Şimdi Ara

5.JANDARMA EGİTİM TABURU KOMUTANLIGI GÖLPAZARI-BİLECİK?? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
75.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: uaugudugu

ya burası normal jandarma mı, komando jandarma mı? normal jandarma diyenler var,normal jandarmaysa tim nasıl oluşturuluyor ve komando gibi eğitim alıyorlar? hani normal jandarmaysa böyle komando gibi eğitime ne gerek var o zaman? net cevap verebilecek var mı? bide benim sol göz 5,50 sağ göz 3,50 bana ne iş verirler orda? ve eğitimlerin belli bir kısmınımı yaparım göz bozuk olduğu için ve yüksek dereceli olduğu için yoksa herkes gibi herşey mi yaparım? nolur net cevap...

kardeş sınırda jandarma tümenleri var oraya sadece jandarmalar gidiyor bizim bi arkadaş burda yapdı refize oldu vanda yapdık askerliğimizi askeri cezaevine geldi gardiyan olarak yapdı refizeleri bile doğuya yolluyorlar yani ama operasyon bölgesine değil arkadaşımın timi beytüşşebap a düşdü anlayacağın sadece jandarma ama eğitimi ağır sınıra yollandıkları için ikincisi fırıncıyım demişsin meslekçi seçimlerine girersin 1 ay sonra dağıtıma gelirsin usta birliğini meslekçi olarak yaparsın illaki ihtiyaç vardır sen meslekçi olmanın yollarına bak meslekçi olamazsan refize ol gözlük mözlük bişey al yoksa şafağın bitmez

• SELENGA-68 CEVABIN İÇİN ÇOK SAĞOL KARDEŞ.. BEN ZATEN GÖZLÜK KULLANIYORUM GİTTİĞİMDE GÖRECEKLER TAKTIĞIMI VE NUMARALARIDA YÜKSEK SOL 5,50 SAĞ 3,50.. İKİ SENE ÖNCE TECİL EDERKEN ASKERİ HASTE BANA ASKERLİĞE ELVERİŞLİDİR KOMANDO OLAMAZ DİYE BELGEDE VERMİŞTİ GÖZDEN.. GÖZLÜKLÜKEN BELLİ EĞİTİMLERİ Mİ YAPTIRIRLAR HERKES GİBİ EĞİTİMDEKİ BÜTÜN İŞLERİ Mİ YAPTIRIRLAR? ZATEN BENİ BU GÖZLÜKLERLE REFİZE EDERLER DEMİ?BİDE REFİZE ETMEYİ AÇIKLARMISIN ? ACEMİLİK 2,5 AY DİYORLAR ORDA 1 Mİ 2,5 AY MI?
  • bide refüze yi gider gitmez mi yaparlar acemilik eğitimi bitince mi? cevaplarını bekliyorum kardeş...
  • quote:

bide refüze yi gider gitmez mi yaparlar acemilik eğitimi bitince mi? cevaplarını bekliyorum kardeş...

jandarmalar 75 gün yapıyor meslekçiler ise 1 ay yapıyor yani yemin töreninden sonra dağıtıma gidiyor.refüze olayı ise acemi bitince oluyor.eğer refüze yapmazlarsa ki bazen yapmıyorlar mesela piyadelerde gözlüklü refüze olmuyor benim has dedem vardı dağıtıma giderken o teskereye geliyordu gözlüklüydü hakkari çukurcada karakoldaydı refüze yok dedi.yardırmış yani ama jandarmada gözlüğe her türlü taviz var :) eğitim ise kaçış yok herkes ne yapıyorsa sende aynı bende gözlük kullandım acemide hayvan gibi yardırdım :)75 günde 11 kilo verdim.ne zaman gidiyorsun kaça kaç gidiorsun kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selenga_68 -- 7 Mayıs 2012; 1:51:56 >

