Şimdi Ara

50 GB KOTA TT MOBiL 65TL (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
6
Favori
8.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lion222

Bu mesaj silindi.
    15 TL olduysa o zaman albenisi kalmadı demektir. İlk 10 Gün bir şekilde yetirmem gerekir. Ben 2-3 ay daha deneyimlerim eğer paketlerde benim iznim dışında bir şişirme olursa olay mahkemelik olur ve cayma hakkımı kullanırım.
  • ek paket boyle surekli artarsa bir artısı kalmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-126D2940A

ek paket boyle surekli artarsa bir artısı kalmaz
    enflasyon arttıkça ücretler de artıyor. turkcell önceden kestirip 290 lira yapmıştı sınırsız 4G interneti. Yıl sonu bir güzel zam daha yaparlar belki seçimden sonra bile olabilir.
  • 50 GB KOTA TT MOBiL  65TL
    50 GB KOTA TT MOBiL  65TL
    edit: resimde hata alanlar üstüne tıklayınca açılıyor neden böyle oldu anlamadım.

paket ücreti 15tl zaten öğrenmiştim. bunun pek bir etkisi olmaz zaten. faturanın arka tarafında tarifeyle ilgili şunlar yazıyor.
    1- Paket aşımında eğer ek paket yoksa 9TL karşılığında 1GB veriyor. 5 defa tekrarlanabiliyor. ve toplam 45 TL oluyor. Bu yüzden aşımlarda dikkat edin. eğer paket kullanımında 5 kere 1 gb kullanmışsanız ondan sonrası 128 kbps oluyor ve sınırsıza dönüyor diyebiliriz fakat o hızla bir şey yapılmaz zaten.
    2- 3 adet aldığım 10 GB toplamda 30 GB paketime 10,94 TL yazmış. Zaten sonuncusunu son gün almıştım 0.4 küsür yazmıştı. Diğer ikisini son 10 gün kala değişik günlerde almıştım. Fakat faturada hepsini toplu olarak gösteriyor. Zaten ek paketi alınca önceki paket üstün de gözüküyor 10956mb kaldı diye. Tek tek gösterseymiş iyi olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesutzgvn -- 6 Şubat 2019; 11:45:0 >

• Ayrıca gelecek aya devir 0.04 kuruş ekstra bir fiyat yansıtmaları mümkün değil. O arkadaş ne yaptı da o kadar fatura geldi merak ediyorum. Muhtemelen mobil ödemesi açıktı ve bir firmadan oyun falan satın aldı. Numarayı girmesi yeterli oluyor o tür yerlerde. Mobil ödemesini kapatması lazım. Benim başıma da gelmişti öyle bir durum. Az daha 1000 TL fatura giriyordu bana.
  • Mesutzgvn M kullanıcısına yanıt
    Limitinde duran paket değil mi? Nasıl ek gb tanımlayabilir? Ayrica hızı 128 vermemesi lazım şikayetle belki yüksek hız alınabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yibo90

Limitinde duran paket değil mi? Nasıl ek gb tanımlayabilir? Ayrica hızı 128 vermemesi lazım şikayetle belki yüksek hız alınabilir
    Konuda faturayı paylaştım arkasında öyle yazıyor. Denemedim fakat limitinde durmadığı gerçek. Son 2 saatin de baz alınmadığını da hesaplarsak bayağı sıkıntı bir durum. 2. faturamda ek hizmet miydi neydi öyle bir adda yazılmış. 243 mb aşımım vardı 6 TL girmişti. 1gb olayını da denemedim. Neye göre tanımlanıyor bilmiyorum. Yeni gelmiş de olabilir keza ek paketin ücreti de değişmiş.
  • Mesutzgvn M kullanıcısına yanıt
    valla hangi tarifeden bagsediyorsun bende anlamadim :) o tarifede 128 kbps ye dusme varmi birde attigin yazida 1 gb 9 tl yaziyor hangi tarife bu

• quote:

valla hangi tarifeden bagsediyorsun bende anlamadim :) o tarifede 128 kbps ye dusme varmi birde attigin yazida 1 gb 9 tl yaziyor hangi tarife bu
    Bana özel tarife sanırım.
    128 kbps olayını denemedim ama sanırım hem 128 kbps ye düşürülüyor hem de aşım ücreti ödettiriliyor. Tabii 45 liralık geçirmeden sonra bu uygulanıyor.
    Dolayısıyla
    20 gb 29
    1 gb 9
    1 gb 9
    1 gb 9
    1 gb 9
    1 gb 9
    ve 128 kbps mb başına geçiriyorlar. 128 kbps sınırsız ama fatura da sınırsız. Sonra ay sonu 5 bin lira fatura gelince kimse ağlamasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mesutzgvn

Paketi 1 ay boyunca Deneyimledim. 50 GB İnternet için 43 TL fatura geldi. Değişik bir sistem işliyor.
    Mesela ana paket 29 TL vergileri katmıyorum
    Ek paket 12 TL ama ne zaman ek paketi tanımladığına göre değişiyor ve sınırsız tanımlanıyor.
    Mesela o alınan ek paket 26 sında bitiyor isterseniz 23 ünde alın yine 26 sında o paket gece son buluyor.
    ayın 10 unda ek paketi aldığınızda 8 TL küsüratı var
    Ayın 20 sinde alınınca paketin fiyatı 3 TL oluyor.
    Son gün de paket aldım 0.43 TL fiyatı oldu. Yani son gün 10 tane 10 GB alıp 4.3 TL ödeyebilirsiniz günlük 100GB 5 TL Turkcell düşünsün şimdi.

