Şimdi Ara

5000 Bu sistem alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel Core i7 6800K Soket 2011V3 3.4GHz 15MB Önbellek 14nm İşlemci
    ASUS Rampage V Extrme Intel X99 Soket 2011V3 8Slot DDR4 3000Mhz (O.C) Anakart
    Asus Gtx 1070 turbo 8gb 256 bit ekran kartı
    Gskill 1g gb 2x8gb trident z dd4 3200mhz cl16 1.35 dual kit rgb led ram
    Deep cool maelstrom 240t sıvı bazlı işlemci soğutucu
    Corsair rm serisi 80 plus gold1000w full moduller güç kaynağı
    st4000dx002-1h2178 seagate 4 tb 7200rpm HDD
    Kingston hyperx savage 240 gb sata 3.0 cache ssd shss37a/240gb

Dark N10 fan kontrolcü kasa

Arkadaşın ofisten verdiler tazminat olarak fatura garanti yok ama çalışıyor sistem pek kullanılmadı bana fikir verin bu sistem alınır mı alınmaz mı neden ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayyas1907 -- 18 Aralık 2017; 23:25:14 >

• ayyas1907 kullanıcısına yanıt
    Guzel sistem alinir. 2200 tl e.karti, 2000 tl islemci,1000 tl anakart.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistem iyi ama işlemci eski bence 5000 tl amd daha mantıklı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ICromwelleI

Sistem iyi ama işlemci eski bence 5000 tl amd daha mantıklı olur.

5000 tl ye nasıl bir öneri olurdu merak ettim.
  • forvet09 kullanıcısına yanıt

aynen hocam ryzene geceyim desen anakart islemci ram ekrankarti 5000 lirayi geciyor zaten... Kullanilan parcalarin model ve doluluk farkida cabasi... simdi 1700 e 350liralik anakart takip bir sistem toplayip bak oluyor iste falan derler ama bu sistemde kaliteli bir anakart kullanilmis. Sivi sogutma var.

eksileri sistemin önü kapali.. ileride x79 un basina gelen bununda basina gelecek. Anakart bulunamayacak. Sivi sogutma, kasa ve ssd orta direk öyle üstün körü degil. Ve ikinci el sistem, garantileri yok. Garantisiz 5000 lira ödemek riskli sahibinden com vs arastirilip bakilabilir orada en azindan fatura falan veriyorlar. Bunda faturada yok.

risk var. sanirim ben 5000 ile bu riske girmezdim

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    tüm bileşenlerin garantisi olabilir. uğraşmamak için garanti olmadığı söylenmiş olabilir. bahsi geçen anakartlar 5 yıl garantili sanırım.

biraz uğraşı gerekli.
    Önü kapalı dediğin anakarta +20 çekirdekli xeon cpular takılıyor haberin olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    5000 Bu sistem alınır mı ?
  • Johnny Sinsin Teyze Kızı J kullanıcısına yanıt
    Suan cok bos konustun bilmem farkinda misin? intel soket 2066 yi hangi serinin yerine getirdi? x79 ile konunun alakasini anlayamadigindan böyle konusman cok normal.
  • ICromwelleI kullanıcısına yanıt
    Eger kasdettiginiz sistem buysa vah ki ne vah.. sadece yukardaki power a bir bakin, bir de sizin önerdiginiz seriye bir bakin, birde kullanici yorumlarina bakin. iki sistem kiyaslanamaz derecede, bunun ekrankarti var anakarti var. Tabiki yukaridaki sistemi al demiyorum arkadasa ama yukarida ki bu sistemden daha iyidir.
    X79 un başına gelen X99 zaten(soket desteğinin kesilmesi,ki x79 işlemcileri hala güçlü olduğundan çok ta önemli birşey değil yani).Senin anlayamayıp boş yaptığın kısım şu=x99 anakarta takılabilecek zibilyonlarca xeon var ve batıdaki elemanlar xeonu alıp ucuz yollu gaming keyfi yapıp renderde ortalığı ağlatırken biz burada x99 oyun için gereksizdir diyoruz.İleride param olursa yapacağım tek şey ya X99+Xeon E5(artık hangisine param çıkışırsa) yada X299+7820X yada 7900X almak olacak.Ben de burada işlemcimiz çöp oldu diye ağlayanlara "Siz x99/299 gereksiz diyordunuz ama sizin işlemciler çöp olurken ben akıyorum"

EDİT:Al inanmıyorsan Link=http://www.overclock.net/t/1591590/xeon-hacking-and-overclocking-x79-x99-beyond-x58

