Şimdi Ara

5 yıldır gözlerini kırpamayan genç (Hayatından nefret edenler gelsin))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
6
Favori
28.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
370 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Antalya’da yaşayan İbrahim-Gülsüm Özçelik çiftinin 3 çocuğundan en büyükleri Halil Özçelik (28), 2012 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Konservatuar bölümü 2. sınıf öğrencisiyken, sağ gözünde görme bozukluğu yaşamaya başladı.

İlk etapta kendisine Behçet hastalığı teşhisi konulan Öztürk, denge ve konuşma bozukluğu yaşadıktan sonra okulu bırakıp Antalya’daki ailesinin yanına döndü.

28 yaşında hastalığından yatağa mahkum oldu

28 yaşında hastalığından yatağa mahkum oldu
    Antalya’da tıbben kesin tedavisi bulunmayan ölümcül SSPE hastalığına 8 yıl önce üniversite 2. sınıf öğrencisiyken yakalanan 28 yaşındaki genç, yatağa mahkum bir şekilde yaşam savaşı veriyor.

Antalya’da yaşayan İbrahim-Gülsüm Özçelik çiftinin 3 çocuğundan en büyükleri Halil Özçelik (28), 2012 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Konservatuar bölümü 2. sınıf öğrencisiyken, sağ gözünde görme bozukluğu yaşamaya başladı.

İlk etapta kendisine Behçet hastalığı teşhisi konulan Öztürk, denge ve konuşma bozukluğu yaşadıktan sonra okulu bırakıp Antalya’daki ailesinin yanına döndü.

ÖLÜMCÜL HASTALIKLA PENÇELEŞİYOR
    Burada hastalığı daha da ağırlaşan Öztürk’e, SSPE (Subakut Sklerozan Panensefalit) Hastalığı teşhisi konuldu. 2014 yılında iki gözünü birden kaybeden Öztürk, ardından konuşma, yemek yeme ve hareket fonksiyonlarını tamamen yitirdi. Özçelik Ailesi, hastalığın tıbben kesin tedavisi bulunmadığını öğrenince adeta yıkıldı.

5 YILDIR GÖZLERİNİ KIRPAMIYOR
    Hastalığından dolayı yaklaşık 5 yıldır göz kapaklarını kırpamayan yüzde 100 engelli genç adam ise; yatağa mahkum bir şekilde ölümcül olarak bilinen hastalıkla pençeleşiyor.

İKİ GÖZÜM BİRDEN GÖRMÜYOR ANNE"
    Oğlunun hastalığa yakalanmasının ardından 2014 yılında 6 ay süreliğine iyileştiğini anlatan anne Gülsüm Özçelik, “Birlikte yürüyerek terapi merkezine, sinemaya gidebiliyorduk. O yıl, kardeşiyle birlikte puzzle oynarken ‘İki gözüm birden görmüyor anne’ dedi. Ardından göz doktoruna götürdüm, ‘Gözlerinde sorun yok, beyinden görme merkezi etkilenmiş’ dendi. 2014 yılından bu yana gözlerini hiç kırpmadı. Hep açık olduğu için gözleri kanlanıyor. En son gittiğimiz doktor, ‘Beyindeki virüs neyse o virüs artmış ve ilaç veremem’ dedi. 2 yıldır ilaç kullanamıyoruz. SSPE hastalığının tedavisi yok.” dedi.

İTÜ'YÜ KAZANDI, 300 KİŞİ İÇİNDEN 4'ÜNCÜ OLARAK GEÇTİ
    Oğlunun hayalinin dans eğitmeni olduğunu belirten Özçelik, “İlk önce İngilizce ve fizik bölümü okudu. 'Ben müziksiz yapamayacağım' deyip bizden habersiz sınavlara girmiş. İTÜ’yü kazandı. 300 kişiden 4’üncü oldu. Dans okulu açmak istiyordu. Latin dansları, salsalar yapıyordu. Aynı zamanda 4 tane enstrüman çalıyordu. Güzel hayalleri vardı. Ben onun yeniden sağlığına kavuşmasını istiyorum. Oğlum hayat doluydu. Hayata çok güzel bakan, cıvıl cıvıl bir çocuktu.” diye konuştu.

