Şimdi Ara

500mbit internet geldi! (SS'li)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba, gecenlerde birkonu acmistim, almanyada yasiyorum ve evde 100mbit int olmasi, turkiyede ise en fazla 20mbit gormus olmam vs...
    Neyse konumuza donelim. Orda seneye 500mbit internet geliceginden bahsetmisdim ama vodafone yetkilileri (neden bilmiyorum) 1.5 yil ucretsiz 500mbit verdiler, birbucuk yildan sonra ise aylik 25€ olacak. 1 senedir turkiyede degilim yani en son gecen yaz gitmistim, merak ettigim bi konu var, ben 4g ile 35mbit ev interneti ile ise 20mbit gormustum turkiyede, suan durum nasil? yani 50mbit 100mbit fln var mi/ yayginlasti mi?
    bu arada 500mbit internetin ss'i;
    http://fs1.directupload.net/images/180807/wkjtfx62.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrhugrl0101 -- 7 Ağustos 2018; 16:31:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 500mbit internet geldi! (SS&#39;li)

dalga mı geçiyorsun .. Almanya bizi kıskanıyo (!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 7 Ağustos 2018; 11:54:29 >
  • Paran varsa 10gbit e kadar superonline dan alırsın (8.000tl ) ha o kadar param yok dersen altyapına göre maksimum 100mbit alırsın, ayrıca 4g ile Turkcell de 100+mbps hızları görmüştüm.
  • runorunoruno kullanıcısına yanıt
    Aylık internete verecek o kadar paran varsa zaten türkiyede yaşamazsın. Bizim ödediğimiz ücrete yurtdışındaki insanlar gigabit internet alıyor.(para birimini € $ yapmayalım sadece birim olarak bakalım malum tl gittikçe değersizleşiyor) Bizimkiler hala upload hızını yükseltmiyorlar paran varsa bile upload haram. Tamamen soygunculuk, şerefsizlik, adîlik aksini iddia eden aptaldır.

Ayrıca 50-75 GB gibi kota koyduktan sonra isterse bana 100 "gigabit" versin napcam bi yerimemi sokcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altuntepe2 -- 7 Ağustos 2018; 17:8:42 >
  • altuntepe2 kullanıcısına yanıt
    Hacı 4 sene İngilterede okudum memlekete döndüm, kusura bakma da Türkiye bitane. Her yerin kendine has iyilikleri var tabi ama başka yerin süper üstünlüğü var zannetmeyin artık bizim de üstünlüklerimiz var. İçindeki yozlaşmaya rağmen. Kaldı ki Almanyadaki samimiyetsizlik İngiltereyide geçmiş vaziyette.
    Gidip orada burada yaşamak mevzuuna girmemek lazım artık nereye gidelim gidecek bi yerimiz yok ki memleketimiz gayet iyi Sovyet Blok Doğu Avrupa zaten bok götürüyor... Memleketimizi kurtarmak zorundayız bu yoz zihniyetten, iyileştireceğiz mecburuz, siyasi yozlaşmayı da yok etmek zorundayız.

İnternet gerçekten Türkiye'de problem bunun sebebi alt yapı,tesisat. Aynı 30 bin liralık cihazları berbat kablolarla ziyan eden bir ülke Türkiye. Keşke gelse de Millenicom'u alan Alman şirketinden çok daha büyük bir şirket Türk Telekom'u satın alsa şu yobazlara bi tesisat nasıl yapılır gösterse.

Emrhugrl0101 'e tavsiyem milyonlarca lüks yer yapıldı kustuk bıktık artık buralardan birinde oturursan paran varsa seni Almanyadakinin 100 katı internete boğarlar zaten kaldı ki Euro kazanıyorsanız zaten TL çöp oldu. Marmariste oturan bi İngiliz arkadaş yok parasına 100 mbit bağlattı onu söylüyordu ve dağ başında oturuyor.

