Şimdi Ara

50 Bin TL'ye çiğköfte dükkanı devralmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
4.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok iyi bir lokasyon da, çarşının içinde bulunan, düzenli müşterisi olan bir çiğköfte dükkanını devralmak istiyorum. 40 bin TL teklif ettim, şahıs 60 bin dedi, ortasını buluruz gibi geliyor. Firma Tatlıses Çiğköfte. Görüşlerinizi almak istiyorum. Bir yakınım orada çalışıyor, dışarıya servisi olmamasına rağmen günlük 300,400 arası yaptığını söylüyor. Eğer anlaşırsak almak istiyorum bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XY_SCORPION -- 7 Mart 2017; 14:17:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Piyasasını bilmiyorum ama iş yapan bir çiğköfteci bulsam ben de almak isterim, değenlendir derim.
    Yazın dışarı sandalye masa atarsın iş gelişir bizim burdakiler hep içerde oturtuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marty.McFLY -- 7 Mart 2017; 14:21:40 >
  • Günlük 300-400 iş yapan dükkanı nasıl o fiyata devrediyor?
  • Bir saat boyunca dükkanı izle, kaç müşteri geldiğini say ve tahmini günlük brüt kazancı hesapla.

Sonra elektrik kira, çiğköfte lavaş vs. masrafları düşüp aylık net kârı hesapla.

Mesela günlük net 100 TL kazandığını hesap ettin. Sonra dükkan sahibine sor aylık kazancı, bulduğun değere yakınsa

Dükkanın maliyetini aylık net kâra böl, bulduğun değer, dükkanın kaç ay sonra maliyetini çıkaracağını yani amorti süresini verir.

Çiğköfte dükkanı açıp batmak geleneksel bir iştir dikkat et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ED7AF69A7 -- 7 Mart 2017; 14:26:52 >
  • ilgisizlikten hocam, şehir dışında sahibi, elemanları çalıştırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: XY_SCORPION

ilgisizlikten hocam, şehir dışında sahibi, elemanları çalıştırıyor.

anladım. Yukarıda ki arkadaşın dediklerini önemseyerek hareket edersin karlı bir iş seni bekliyor gibi. Hayırlısı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZippoCH

Bir saat boyunca dükkanı izle, kaç müşteri geldiğini say ve tahmini günlük brüt kazancı hesapla.

Sonra elektrik kira, çiğköfte lavaş vs. masrafları düşüp aylık net kârı hesapla.

Mesela günlük net 100 TL kazandığını hesap ettin. Sonra dükkan sahibine sor aylık kazancı, bulduğun değere yakınsa

Dükkanın maliyetini aylık net kâra böl, bulduğun değer, dükkanın kaç ay sonra maliyetini çıkaracağını yani amorti süresini verir.

Çiğköfte dükkanı açıp batmak geleneksel bir iştir dikkat et

6 aylık hesabı elimde şu an zaten, dedim ya bir yakınım çalışıyor diye. Günlük ortalama 250 ile 450 arası değişiyor. Tabi 150 de oluyor, 550 de. Ben ortalama 300 sayıyorum

• Günde ortalama 300 dürüm satsan dürümde 3.5 tl desek.

Günde 1.050 tl yapıyor ayda 31.500 tl

Masrafını çık tertemiz para kalır

300 Dürüm nasıl satıcaksın ama o ayrı bir konu.
  • Abartıya gerek yok, karnımı doyurup, çoluk çocuğuma helal lokma yedireyim fazlasında gözüm yok. Tabi Allah yürü kulum der, ona bişey diyemem.

• Hocam oncelikle hayirlisi olsun sizin için alirsaniz da almazsaniz da ama canim oyle bir çiğ köfte çekti ki anlatamam

• quote:

Orijinalden alıntı: 8993122290119

Hocam oncelikle hayirlisi olsun sizin için alirsaniz da almazsaniz da ama canim oyle bir çiğ köfte çekti ki anlatamam

Yakın olsan ısmarlardım hocam :)

• quote:

Abartıya gerek yok, karnımı doyurup, çoluk çocuğuma helal lokma yedireyim fazlasında gözüm yok. Tabi Allah yürü kulum der, ona bişey diyemem.

Bu şekilde bir yerlere gelemezsin ki ama.

Tabi ki Allah helal lokmadan şaşırtmasın insansı.

Ama karnım doysun bu kadar yeter dersen birşeyler başaramazsın.

Çalışıp hep daha iyisini yapmaya yönelik yaşaman lazım

Allah bol kazançlar verir umarım. Şimdiden hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PİMİ ÇEKİLMİŞ BONBA

quote:

Abartıya gerek yok, karnımı doyurup, çoluk çocuğuma helal lokma yedireyim fazlasında gözüm yok. Tabi Allah yürü kulum der, ona bişey diyemem.

Öyle tabi, Abartıya gerek yok dedim ben, yani daha gerçekçi olmak lazım, hayal dünyasında yaşamaktansa. Allah herkesin gönlüne göre versin.

• Bizim mahallede bi ton çiğ köfteci var hatta teki 1 liraya satıyor sürümden kazanıyor.

eğer böyle bir rakip çıkarsa karşına sıkıntı, ayrıca esnaflık benim gözümde bitti bizimde mahalle bakkalımız var 3-4 senedir sadece kendini çeviriyor yediğimiz içtiğimizi kar sayıyoruz.

600 küsür bağ-kur, kira, elektrik,su derken elinde birşey kalmıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PİMİ ÇEKİLMİŞ BONBA

quote:

Öyle tabi, Abartıya gerek yok dedim ben, yani daha gerçekçi olmak lazım, hayal dünyasında yaşamaktansa. Allah herkesin gönlüne göre versin.

Haklısınız. Çok çalışan çok kazanır ama

Bu arada, dükkanda kaç çalışan var?

• Sar1Lac1 kullanıcısına yanıt
    Doğru esnaflık çok zor, zaten hali hazırda esnaflık yapıyorum. Ama nedense cazip geldi bana, konumu ve kazancı, daha da iyi olacağına inanıyorum.

• Hali hazırda 2 kişi çalışıyor, eğer ben alırsam kendim ve kız kardeşim çalışacağız. Çok gerekli olursa servis için biri lazım olabilir ama ilk zamanlar kendim koştururum o işi de

• İsmini aldığın marka çok önemli. Yaşadığım yerdeki tatlıses çiğ köftecisine arada bir giderim. Kalitesi diğerlerine göre yüksektir,fiyatlarıda diğerlerine göre yüksek ama tercihim yinede tatlıses olmakta. Bulunduğu yerde iyi okula çok yakın. Dışarı siparişleride var. Yemeksepetiyle ortak çalışıyor.

İyi bir gözlem,giderler,kazançlar göz önüne alınıp ona göre devir alınabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla bana kalirsa sifirdan ac iki uc kazandiktan sonra satmaya calis

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bundan 5-6 yıl önce çok kazançlı bir işti. firmalar da çok ucuz fiyatlara franchising veriyordu. ama şimdi her yerde çiğköfteci var. eski kazancı olmayabilir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.