Şimdi Ara

500 milyon LinkedIn hesabı satışa çıkarıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
3.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 500 milyon LinkedIn hesabı satışa çıkarıldı

Sosyal ağlardan veya önemli platformlardan sızdırılan kimlik bilgileri artık siber saldırganlar için önemli bir gelir kapısı olmaya başladı. Kimlik bilgilerini kullanarak kullanıcıların hesaplarına sızmaya çalışan veya spam reklam yapan diğer saldırganlar için bu paketler önem arz ediyor. Bu da önemli bir ticareti ortaya çıkarıyor.

500 milyon LinkedIn hesabı satışta

Bugüne kadar en büyük veri sızıntısının toplamda 1.5 milyar ile Yahoo’da olduğu düşünülüyor. Sonrasında 1 milyara yakın veri ile Facebook geliyor. Dünyanın en büyük kurumsal ağı LinkedIn de 500 milyondan fazla kişinin verisini sızdırdı.

Ayrıca Bkz.Kanadalı şirket dünyanın en hızlı üç tekerlekli elektrikli aracını geliştiriyor

En büyüğü 2012 yılında olmak üzere LinkedIn platformundan bugüne kadar 500 milyon hesap çalındı ve şimdi bunlar paket halinde meraklılarına satılıyor. Bir kara borsa forumunda ortaya çıkan paketin ispatı için hacker 2 milyon verilik bir paketi de 2$ şeklinde promosyona çıkarmış.

Hesapların ne kadarının güncel ne kadarının eski olduğu bilinmiyor ancak insanların genelde sosyal ağlarda benzer şifreler kullandığı varsayımından yola çıkarak her bir verinin farklı platformlarda sızma için deneneceğini söylemek yanlış olmaz. Zaten hacker da x000$ şeklinde tekliflere açık olduğunu belirtiyor.

Kaynak:https://cybernews.com/news/stolen-data-of-500-million-linkedin-users-being-sold-online-2-million-leaked-as-proof-2/

• Yasal olarak yapamadıklarını el altından hacklendik diye illegal yapıyorlar. Facebook vb. şirketler ha deyince kırılacak sistemleri yok zaten. Birçok dünya ülkesinin veri güvenliği konusunda sağlam yaptırımlara sahip olması firmaları bu yola çekiyor. Yemeksepeti ne de en fazla ufak bir ceza kesilir sonra birşey olmamış gibi devam edilir.
  • Şu hack haberlerine inanmıyorum nedense kendileri satıyorlarmış gibime geliyor

• Her gün bir tane platformun verileri çalınıyor, yemeksepeti, facebook, linkedin vs vs... artık tüm verilerimizin rahatça paylaşılıp kullanılabileceğine alıştırılıyoruz sanırım

• yucelmezin Y kullanıcısına yanıt
    koca koca firmalar kaç para kazanacaklarda bu satışdan itibarlarını yerlere düşürsünler , mantık ile alakası varmı yazdıgınının?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mokoko_TR -- 7 Nisan 2021; 14:15:55 >
  • whatsapp artık kimse laf etmesin adamlar en azından verileri kullanacağız diye söyledi.Diğer firmalar çalındı diyip geçiyor.ben fark göremedim.
    Şuan yemeksepeti benim gibi milyonlarca kişinin hesap bilgilerini çaldırdı.Bunun yaptırımı ne olacak?Bir yaptırımı yoksa çaldırdık diyip geçsin tüm firmalar.

• Her hafta bi hack
  • Artik tek sifre oluşturuyorum ben. Çözüm bu sanirim sadece.

Mesela, MeselA1+ veriyorum şifreyi. Diğerlerine MeselA99+ givi sifreler veriyorum. Kendimce , küçük bir önlem.

Neyse ki çok önemli bir insan değilim :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Şu güvenliğe bi önem verin arkadaş ya, koskoca firmalar evet hedef tahtası hepsi ama belli bi kaynakları elbet var. X harcama yapacağına 2X harca kafan rahat olsun ya. Ne biçim bi backend'çileri var bu adamların, sabahtan akşama kadar programmers life vlogları çeken işsiz tipler değil ya. Harbiden akıl alır gibi değil. Tonla para ver, üstüne bide sayısız insanın verilerini çaldır. Firmalar insanlardan nasıl veri toplasak, nerden reklam alıp nereye reklam versek gibi gibi düşüncelerden önlerini göremiyor artık arkadaş. Tam bi 2 yüzlülük.

• Her hafta bir platform hackleniyor ve kimse ses çıkarmıyor..

• Pc.programcı kullanıcısına yanıt
    68 de unuttun sifreyi . Sifreyi bulma olasiligin nedir?

• logi666leboss L kullanıcısına yanıt
    Amac, her şifrenin aynı olmaması.

Mesela LinkedIn e 56 verdim twitter 58 verdim. Vb gibi not almak yeterli.

Ama hepsine aynı şifreyi verirsen e adamların elinde zaten kullanici adi Gmail vb var, hepsine girerler.

Mantik , kendimce

• mustafacoban M kullanıcısına yanıt
    Facebook WhatsApp'a ait bir şirket. Bu kafayla devam

• yemek sepetinden yediğimiz darbe gecmedem linked hesapı bilgilerinide caldırdık yakında 4 5 sirket sahibiyim 😁😁😁

• Uhhh yemeksepeti
  • Nerde bu devlet
    Nerde bu millet.
  • sıyahıncı kullanıcısına yanıt
    ne güzel iste normalde olamayacağın birsey. adamlar seni şirket sahibi yapacak 😀

• mustafacoban M kullanıcısına yanıt
    Yasal olarak yapamadıklarını el altından hacklendik diye illegal yapıyorlar. Facebook vb. şirketler ha deyince kırılacak sistemleri yok zaten. Birçok dünya ülkesinin veri güvenliği konusunda sağlam yaptırımlara sahip olması firmaları bu yola çekiyor. Yemeksepeti ne de en fazla ufak bir ceza kesilir sonra birşey olmamış gibi devam edilir.

• Pc.programcı kullanıcısına yanıt

Bu kadar uğraşmayın.

Son iki hanesindeki rakamları T9'a göre verin.

Mesela LinkedIn için L-i kısmı 54'e denk geliyor. Twitter için Tw kısmı 89.

Unutma şansınız sıfır olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Free Man. kullanıcısına yanıt
    Mantikli :)

• yucelmezin Y kullanıcısına yanıt

sızdırmak = pr (yeni ürünün özellikleri vs) = satma...

yasal yoldan satamayacağına göre : "hacklendik" derler 500 milyon LinkedIn hesabı satışa çıkarıldı 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.