Gurbetteki arkadaşlardan memlekete daha çok gelmelerini rica ediyorum ayrıca, çok tehlikeli yönlere sapıyorlar sonra oradaki havanın gazıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tweenietomatoes -- 7 Ağustos 2018; 17:30:2 >

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Yeni mi çektin 16.04 ne hacı ya 18 LTS çıkalı çok oldu. Ayrıca Fedora öneririm cockpitle geliyor canavar gibi.
  • tweenietomatoes kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum, yurtdışı her ne kadar güzel gözükse de zorlukları var hele ki Türk'üm dersen bazı ülkelerde direk dışlanıyorsun o ayrı mesele, ayrıca yozlaşmış milletin düzeltilmesi şu an imkansız çünkü at gözlükleri ile hayatları boyunca aynı şeyleri izliyor öğreniyor başkalarına aşılamaya çalışıyorlar. En baştan iktidarın değişmesi gerek bunun için neyse susuyorum konu siyasete kayıyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: tweenietomatoes

Yeni mi çektin 16.04 ne hacı ya 18 LTS çıkalı çok oldu. Ayrıca Fedora öneririm cockpitle geliyor canavar gibi.
    Yok gecen sene superonline yanlislikla 500mbit yapmisti hattimi o zaman cekmistim :)

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/947335/f9ce4834-e2de-4bf8-b8df-21f539cfee9a.jpg

• runorunoruno kullanıcısına yanıt
    Özellikle Almanya Avusturya gibi yerlerde aşırı dincilik,hristiyancılık var bu sadece Türkiyenin problemi değil, dünya topyekün
    bu zihniyetle savaşmalı, üstüne bizden göç edenlerin çoğunun eğitimsiz kürt ve islamcı olması kimlik zedeliyor. Kaldı ki heriflerin siyasi grubu bile hristiyan sosyal birlik, bizim reisten zerre kadar farkları yok, Türkiye'de müslüman birlik falan deseler ben kalkıp yıkarım
    orayı. Hacı interneti de siyasetten ayıramıyorsun ki tekel siyaset olmadan nasıl yok edilir yolu yok.
  • tweenietomatoes kullanıcısına yanıt
    Haklısın, özellikle Almanya'da *Türk* dedikleri insanların çoğu Kürt oluyor hatta bazı videolarda bile gördüm bunu, yolda bakıyorsun Almanya ya da Hollanda'dan gelmiş trafik canavarı gibi sürüyor aracını sorsan *Sana mı soracam vatana gelmişim!* der üsütne olay çıkartır, televizyonu bırakıp azıcık kitap okusalar belki insan formuna dönerler belki ama toplumun aklı dinle yıkanmış durumda. Keşke 16 yıldır başımızda olan *reis* islamcılık yerine toplumu düşünseydi biraz, halkın gözü o kadar kapalı ki zamanında zam vs olduğunda bi protesto olurdu hadi protesto olmadı televizyonlarda görürdük bunu, şimdi baksan televizyona hepsi yandaş medya olmuş milletimizi daha çok uyutmak için garip garip şeyler deniyorlar. Bu şahsen Türkiye'den umudumu kestim yaklaşık bi 20 yıl sonra belki düzeliriz o da yeni jenerasyona bağlı tabii onların da nasıl yetiştiği ortada da neyse.
  • Oris telekom kullaniyorum 100mbit akk sız sınırsız internet ve ev telefonu heryöne 1000dk 60tl oduyorum ve hattın destekledigi hızıda dibine kadar sorunsuz pingsiz kullanıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Türkiye'de o hızı o kadar ucuza verseler önüne gelen DC kurmaya kalkar.

Fiyatlar eskiden pahalı diyorduk ama yıllardır pek zamlanmadığı için artık makul olduğunu düşünüyorum.
    Turknet, Oris, Millenicom yaklaşık 10 Euro'ya 35 megabit AKN'siz neti veriyor. Bu hız 4k streaming dahil ev kullanıcısının herşeyini karşılar. Hatta 480p canlı yayın da yaparsın.
  • Hızınızı beğendim, hocam.

Bir de benimkini atayım

500mbit internet geldi! (SS&#39;li)

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    Kanada'da hava güzeldir diyeceğim de şu sanal sunuculardan hız testi alıp da paylaşmayı bırakın artık geçti o dönem

• quote:

Orijinalden alıntı: plusnettr

Kanada'da hava güzeldir diyeceğim de şu sanal sunuculardan hız testi alıp da paylaşmayı bırakın artık geçti o dönem
    Hoşuma gidiyor
  • Quattro kullanıcısına yanıt
    Hangi fiyatlar makul?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontratak

Hangi fiyatlar makul?
    hocam sizi nick çok tanıkdık geldi ?
  • Yok burda, biz hala cevirmeli modem kullanıyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Quattro kullanıcısına yanıt
    35Mbps hız mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.