Şimdi Ara

5 Soruda yarım lazım tecrübelilerden.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dota 1 ve lol cok oynadım oyunun mantığını falan biliyorum sadece heroları tanımıyorum ve ıtemlerı buıldleri bilmiyorum bir kaç sorum olacak oyunu şuan yüklüyorum sorular saçma gelirse şimdiden pardon :)
    1-) botlarla oyun mümkünmüdür, mümkünse botların yapay zekası nasıldır ?
    2-) parayla alınan herhangi birşeyin oyun içinde oyunculara çok avantajı varmıdır ?
    3-) skill kısa yolları q w e r midir ? değilse istediğimiz tuşa atama yapmamız mümkünmüdür ?
    4-) normal oyunlara başlamadan önce 3 adet heroyu gerçekten öğrenmek istiyorum heroların zorluğu önemli değil yani bu hero cok zor başlama mantığıyla değilde şu mantıkla cevap veririseniz iyi olur : bu heroları öğrenen takım oyunu + oyun içi mantığı baya öğrenmiş olur mantığı... 3 hero 3 farklı rol olursa iyi olur bir carry bir ganger yada jungle tabi aktif jungle varsa oyunda birde supp.
    5-) sizce normal oyunlarda oynarken herşeyi bilerek ( tabi kendimce yanlışıyla doğrusuyla pro. oyuncu olarak algılamayın herşeyi bilerek kelimesini) hareket etmem kaç günümü alır ? tahmini :)

• 1-) mümkün, lol oynayanların genelinden daha iyi oynuyorlar
    2-) yok öyle saçmalık
    3-) normali qwer, legacyi yaparsan w3 dota haline gelir karışık olur. ayarlrda kafana göre ayalayabiliyosun
    4-) pub gamelerde özellikle low levelda takım oyunu çok zor ama yine de klasik yeni başlayan herolara önerilen heroları sayayım dragon knight, lich ve zeus
    5-) öyle bi şey yok 6-7 yıllık oyuncular bile çok basit hatalar yapabiliyolar ki yeni başlayan birinin en az 6 ayını alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AkumaRai XIII -- 9 Kasım 2013; 23:53:33 >
  • 1-) Mümkün
    2-) İtemler sadece görüntü oyun dinamiğine etkisi yok.
    3-) Tuşları değiştirebilirsin mesela ben 1 2 3 4 kullanıyorum.
    4-) Carry olarak Snip le başlayabilirsin, Jungler Enchantress'i dene, supp olarak Lionu önerebilirim oynaması eğlencelidir.
    5-) Bu tamemen oynadığın oyun sayısına edindiğin deneyime bağlı. Bana sorarsan her heroyla en az bir kez oynamadan online oyunlara girmesen iyi edersin zira matchmaking sistemi biraz karışık...
  • Çok sağol peki sence normal oyunlara ne zaman başlamalıyım çünkü 2 bot oyundan sonra sıkılıcam botlarla oynamaktan kendimi biliyorum yinede bir sorayım dedim mesela 10 bot game yeterlimidir insanları çıldırtmamaya :)
  • ben yeniyim ama en azından tecrübeliler gelene kadar yardımcı olayım.

1-) mümkün, ama botlar tam bir angut. hele senin takımdakiler angutun daniskası. ama pratik açısından kötü de sayılmaz.
    2-) avantaj sağlama olayı yok.
    3-) kısayolları kendin ayarlayabiliyorsun. ben şahsen ulti'yi D'ye koydum, onun haricindekiler qwer diye gidiyor. ama dediğim gibi, değiştirilebiliyor.
    4-) support olarak lion-shadow shaman kritik roller oynayabiliyor.
    ama oyuna hakim olmak için bence tanklar çok öğretici oluyor. centaur warruner ve axe iyidir bu konuda.
    jungle gitme konusunda yine axe iyi, helix ile oyun başında iyi iş yapılıyor.
    carry-ganker muhabbetine pek yardımcı olamayacağım, 4 aydır oynuyorum ama daha carry oynamaya başlamadım şahsen.
    5-) dota 1 geçmişin olduğundan çok da uzun süreceğini sanmıyorum.
    ek: ben hala hakim değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hashus1099 -- 10 Kasım 2013; 0:05:24 >

• Dota 1' i çok oynamadığın açıkça belli
  • S_R_S S kullanıcısına yanıt
    evet çok oynamadım dota 1 ve çok eskiden oynadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

ben yeniyim ama en azından tecrübeliler gelene kadar yardımcı olayım.

