Şimdi Ara

50 gb boş yer var ama hdd dolu diyor nasıl bir iş?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
22.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar her kez e hayırlı geceler şu an kullanmak ta oldugum wd 1 tb usb 2.0 harici hdd var
    bilgisayarım dan ve hdd nin özelliklerinden baktım mı 50 gb boş olarak gösteriyor ama içine birşey kopyalayamıyorum sorun nedir acaba

• HDD nizin dosya sistemi fat32 ise ntfs yapınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

HDD nizin dosya sistemi fat32 ise ntfs yapınız..

içi komple dolu yaw
  • Windowsun C de olduğunu varsayarsak
    C sürücüsü üstünde yeteri kadar yer varmı ?

Benzer bir durum başıma gelmişti, Harci diskte 100 gb boş yer olmasına rağmen harici disteki iso
    dosyasını açarken sürücü dolu hatası veriyordu, C sürücüsünü biraz boşaltınca sorun çözülmüştü.

quote:

Orijinalden alıntı: loyalmale

merhaba arkadaşlar her kez e hayırlı geceler şu an kullanmak ta oldugum wd 1 tb usb 2.0 harici hdd var
    bilgisayarım dan ve hdd nin özelliklerinden baktım mı 50 gb boş olarak gösteriyor ama içine birşey kopyalayamıyorum sorun nedir acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: loyalmale

quote:

içi komple dolu yaw

Dolu olması farketmez. Fat32 den ntfs ye veri kaybı olmadan dönüşüm yapabilirsiniz. Üst konuda bununla ilgili açıklama var.
    ekleme:http://forum.donanimhaber.com/m_37372508/mpage_1/f_/key_//tm.htm#37388362
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Sorununuzu tam olarak anlayamadım. Nasıl kopyalayamıyorsunuz? Hata mı alıyorsunuz yoksa, tepkisiz mi kalıyor.

@dejaay
    Sorunun dosya sistemi ile ne gibi bağlantısı olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet OK

Sorununuzu tam olarak anlayamadım. Nasıl kopyalayamıyorsunuz? Hata mı alıyorsunuz yoksa, tepkisiz mi kalıyor.

@dejaay

Kopyalama yaparken yeterli disk alanı yok uyarısı fat32 dosya sisteminin sınırlılığından kaynakalnır. Yani fat32 dosya sistemli bir diske 4gb dan büyük veri atamazsınız. Atmaya çalışırsanız diskte yeterli alan yok uyarısı alırsınız.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet OK

Sorununuzu tam olarak anlayamadım. Nasıl kopyalayamıyorsunuz? Hata mı alıyorsunuz yoksa, tepkisiz mi kalıyor.

@dejaay

Kopyalama yaparken yeterli disk alanı yok uyarısı fat32 dosya sisteminin sınırlılığından kaynakalnır. Yani fat32 dosya sistemli bir diske 4gb dan büyük veri atamazsınız. Atmaya çalışırsanız diskte yeterli alan yok uyarısı alırsınız.

Anladım, sağolun. Peki arkadaş bunu uygulayınca sorunu düzeltebilmiş mi acaba, bir cevap yazarsa iyi olacak.
  • Aynı sorun bende de oldu. 500 GB Harici HDD - Flashdisk işte herneyse ... 11 GB'lık dosyayı atmaya çalışıyorum ve yetersiz alan diyor.Özelliklerden de bakınca 444 GB boş alan gözüküyor.NTFS ' ye çeviirmeyi deniyeyim.
  • Fat32 e sisteme 4 gb tan büyük dosya atamazsın. Yaa Ntfs yapıcan yada rar ile 4 gb lık bölümlere ayırıcan dosyanı. Ntfs de çözüm garantidir. Başka bir problem olmadığını anlamak için düşük boyutlu dosyanın kopyalanıp kopyalanmadığını deneyin.
  • Dosya sistemi NTFS olduğu halde ve diskte 100 gb boş alan görüntülenebildiği halde 10 gb lık film dosyasını kopyalarken "diskte yeterli alan yok" uyarısı veriyorsa bu diski uçan tekme marifeti ile mi yoksa kesici ve delici alet marifeti iel mi ikiye bölmek gerekir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cavalier

Dosya sistemi NTFS olduğu halde ve diskte 100 gb boş alan görüntülenebildiği halde 10 gb lık film dosyasını kopyalarken "diskte yeterli alan yok" uyarısı veriyorsa bu diski uçan tekme marifeti ile mi yoksa kesici ve delici alet marifeti iel mi ikiye bölmek gerekir?

O sizin yeteneğinize kalmış.
  • quote:

quote:

Dosya sistemi NTFS olduğu halde ve diskte 100 gb boş alan görüntülenebildiği halde 10 gb lık film dosyasını kopyalarken "diskte yeterli alan yok" uyarısı veriyorsa bu diski uçan tekme marifeti ile mi yoksa kesici ve delici alet marifeti iel mi ikiye bölmek gerekir?

