Şimdi Ara

500 Bin liranız olsa ne alırdınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
4.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 ay
  • Cevaplayan Üyeler 78
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 19 saat 35 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kator (2 mesaj) Mariachi@ (2 mesaj) Lınc (2 mesaj) Jeremy Klakson (2 mesaj) Arda1043 (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (45 mesaj) Mobil (23 mesaj) Mini (6 mesaj) Uygulama (13 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1097 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bu paralar artık büyük değil farkındayım. Yinede sormak

istiyorum ,en fazla 4-5 yıl eski olmak şartıyla, sedan ne

alırdınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Gini katsayısı diye bir şey var, fakirlik ile zenginlik arasında uçurum olduğunda bu oran yükselir. Dünyada şu sıralar bu katsayı yükselme eğilimindeyken bizim ülkemiz için füzeye dönmüş durumda.

Yani ne demek istiyorum, 500bin lira halk tarafından zor kazanılıyor diye büyük para sanmayın. Milletin 500binden fazlasını çerez niyetine ezdiğine kaç defa şahit oldum(Nedense aynı insanların şirketinde çalışana 300 lira zam yaparken elleri ayakları titriyor) Zaten bu paranın çerez parası olduğunu anlamanın en kolay yolu İstanbul'un kalbur üstü semtlerde daire bakmanız olur, eli yüzü düzgün bi daire 3.5 milyondan başlar.
    Birde 500 bin tl büyük değil diyorsunuz. Arkadaşım 2500 tl ile nufusun %45 ev geçindiriyor. Ortalama maas seviyesi 5000 tl Türkiyede. 500 bin tl büyük para hemde çok. Sizin kafanızı nasıl yıkamışlar böyle. Burada o paraya çok güzel bir ev alabilirim ben . varmı ötesi
  • Yarbay
    3737 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ali_0017

ev alırdım
  • Yüzbaşı
    848 Mesaj
    Aynen hiç düşünmeden kesinlikle ev alırdım. tenekeye para bağlanırmı böyle bir devirde.
  • Yüzbaşı
    848 Mesaj
    Birde 500 bin tl büyük değil diyorsunuz. Arkadaşım 2500 tl ile nufusun %45 ev geçindiriyor. Ortalama maas seviyesi 5000 tl Türkiyede. 500 bin tl büyük para hemde çok. Sizin kafanızı nasıl yıkamışlar böyle. Burada o paraya çok güzel bir ev alabilirim ben . varmı ötesi
  • Yarbay
    14015 Mesaj
    Ev varsa ikinci el alirdim. Veya ucuncu.

Arabaya o para verilmez. Bir kazaya bakiyor hersey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    565 Mesaj
    bence de. altında dolar da borsada bir yerde değerlendirmeye bakarım. araba almam o paraya asla. ha 20 milyonum olur o zaman düşünürüm.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    645 Mesaj
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shelby_1967 -- 20 Nisan 2021; 9:23:4 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1987 Mesaj
    Ne alırsin degil ne alamazsin demen lazim. Mesela passat alamam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2075 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Ev varsa ikinci el alirdim. Veya ucuncu.

Arabaya o para verilmez. Bir kazaya bakiyor hersey.
    kasko?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    907 Mesaj
    ev varsa, alabileceğim en genç ve dolu bmw veya mercedes ten (3 ve c serileri üstü) herhangi bir araç alırdım.

|
    |
  • Binbaşı
    1454 Mesaj
    Passat

|
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    antalya merkezde 2+1 sıfır ara kat daire alırdım
    artan paraynan sıfır km clio 0.9 joy otomatik alırdım
  • Yüzbaşı
    749 Mesaj
    Ya ev alırım ya da adam akıllı bir oyuncu ekipmanları oyun satan ve bunları deneyimlemeye hevesli kullanıcılar için bir ortam oluşturan dükkan açardım ya da Japonya daki gibi bir arcade salonu ama jeton falan çok çok ucuz olurdu yani gelen adam 10 liraya bi 30 dakika adam akıllı eğlenirdi

|
    |
  • Yüzbaşı
    902 Mesaj
    Karadenizden ev ve araba

|
    |
  • Teğmen
    172 Mesaj

Gini katsayısı diye bir şey var, fakirlik ile zenginlik arasında uçurum olduğunda bu oran yükselir. Dünyada şu sıralar bu katsayı yükselme eğilimindeyken bizim ülkemiz için füzeye dönmüş durumda.

Yani ne demek istiyorum, 500bin lira halk tarafından zor kazanılıyor diye büyük para sanmayın. Milletin 500binden fazlasını çerez niyetine ezdiğine kaç defa şahit oldum(Nedense aynı insanların şirketinde çalışana 300 lira zam yaparken elleri ayakları titriyor) Zaten bu paranın çerez parası olduğunu anlamanın en kolay yolu İstanbul'un kalbur üstü semtlerde daire bakmanız olur, eli yüzü düzgün bi daire 3.5 milyondan başlar.

kator kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    41 Mesaj
    Kirada oturup altina yatirirdim kri yilda 24 bi tl tutarsa altin 100/200 tl hatta daha fazla getirir 500 tl ile yilda

|
    |
  • Yüzbaşı
    940 Mesaj
    Altın, gümüş yada arazi

|
    |
  • Yüzbaşı
    307 Mesaj
    2.el a3 alırdım kalanıyla da ev alırdım :)
    |
    |
  • Yarbay
    2017 Mesaj
    evim olsa da bir tane daha ev alırdım

araba fiyatları kadar yoldaki cahil insanlar arabalara hoşgörü göstermiyor. hiç hoşuma gitmez avm de koyduğum arabayı yandaki hanzonun çat diye kapı açması....

işim gereği illa lazımsa üstüne biraz daha ekler volvo s90 alırım şu bmw ci mercedesci kopy paste cilerden farklı olurum ^^
    |
    |
  • Yüzbaşı
    379 Mesaj
    O paraya kesinlikle araba almazdım ayağımı yerden kessin diye 40 50 civarını arabaya bağlardım.
    Kalanının yarısıyla 250 bin lira ile altin alırdım
    Kalan 200 bin lira ile koyden güzel bir tarla alırdım.
    Sonra yavaş yavaş köye ev yapmaya yada prefabrikte olabilir yapardım. Öyle düşündüm.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
pubg mobile uc
En ucuz kedi maması fiyatları
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.