Şimdi Ara

5 kolondan ses gelmiyor yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Tomahawk Z170A Anakarta baglı bır ses sistemim var. Anakartın cıkısları 5+1 destekliyor. fakat 5 kolondan ses alamıyorum. Hatta film izlerken bazı karakter sesleri gelmiyor.

Windows ayarlarından 5+1 secılı. Ve windowsdan sınama yaptıgım zaman bıle 5 kolondan ses gelmıyor. sadece on ıkı kolondan gelıyor. Sorun nerden kaynaklı olabilir.

Not: 3.5 jack 3 adet gırıs var turuncu siyah yesıl. hepsini renk renk bagladım. bunlarla ılgılı sorun olcagını dusunmuyorum.

Yardım lutfen

• Merhabalar , Kayıttan Yürüt - geliştirmeler altında Hoparlör Doldurma seçeneği var ona tik at

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi probody08 -- 6 Mart 2017; 22:59:32 >
  • probody08 kullanıcısına yanıt
    Akşam eve gidince deneyeceğim. Bu hopörler doldurma tam olarak ne oluyor. kardeş
  • Şuan aynı sıkıntıyı yaşıyorum arkadaşlar
    Dün itibariyle ikinci el bir kawai 5+1 ses sitemi aldım ve masaüstü bilgisayarımda kullanmak istiyorum fakat nasıl kurulum yaparım , hangi kablolar ile yaparım bilmiyorum. Şuan kullandığım 2+1 ses sistemi yetersiz olduğu için böyle bir şeye giriştim umarım yanlış bir şey yapmamışımdır.

Ürün aşağıdaki ürün Kawai tx-4040 modeli sanıyorum. Yeni kablolar aldıktan sonra akşam kurulum yapacağım pc için özel bir şey almam gerekiyorsa yardımlarınızı rica ediyorum.

Ürün bu ve arka girişlerde aşağıda yardım lütfen.

5 kolondan ses gelmiyor yardım.5 kolondan ses gelmiyor yardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rapz01 -- 8 Mart 2017; 14:37:24 >

• Rapz01 kullanıcısına yanıt
    Kardeş öncelikle hayırlı olsun.

Şimdi ''5 1 İnput'' yazan yerde fazladan kabloya ihtiyacın olacak.

FL/FR
    SW/C
    SL/SR

Senın çıkışlar analog rca cıkıslar. Öncelikle senin eksin kalan ''SW/C - SL/SR'' Çıkışları için kabloları temin etmek gerekir.

Temin ettikten sonra eğer anakartında bu girişler mevcutsa( Cok eski anakartlarda var) oraya takarsın. Eğer mevcut degılse 3.5 Jack dönüştürücü alman gerekecek.

Ya da direk böyle kablo olman gerekecek. (http://s3.showmecables.com/images/catalog/product/3-5mm-Stereo-Mini-Plug-to-Dual-RCA-Plugs-6-IN-1.jpg )

Eğer anakart cıkısların stereo yani 3.5m jack girişli ise hiç uğraşma 3 tane yukardakı linkte olan kablodan al.

Daha sonra senın anakartın 5+1 destekliyor mu ona bakmak gerekecek. Desteklıyorsa sorun yok 3 tane kabloyu baglarsın fakat desteklemıyor ise ve sen 5 kolondan da ses almak istiyorsan 3 kablo 1 kablo donusturucu alman gerekecek onun resmide aşağıdadır.

https://store.donanimhaber.com/9d/9a/4c/9d9a4caed4ed4e2d2738942a76cc3d38.jpg

Hadi kolay gele.

• Hocam çok teşekkür ederim dediklerinizi yapacağım umarım bağlantıları kurabilirim. Eyvallah
  • Rapz01 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Bu arada yaparsın yapamayacağın birşey degıl sana bir öneride bulanayım.

Bu bahsettiğim dönüştürücü kabloların birde sadece soket kablosuz olarak olanları var kablo karmasıklıgı acısından ıyı ama kullanıs acısından kötü onlardan alma derim. Bir süre sonra cızırtı ve bozulmalar oluyor. Haberin olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DewyLowe

Rica ederim. Bu arada yaparsın yapamayacağın birşey degıl sana bir öneride bulanayım.

Bu bahsettiğim dönüştürücü kabloların birde sadece soket kablosuz olarak olanları var kablo karmasıklıgı acısından ıyı ama kullanıs acısından kötü onlardan alma derim. Bir süre sonra cızırtı ve bozulmalar oluyor. Haberin olsun.

Tamamdır hocam çok sağ ol.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.