Şimdi Ara

[10. YIL ]SUNRISE UP RTL 3D 5800V60 için C6V41 CFW (794. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.370
Cevap
30
Favori
840.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 792793794795796
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Aralık sürümünü yüklemiştim, şimdi güncel versiyon üzerindeki açılış / kapanış ekranlarını değiştirip yüklemek istiyorum.

Daha önce Nokia Editor ile rofs2 extract ettikten sonra açılış ekranlarının değiştirebileceği yazılmıştı ama bir türlü rofs2 klasörü içinde bulamadım ilgili .gif resimlerini.

Birisi şu olayı anlaşılır bir şekilde cevaplayabilir mi? hangi startup.gif dosyasını değiştirmemiz gerekiyor? Yoksa başka bir uzantılı dosyayı mı modiflememiz gerekiyor? startup.mif diye bir dosya var ama istediğimiz resimleri nasıl .mif formatına dönüştüreceğiz?

Acilis kapanis ekranlari takdir edersiniz ki .gif uzantili olmaz. Sizin dediginiz sey hareketli resimleri degistirmede. Cfw de hareketli boot ekrani yok. Hareketli resim eklemek istiyorsaniz bu konuda anlatiliyor. Hafiza kartinda ilgili klasorlere koyacaksiniz. Bu,Cfw de Sadece hareketsiz acilis ve kapanis resmi var. Bunlari da soyle degistireceksiniz. Resource/SysAp.mif ve SplashScreen.mif
    Bir Resmi mif uzantili hale getirmek istiyorsaniz program kullanmaniz gerekecek. Ama daha fazla yardimci olamam cunku uzun suredir bunlarla ugrasmadigimdan programin adini bile hatirlamiyorum. @ Aytacesmebasi ya PM atin o bilir.

Teşekkürler....mif dosyalarıyla uğraşmak istemediğimden google'de startup.mif,splashscreen.mif ve SysAp.mif diye arama yaparak hazır .mif dosyaları buldum, bu dosyaları rofs2/apps klasöründeki aynı adlı dosyalarla değiştirdim ve cfw'yi düzenleyerek flashladım.Bir önceki versiyonu da yüklemiştim, şimdilik gözüme bir fark çarpmadı ama ilerde gözle görünür bir fark veya bug görürsem bu sayfalara yazarım.Eline sağlık yine...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 28 Ocak 2012; 15:50:54 >

• ev ekranındaki yıldız efekti /effects klasörünün içindeki hangi dosya bile var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakanasd123

ev ekranındaki yıldız efekti /effects klasörünün içindeki hangi dosya bile var mı ?

Gecmis sayfalarda yazildi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Aralık sürümünü yüklemiştim, şimdi güncel versiyon üzerindeki açılış / kapanış ekranlarını değiştirip yüklemek istiyorum.

Daha önce Nokia Editor ile rofs2 extract ettikten sonra açılış ekranlarının değiştirebileceği yazılmıştı ama bir türlü rofs2 klasörü içinde bulamadım ilgili .gif resimlerini.

Birisi şu olayı anlaşılır bir şekilde cevaplayabilir mi? hangi startup.gif dosyasını değiştirmemiz gerekiyor? Yoksa başka bir uzantılı dosyayı mı modiflememiz gerekiyor? startup.mif diye bir dosya var ama istediğimiz resimleri nasıl .mif formatına dönüştüreceğiz?

Acilis kapanis ekranlari takdir edersiniz ki .gif uzantili olmaz. Sizin dediginiz sey hareketli resimleri degistirmede. Cfw de hareketli boot ekrani yok. Hareketli resim eklemek istiyorsaniz bu konuda anlatiliyor. Hafiza kartinda ilgili klasorlere koyacaksiniz. Bu,Cfw de Sadece hareketsiz acilis ve kapanis resmi var. Bunlari da soyle degistireceksiniz. Resource/SysAp.mif ve SplashScreen.mif
    Bir Resmi mif uzantili hale getirmek istiyorsaniz program kullanmaniz gerekecek. Ama daha fazla yardimci olamam cunku uzun suredir bunlarla ugrasmadigimdan programin adini bile hatirlamiyorum. @ Aytacesmebasi ya PM atin o bilir.

burdan buyrun bende yapmıstım bir ara ;

http://forum.donanimhaber.com/m_46753885/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46756522

• quote:

quote:

ev ekranındaki yıldız efekti /effects klasörünün içindeki hangi dosya bile var mı ?

bulamadım
  • Açılış Ekranı olarak bunu tavsiye ederim.Maxic-e-p ten indirdim.Hatta burda önceden yüklediğim bi cfw de böyle bi açılış ekranı vardı.Şimdikilerinde yok.Gerçekten çok güzel.Tavsiye ederim

http://www.youtube.com/watch?v=ujF3bKDs52A&feature=player_embedded

Burdan indirin:https://rs971l33.ra-pid-share.com/#!download|971l35|416614952|N900_style_Bootscreen_for_Nokia_5800.sis|796|R~E92E6DBE018B19D60B815A011E563957|0|0

Sadece telefona kurun bu kadar.