• 75 GÜN YAPMAYLA 1 AY YAPMAYI NASIL BELİRLİCEZ? YEMİN TÖRENİNDEN SONRA MI BELLİ OLCAK? YANİ MESLEKÇİ SEÇİLİRSEK YEMİN TÖRENİNDE SÖYLEYİP GERİ KALAN 1.5 ACEMİLİK AYINI YAPMAMIŞ MI OLCAZ? YANİ MESLEKÇİ OLDUĞUMU BELİRLENECEĞİ ANI TAM OLARAK BELİRTEBİLİRMİSİN?
  • quote:

75 GÜN YAPMAYLA 1 AY YAPMAYI NASIL BELİRLİCEZ? YEMİN TÖRENİNDEN SONRA MI BELLİ OLCAK? YANİ MESLEKÇİ SEÇİLİRSEK YEMİN TÖRENİNDE SÖYLEYİP GERİ KALAN 1.5 ACEMİLİK AYINI YAPMAMIŞ MI OLCAZ? YANİ MESLEKÇİ OLDUĞUMU BELİRLENECEĞİ ANI TAM OLARAK BELİRTEBİLİRMİSİN?

yemin töreninden 1 hafta önce meslekçi seçimleri yapılır.meslekçi seçilip seçilmediğin söylenir.meslekçi seçildiysen dağıtım yerin söylenir yemin ettikden sonra dağıtıma gelirsin seçilemeyenler ise acemiye devam:) evine gelirsin 1 hafta istirahat edersen sonra ver elini tekrardan asker ocağı yani yemin töreninden önce dağıtım yerinde meslekçi olup olmadığında belli oluyor.
  • zaten bana iki seçenekten biri büyük olasılıkla olur. usta birliğine gidilecek yerde fırın hamur işi imalathanesi gibi yerler oluyor genellikle beni oraya işe verebilirler.. benim amcamın çocukları fırıncı olarak yapmıştı çok güzel geçti askerlik demişti.. tabi yaptığın yere göre değişir gideceğin yerde belki bu işler yoktur..meslekçi seçilmesemde refüze ederler benim şubedeki evraklarımda askeri hastanenin verdiği gözleri bozuktur diye belgede var zaten.. refüze ederler.. bide diyelim meslekçi seçilmedim 75 gün yapacağım o zaman 1 ay dolduğunda yemin töreni olup dağıtım olmadan orda kalıp 75 güne mi tamamlıyoruz hiç izin yapmadan?
  • VE BİR GÜN NASIL GEÇİYOR SABAHTAN AKŞAMA KADAR ONUDA AÇIKLAYABİLİRMİSİN? SON İKİ SORUMU CEVAPLAYABİLİRSEN ÇOK SEVİNİRİM KARDEŞ.. VE BİLGİLERİN-CEVAPLARIN İÇİNDE ALLAH RAZI OLSUN.. EN AZINDAN KAFAMDA BİRŞEYLER ŞEKİLLENMESİNE YARDIMCI OLUYORSUN..
  • quote:

VE BİR GÜN NASIL GEÇİYOR SABAHTAN AKŞAMA KADAR ONUDA AÇIKLAYABİLİRMİSİN? SON İKİ SORUMU CEVAPLAYABİLİRSEN ÇOK SEVİNİRİM KARDEŞ.. VE BİLGİLERİN-CEVAPLARIN İÇİNDE ALLAH RAZI OLSUN.. EN AZINDAN KAFAMDA BİRŞEYLER ŞEKİLLENMESİNE YARDIMCI OLUYORSUN..

