Şimdi Ara

5 KG'lık dambıllarla çalışıyorum boy uzamasına etki eder mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
11
Cevap
0
Favori
779
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> 5 KG'lık dambıllarla çalışıyorum boy uzamasına etki eder mi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    327 Mesaj
    Merhabalar herkese boy uzamasıyla ilgili bir sorum var. 16 yaşındayım. 5 gün önce P90X programına başladım ve içinde dambıl çalışmaları olan bölümler var mesela bir gününde sırf kol çalışılıyor. Bende bu çalışmaları yapabilmek adına 5 KG x 2 adet dambıl aldım. Onlarla sadece kol çalışıyorum bacak çalışmıyorum. Acaba boy uzamasına etkisi var mıdır? Boyum 1.71 18 e kadar 175 i geçersem mükemmel olacak. Şimdiden cevap verenlere teşekkür ederim.

|
    |

Technische Universität München

Fakultät für Informatik: Games Engineering

Lütfen üniversitemle ilgili sorular için PM atmayınız. Açmış olduğum konuda(link) gerekli bilgi mevcuttur.
  • Yüzbaşı
    327 Mesaj
    Güncel.
    |
    |

Lütfen üniversitemle ilgili sorular için PM atmayınız. Açmış olduğum konuda(link) gerekli bilgi mevcuttur.
  • Yarbay
    2212 Mesaj
    Etmez merak etme.
    |
    |
    |
    |
    Şimdi okuyorum internette herkes çalışmayın bu yaşlarda demiş 5kg lıkların bir etkisi olacağını düşünmüyorum ama içimde bir korku var boyum kısa 180 olamam belki bu saatten sonra ama 175-176 olacaksamda kendi ellerimle engellemiyim bunu.
    |
    |

• Yarbay
    3974 Mesaj
    Uzanarak çalış bir sıkıntı olmaz ben zamanında 1-2 ay yaptım gerçi fakat etkilemedi 172 filandım 3 sene sonra 19um şuan 176-177 boyum..

Orijinalden alıntı: GR1907

Uzanarak çalış bir sıkıntı olmaz ben zamanında 1-2 ay yaptım gerçi fakat etkilemedi 172 filandım 3 sene sonra 19um şuan 176-177 boyum..

Hep ayakta çalışıyordum. Ama artık oturarak çalışacağım programda ayakta yapılan dambıl hareketleride var. Sizce 5kg etkiler mi boyu? Elidme bir tek 5 kg lık dambıl olduğu için başka şansım yok en kötü 1,5 litrelik pet şişeleri kullanacağım
    |
    |

• Yüzbaşı
    901 Mesaj
    Antreman öncesinde ve sonrasında gerinme hareketlerini yap. Mesela her hareket sonrasında iki elini kaldırıp tavana değmeye çalış ger iyice 5-6 saniye kadar bekle.

Toplamda 10 kiloluk bi ağırlık pekte zorlamaz zaten. Bacak hareketlerini mutlaka çalış ki büyüme hormonu salgılansın boyun uzayabilir. Bacak hareketlerini mümkün mertebe ağır çalış

Orijinalden alıntı: Zealotry

Antreman öncesinde ve sonrasında gerinme hareketlerini yap. Mesela her hareket sonrasında iki elini kaldırıp tavana değmeye çalış ger iyice 5-6 saniye kadar bekle.

Toplamda 10 kiloluk bi ağırlık pekte zorlamaz zaten. Bacak hareketlerini mutlaka çalış ki büyüme hormonu salgılansın boyun uzayabilir. Bacak hareketlerini mümkün mertebe ağır çalış

Bugün bacak hareketlerinin yapıldığı gün ekrandakiler ağırlıkla yapıyor ama ben ağırlıksız yapmayı tercih ediyorum. Bu konuda bilgili gibisiniz sizce ağırlıklamı açlışayım yoksa ağırlıksız devam mı edeyim yani dediğiniz gibi toplamda 10kg ın boya bir zararı olmaz değil mi?

• Yüzbaşı
    370 Mesaj
    Nick, konu uyumsuzluğu...
    5 kg ile bir bok olmaz. Ne mevcut olanların üstüne koyabilirsin ne de olanı kaybedersin yerinde tıkır tıkır sayarsın. Araştır biraz elinin altında internet var bod****.tr adresine bak sadece oku herşeyi...
    |
    |

Orijinalden alıntı: Mr. Olympia

quote:

Orijinalden alıntı: Zealotry

Bugün bacak hareketlerinin yapıldığı gün ekrandakiler ağırlıkla yapıyor ama ben ağırlıksız yapmayı tercih ediyorum. Bu konuda bilgili gibisiniz sizce ağırlıklamı açlışayım yoksa ağırlıksız devam mı edeyim yani dediğiniz gibi toplamda 10kg ın boya bir zararı olmaz değil mi?

Bacak hareketlerini ağır çalışmak önemli. Gelişme çağındasın. Bacakları zorlamak büyüme hormonu salgılanması açısından önemli. Mutlaka ağırlıkla çalış.

Boya zararı olmaz. Dediğim gerinme hareketi yap. Yada evinde barfiks demiri varsa onda asılabilirsin. Yani tutun kendini bırak kolların vücudun iyice gerinsin.

Isınma hareketlerini , gerinme hareketlerini doğru yaparsan 20-30 kilonunda bi zararı olmaz zaten. Eklemleri zorlamamaya dikkat et sadece ve hareketleri düzgün yap
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Canlı Tv izle
Mobilya Takımları
SEO
son dakika
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.