Şimdi Ara

500 Bin liranız olsa ne alırdınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
4.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 ay
  • Cevaplayan Üyeler 78
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 19 saat 35 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kator (2 mesaj) Mariachi@ (2 mesaj) Lınc (2 mesaj) Jeremy Klakson (2 mesaj) Arda1043 (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (45 mesaj) Mobil (23 mesaj) Mini (6 mesaj) Uygulama (13 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    800 Mesaj
    Aynen hiç düşünmeden kesinlikle ev alırdım. tenekeye para bağlanırmı böyle bir devirde.
  • Gini katsayısı diye bir şey var, fakirlik ile zenginlik arasında uçurum olduğunda bu oran yükselir. Dünyada şu sıralar bu katsayı yükselme eğilimindeyken bizim ülkemiz için füzeye dönmüş durumda.

Yani ne demek istiyorum, 500bin lira halk tarafından zor kazanılıyor diye büyük para sanmayın. Milletin 500binden fazlasını çerez niyetine ezdiğine kaç defa şahit oldum(Nedense aynı insanların şirketinde çalışana 300 lira zam yaparken elleri ayakları titriyor) Zaten bu paranın çerez parası olduğunu anlamanın en kolay yolu İstanbul'un kalbur üstü semtlerde daire bakmanız olur, eli yüzü düzgün bi daire 3.5 milyondan başlar.
    Birde 500 bin tl büyük değil diyorsunuz. Arkadaşım 2500 tl ile nufusun %45 ev geçindiriyor. Ortalama maas seviyesi 5000 tl Türkiyede. 500 bin tl büyük para hemde çok. Sizin kafanızı nasıl yıkamışlar böyle. Burada o paraya çok güzel bir ev alabilirim ben . varmı ötesi
    quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Ev varsa ikinci el alirdim. Veya ucuncu.

Arabaya o para verilmez. Bir kazaya bakiyor hersey.
    kasko?
  • Teğmen
    172 Mesaj

Gini katsayısı diye bir şey var, fakirlik ile zenginlik arasında uçurum olduğunda bu oran yükselir. Dünyada şu sıralar bu katsayı yükselme eğilimindeyken bizim ülkemiz için füzeye dönmüş durumda.

Yani ne demek istiyorum, 500bin lira halk tarafından zor kazanılıyor diye büyük para sanmayın. Milletin 500binden fazlasını çerez niyetine ezdiğine kaç defa şahit oldum(Nedense aynı insanların şirketinde çalışana 300 lira zam yaparken elleri ayakları titriyor) Zaten bu paranın çerez parası olduğunu anlamanın en kolay yolu İstanbul'un kalbur üstü semtlerde daire bakmanız olur, eli yüzü düzgün bi daire 3.5 milyondan başlar.
    kator kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3725 Mesaj
    ev alırdım
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: Calbor

clio 0.9 da otomatik şanzıman yok.

Alıntıları Göster
    arka camları kastettim
  • Yüzbaşı
    800 Mesaj
    Birde 500 bin tl büyük değil diyorsunuz. Arkadaşım 2500 tl ile nufusun %45 ev geçindiriyor. Ortalama maas seviyesi 5000 tl Türkiyede. 500 bin tl büyük para hemde çok. Sizin kafanızı nasıl yıkamışlar böyle. Burada o paraya çok güzel bir ev alabilirim ben . varmı ötesi
  • Yarbay
    2035 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

kasko?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    379 Mesaj
    O paraya kesinlikle araba almazdım ayağımı yerden kessin diye 40 50 civarını arabaya bağlardım.
    Kalanının yarısıyla 250 bin lira ile altin alırdım
    Kalan 200 bin lira ile koyden güzel bir tarla alırdım.
    Sonra yavaş yavaş köye ev yapmaya yada prefabrikte olabilir yapardım. Öyle düşündüm.
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    18434 Mesaj
    Peugeot 508 GT-Line bile (GT bile değil) 448.000 liraya çıkmış. 500 bin lira araçlar konusunda önemli seviyede bir değer arz etmiyor artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 31 Ağustos 2020; 17:27:33 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    821 Mesaj
    Şehiri terk eder kendime ufak bir köyden ev biraz büyük küçük baş hayvanlar kendi organik tarımımı oluştur kafam rahat geçinir giderim
    |
    |
  • Yarbay
    3439 Mesaj
    2013de sıfır x6 40d msport alınıyordu bu paraya vicdanım elvermez bu parayı kıytırık araçlara vermeye
  • Yüzbaşı
    537 Mesaj

2013 de 0km golf alınan paraya şimdi temiz golf4 bile alınamıyor...
    |
    |
    FreudeAmFahren kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1916 Mesaj
    Ne alırsin degil ne alamazsin demen lazim. Mesela passat alamam.
    |
    |
  • Binbaşı
    1754 Mesaj
    Tarla veya zeytinlik
    |
    |
  • Yüzbaşı
    571 Mesaj
    Herkes ev alirim yazmis, otomobili sadece a noktasindan b noktasina goturen bir arac olarak goruyorsaniz saygi duyarim ama mali mulku topraga goturmeyecegiz.

Zaten oturdugum evim varsa ve halim vaktim yerindeyse, ben bir otomobil tutkunu olarak dusunmeden mercedes E250 coupe alirdim 350-400 bandina. Kalan parayi da rahat rahat binmek icin kenarda tutardim. Mantikli mi? Ekonomik olarak gayrimenkulden mantikli degil ama duygusal olarak mantikli dunyaya bir kere geliyoruz

Not: Tum param 500 bin ise tabii ki hepsini arabaya gommezdim, tum parayi arabaya gommek kadar sacma bir davranis yok. Dedigim durum sadece mevcut hayat standardimin uzerine havadan 500k gelirse yapacagim eylemdir.
    |
    |
  • Teğmen
    123 Mesaj
    Alfa romeo giulia veloce çoğu araçtan iyi şık ve sürüş keyfi.
    |
    |
  • Yarbay
    4423 Mesaj
    Panamera ya da evoque alırdım ikiside full paket model eski olabilir çok sorun değil.
    Adam otomobil bölümünde sormuş millet ev tarla arsa zeytinlik yazmış manyak mısınız nesiniz?
    |
    |
  • Binbaşı
    1107 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bu paralar artık büyük değil farkındayım. Yinede sormak

istiyorum ,en fazla 4-5 yıl eski olmak şartıyla, sedan ne

alırdınız?

|
    |
  • Yarbay
    13794 Mesaj

• Yüzbaşı
    549 Mesaj
    bence de. altında dolar da borsada bir yerde değerlendirmeye bakarım. araba almam o paraya asla. ha 20 milyonum olur o zaman düşünürüm.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    644 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Shelby_34

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shelby_1967 -- 20 Nisan 2021; 9:23:4 >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.