Şimdi Ara

50.000 TL bütçe ile hangi Otomatik araç.? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
1.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    premium marka tercih edecekseniz en azından bütçenin %10-20'si kadarını da kenara ayırmak gerekiyor beklenmeyecek durumlar için. şu piyasa koşullarında 50.000 liralık bmw-audi vb. araçlardan pek hayır geleceğini düşünmüyorum. tabi karar sizin çok temiz bir örneğini uygun fiyata denk getirirseniz değerlendirilebilir.
  • Careniz, butcenizi 100 bin. Km civari herhangi bir japon alana dek yukseltmek.

Bakin herhangi bir japon diyorum.

Daihatsu suzuki mitsibishi mazda vb.

Yeterki japon olsun ve bakimli olsun.

Otomatikte bu butceyle avrupa arabaya bulasmayin derim

Eski kasa mitsu lancer bulabilirseniz idealdir. Kopekbaligi olmayan lancer yani.

2004-2008 arasi.

Hayirli gunler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TsuBLK

premium marka tercih edecekseniz en azından bütçenin %10-20'si kadarını da kenara ayırmak gerekiyor beklenmeyecek durumlar için. şu piyasa koşullarında 50.000 liralık bmw-audi vb. araçlardan pek hayır geleceğini düşünmüyorum. tabi karar sizin çok temiz bir örneğini uygun fiyata denk getirirseniz değerlendirilebilir.
    Bmw 280 bin km'den aşşağı yok onu mecburen eledim opel astra ( 2001-2002-2003 )hb. - Golf 4 ve Honda civic vtec 1.6 2002-2003'e daha çok yoğunlaştım. Özellikle biraz da şans işi ama Honda otomatik şanzıman konusunda önceki tecrübelerime dayanaraktan üzmez diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Careniz, butcenizi 100 bin. Km civari herhangi bir japon alana dek yukseltmek.

Bakin herhangi bir japon diyorum.

Daihatsu suzuki mitsibishi mazda vb.

Yeterki japon olsun ve bakimli olsun.

Otomatikte bu butceyle avrupa arabaya bulasmayin derim

Eski kasa mitsu lancer bulabilirseniz idealdir. Kopekbaligi olmayan lancer yani.

2004-2008 arasi.

Hayirli gunler
    Honda civic vtec 2 (2002-20003)..?

• quote:

Orijinalden alıntı: asi_karizma

Honda civic vtec 2 (2002-20003)..?

Alıntıları Göster
    Evet oda japon ama corolladir civictir bu givi tutulan japonlari daha yasli ve daha cok km li bulabilirsiniz ancak.

04-08 lancer mesela daha genc ve daha dusuk km li ve ayni fiyata bulananilir. Yasiti Civictende eksigi yoktur.

• Benden de benzer rakamlarla komşum yardım istedi baktım baktım vazgeçtim onu da vazgeçirdim. Eski kullandığım 2009 Fiat bravo aracımı yeğenime 2 yok önce 30 bine vermiştim 200,000 km yi geçti kazası az ama her yeri boyandı sayılır sağa sola sürtmesinden o bile aracına 55-60 çekmeye başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lagun@

Benden de benzer rakamlarla komşum yardım istedi baktım baktım vazgeçtim onu da vazgeçirdim. Eski kullandığım 2009 Fiat bravo aracımı yeğenime 2 yok önce 30 bine vermiştim 200,000 km yi geçti kazası az ama her yeri boyandı sayılır sağa sola sürtmesinden o bile aracına 55-60 çekmeye başladı.
    Piyasanın içine etmişler 30 bin eden araç 50 bine satılırsa vay ki vay

• Accent Era tavsiye ederim, otm vites sorunsuzdur geçen aylarda 50bin civarıydı şimdi noldu bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: freshwind

Accent Era tavsiye ederim, otm vites sorunsuzdur geçen aylarda 50bin civarıydı şimdi noldu bilmiyorum.
    Hyundai hiç kullanmadım yalnız gördüğüm kadarıyla iç gövde ve dış kasa orta yaş gurubu değilde biraz daha 45 yaş üstü gibi hitap ediyor biraz daha genç işi olsun istemiştim misal 2006-2008 arası ghi Ford Focus hb. Yine de öneriniz için teşekkür ederim

