Şimdi Ara

500 tl Kendi Oyun Direksiyonumu Yaptım(ülke şartları) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
95
Favori
33.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
442 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Enfes olmuş harika bir uğraş bence emeğinize elinize sağlık.

• Doğru diyorsunuz hocam. Herşey ateş pahası oldu. Ufacık yay bile 7 lira. Yurt dışından getirtsem daha az tutuyor. Ben de öyle yaptım; sonuçta deneme yanılma yöntemi yapmam gerekiyor. O özellikte yayı bulmak daha zor. Zaten t3pa pedalıyla ilgili bir rehber yapmayı planlıyorum. Hangisinden daha çok verim aldım hangisi daha iyi diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galatas4ray kullanıcısına yanıt

İhtiyacınızı karşıladığına sevindim :) Gayet detaylı gibi duruyor. Bu arada force feedback için ne düşünüyorsunuz? Daha doğrusu ne yapmayı planlıyorsunuz?

• JacobHughes kullanıcısına yanıt
    Tam anlayamadım force feedback hakkındaki sorunuzu.
  • Hocam tebrik ederim. Stm32f biraz pahalı olur sanki bunun için. Arduino yeter diye düşünüyorum. Yada en azından st32f1xx serisi.

Yani ilaveten ekleme yapacak mısınız? Bu tarz direksiyonlar pek fazla yol hissiyatı vermiyor diye biliyorum. Detayları hissetmek için titreşim modülü ekleyen kişiler var. Eklemeyi düşünüyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JacobHughes -- 13 Ocak 2021; 4:49:5 >
  • yazık ülkenin düştüğü duruma bak. brezilyadaki faveladaki fakirler gibi tamircilik ve elimizdeki imkanlarla araç gereç yapıyoruz
  • harmek kullanıcısına yanıt
    Hocam ben stm32 20 tl aldım aliexpressten şuan 50 60 tl olmuş.Arduinoyada baktığımızda aynı fiyatlatlarda neredeyse.

Buradaki kart mevzusu tamamen kullandıgımız yazılımla alakalı.Yapılan yazılımlar stm32 de daha iyi çalışıyor.Ve her stm32 kartı bu sistemde kullanamıyorsunuz.
  • JacobHughes kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sistemlerin hazır sistemlersen farkı yok.Yolda giderken beyaz kabartmalı çizgiden geçerken veya çakıl taşının üzerinden geçseniz dahi hissediyorsunuz.Üstte yazdığım gibi bu tamamen yazılımla alakalı bişey.Ben test videosunda bu hissiyatların tamamını %25 te kullandım o bile yetiyor.%100 kullanacagım bir video çekecegim ama öncelikle bu direksiyon sistemini masaya sabitlemem gerekiyor :)
  • çok güzel çalışma eline emeğine sağlık reis

• Eğer işinize yarayacaksa bende pedal seti vardı eski onu gönderebilirim

yazılım konusunda yardımcı olabilir. aldığın kart 20 tl ise büyük bir ihtimal stm32f100 serisidir. blue pill diye geçiyor. senden sonraki yapacaklar için en azından fikir olması açısından yazdım.

• harmek kullanıcısına yanıt
    STM32F407VET6 kullandım hocam.Bunun küçük versiyonundan yapıyorlar o yazılımıda ücretli satıyor adam emc diye.Bunun yeşil renkli olanı var yeni versiyonu onunlada direct drive sistemi yapıyorlar.

Yazılım konusu çok zor bu direct drive sistemlerde.Bu yapanda zaten şuan para basıyor😂Step motorları çalıştırmayı başardılar ama sürücü ve kartı kendileri tasarlayıp satıyorlar.

Bide servo motorlardan yapanlar var onlarda 250 euroya pcb kart yapıp bide sürücü yapıp satıyorlar. $450 mige direct drive yazıp inceleyebilirsiniz.
  • Derebey44 kullanıcısına yanıt
    Valla hocam ileriki projelerde pedalı kendim yapmayı düşünüyorum.Bu snoopy iş görüyor ama yazılımda sorun yaratıyor normalde logitech g25 veya g29 pedal kullanıyorlar.
    Markasını bilmiyorum uzun süredir de kullanmadım. İçindeki bir parça işinize yararsa veya açıp incelemek isterseniz gönderebilirim.
  • Derebey44 kullanıcısına yanıt
    Tmmdır hocam yeni projede ihtiyacım olursa mutlaka iletişime geçerim sizinle.Teşekkür ederim.
  • rez

Motorun maşallahı var hocam, aman fırlatmasın sizi :) Yazdığınız herşeyi okudum hocam, bana bile cesaret verdiniz. Bu hissiyat ortalama t300 ile aynıysa bir problem yok. Ben onunda üzerine çıkmak için titreşim modülleri veya daha fazla eklemeyi düşünüyorum. yeterki çakma mige olsun. Bu arada hep söylemeyi unutuyorum motorun başına eklediğiniz çarkı bi ustayla görüşüp metal yapmakta fayda var, motor gerçekten bayağı güçlü.

• Tebrikler hocam eline sağlık, güle güle oyna.

İstersen A Haber'e yollayalım konuyu, yerli otomobilin direksiyonu görücüye çıktı diye haber yaparlar muhtemelen. 

• Vallahi helal olsun. Ayakta alkışlıyorum.

Yan gelip yatıp, yapılmaya çalışılanları da karalamak dışında üretimi olmayan ve ama orada şu birime burada bu birim diye daha iyisini yapmak için çalışmak yerine hayat geçirenlere ibret olsun.

Tebrikler.  

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.