Yetenek değil de niyet belirleyici olacak... Da bu niyeti şekillendirecek iki kelam etseydiniz faidesi olsaydı... Hani teknik olarak yeterli bir ağız "gerçekten çok saçma olası bir durum değil" dediği anda bu iki yöntemden birini hayata geçirmekten geri durmayacağım.

saygılarımla
  • quote:

quote:

quote:

Yetenek değil de niyet belirleyici olacak... Da bu niyeti şekillendirecek iki kelam etseydiniz faidesi olsaydı... Hani teknik olarak yeterli bir ağız "gerçekten çok saçma olası bir durum değil" dediği anda bu iki yöntemden birini hayata geçirmekten geri durmayacağım.

saygılarımla

İki kelam ederim etmesine de biraz geyik yapayım demiştim.
    Şimdi soruna gelince, yaşadığınız sorun yukarda da okuduğunuz gibi fat32 için geçerli bir durumdu ama siz bunu ntfs yaşıyorsunuz.

Burada şunları sormak istiyorum:
    Bu sorunu sadece bir dosyada mı yaşıyorsunuz? Mesela 6gb lık bir dosyada da bu uyarıyı alıyor musunuz? Ya da başka bir 10gb lık dosyada..
    Bu sorunu ne zamandır yaşıyorsunuz?
    Bu sorundan kurtulmak için neler yaptınız?
  • quote:

Şimdi soruna gelince, yaşadığınız sorun yukarda da okuduğunuz gibi fat32 için geçerli bir durumdu ama siz bunu ntfs yaşıyorsunuz.

Bu sorunu sadece bir dosyada mı yaşıyorsunuz? Mesela 6gb lık bir dosyada da bu uyarıyı alıyor musunuz? Ya da başka bir 10gb lık dosyada..

Hemen soruları yanıtlayalım;

Başka bu boyutta bir dosya bulamadım diskimde bu yüzden aynı yada yakın boyutta bir başka dosyada ne tepki verecek bilemiyorum ama güzel soru ben de merak içerisindeyim :)

Bu sorunu bu 10 gb boyutundaki film dosyasını kopyalarken farkettim yani 2 günlük sorun.

Bu sorundan kurtulmak için gogle araştırmasının ardından bişi bulamayınca bu topiğe ekledim. Bütün yaptığım bu.

Harici diski formatlarsam bu sorundan kurtulacağımdan eminim ancak içindeki 200 gb veriyi taşımak külfet.

Bu arada az evvel sisteme bağladığım 200 gb ide bir diske dosyayı taşırken de yine aynı sorunla karşılaştım. Aslında eylem dosyayı taşımak değil 1 gb lık rar parçalarının oluşturduğu bütünden çıkarmaya çalışmak. Mecra farklı ama sorun aynı olduğuna göre veride bir sorun var. Ancak 10 parçalık rar kümesini işlerken ilk kez böyle bir hata veriyor. "probably disk full" yani rar parçalarından birisi sorunlu olsa farklı bir mesaj almam gerekirdi. Ancak veriden kaynaklanan bir sorun olduğu az evvel yaptığım denemede ortaya çıktı. Bu eyleme sebep olan soruları içeren iki kelamınız için çok teşekkür ederrim :) Sanırım farklı bir kaynaktan veriyi yeniden edinmekten başka çare yok.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cavalier -- 21 Aralık 2011; 20:27:25 >
  • quote:

quote:

Hemen soruları yanıtlayalım;

Başka bu boyutta bir dosya buloamadım diskimde bu yüzden aynı yada yakın boyutta bir başka dosyada ne tepki verecek bilemiyorum ama güzel soru ben de merak içerisindeyim :)

Bu sorunu bu 10 gb boyutundaki film dosyasını kopyalarken farkettim yani 2 günlük sorun.

Bu sorundan kurtulmak için gogle araştırmasının ardından bişi bulamayınca bu topiğe ekledim. Bütün yaptığım bu.

Harici diski formatlarsam bu sorundan kurtulacağımdan eminim ancak içindeki 200 gb veriyi taşımak külfet.

Bu arada az evvel sisteme bağladığım 200 gb ide bir diske dosyayı taşırken de yine aynı sorunla karşılaştım. Aslında eylem dosyayı taşımak değil 1 gb lık rar parçalarının oluşturduğu bütünden çıkarmaya çalışmak. Mecra farklı ama sorun aynı olduğuna göre veride bir sorun var. Ancak 10 parçalık rar kümesini işlerken ilk kez böyle bir hata veriyor. "probably disk full" yani rar parçalarından birisi sorunlu olsa farklı bir mesaj almam gerekirdi. Ancak veriden kaynaklanan bir sorun olduğu az evvel yaptığım denemede ortaya çıktı. Bu eyleme sebep olan soruları içeren iki lelamınız için çok teşekkür ederrim :) Sanırım farklı bir kaynaktan veriyi yeniden edinmekten başka çare yok.

Saygılarımla

Evet bence de elinizdeki dosyayı mümkünse başka bir yerden edinmeye çalışın..

Saygılar bizden.
  • Çok Teşekkürler arkadaşlar aynı sorun bendede vardı .Biçimlerdirmeden NFTS yapınca sorun ortadan kalktı.Çok teşekkürler
  • quote:

allah razı olsun senden Sorunum kalktı ortadan.Çok teşekkürler
  • beyler bir de exFAT var az önce 16gb lik flash diskimi exFAT ile biçimlendirdim NTFS 'den daha mı iyidir ?
  • Bendede buna benzer bir hata var Bilgisayarımda Sadece Yerel Disk(C) Var 149 gb gösteriyor bilgisayarıma girip bütün klasörleri özelliklerden aratıp toplamda 48 gb olduğunu gördüm geri kalan 101 GB nerde lütfen yardım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.