• Bence otomatik almayın 50 binlik. Sorun çıkarma ihtimali yüksek olur. Japon araçlara güvenirim otomatikte sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: farias07

Bence otomatik almayın 50 binlik. Sorun çıkarma ihtimali yüksek olur. Japon araçlara güvenirim otomatikte sadece.
    Ben zaten kullanmıcam ayda bir bir bu yüzden eşim için alıyorum o da sadece otomatik kullanabilir. Honda civic vtec 2 nin bugün youtube de tanıtım videolarını izledim ses izolasyonu ve süspansiyon için iyi konuşmuyorlar özellikle rüzgar ve motor sesini içeri çok çekiyor diye şikayetçiler hoş ortada ne kadar para o kadar köfte konusu mevcut ama almışken parama göre de içime sineni alayım diyorum.

• asi_karizma kullanıcısına yanıt
    Türkiye’de araçların yaklaşık %50si vergidir kur konusunda bir artış kaçınılmaz ama 2. elde tamamına yansıyor.

Örnek verecek olursak kur 5 lira araç 40,000 liraysa kur 7 lira olduğunda 20,000 ilk bir tutara kur farkı olan %40 eklenince 28,000+20,000=48,000 etmesi gerekir ama doğrudan tutarın tamamına eklenip 55-60 bin lira isteniyor bir anda.

Şimdi 150,000 liraya bir çok markanın modelleri sıfır alınabiliyor ama 5-10 yaş arasında değerleri 80-90 binleri görmüş durumda ve bu çok anlamsız.

Bu araçları bu şekilde alıp binenleri de anlamıyorum zaten bir dünya masrafı var çoğu krediyle alınıp üzerine bir de %20-30 kredi faizi ödüyorlar

Piyasada tutmayan ikinci eli iyi olmayan araçlarda eskiden çok farketmezdi ama şimdi onlara da anormal bir ilgi var.

Benim ikinci el aracım iyi para ediyor ve değiştirirsem şu şartlarda sıfır alırım kısacası işime geliyor ama binbir zahmetle para biriktirip araç almak isteyen insanlara çok üzülüyorum.

• Benim de 65 bin bütçem var. Ev alma planımı bir süre ertelediğim için o süreçte araba almayı düşünüyorum ancak ağır hasarlı ya da 3-4 değişeni (kaput - bagaj) gibi araçlar çıkıyor. Bir tane temiz araç bulamadım şu ana dek. Eğer 65 bine temiz bir Japon ya da kronik sorunu ayyuka çıkmamış bir başka araç bulursam almayı düşünüyorum. Aldıktan sonra ÖTV indirimi gelir fiyatlar da geri çekilirse üzülürüm orası ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1Yeste -- 11 Mayıs 2020; 0:45:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lagun@

Türkiye’de araçların yaklaşık %50si vergidir kur konusunda bir artış kaçınılmaz ama 2. elde tamamına yansıyor.

Örnek verecek olursak kur 5 lira araç 40,000 liraysa kur 7 lira olduğunda 20,000 ilk bir tutara kur farkı olan %40 eklenince 28,000+20,000=48,000 etmesi gerekir ama doğrudan tutarın tamamına eklenip 55-60 bin lira isteniyor bir anda.

Şimdi 150,000 liraya bir çok markanın modelleri sıfır alınabiliyor ama 5-10 yaş arasında değerleri 80-90 binleri görmüş durumda ve bu çok anlamsız.

Bu araçları bu şekilde alıp binenleri de anlamıyorum zaten bir dünya masrafı var çoğu krediyle alınıp üzerine bir de %20-30 kredi faizi ödüyorlar

Piyasada tutmayan ikinci eli iyi olmayan araçlarda eskiden çok farketmezdi ama şimdi onlara da anormal bir ilgi var.