Dediğim gibi bunlar alıntıdır.Maxicp'ten indrdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurQ7 -- 28 Ocak 2012; 17:42:39 >

• quote:

quote:

quote:

bulamadım

arkadaşlar yok mu bilen ya da upload edecek olan ?

bir de kapama menüsünde kapat ve yeniden başlatın önündeki simgeleri nasıl kaldırabilirim ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sevdaseyda

quote:

quote:

quote:

bunu 4*5 nasıl yaparız

dailymobile.se de menu grid switcher adlı bi programla 4*5 de oluyor

buyurunuz: BUYURUNUZ BURADAN

Bir yapin ve birkac gun o halde kullanin bakalim ne olacak

Hocam sorun çıkartıyosa hemen kaldıralım. Arkadaş güzel bi program hazırlamış. Menu switch programını içine gömmüş. Ha yatayda simgeleri küçült deyince çok bi seçeneğiniz yok. Ya smallest (en küçük) simgesini çalıştırabiliyosunuz, ya da normal veya small (küçük) simgelerini. Normal ve small seçtiğinizde aynı tepkiyi veriyor ve sanırım simgeleri normal boyda gösteriyor. Büyük simgeleri denemedim. Simge altındaki simge isimleri smallest icon seçili olursa simgelerden biraz uzaklaşıyor.

Kurulum detay: Cfw ile gelen menu switch programını yüklemiştim. Çakışır diye önce onu kaldırdım. Ardından Linkteki programı kurdum. Programdan seçiminizi yapıp tamam dedikten sonra cihazı restart etmeniz gerekiyor.

Sorun cikartiyor en azindan bende cikartti. Birkac gun sonra sistem hatasi veriyor telefon. Belle mod la ilgili herhalde. Ama siz isterseniz bir sure kullanin belki birsey olmaz

abi o sistem hatası nie oluyor ben 3 4 tane cfw yükledim 3 4 gün sonra müzikçalarda qlnsp gibi bişiler çıkıp sistem hatası yazıyordu müzikçalara giremiordum

• quote:

Orijinalden alıntı: sülümandönmez

Arkadaşlar Ayarlar a girerken kasmasını istemiyorsanız o efekti kaldırmanız lazım. Bu efekti kaldırmak için effects klasörü içindeki "Appstart" ile başlaya efektleri silin. Sorun çözülür. Bunu yaptıktan sonra ayarlar menüsüne girerken kasma asla olmaz.

silmek istiyorum ama sil seçeneği yok yardımcı olurmusunuz?
  • Elinize sağlık, oldukça güzel olmuş....
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizhanq

quote:

Arkadaşlar Ayarlar a girerken kasmasını istemiyorsanız o efekti kaldırmanız lazım. Bu efekti kaldırmak için effects klasörü içindeki "Appstart" ile başlaya efektleri silin. Sorun çözülür. Bunu yaptıktan sonra ayarlar menüsüne girerken kasma asla olmaz.

arkadaşım öyle silemessin rofs2 dosyasını düzenlemen lazım nfe ile
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşım öyle silemessin rofs2 dosyasını düzenlemen lazım nfe ile

anladım kardeşim uzun iş o .s bütün ayarlar yapıldı yeniden flaş falan :)

• quote:

Orijinalden alıntı: onurQ7

Arkadaşlar hç mi bilen yok şu dahili bileşen hatasını?

aynen ya global race racing thunder kurulmuyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: wampaa

quote:

Global Race'in kurulduğu bir tane C6V41 CFW yok şu dünyada. Core dosyasının düzenlenmesi gerekiyor ve bunu çözen yok.
  • quote:

quote:

quote:

Global Race'in kurulduğu bir tane C6V41 CFW yok şu dünyada. Core dosyasının düzenlenmesi gerekiyor ve bunu çözen yok.

başka sürümü kuruluyor hocam ama 5800 in içindeki orjinali kurulmuyor :) Bilgilendirme için teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

başka sürümü kuruluyor hocam ama 5800 in içindeki orjinali kurulmuyor :) Bilgilendirme için teşekkürler.

Evet biliyorum.Ve o başka sürüm dediğin kesinlikle çok daha iyi.

• telefona yazılımı sonunda yükledim ama unutmuşum bu işi

MCU için .c0r dosyasını açacağız,

acaba
    PPM ve APE variant için hangi dosyaları seçeceğiz? tam adını verirseniz sevinirim, yardımlarınızı bekliyorum..

telefona format attım ama msjlar ve rehberimdeki isimler duruyordu nomadcry bize bir güzellik mi yaptı acaba :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailc78 -- 28 Ocak 2012; 22:40:16 >
  • @ serhat_silvan hala efektleri göndermediğinden yeni sürümü upload edemiyorum. Ayrıca KillMe programının neden dahili bileşen hatası verdiğini buldum.Çözdüm o ufak sorunu da.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet biliyorum.Ve o başka sürüm dediğin kesinlikle çok daha iyi.

Aynen bitirdim çok daha güzel ama bluetoot la oynanmıyor :S

• quote:

quote:

Telefonda silemezsiniz Rofs2 içinden silmeniz ve tekrar flashlamanız gerekmektedir.
  • 
Sayfa: önceki 792793794795796
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.