemi birisine kesinlikle yarı otomatik almayın, hem onun kullanımı için hemde baskı balatanın ömrü açısından yanlış karar olur.

• quote:

Artık silecekte rbw kullanacağım hocam bu mevsimde bu bölge de istisnasız hergün kullanılan bir araçta 4 ay dayanması benim açımdan yeterli 25 lira sudan ucuz takması 1 saniye at bagaja dursun sesmi yaptı, izmi bırakıyor çıkar tak.
    Bu arada bu silecekleri bit başkası 1 senede kullanır halen işlerini %75 seviyesinde yapıyorlar ama benim için o %25 te önemli bir rakam

Alıntıları Göster
    RBW al geç, ben öyle yapıyorum. En iyisi bile 1.5~2 yıl zor dayanıyor, kış başlarken alıyorum 25-30 ye gittiği yere kadar, işi bitince atıp geçiyorum.

• quote:

Teşekkürler, hepimize kazasız belasız inşallah
    bir şey daha yazayım, konudanda anlayacağınız üzere benim yarı otomatik tek kavramalı araçlarla hiçbir sıkıntım yok hatta bu üst üste 3. aracım. bana göre manuel vitesli araç kullanabilen tecrübeli kişilerin özellikle ikinci elde
    tercih etmeleri gereken şanzıman tipide budur (masraf ve sıkıntı potansiyeli açısından) ama eşinize yani acemi birisine kesinlikle yarı otomatik almayın, hem onun kullanımı için hemde baskı balatanın ömrü açısından yanlış karar olur.

Alıntıları Göster
    Bizim millet çok abartıyor, bende yarı otomatik tek kavrama araç almaktan hiç çekinmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

RBW al geç, ben öyle yapıyorum. En iyisi bile 1.5~2 yıl zor dayanıyor, kış başlarken alıyorum 25-30 ye gittiği yere kadar, işi bitince atıp geçiyorum.

Alıntıları Göster
    Aynen ben memnun kaldım, tamam kısa ömürlü ama diğer ucuzlar gibi değil yani ilk takdığında orjinali ile aynı performansı veriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Bizim millet çok abartıyor, bende yarı otomatik tek kavrama araç almaktan hiç çekinmem.

Alıntıları Göster
    Araç 140.000 i geçti daha orjinal baskı balatası.
    2 hafta hanıma ders verdim ama hırpaladı biraz, bakalım daha ne kadar gidecek

• quote:

Aynen ben memnun kaldım, tamam kısa ömürlü ama diğer ucuzlar gibi değil yani ilk takdığında orjinali ile aynı performansı veriyor

Alıntıları Göster
    Antalya gibi sıcak memleketlerde zaten fazla ömürlü olmuyorlar. 6-8 ay gidebilen orta halli ürünler yeterli geliyor.

• Silecek konusunu çokç konuştuk iki aracımada rbw aldım.
    207 ye aldıklarımın 2 side hafif iz bırakıyor.
    508 e aldığım sileceklerin 1 tarafı iyi diğeri iz bırakıyor.
    İlk aldıklarım gibi değiller yani.
    İlk aldığımı Silecek sepeti isimli bir siteden almıştım o sitede sanırım silecek satış hızı fazla olduğu için taze silecekler (sonuçta lastik malzeme) ama sonraki aldıklarım beklemiş olabilir.
    Paylaşayım istedim.

• Bu arada 508 i artık daha az kullanıyoruz.(ikinci araç olduğu için)
    Araç daha az km yapmaya başladı
    Artık sanırım dpf sıkıntımızda olmayacak şehir içi kısa mesafe kullanımı azaldığı için.
    Birde samsundaki peugeot yetkili servisi bakım kampanyası yapmış mazot filtreli bakım 550 normal bakım 390 lira olmuş şubat sonuna kadar geçerli.
    Filtereler europar (peugeot 2. Kalite) dışarıda bakım yaptırmayı düşünen peugeotçulara tavsiye ederim.
    Son olarak bu araçlarla ilgilenen ancak inceleyemeyenler için doğaçlama kısa bir video hazırladım.

https://www.youtube.com/watch?v=r0G4v4MSKW0&feature=youtu.be

• bu ılk serı 508 ler acaba cıft kavrammı Auto ''R'' 6 oluyor sanırım ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lag3

bu ılk serı 508 ler acaba cıft kavrammı Auto ''R'' 6 oluyor sanırım ...
    Tek kavrama yarı otomatikler
    Auto 6r diye isimlendirmiş peugeot

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.