Şimdi Ara

50 Mesaj Altı Üyeler Konu Dışına Konu Açamasın ve Yorum Atamasın (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
0
Favori
6.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
378 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nowhere Man X

quote:

Orijinalden alıntı: Gurney5

quote:

Orijinalden alıntı: Nowhere Man X

Mesaj sayım 5 gördüğünüz gibi. Konu dışı dışında takılmamı gerektirecek bir olay olmadı. Zaman geçirmek için burda takılıyorum. Trollük vs yapmadım. Şimdi bu dediğinde bende bunun içine girmiş oluyorum. Ne anlamı kaldı ? Adalet nerde ?

Hocam senden 1 tane varsa onlardan 50 tane var. 1 kişi düzgün diye sorunlu 50 kişiyi kabul edemezsin ki. Tamam mesaj sayısı olmasın üyelik süresi olsun. Belli bir sürenin altında olmayanlar mesaj atamasın. Bir önlem gerekli Konu Dışına o veya bu.

Yeni kayıt oldum. O şekilde önlem alamazsın ki. Adam rastgele mesaj atıp mesaj sınırını geçer yine gelir yine trollük yapar. Sürede kısmında da anlamı kalmaz forumun. Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık. Aslında bunun forumla alakası yok, tamamıyla teknolojinin gelişmesi ve her çocuğun elinde telefon olmasından kaynaklanıyor.

Mesaj sallamak? Sanmıyorum böyle bir şey yapabileceğini konu dışı haricinde troll mesajlar atabilecek bir forum yok. Belki Futbol forumu ancak oraya da sınırlandırılma getirilmeli.Zaten diğer forumlarda insanlar birbirine yardımcı oluyor.Buradaki çoğu üyede önce bir yardım almak için falan girip sonradan Konu Dışını keşfetmiş adamalar. Ayrıca kimse 50 mesaj kasıp trollük yapayım demez 1 kere yapar ban yer 2 kere yapar ban yer 3-4 kere yapmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Hiroshima-

Mesaj sınırı gelirse, ergenler diğer konulara girip saçma sapan mesajlar atar.

Trollük yapılsın ama adam akıllı yapılsın.

Trollüğün de kalitelisi lazım ben diğer forumlar da trollük yapabileceklerine ihtimal vermiyorum. Sırf bunun için mesaj kasan kaç tane işsiz çıkar ki en azından sayıları azalır.
  • Ayıp olmuyormu bilader.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarpbey3434

Ayıp olmuyormu bilader.

5 mesajın lafı olmaz :)
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 21 Mart 2021; 13:17:15 >
  • Aslında telefon doğrulama, sms onayı zorunlu olsa ve ban yiyen kişinin telefon numarasıda sistemden engellense o numarayla kayıt yapılamasa etkili ve caydırıcı bir yöntem olabilir diye düşünüyorum.

• Hallederizz kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ama sizin 1 mesajınız var...
  • TC no'dan yaşı kontrol edebilen bir uygulama varsa şu şekilde yapılabilir;

18-20 yaş arası 250 mesaj,
    20-22 yaş arası 150 mesaj,
    22-25 yaş arası 100 mesaj,
    25+ 50 mesaj sınırı getirilebilir. Bu şekilde troll hissedilir bir biçimde azalır. Zaten 25+ troll yapan adam varsa o adam boş adamdır. 3 uyarı ardından banlanarak aynı telefon numarasında üyelik verilmez olay bitmiş olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hipotermi

TC no'dan yaşı kontrol edebilen bir uygulama varsa şu şekilde yapılabilir;

18-20 yaş arası 250 mesaj,
    20-22 yaş arası 150 mesaj,
    22-25 yaş arası 100 mesaj,
    25+ 50 mesaj sınırı getirilebilir. Bu şekilde troll hissedilir bir biçimde azalır. Zaten 25+ troll yapan adam varsa o adam boş adamdır. 3 uyarı ardından banlanarak aynı telefon numarasında üyelik verilmez olay bitmiş olur.

O kadar da abartmaya gerek yok hocam. Ayrıca forum üyeliği için TC istenmesini de uygun bulmuyorum.
  • Konu dışını boş verin ilk önce üye olmayanların sıcak fırsatlara bakmasını engelleyen bir şey yapmaları lazım
  • 330 mesajım olduğunu öğrendim yararlı konu rep

Şaka bir yana trollere karşı birşey yapılması lazım.

Edit: Belli mesajı geçen üyelerin üyelere puan vermesi gibi bir sistem olsun. Çok eksiye düşen geçici ban yesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akzidenz -- 17 Haziran 2017; 3:21:4 >
  • Bence bir mahsuru yok. Burada birçok şey hakkında fikir sahibi oluyoruz. Yeni tecrübeler, bilgiler ediniyoruz. Belki kimimiz hayatını buna göre şekillendiriyor, yön veriyor. Tamam her dakika ciddi değiliz ama ciddi olduğumuz konularda da çapsızın biri gelip konuyu trolleyince ayar oluyorum. Veri güvenliği diye bir şey var. Bilgiler gizli kalır olur biter. Çıksa ilk katılanlardan biri olurum şahsen.
  • Bu konunun tek çözümü yeni bölüm açılmasıdır. Bölümde türkçe kurallarına abartılmadan uyulacak, trolllük yapanlar yasaklanacak, ve en az 1 yıl üyelik şartı getirilecek. Bakın o zaman bütün konu dışı sıkıcı troll konulardan bu bölüme kayıp adam oluyormu, olmuyormu. Ha gerçi boşuna konuşuyoruz gene. Bu konu defalarca dile getirildi ama yönetim ergen tayfadan para kazanma peşinde malesef..

• Çok mantıklı bir uygulama olur. 50 mesajdan sonra trollük yapacaksa bile belki daha kaliteli olur.

• sırf limiti doldurmak için forum u çöplüğe çevirecekler sms sistemi çok daha iyi..
  • sonra gidip donanım bölümüne boş boş mesajlar atarak 2 saatte 1000 mesaj yaptım diye konu açacaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

sonra gidip donanım bölümüne boş boş mesajlar atarak 2 saatte 1000 mesaj yaptım diye konu açacaklar

üstte de aynısını yazdılar cevap verdim donanım bölümünde trollük yapılacak bir şey yok orada yaparlarsa zaten kısa sürede ban yerler ayrıca az kişi Konu Dışı için 50 mesaj kasayım da trollük yapayım der yani en azından azalırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcdaly

bence kaslı, sarışın, mavi gözlü ve uzun boylu erkekler dışında kimse atamamalı.

kendime koca bulurum belki

50 Mesaj Altı Üyeler Konu Dışına Konu Açamasın ve Yorum Atamasın

Sen ne veriyorsun diye sormazlar mı adama?
  • haklı buluyorum +1
  • saçma
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.