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Sinsin Teyze Kızı -- 21 Aralık 2017; 8:40:7 >

• Johnny Sinsin Teyze Kızı J kullanıcısına yanıt
    Senin ileri görüsün bu kadar iste... Umarim paran cikisirda diledigine kavusursun diyelim o zaman. Ben ileride bu anakartin bulunacamayacagini kasdediyorum cok uzaga gitmeye gerek yok bekleyin ve görün. ben 2013 de topladim ve aynen sen gibide düsündüm dedim 3930k yetmezse daha iyi (pahali yollu) xeon alir takarim. Fakat 3930k yi elden cikarmayi düsünmeye baslamadan önce 2015-2016 yillarinda stoklarda anakart bulamadim. Var olan sapphire x79n tipli 4 ram slotlu modeller (diger modelde gigabyte x79 ud3 tü sanirim) benim p9x79 u aldigim fiyattan cok daha pahaliydi.. bir anakart daha yedek olarak almak cok mantiksizdi. Ikinci el cok fazla x79 arizali görüyordum. Bir tane p9x79 pro anakart aldim (100lira) ama o da arizaliydi hic acilmaz halde satin aldim, neyseki onun arizasini cözdüm suan onu kullaniyorum fakat "tpu/epu devre disi ve pili hic takmiyorum" onun disinda sistem stabil. Diger arizalanan P9x79 u da yavas yavas tamir etmeye calisicam. Cünkü cin üretimi cakma anakart disinda hicbir yerde bulunmuyor ki gayet normal bu 2018 deyiz ama ben 2015 te de bulmadim, aynisindan bir anakart alacaktim.

X79 dan sonra ben kimseye x99 sistem önermedim aynen senin gibi x99 savunucusu eski bir editörün gecen aylarda pahali msi x99 marka anakarti arizalandi teknik servise gönderdi.. Olayi bilenler anladi zaten. Bu platform öyle sanildigi kadar stabil degil. Iyi cikan anakartlar ile uzun yillar gitmek mümkünken, hic ummadigin anakarttan hic ummadigin problemler cikabiliyor. Kimse x99 sorunsuz diyemez ki faturada yoksa bu sistemin gelecegi yoktur. Önü bu yüzden kapalidir. 6800K mevcutken ucuz yollu xeonlarin geregi nedir diye sormadan edemiyorum. Oyunsa oyun oynanir, rendersa olay render yapilir.

Ama siz renderi kulaktan duyan arkadaslar biraz fazla abartiyorsunuz. Ve cok abest bir genelleme yapiyorsunuz. Görsellestirme icin mi? Mimari mi? Animasyon mu? Video edit mi? Hangi program ile kullanilacak? misal mimari render icin söyle kaliteli bir render(4k), 3930k ile 1 ile 2 saat arasi tas catlasin 3-4 saat olsun. Ryzen 1700 ile bu süre cok daha kisa %40 %50 civarinda...

ekrankarti kullanilarak alinan görsellestirmeler render demeyelim, ama cidden cok kaliteli, saatler degil dakikalar icerisinde elde etmek mümkün. Gpu render diyecek olursak keza cok kisa zamanda render almak mümkün. Render süreleri karislastirmasi olarak 3930k ile gtx 770 in render süreleri (vray icin) ayni. Vray benchmark skorlarim sitede mevcut olmasi gerekiyor. ikisde 3 er dakika tutmustu.

yani zibilyon cekirdekli xeonu ucuza alip x99 anakart ile kullicam akicam gibi düsünceler tabiki tatli geliyor, rüya kokuyor ama bu düsünceleri pratige dökmeye kalkinca bu is öyle olmuyor iste. Umarim hayalleriniz gercek olur.. Ama bana sadece yazmak icin yazma. Yukarda arkadas icin fikrimi belirttim. Senin gibi tatli hayallerden bahsetmedim. Tecrübe ve edidigim deneyimlerden yola ciktim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

Eger kasdettiginiz sistem buysa vah ki ne vah.. sadece yukardaki power a bir bakin, bir de sizin önerdiginiz seriye bir bakin, birde kullanici yorumlarina bakin. iki sistem kiyaslanamaz derecede, bunun ekrankarti var anakarti var. Tabiki yukaridaki sistemi al demiyorum arkadasa ama yukarida ki bu sistemden daha iyidir.

Sistem dediğin PSU danmi oluşuyor sadece o PSU aşırı fazla bile bir artısı modüler oluşu.

