Şimdi Ara

500 W High Power yeterli gelmiyor mu bu PCye

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aşağıdaki sisteme sahibim. dün akşam need for speed mos wanted oynarken bi süre geçtikten sonra birden mavi ekran çıkıp bilgissyar reset attı. neden olduğunu anlamadım. tüm parçalar yeni geçen hafta aldım. bir tek power supllyi eski pc den söktüm kaliteli diye. High Power gerçek 500W. acaba mavi ekranın PSU ile ilgisi olabilr mi ?

SAPPHIRE
    HD7850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı

CORSAIR
    8GB (2x4GB) XMS3 DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram

AMD
    FX X6 6200 Soket AM3+ 3.8GHz 14MB Cache 32nm İşlemci

GIGABYTE
    970A-DS3 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart

CORSAIR
    60GB Force 3 GT Serisi Sata 3.0 SSD (555MB Okuma / 495MB Yazma)

ondan önce yaptığım tek değişiklik bilgisayar açılışta ramların hızını 1333 mhz olarak görüyordu. onların çarpaını yükselttim 1600 mhze getirdim sebebi buda olabilir mi fikirlerinizi almak istiyorum.

eğer PSU yüzünden ise para biriktirip yenisini alıcam :( ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prooge -- 21 Aralık 2012; 12:57:48 >

• şu yeni çıkan mw ise o oyunda sorunlar var sanırım bendede arada donma yapıyor. biraz bekleyince oyun kaldığı yerden devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fakir Kemancı -- 21 Aralık 2012; 12:40:01 >
  • Bende önceden PSU yüzünden mavi ekran veriyordu açılırken . Hatta format bile atamıyordum . Hemen mavi ekrana düşüyordu makine. Sonra 500W High Power psu aldım çok şükür sorun felan kalmadı şimdi . Yani yetmeme ihtimali olabilir sen yinede bir dene başka yüksek bir psu ile .
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlueHawk*

Bende önceden PSU yüzünden mavi ekran veriyordu açılırken . Hatta format bile atamıyordum . Hemen mavi ekrana düşüyordu makine. Sonra 500W High Power psu aldım çok şükür sorun felan kalmadı şimdi . Yani yetmeme ihtimali olabilir sen yinede bir dene başka yüksek bir psu ile .

hocam sistemlerimiz benzer. bi süre oyun oynadıktan sonra mavi ekran olduğu oluyor mu ? acaba sorun PSU değil mi bende ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: prooge

quote:

Bende önceden PSU yüzünden mavi ekran veriyordu açılırken . Hatta format bile atamıyordum . Hemen mavi ekrana düşüyordu makine. Sonra 500W High Power psu aldım çok şükür sorun felan kalmadı şimdi . Yani yetmeme ihtimali olabilir sen yinede bir dene başka yüksek bir psu ile .

hocam sistemlerimiz benzer. bi süre oyun oynadıktan sonra mavi ekran olduğu oluyor mu ? acaba sorun PSU değil mi bende ya

Aman hocam ağzından yel alsın Mavi ekran falan yok bende. Belkide sistem çok ısındığından , ya da ramlerdeki okuma hatasından olabilir . Mavi ekranın verdiği hata ismini nette aratırsan belki sorununun nerde olduğunu çözebilirsin .
  • quote:

quote:

quote:

Aman hocam ağzından yel alsın Mavi ekran falan yok bende. Belkide sistem çok ısındığından , ya da ramlerdeki okuma hatasından olabilir . Mavi ekranın verdiği hata ismini nette aratırsan belki sorununun nerde olduğunu çözebilirsin .

mavi ekran geldi ve reset attı o sırada görmek imksanız gibi birşeydi neden oldu çok kafayı taktım şimdi ya. PSU 3 yıllık acaba zaman geçtikçe bozulma gibi durumlar oluyor mu bu PSUlarda
  • quote:

quote:

quote:

quote:

mavi ekran geldi ve reset attı o sırada görmek imksanız gibi birşeydi neden oldu çok kafayı taktım şimdi ya. PSU 3 yıllık acaba zaman geçtikçe bozulma gibi durumlar oluyor mu bu PSUlarda

Tabiki azalma olur . PSUlar çalıştıkça üzerindeki kondansatör , kapasitör gibi elemanların ömrü azalır . Bu da direk olarak PSUnun ömrünün kısalması demek .
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tabiki azalma olur . PSUlar çalıştıkça üzerindeki kondansatör , kapasitör gibi elemanların ömrü azalır . Bu da direk olarak PSUnun ömrünün kısalması demek .

o zaman kesin PSUdan deiyebilirmiyiz hocam diğer parçaların hepsi sıfır diğer bilgisayardan PSU harddisk ve DVD taktım sadece.
  • quote:

o zaman kesin PSUdan deiyebilirmiyiz hocam diğer parçaların hepsi sıfır diğer bilgisayardan PSU harddisk ve DVD taktım sadece.