Fatura kesildi şuanda faturanın basılmış halini bekliyorum. Muhtemelen 2-3 güne çıkar. Orada ayrıntılı olarak görürsünüz.

Bence Muhteşem sistem.

Alıntıları Göster
    Kardeş bende data paketi aldımda son gün 10 tane 10 GB alıp 4.3 TL ödeyebilirsiniz diyosunuz bende neden görünmüyo data hattını yeni aldım fatura kesim tarihi bu ayın 22 de.

• biilisimler kullanıcısına yanıt
    Ney gorunmuyor kardesim ? dedigi dogrudur bugun ben bizzat denedim fatura kesimine 7 gun kala 10 gb aldik 11 tl yansidi faturaya ama normal ses hattinda normalde 45 tl.lik paket :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-126D2940A -- 19 Şubat 2019; 21:53:9 >
  • quote:

Ney gorunmuyor kardesim ? dedigi dogrudur bugun ben bizzat denedim fatura kesimine 7 gun kala 10 gb aldik 11 tl yansidi faturaya ama normal ses hattinda normalde 45 tl.lik paket :)
    Kardeş yanlış anlama niyetim kötü niyet deyildir madem böyle birşey var bende neden görünmüyor onu araştırmaya çalışıyorum.yardımcı olursanız sevinirim
  • biilisimler kullanıcısına yanıt
    Hattı aldığın ilk ay ek paket olayını deneme istersen yanlış bir şey olursa ay sonu kabarık fatura gelmesin. Sonraki ay denersin. Benim fatura kesimi ayın 26 sı. 25 ve 26 sında üst üste paket almayı deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak. Geçen ay sadece 50 gb paket almıştım yani ana paket ve 2 ek paket. 41 TL geldi. Şuan benim fatura 37 TL ama hiçbir şey belli değil. 20 gb + ek paket aldım daha. Ayrıca ek paket bitmeden başka paket almayın. Tek tek almanız lazım. 20 gb paketi mi görünmüyor ek paket mi görünmüyor onu anlamadım.
    Ek paket ise tanımlanmasını bekle. Üst üste paket alma. Pakette 256 Mb kala ek paket talebi yap. Her defasında ek paket önceki paketin üstüne eklenir. Ama ilk ay yapma derim ne olur ne olmaz. sıkıntı çıkabilir bug falan yapar fatura kabarık gelebilir. Denemediğim bir şeyi önermek istemem. Ve herkes kendi sorumluluğundadır. 2 hafta sonra faturayı tekrardan burada sonuçlarıyla beraber paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesutzgvn

Hattı aldığın ilk ay ek paket olayını deneme istersen yanlış bir şey olursa ay sonu kabarık fatura gelmesin. Sonraki ay denersin. Benim fatura kesimi ayın 26 sı. 25 ve 26 sında üst üste paket almayı deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak. Geçen ay sadece 50 gb paket almıştım yani ana paket ve 2 ek paket. 41 TL geldi. Şuan benim fatura 37 TL ama hiçbir şey belli değil. 20 gb + ek paket aldım daha. Ayrıca ek paket bitmeden başka paket almayın. Tek tek almanız lazım. 20 gb paketi mi görünmüyor ek paket mi görünmüyor onu anlamadım.
    Ek paket ise tanımlanmasını bekle. Üst üste paket alma. Pakette 256 Mb kala ek paket talebi yap. Her defasında ek paket önceki paketin üstüne eklenir. Ama ilk ay yapma derim ne olur ne olmaz. sıkıntı çıkabilir bug falan yapar fatura kabarık gelebilir. Denemediğim bir şeyi önermek istemem. Ve herkes kendi sorumluluğundadır. 2 hafta sonra faturayı tekrardan burada sonuçlarıyla beraber paylaşırım.
    Eyvallah kardeşim sağol

• SON DAKİKA!

120 GB İnternet için 181 TL fatura geldi.

100 GB ek internet 150 TL
    20 GB 29 TL
    vergiler 2 TL

Artık kesin kanaat getirdim ilk 2 ay ne oluyorsa bug oluşuyor sonraki ay ay sonunda bile alsanız 15 TL kitliyor. Ya da fazla abanınca 40-50 GB geçerse faturada sürpriz yapıyorlar aman dikkat. Taahhütü iptal edip hemen turkcell superbox a geçeceğim. 290 TL ile hiç olmazsa sınırım olmaz. Fakat diğer arkadaş gibi ekstra ücret yine gelmedi bana. Ertesi gün direk 181 TL gördüm 1 hafta bekledim fakat değişiklik olmadı. Olması gereken fatura geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesutzgvn -- 7 Mart 2019; 22:32:33 >
  • haydaaaa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. İyi forumlar. Bu 20 GB modemsiz tarifesini alıp hattı telefonuma takıp kullanabilirmiyim?Telefonum Xiaomi Mi 8. Çift simli olduğu için ikinci Sim slotuna takılıp kullanılabilir mi bu tarife, içerik? Yani hem telefon hattını hem de bu tarifeyi aynı anda çift simli telefonda kullanabilirmiyiz? Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi. Sonuçta 24 ay taahhüt vereceğiz. Cevap için şimdiden teşekkür ederim... Sağlıcakla kalın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.