Bir diğer husus ise ekran kartını 1070 yapabilir. Ben şahsen bu saatten sonra 8 nesil harici işlemciye para vermezdim. Zaten durmadan Intel soket değiştiriyor şimdi bugün yarın refresh Bir işlemci çıkarırsa şaşırmam.

Sistem iyi zaten kötü demedim Ama onların garantisi bile yoktur. Var dese bile sıkıntı. Tâbi Kendi kararı yine isterse bekleyip b ve h serisi anakartlar gelince de bakabilir. Veya onuda alabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar aşağıda bir sistem topladım bazı parçaları ilkkez deneyeyeceğim yurt dışı alışverişi olarak yapmayı düşünüyorum... bazıları yurt içi acaba uyumlu mu? sizce nasıl? önereceğiniz siteler yada değişiklik, eksiklik var mı? yoksa riske değmez yurt içinden mi hepsini alayım... toplamda 600-1000 tl fark oluyr (butce 5000-6000)

KASA:
    Dark Sentinel 750W 3x Kırmızı LED Fan, USB3.0, Full Akrilik Yan Panelli Mid-Tower Siyah Oyuncu Kasası(DKCHSENTINEL750)
    Hepsiburada - 440,73 TL

RAM:
    Adata D40 8GBX2 3000MHz RGB LED Spectrıx Ram AX4U300038G16-DRS
    Hepsiburada - 848,35 TL

ANAKART:
    Asus PRIME B350-PLUS Amd B350 3200+MHz DDR4 Soket AM4 ATX Anakart
    Hepsibuara - 500,25 TL

Hepsiburadaki parçalar toplamı: 1.840,00 TL

EKRAN KARTI:
    EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0, 8GB GDDR5, LED, DX12 OSD Desteği (PXOC) Ekran Kartı 08G-P4-6173-KR
    Amazon - $ 459.99

SSD:
    Samsung 960 EVO Serisi - 250GB PCIe NVMe - M.2 Dahili SSD (MZ-V6E250BW)
    Amazon - $ 127.99

İŞLEMCİ:
    Wraith Spire LED Cooler'lı AMD Ryzen 7 1700 İşlemci (YD1700BBAEBOX)
    Amazon - $ 294.00

Ekran kartı + SSD + İşlemci: Vatanda 4.712,00 TL, Amazonda gümrük dahil 4.080,00 TL

vatan+hepsiburada: 6550,00tl
    amazon+hepsbuarad: 5920,00tl

???? sizce

Konu anakart ise 2022 de filan am4 anakart bulunmayacak büyük ihtimalle(bulunsada çok kaliteli modellerin bulunacağını düşünmüyorum).3-4 yıllık kesintisiz (kesintilerle 10 yıl civarı) donanım hayatımda anakartı 3-4 yılda bozulan görmedim(sen eminim benden daha deneyimlisimdir,görmüş olabilirsin).Anakartı sağlam alırsan uzun süre bozlumaz(Forumda kalitesiz denen foxconn markasının bile g bilmem kaç chipsetli anakartlarını kullananlar var).

Ve siz hala bana render diyorsunuz,öncelikle x serisi(hem amd hem intel için) sadece renderden ibaret değil,bunu anlamanız lazım.Batıdaki elemanlar asgari ücretlerine orta-üst sistem toplayabiyorlar ama size attığım linki incelerseniz 500-600 dolar civarına 2.elden 2 tane 980ti (redditten almış,bu yorumu yolladıktan sonra bahsedilen yorumu ss alıp atacağım)alıp sli yapmış ve xeonuyla akıyor.Adamlar bizden çok daha iyi durumda olmasına rağmen en yenisini alma derdinde değiller.Anakart firmaları gerizekalı değil x serileri için en kral gaming anakartlarını yapıyorlar.sözde X370/Z370 anakartlarda sli desteği olanlar var ama pci lane? sorarım size 32 pci-e lane olan hangi ryzen/intel işlemci(normal kullanıcılar için tasarlanan) var,8x 8x sli düzeninden ne kadar performans alacaksın

Dediğim gibi,ben 4 kanal bellekli,fazlasıyla pci-e laneli,HAKİKİ sli desteği olan,bugünün şartlarında "oha" diyebileceğimiz boyutlarda ram takabileceğim xeonları tercih ediyorum,siz istediğinizi tercih edebilirsiniz

Bu arada hala "ama ama eks seyisi sadece rendey içiydiy" diyecekseniz size ryzenle mutluluklar,bu mesaja da cevap yazmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Sinsin Teyze Kızı -- 21 Aralık 2017; 16:55:44 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.