Ah Hocam ah hep o eski sistem yüzünden oluyor her şey. Benimde bilgisayarı aldığım zamanlarda HDD ler çok pahalıydı malum sel olayından sonra . Bende eski HDD yi kullanmıştım . Onun yavaşlığı ve sisteme uyumsuzluğu yüzünden anakart değiştirdim . Gerçi sonradan yeni HDD aldım ama çok çektim . Sende en iyisi başka bir psu ile deneme yap . Baktın sistem sağlam , al kendine 600W 80+ bir PSU .
  • quote:

quote:

Ah Hocam ah hep o eski sistem yüzünden oluyor her şey. Benimde bilgisayarı aldığım zamanlarda HDD ler çok pahalıydı malum sel olayından sonra . Bende eski HDD yi kullanmıştım . Onun yavaşlığı ve sisteme uyumsuzluğu yüzünden anakart değiştirdim . Gerçi sonradan yeni HDD aldım ama çok çektim . Sende en iyisi başka bir psu ile deneme yap . Baktın sistem sağlam , al kendine 600W 80+ bir PSU .

hocam sorun orda işte deneme yapamıyorum :) eğer o yüzdense gidip alacağım deneme yapacağım ir makine yada PSu yok maalesef :( acayip kararsız kaldım şuan. ramlardan midir diyede düşünmüyor değilim
  • quote:

hocam sorun orda işte deneme yapamıyorum :) eğer o yüzdense gidip alacağım deneme yapacağım ir makine yada PSu yok maalesef :( acayip kararsız kaldım şuan. ramlardan midir diyede düşünmüyor değilim

2 Ram varsa tek tek deneyin bakalım o zaman ne olacak .
  • bench programlarıyla makineyi kastırmayı denedinmi ve tüm oyunlarda yapıyormu bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguney

bench programlarıyla makineyi kastırmayı denedinmi ve tüm oyunlarda yapıyormu bunu.

hocam daha bilgisayarı yeni topladım fazla vakit geçiremedim ama dün akşam yarım saat falan oynadıktan sonra yaptı. bu akşam tekrar deneyeceğim bakalım olacak mı
  • benclerle biraz kastır, mavi ekran alırsan ramleri 1333'e düşürüp dene, sorun devam ederse ramleri tek kanal olarak dene, yine olursa ekran kartına taktığın güç girişini psudan gelen diğer kablodan al 6+2 veya 6 pinlikten.
  • quote:

benclerle biraz kastır, mavi ekran alırsan ramleri 1333'e düşürüp dene, sorun devam ederse ramleri tek kanal olarak dene, yine olursa ekran kartına taktığın güç girişini psudan gelen diğer kablodan al 6+2 veya 6 pinlikten.

anladım hocam dediklerini akşam deneyeceğim. yani PSUnun yetmemesine ihtimal vermiyorsunuz sanırım.
  • o güç kaynağı sisteme fazlasıyla yeterlidir

mavi ekran hataları bir çok sebepten kaynaklanır

donanımsal da olabilir yazılımsalda

güç kaynağında bir arıza durumu veya yetmeme gibi bir durum olsa yük altında bilgisayar zaten direkt kapanır

mavi ekran geldiğinde bir hata kodu olması gerek aynı zamanda isimi onu arama motorlarında aratarak

veya buraya yazarsanız yardımım dokunabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SatsuiNoHadou -- 21 Aralık 2012; 15:54:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ResVR

o güç kaynağı sisteme fazlasıyla yeterlidir

mavi ekran hataları bir çok sebepten kaynaklanır

donanımsal da olabilir yazılımsalda

güç kaynağında bir arıza durumu veya yetmeme gibi bir durum olsa yük altında bilgisayar zaten direkt kapanır

mavi ekran geldiğinde bir hata kodu olması gerek aynı zamanda isimi onu arama motorlarında aratarak

veya buraya yazarsanız yardımım dokunabilir

cevabın için saol hocam. mavi ekran çıktı anında restar attı alamadım hata kodunu. haftasonu bol bol test edeceğim. olursa size danışırım
  • quote:

quote:

benclerle biraz kastır, mavi ekran alırsan ramleri 1333'e düşürüp dene, sorun devam ederse ramleri tek kanal olarak dene, yine olursa ekran kartına taktığın güç girişini psudan gelen diğer kablodan al 6+2 veya 6 pinlikten.

anladım hocam dediklerini akşam deneyeceğim. yani PSUnun yetmemesine ihtimal vermiyorsunuz sanırım.

veriyorum ama son ihtimaldir, driverlarıda kontrol edin.
  • quote:

quote:

quote:

hocam az önce 3d bencmar 2006 ve 2011 d.11 ile çalıştırdım herhangi bir sorun olmadı ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hocam az önce 3d bencmar 2006 ve 2011 d.11 ile çalıştırdım herhangi bir sorun olmadı ?

o zaman sorun yüzde 90 yazılım kaynaklıdır, ekran kartı sürücüleri güncel tutun 7850'nin bazı modellerinde de sıkıntılar olabiliyor, sisteminizdeki oyunların çoğunda bu sorunu yaşadığınızı farzederek söylüyorum tabi. eğer donanımsal bir sorun ise psu'dan önce ekran kartından şüphelenin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fakir Kemancı -- 21 Aralık 2012; 22:45:31 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.