kardeşim yemin töreninden sonra meslekçi seçilmeyenler 75 güne tamamlıyor ondan sonra dağıtıma geliyor.tabi çarşı iznide oluyor bu sürede.yani anlayacağın çarşı izni yemin törenine kadar yok (1 ay boyunca ) bunun sebebide kaçdığın zaman yemin etmediğin için suçlu olmuyorsun.yemin ettikten sonra çarşı serbest tabi kimisi 1 defa çıkıyor kimisi her hafta çıkıyor sonra 75 i tamamladıkdan sonra doğru dağıtıma geliyorsun dağıtım çok güzel oluyor ama gidişi acayip koyuyor sonra usta birliğine uzun bir yolculuğ a çıkıyorsun sonrada izini bekle 7 8 ay şafak cart curt olana kadar bi bakmışsın teskere gelmiş askerlik güzeldir aynı yere aynı kankalarımı verseler bi daha yapmam demem:)asıl askerlik askerden sonra başlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selenga_68 -- 8 Mayıs 2012; 23:28:11 >

• siz ordayken hangi meslekleri seçtiler çoğunlukla ve fırıncı-kasiyer gibi seçimler oldu mu? bide refüze çok oldu mu?
  • quote:

siz ordayken hangi meslekleri seçtiler çoğunlukla ve fırıncı-kasiyer gibi seçimler oldu mu? bide refüze çok oldu mu?

barmen berber terzi boyacı en çok seçilen meslekler.ama fırıncı illaki ihtiyaç olacaktır ben mali müşavirin yanında senelerce çalışdım halende çalışmaktaydım kantin muhasebe yazıcı gibi meslekleri hiç okumadılar ama başta saydığım meslekler en çok seçilenler ne zaman gidiyorsun 92/2 mi gideceksin
  • ben işlemlerimi istediğim zaman yapıp gidebilirim... şuan için belli tarihim yok.. ama kesin sonuç almanyadaki amcama bağlı. çünkü o çevresinsen tanıdıklarından bir kız bulacak evlenip gideceğiz.. sonrasında orda çalışıp ve yaşadığım için parasını verip askerliği yapmış sayılacağım.. amcamın evi ve iş yeri kendisinin ve imkanlarıda müsait bende oraya gittiğimde işim hazır olacak.. onlarda fırın işletiyor.. aslında şimdiye kadar gitmiştim ve kaç senedir yurt dışında yaşıyor olacaktım ve şuan askerliği yapmış sayılcaktım parasını verip.. ama ben istemedim çünkü bana hep fransadan kız buldular özellikle son iki yaz döneminde 10 aşkın haber yolladılar bana ben istemedim. çünkü almanyaya gidersem orda amcam var kendi işi kendi evi daha rahat edeceğim ama fransaya gitseydim kimseyi tanımıyorum yabancı çevre zaten bu tür evliliklerede karşıyım ama almanyaya gitmede amcam olduğu için en azından içim rahat ve yabancılık çekmeyeceğim.. bakalım cevap bekliyoruz olursa gideceğim olmazsa o zaman askere gideceğim.. bide siz ordayken bakaya durumda olanlar geldi mi hiç? ve geldiklerinde onlara komutanlar filan zorluk farklı muamele filan yapıyorlar mı? ve onlar herkes gibi normal askerliğini yapıp bitiriyorlar mı? (bu soruyu en can dostum biri için öğenmek istiyorum. en doğru bilgiyi senden alabilirim. askerlik yaptığın ve askerlik bilgilerin çok güzel olduğu için)....

