Şimdi Ara

5000 TL civarı laptop

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
1.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 5000 TL civarı bütçeye f/p bir laptop lazım bana.

Ekranın 15.6 olması lazım en az 14 küçük olur. Öyle pek bir oyun oynanmayacak. Genelde web için film dizi için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Estimatoreng E kullanıcısına yanıt
    Hocam nasil bir bilgisayar bi bilginiz varmı
  • fakirdoktor F kullanıcısına yanıt
    Lenovo ThinkBook 20VG006XTX Ryzen 5-4500U 8 GB 256 GB SSD 15.6"

Evet 1-2 hafta önce döviz yükselişe geçme eğilimindeyken 4930tl ye aldım.
    Mağazalarda satılmadığı için görüntüsüne internetten bakarak aldım. Beklentim görsel açıdan yüksek değildi ancak gelince şaşırdım. Çok şık bir görüntüsü var. Üst kapak metal ve çift renk. Görüntü olarak ince ve 1.7 kg ağırlığı var. 2020 sonunda üretilmiş yeni bir model. Ryzen5 4500u işlemci bu sınıf bir laptop için ideal. Aynı modelin ryzen 7 4700u işlemcili modeli de var 750 TL civarı daha pahalı. İşlemci dışında tüm özellikleri aynı. Ips panel 15.6 inç ekran var. Zaten ıps panel bir laptop 5000 TL altına almak zor. Çerçeveleri gayet ince. Ram 8gb 3200mhz ancak diğer yuvaya 32 GB a kadar daha yükseltilmesi çok iyi. Klavyesi ışıklı ve nümerik. Nümerik klavye iş nedeniyle benim olmazsa olmazımdı. Klavye hissiyat açısından orta seviye diyebilirim. Kısayol tuşları güzel. Touchpad iki parmak üç parmak kullanımları için güzel. Çoğu zaman mauseye gerek kalmıyor. Sürekli kullanmadığım biçin şarjı çok fazla deneyimleyemedim ama 4-5 saat rahat götürür sanırım. 2 saatte hızlı şekilde doluyor. Bios güncellerken fanı çalıştırdı onun dışında hiç fan sesi duymadım. Belki de çok zorlamadığım içindir ısınma durumu da olmadı. Lenovo vantage ile güncelleme v.s. çok kolay yapılıyor. Bir oyuncu bilgisayarı değil ama temel seviyede birçok oyunu oynayacağını söyleyenler var. Freedos olması çok mühim değil 30 TL ye dijital lisans satıyorlar. Aklıma gelenler bunlar.

• https://www.hepsiburada.com/asper-h13-intel-core-i5-4460-8gb-256gb-ssd-freedos-19-5-all-in-one-bilgisayar-as5480-p-HBV0000188BOE?magaza=Ko%C3%A7pa

Arkadaşlar yiğenime bu tip bir bilgisayar alacağım. Ama bununla birlikte arkadaşın konu başlığında açtığı gibi 5000 TL ye kadar laptop bakıyorum. Hem all in one hemde laptop tavsiyelerinize açığım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar

Aşağıda da benim konum mevcut orayada 1 göz atıp değerli yorumlarınızı rica ediyorum.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/148168506

• T_o_X_i_T T kullanıcısına yanıt
    Asper marka bilgisayar almayı düşünüyorum ama çok bilindik bı marka değil o yüzden tam güvenemiyorum siz o bilgisayari aldınız mı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Şuan alma 10 mayıstan sonra al şuan fiyatlar uçuk

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • https://www.casper.com.tr/laptop-bilgisayar/casper-nirvana-x500

Ben web, dizi ve borsa takip işleri için Nirvana X5000 aldım. Fiyatı da 5000'in altında indirim var şu an. Bakabilirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.