1-) mümkün, ama botlar tam bir angut. hele senin takımdakiler angutun daniskası. ama pratik açısından kötü de sayılmaz.
    2-) avantaj sağlama olayı yok.
    3-) kısayolları kendin ayarlayabiliyorsun. ben şahsen ulti'yi D'ye koydum, onun haricindekiler qwer diye gidiyor. ama dediğim gibi, değiştirilebiliyor.
    4-) support olarak lion-shadow shaman kritik roller oynayabiliyor.
    ama oyuna hakim olmak için bence tanklar çok öğretici oluyor. centaur warruner ve axe iyidir bu konuda.
    jungle gitme konusunda yine axe iyi, helix ile oyun başında iyi iş yapılıyor.
    carry-ganker muhabbetine pek yardımcı olamayacağım, 4 aydır oynuyorum ama daha carry oynamaya başlamadım şahsen.
    5-) dota 1 geçmişin olduğundan çok da uzun süreceğini sanmıyorum.
    ek: ben hala hakim değilim.

Teşekkürler sağol şimdi giriyorum oyuna hadi hayırlısı inşallah umduğumu bulurum :)

• dota 1 çok oynadım yazmışsın ilk mesajda devamındaki soruları çok oynamana rağmen soruyorsan farklı oyun türleri dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

dota 1 çok oynadım yazmışsın ilk mesajda devamındaki soruları çok oynamana rağmen soruyorsan farklı oyun türleri dene

yanlış olmuş lol çok oynadım 3 yıl falan ama sürekli dota 1 ise 1 yıl kadar oynadım özürdilerim yanlışlık için sorulara cevap verenlere ve vereceklerede tekrardan teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mockingjay

quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

dota 1 çok oynadım yazmışsın ilk mesajda devamındaki soruları çok oynamana rağmen soruyorsan farklı oyun türleri dene

yanlış olmuş lol çok oynadım 3 yıl falan ama sürekli dota 1 ise 1 yıl kadar oynadım özürdilerim yanlışlık için sorulara cevap verenlere ve vereceklerede tekrardan teşekkürler.

dota 1'deki heroların tıpatıp aynısı dota 2'de var, nesine alışamayacaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: mockingjay

Öncelikle selamlar :)

Dota 1 ve lol cok oynadım oyunun mantığını falan biliyorum sadece heroları tanımıyorum ve ıtemlerı buıldleri bilmiyorum bir kaç sorum olacak oyunu şuan yüklüyorum sorular saçma gelirse şimdiden pardon :)
    1-) botlarla oyun mümkünmüdür, mümkünse botların yapay zekası nasıldır ?
    2-) parayla alınan herhangi birşeyin oyun içinde oyunculara çok avantajı varmıdır ?
    3-) skill kısa yolları q w e r midir ? değilse istediğimiz tuşa atama yapmamız mümkünmüdür ?
    4-) normal oyunlara başlamadan önce 3 adet heroyu gerçekten öğrenmek istiyorum heroların zorluğu önemli değil yani bu hero cok zor başlama mantığıyla değilde şu mantıkla cevap veririseniz iyi olur : bu heroları öğrenen takım oyunu + oyun içi mantığı baya öğrenmiş olur mantığı... 3 hero 3 farklı rol olursa iyi olur bir carry bir ganger yada jungle tabi aktif jungle varsa oyunda birde supp.
    5-) sizce normal oyunlarda oynarken herşeyi bilerek ( tabi kendimce yanlışıyla doğrusuyla pro. oyuncu olarak algılamayın herşeyi bilerek kelimesini) hareket etmem kaç günümü alır ? tahmini :)

5. sorunun cevabı yeteneği olan birisi 3-6 ayda profesyonel seviyeye gelir günde 6+ saat oyniyarak

• oyunun bütün özelliklerini 350 400+ winde anca öğrenirsin 350 de lose yapsan 700 oyun demektir bu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.