Benim ikinci el aracım iyi para ediyor ve değiştirirsem şu şartlarda sıfır alırım kısacası işime geliyor ama binbir zahmetle para biriktirip araç almak isteyen insanlara çok üzülüyorum.
    Son kelimeniz çok yerinde hoş hepsi yerinde lakin bin bir zahmetle alıyoruz ben diyelim fabrikada işçiyim 2 çocuğum var ev gideri kendi giderim çocukların okul gideri sağlık gideri vs. Derken ay sonu 500 kalırsa onu köşeye atsak 50 binlira 500 tl biriktirmeyle 8 yıldan daha fazla zamanda birikiyor sonuçta şu an benim gibi yine alamıyorsun çünkü o paraya araç ya döküntü rast geliyor ya da abuk markaların hb modelleri denk geliyor ki onlarında kilometreleri 200 binin üstünde. Avrupa da bin euro etmeyen araçlar bizim burda 10 bin euro nasıl oluyor vallahi anlamıyorum beynimizle birileri dalga geçiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 1Yeste

Benim de 65 bin bütçem var. Ev alma planımı bir süre ertelediğim için o süreçte araba almayı düşünüyorum ancak ağır hasarlı ya da 3-4 değişeni (kaput - bagaj) gibi araçlar çıkıyor. Bir tane temiz araç bulamadım şu ana dek. Eğer 65 bine temiz bir Japon ya da kronik sorunu ayyuka çıkmamış bir başka araç bulursam almayı düşünüyorum. Aldıktan sonra ÖTV indirimi gelir fiyatlar da geri çekilirse üzülürüm orası ayrı.
    2 gündür vtec 2 bakıyorum özellikle es modelleri sunroof vs daha dolu oluyor 2005 bulursanız temizini öneririm benim bütçeyi aşıyor ama sizinki tam denk geliyor hatta birazda cebinizde kalıyor

Ben daha çok Suzuki Swift, Honda Jazz tipi bakıyorum sedana uzak biriyim. Bakalım fırsat çıkar mı sanmıyorum ama Swift'ten ümitliyim nispeten. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1Yeste

Ben daha çok Suzuki Swift, Honda Jazz tipi bakıyorum sedana uzak biriyim. Bakalım fırsat çıkar mı sanmıyorum ama Swift'ten ümitliyim nispeten. :)
    Suzuki kasa olarak beğenmiyorum tabi zevk meselesi onunda hastaları illaki vardır. Lakin Suzuki yerine illa hb alacaksanız golf hb modelleri ve Ford Focus bunlar daha bi heybetli duruyor ve bağaj hacmi 2. El piyasası sanki çok daha canlı. Tabi karar sizin.

• İmpreza

Bu işin net çözümü 100,000 TL ve altı araçlarda ötv nin tamamıyla kaldırılmasıdır, o zaman görürüm ben 2013 golfüne 130-140 bin isteyenleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: asi_karizma

Suzuki kasa olarak beğenmiyorum tabi zevk meselesi onunda hastaları illaki vardır. Lakin Suzuki yerine illa hb alacaksanız golf hb modelleri ve Ford Focus bunlar daha bi heybetli duruyor ve bağaj hacmi 2. El piyasası sanki çok daha canlı. Tabi karar sizin.

Alıntıları Göster
    Arkadasim, ilk araban olacak herhalde heveslisin.

O heybetli vb duran araclarin bakimlari masraflarıda heybetli olacak.

Sen ihtiyacini gidermek icin mi yoksa konu komsu tarafindan begenilmesi icin mi araba aliyorsun onu belirle once.

Bu devirde ihtiyacının gidermek icin aliyorsan piyasada en tutmayan japon hangisi ise onu alacaksin bu konuya ozel sana 04-08 lancer bicilmis kaftan.

Yok diger secenek ise 20 yasinda focus golf astra vn alabilirsin ama basina da is almis olursun haberin olsun.

Cunku butcen bu devirde cok yetersiz.

Arabanin guzel gorunmesi yada konu komsu tarafindan begenilmesini bosver, ariza yapinca gozune hic güzel gorunmeyecek veya tamir masraflarını komsular odemeyecekl

Hayirli gunler

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.