Şimdi Ara

5. Vitese geçmiyor !!! Yardım Lütfenn

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
34.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçen gün arabanın altını sert bir şekilde vurdum ve 5. vitese geçmiyor fakat çok zorlarsan geçiyor.Sanayiye götürdüm arabayı(bu arada arabarenault flash) Sol dingil kopmuş dediler bir tane aldım ve hemen taktılar orda denediğimde eskisi gibi değildi bende üstelemedim fakat yola çıktığımda gene 5. vitese geçmiyordu araba Sizce sorun nedir?
    Araç babamın olduğu için çok masraflı bir sorunu varsa babama söylemeyi düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum...

• Saklamanızı tavsiye etmem. Aşağılarda bir yerler gümbürdemiş bes belli.
  • bu tür tamir durumlarında aracın yapıldığını ustaların size test ederek göstermesi lazım
  • Ya aslında sanayiye ilk gittiğimde 90 milyona yaparız dediler adam dingil değişicek dedi felan filan saydı fakat ben adama güvenemedim ve arkadaşımın tanıdığı bir ustaya götürdük ve adam dingili ücretsiz olarak taktı yani olay budur
  • Debriyaj ayırmıyodur kanımca yada şanzımandan olabilir problem.Sert vurmanın sonunda zarar görmüş olabilir
  • DİNGİLLE ALAKASI YOK ŞANZUMANDA VİTES LEVYESİNDEN YADA ARKADAŞLARIMIN DEDİĞİ GİBİ BALATA AYIRMIYOR OLABİLİR
    05447836668
    03123964264
  • merhaba.bende de flash vardı bi zamanlar aynısı benimde başıma gelmişti.bi taşa vurmuştum alt tarafı.ancak benimkinde birinci vitese geçmiyordu sonra 2ci vitesle kalkıp hemen bi eksozcuya gidip kanala çektik bi de baktımki vites kolundan şanzumana giren çubuk eğilmiş.hemen bu çubuğu düzellttik 2 dakkada .işlem bitti.
    bence sen bi kanala gir çubuğa bak veya anlayana baktır.

quote:

Orjinalden alıntı: !nF3Rno

Arkadaşlar geçen gün arabanın altını sert bir şekilde vurdum ve 5. vitese geçmiyor fakat çok zorlarsan geçiyor.Sanayiye götürdüm arabayı(bu arada arabarenault flash) Sol dingil kopmuş dediler bir tane aldım ve hemen taktılar orda denediğimde eskisi gibi değildi bende üstelemedim fakat yola çıktığımda gene 5. vitese geçmiyordu araba Sizce sorun nedir?
    Araç babamın olduğu için çok masraflı bir sorunu varsa babama söylemeyi düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum...
  • quote:

Arkadaşlar geçen gün arabanın altını sert bir şekilde vurdum ve 5. vitese geçmiyor fakat çok zorlarsan geçiyor.Sanayiye götürdüm arabayı(bu arada arabarenault flash) Sol dingil kopmuş dediler bir tane aldım ve hemen taktılar orda denediğimde eskisi gibi değildi bende üstelemedim fakat yola çıktığımda gene 5. vitese geçmiyordu araba Sizce sorun nedir?

kardeş 5. vites çubuğunu yamuLmuşsun dur büyük bir ihtimal..şanzumanı bir açtırman Lazım...
  • yok daha neler arkadaşlar bilen bilmeyen konusuyor :)

ya vites levyesi yamuşmuştur ki büyük bi ihtimalle bir diğer ise senkromeçte sorun olabilir
  • büyük bir iftimalle sorun sizdeki polat arkadaşımıznkiyle aynıdır. sonuçta mekanik iletim parçası eğilirse milimetrelik geçişler aksayabilir. Eğer ciddi hasar görmüş ise çok oynatmadan levyeyi yenileyin
    quote:

Orjinalden alıntı: polat20

merhaba.bende de flash vardı bi zamanlar aynısı benimde başıma gelmişti.bi taşa vurmuştum alt tarafı.ancak benimkinde birinci vitese geçmiyordu sonra 2ci vitesle kalkıp hemen bi eksozcuya gidip kanala çektik bi de baktımki vites kolundan şanzumana giren çubuk eğilmiş.hemen bu çubuğu düzellttik 2 dakkada .işlem bitti.
    bence sen bi kanala gir çubuğa bak veya anlayana baktır.

quote:

• hayırlısı olsun bakalım
  • dostum dingille ne alakası var.ya baskı balata yada 5.vites dişlisinde sorun vardır.
  • bu sorunun dingille ve şaseyle çok alakalı eğer şanzıman kasıntılı bir şekilde duruyosa bu bazı vites ve viteslerin zor geçmesine neden olur
  • Benim corsa da 5. Vitese geçmiyor geçenlerde zorladım geçmedi gecti diye 3 armişim araba 100 km/h ile bir göğüsledi ödüm koptu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.