"SESSİZCE 'ANNE' DEMESİ BİLE YETİYOR"
    Asla umudunu kaybetmediğini dile getiren acılı anne, sözlerine şöyle devam etti:

“Onun bana sessizce ‘anne’ demesi bile yetiyor. Umudumu kaybetmedim. Rabb'imden umut kesilmez. Tekrar iyi olacağına inanıyorum. Hiçbir zaman ölümü aklıma gelmedi. İlk hastalığında da aynı duygular içerisindeydim. Sonuçta hepimizin sonu ölüm ama şu anda hiç öyle bir şey düşünmüyorum. Ben onun iyi olacağına inanıyorum. Bu belki de annelik içgüdüsü. Arkadaşları hiç bırakmadı onu. Hala arayıp soran arkadaşları var. İstanbul’dan latin dans hocaları gelip ziyaret etti. 2015 yılında arkadaşları yine Halil için gece düzenledi. Oğlumla gerçekten gurur duyuyorum. Arkadaşlarına çok güzel anılar bırakmış.”

DESTEK BEKLİYOR
    Özçelik, oğlunu tamamen doğal yiyeceklerle beslediğini de sözlerine ekleyip, medikal malzemeler ve gıda konusunda destek beklediğini söyledi.

Şimdi burada sevgilim yok , çok çirkinim , fakirim intihar edicem deyip aslında sahip oldukları şeylerin farkına varmayan kişiler bu haberi unutmasinlar lütfen.
    Hayatta en önemli şey sağlıktır gençler . Eğer sağlığınız yerindeyse diğer hiç bir kişiden farkınız yok demektir. Fark kafada ortaya çıkar. O yuzden sağlığınızın kıymetini bilin her abuk subuk şey içinde üzülmeyin lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 2 Kasım 2019; 17:21:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeş bizden daha kötü durumda olanlar bizden daha iyi durumda olanların varlığını unutturmuyor.hakeza bu kardesimizde kendinden daha iyi durumda olanlsri düşünmesin mi? En azından henüz ölmedim benden daha kötüleri de var diyemi düşünsün?

Dünyada adaletsizlik var bilader.herkes eşit değil.ve bu benim zoruma gidiyor.bu kardesim için bile zoruma gidiyor.o niye öyle oluyor bilader keşke benden daha iyi durumda olsa.10 senedir kim bilir ne acılar çekiyor.
    İşte ötenazi bu yüzden lazım. Adam sadece ölmeyi bekliyor. Çektiği işkencenin haddi hesabı yok.

Bunda ne var diyen bir 20-40 dakika gözünü kırmasın sonra konuşalım.

Edit: Şunu da şuraya koyayım. Anti aşıcılara kapak olsun.

Tedavisi yoktur. Hastalığı önlemenin tek yolu her çocuğa kızamık aşısını uygun yaşlarda uygulamaktır.
    Çocugun evini görmüyor musun ? Orta halli bir aile.Zengin olsaydı tedavi olurdu,tedavisi olmasa bile bu durumlara düşmezdi.
    İnsanlarin isyanı paraya.Hayatindan nefret edenlerin parası olsaydı nefret etmezlerdi çünkü para olduğunda her şey oluyor.
    Cebinde çay parası olmayan adama sağlık hicbir anlam ifade etmez
  • Bak işte bu konuyu trollemeye benim bile içim elvermedi.
  • Allah acil şifalar versin.
  • Up

• quote:

Orijinalden alıntı: taııbuv

Bu mesaj silindi.
    Sağlığınızın kıymetini bilin demek istiyorum . Sağlık olduktan sonra gerisi yalan .Bütün dertlerin bir çözümü vardır.

• Yiyorsa trolle lan

• aynen ne bu ibret kafası te allahım ya. şimdi bir şey desen vicdansız olacaksın değil mi. alakası yok ateşi ateşle söndüremiyoruz insanların dertleri de büyük merak etme. kesitsel boyutsal dönemsel olarak farklılık arz etse de bazılarımızın psikolojisi gerçekten bozuk.. herkesin kendi sağlık problemleri var bazıları gözüküyor bazıları görülemiyor..
  • Hayatta çekilebilecek acıların sınırı yok.Yaşamak zor zanaat.
  • Kardeş bizden daha kötü durumda olanlar bizden daha iyi durumda olanların varlığını unutturmuyor.hakeza bu kardesimizde kendinden daha iyi durumda olanlsri düşünmesin mi? En azından henüz ölmedim benden daha kötüleri de var diyemi düşünsün?

