Şimdi Ara

500-600 TL Kasa Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kolay gelsin arkadaşlar. Okulda kullanılacak pc için kasa tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Ben kasa bileşenlerinin uyumundan hiç anlamıyorum, o yüzden yardımcı olmanızı bekliyorum. Yardımcı olması açısından şu bilgileri de vermem gerektiğini düşünüyorum:
    1- İE rahat rahat 15 sekme açabilsin(rahat surf yapılsın)
    2- İnternetten radyo dinlemek flash oyun oynamak, facebook'ta gezmek ve ofis programı(excel) çalıştırmak bunları aynı anda rahatça yapabilmeli.
    3- Dediğim gibi sadece okulda ve sekreter hanım kullanacak.
    4- İşlemci - Anakart - Ram - Güç kaynağı - tv kartı - dahili wi-fi modem - ekrankartı(mühim değil ama ucuz tavsiyelerinizi bekliyorum.)

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: theBUBY

Kolay gelsin arkadaşlar. Okulda kullanılacak pc için kasa tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Ben kasa bileşenlerinin uyumundan hiç anlamıyorum, o yüzden yardımcı olmanızı bekliyorum. Yardımcı olması açısından şu bilgileri de vermem gerektiğini düşünüyorum:
    2- İnternetten radyo dinlemek flash oyun oynamak, facebook'ta gezmek ve ofis programı(excel) çalıştırmak bunları aynı anda rahatça yapabilmeli.
    4- İşlemci - Anakart - Ram - Güç kaynağı - tv kartı - dahili wi-fi modem - ekrankartı(mühim değil ama ucuz tavsiyelerinizi bekliyorum.)

İşlemci: Intel Pentium G3220 Soket 1150

Anakart: MSI H81M-P33 Soket 1150

RAM: G-Skill 4 GB Ripjaws DDR3 1600 MHz CL9 1.5V

Ekran Kartı: ASUS R7 240 GDDR3 2 GB 128 Bit DX 11.2

PSU: Zalman ZM-400 LE Serisi 400 Watt (12V Kanalı 300 Watt)

Wi-Fi Modem: AirTies Air 5341 72 MBps ADSL2+ 4 Port

Vatan'dan bu şekilde toplatacağın bir sistem sekreter hanımın işini görecektir kardeşim.. :)

• Hızlı tavsiye için çok teşekkürler @Angelmax:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelmax

quote:

Kolay gelsin arkadaşlar. Okulda kullanılacak pc için kasa tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Ben kasa bileşenlerinin uyumundan hiç anlamıyorum, o yüzden yardımcı olmanızı bekliyorum. Yardımcı olması açısından şu bilgileri de vermem gerektiğini düşünüyorum:

İşlemci: Intel Pentium G3220 Soket 1150

Anakart: MSI H81M-P33 Soket 1150

Ekran Kartı: ASUS R7 240 GDDR3 2 GB 128 Bit DX 11.2

PSU: Zalman ZM-400 LE Serisi 400 Watt (12V Kanalı 300 Watt)

Wi-Fi Modem: AirTies Air 5341 72 MBps ADSL2+ 4 Port

Vatan'dan bu şekilde toplatacağın bir sistem sekreter hanımın işini görecektir kardeşim.. :)

Gayet güzel eğer oyunla işin yoksa flash oyunlar hariç ekran kartını alma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Angelmax kullanıcısına yanıt
    Ekran kartına hiç gerek yok bence.

• apulu sistem daha iyi olur

• quote:

Hızlı tavsiye için çok teşekkürler @Angelmax:)

Önemli değil kardeşim.. Ekran kartı zorunlu değilse, işlemciyi i3 sınıfı bir modelle değiştirmen daha iyi olacaktır.. :)
  • Arkadaşlar ilk mesajımda yaptığım 1-2 hatayı farkettim de düzelteyim dedim. Birincisi Intel işlemciler biraz pahalı aynı performansa sahip AMD işlemci tavsiyesi de verebilirseniz sevinirim. İkincisi Ekran kartına gerek yok bence çünkü surf+ofis için lazım. Bir diğer eklemek istediğim şey ise uygun bir kasa:) Kasayı unutmuşum konu başında. Bu şekilde kasa tavsiyesi alırsam bana çok yardımcı olacaktır.
    Son olarak da Vatan'dan alırsam parçaları; ayrı ayrı mı yoksa kasa içinde toplayıp da mı gönderiyorlar? şimdiden çok teşekkür ederim herkese. İyi forumlar.
  • quote:

Arkadaşlar ilk mesajımda yaptığım 1-2 hatayı farkettim de düzelteyim dedim. Birincisi Intel işlemciler biraz pahalı aynı performansa sahip AMD işlemci tavsiyesi de verebilirseniz sevinirim. İkincisi Ekran kartına gerek yok bence çünkü surf+ofis için lazım. Bir diğer eklemek istediğim şey ise uygun bir kasa:) Kasayı unutmuşum konu başında. Bu şekilde kasa tavsiyesi alırsam bana çok yardımcı olacaktır.
    Son olarak da Vatan'dan alırsam parçaları; ayrı ayrı mı yoksa kasa içinde toplayıp da mı gönderiyorlar? şimdiden çok teşekkür ederim herkese. İyi forumlar.

İşlemci: AMD A4 4000 Soket FM2 3.0 GHz (65 Watt TDP)

Anakart: ASUS A55BM-E Soket FM2+ A55 Çipset (Win 8.1 uyumlu)

Hard Disk: Toshiba 3.5" 500 GB SATA 3.0 32 MB 7200 Rpm

Kasa+PSU: Thermaltake V2 350 Watt MidT ATX Siyah

Bundan aşağısı çöp kategorisine girer ve ofiste bile işini görmez kardeşim..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.