• valla kardeş bakaya kalmak sıkıntı biraz arkadaş hangi ülkede ise oranın konsolosluğuna dilekçe versin dilekçenin sonucuna göre hareket etsin temize çıksın türkiyede memurluğa kabul etmiolar bakaya kalanı
  • siz bilecik/ gölpazarında askerlik yaparken bakaya gelen oldu mu hiç? ve geldiklerinde herkes gibi direkt normal askerliğe başlıyorlar mı? yani sadece neden geç geldiğini filan mı soruyorlar? veya nasıl bir yol izleniyor? bilgin var mı?
  • selenga kaç gündür cevabını bekliyoruz. arkadaşım için çok önemli bu konu... müsait bir zamanda cevabını yazabilirsen seviniriz..
  • ben kütahyada yapdım kardeş kütahya 2.jandarma er eğitim tab burası bilecik tugaya bağlıydı bakaya gelen hiç olmadı anlayacağın hiç rastlamadım kardeş nadir bi durum yani
  • ben seni burda yaptın zannediyorum.. bana hep burayı anlattında sorularıma hep buraya göre cevapladımıştın...
  • 83/1 olarak Gölpazarı’na uzun dönem jandarma er olarak geldim ve burda 62 günüm geçti, kısaca anlatayım:
    Öncelikle bu tabur özel asayiş eğitimi veren; meslekçi şöför ve münferit askerler dışında 17 kişililik timlerle doğu ve güneydoğudaki karakollara dağıtım yapan, son derece disiplinli, eğitimi ve spor açısından ağır, yemekhanesi, koğuşları, amfisi, yolları vs. süper birlik.
    4 bölükten oluşuyor ortalama 1.200 asker var. Ben 1. bölükteydim. Koğuş, yemekhane, intikal alanı, amfi, silahlık vs. ye en yakın olan bölük. 4. Bölüğe düşerseniz vay halinize, sırf amfisi 2-3 km. çekiyo yani heryere en uzak bölük
    Dediğim gibi eğitim ve spor biraz ağır; önceden komando birliği olduğu için hala bunun etkilerini görebiliyorsunuz... Özellikle de doğru sürünmeyi her şart her koşulda iyice öğreniyorsunuz :) Yemin töreninden sonra intikaller yoğunlaşıyor. Neredeyse her gün dağdasınız. Ama intikaller çok zevkli geçiyor; sırt çantanıza tofitasından meyve suyuna kadar istikakınızı dolduruyolar, bir iki çatışma tatbikatı yapıp 1-2 saat çayır çimen yaıtorsunuz, gece eğitimden sonra da aşağı iniyorsunuz. Dağıtımdan bir önceki hafta da yatılı intikal oluyor.
    Koğuşlar 20-22 kişilik tertemiz çiçek gibi, nevresimler haftada bir değişir. Yataklar jilet gibi olur. Yine yemekhanelerde yeni olduğu için pırıl pırıl. burdaki temizlik düzen çoğu yerde yok. Yemekler genelde güzel cıkıyor. Telefon, mp3 çalar vs. götürmenizi tavsiye etmem çünkü komutanları bu konuda çok hassas, başınıza yok yere iş almayın.
    Çarşısı bu küçük ilçeye göre fena sayılmaz 4-5 tane net kafe, yemek yenecek yerler, askeri malzeme satan dükkanlar, berberler falan ihtiyacınızı karşılamaya yeter. Fiyatlarda genel olrak uygun. Yanınızda banka kartı bulundurun içindede para olsun. Para lazım olacak hemde cooookkk.
    Havası çok dengesiz 2 saat içinde 4 mevsimi gördüğümü biliyorum. Fazla kış görmeme rağmen soğuktan yüzüm gözüm karardı, kuru bir soğuğu ve yakıcı bir sıcağı var. Kantinler fena sayılmaz, aradığınız çoğu şeyi bulursunuz. Haftada 1-2 gün kapalı spor salonunda 1 lira karşılığı sinema faaliyeti var veya maç varsa maç izleyebilirsiniz. Sinemaya gitmenizi tavsiye ederim gitmeyenler bulaşıkhaneye gidiyor. Ot yolmaya gidiyorlar.
    Kısacası burada acemilğini tamamlayan çakı gibi asker olur, babalar gibi tim eğitimini alır, asker gibi askerlik yapar. Komutanları iyi dinleyin eğitim ve spordan kaytarmayın. Uyanık geçinip hem kendinizi hemde bölüğü yakmayın, paşalar gibi acemilğinizi tamamlayın. Unutmayın hatayı bir kişi yapsada bütün bölük cezasını çeker; bu durum zorunuza gitmesin. Hepinize hayırlı tezkereler şimdiden alt devrelerlim

83/1 devreden sevgilerle

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.