Dünyada adaletsizlik var bilader.herkes eşit değil.ve bu benim zoruma gidiyor.bu kardesim için bile zoruma gidiyor.o niye öyle oluyor bilader keşke benden daha iyi durumda olsa.10 senedir kim bilir ne acılar çekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kozmozun delisi

Kardeş bizden daha kötü durumda olanlar bizden daha iyi durumda olanların varlığını unutturmuyor.hakeza bu kardesimizde kendinden daha iyi durumda olanlsri düşünmesin mi? En azından henüz ölmedim benden daha kötüleri de var diyemi düşünsün?

Buraca amacım nispet yapmak yada buradaki gencin haline bakıp şükretmenizi sağlamak değil. Sadece bu dünyada en önemli şeyin sağlık olduğu gercegi. Bu genç milyarder bile olsa bu hastalıktan kurtulamaz malesef. O yüzden her şeyin başı sağlık .
    Bu hayatta hiç birimiz eşit değiliz olamayızda zaten herkes eşit şartlar da olsa cennetin ne önemi kalırdı ki ..
    Önemli olan her şeye rağmen çabalamak asla pes etmemek ve saçma sapan şeyleri kafamızda dert etmemek .

• Şifa yüce mevladan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Sağlığınızın kıymetini bilin demek istiyorum . Sağlık olduktan sonra gerisi yalan .Bütün dertlerin bir çözümü vardır.

Alıntıları Göster
    Çocugun evini görmüyor musun ? Orta halli bir aile.Zengin olsaydı tedavi olurdu,tedavisi olmasa bile bu durumlara düşmezdi.
    İnsanlarin isyanı paraya.Hayatindan nefret edenlerin parası olsaydı nefret etmezlerdi çünkü para olduğunda her şey oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: İzole Bant

Alıntıları Göster
    Çok sığ bir bakış açısı ayrıca yanlış. Her hastalığın tedavisi yok malesef aynı bu gencin hastalığı gibi. O yüzden elimizden hiç bir şey gelmiyor ya. Aynı şey kanser hastaları içinde geçerli para onları asla iyileştıremez tek umutları vücutlarının tedaviye yanıt vermesi ve Allah'tan şifa beklemek. O yuzden sağlık para dan her daima önce gelir. Sağlığınız yerindeyse ne mutlu size. Gerisi zamanla hallolur.

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Seni hiç mantıklı bulmuyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=-xuBSDxfEV8&feature=youtu.be herşeyin başı sagliksa bu eleman niye acı çekiyor.hayattaki mutluluğu tek bir parametre ye baglayamazsin bilader.yani herşeyin başı sağlık demekle herşey çözülmüyor.bunun parası var,yetiştirilme tarzı var,dış görünüşü vsr,psikolojik sorunları var.saglik sadece bunlardan biri.

Senin dediğin gibi herşeyin başı sağlık demekle herkes kafasını toparlayabilseydi toplumda hastalardan başka mutsuz kimse olmazdı.

• quote:

Seni hiç mantıklı bulmuyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=-xuBSDxfEV8&feature=youtu.be herşeyin başı sagliksa bu eleman niye acı çekiyor.hayattaki mutluluğu tek bir parametre ye baglayamazsin bilader.yani herşeyin başı sağlık demekle herşey çözülmüyor.bunun parası var,yetiştirilme tarzı var,dış görünüşü vsr,psikolojik sorunları var.saglik sadece bunlardan biri.

Senin dediğin gibi herşeyin başı sağlık demekle herkes kafasını toparlayabilseydi toplumda hastalardan başka mutsuz kimse olmazdı.
    Dediklerimi çarpıtıyorsun ayrıca anlamak istemiyorsun. Ne diyelim umarım bundan sonraki hayatın gönlünce geçer

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Zihinsel olarak bitkisel hayata geçmeliyim yoksa herşeyi kafama takıyorum ve bunu suanlik mastürbasyon la saglayabiliyorum

• quote:

Zihinsel olarak bitkisel hayata geçmeliyim yoksa herşeyi kafama takıyorum ve bunu suanlik mastürbasyon la saglayabiliyorum
    anlıyorum ...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.