Şimdi Ara

5.JANDARMA EGİTİM TABURU KOMUTANLIGI GÖLPAZARI-BİLECİK?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
75.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam sen bana bi bilek numaranı ver bakayım da askerliğinin nasıl geçtiğini birde ben yazayım :)
    55 günün geçtiğine göre büyük bi ihtimalle sögütten refüze geldin ve büyük bi ihtimallede beni tanıyorsun büyük bi ihtimalle bu arkadaşlardan birisin neyse kendine çok çok iyi bak hayırlı teskereler
    CİHANTİMUR BURHAN
    VELİOGLU ÖMER
    SÜER MUSTAFA
    TOPCU MUSTAFA
    YAVUZ ABDULLAH
    ULUÇAY OSMAN
    KUŞ RAMAZAN BAHADIR
    CİHANTİMUR BURHAN
    KESGİN ALİRIZA
    SİNANOĞLU MEHMET
    UBAY ERAY
    KAÇAN ALİ RIZA
    MERGEN FATİH
    ALTUNIŞIK SERKAN
    KARACA MUHAMMED
    UZMAN GÖKAY
    ŞAHİN FEHMİ
    ORAL ENVER
    OTAR NURHAT
    ERİŞDE MEHMET
    KIRKICI HALİL SELÇUK
    ÜNAL HASAN
    GÜNAY MUSTAFA
    AYDIN SELİM
    KURT İBRAHİM
    ÖZBEK YUSUF

quote:

Orjinalden alıntı: cmert

Gölpazarına uzun dönem er olarak geldim ve burda 55 günüm geçti, kısaca anlatayım:
    Öncelikle bu tabur özel asayiş eğitimi veren; söfor, meslekçi ve münferit askerler dışında 17 kişililik timlerle doğu ve güneydoğudaki karakollara dağıtım yapan, son derece disiplinli, eğitimi ve spor açısından ağır, yemekhanesi, koğuşları, amfisi, yolları vs. çiçek gibi bir birlik.
    4 bölükten oluşuyo ortalama 1.200 asker var. Ben 1. bölükteydim. Koğuş, yemekhane, intikal alanı, amfi, silahlık vs. ye en yakın olan bölük. 4. Bölüğe düşerseniz vay halinize, sırf amfisi 2-3 km. çekiyo yani heryere en uzak bölük
    Dediğim gibi eğitim ve spor biraz ağır; önceden komando birliği olduğu için hala bunun etkilerini görebiliyorsunuz... Özellikle de doğru sürünmeyi her şart her koşulda iyice öğreniyorsunuz :) Yemin töreninden sonra intikaller yoğunlaşıyor. Neredeyse her gün dağdasınız. Ama intikaller çok zevkli geçiyor; sırt çantanıza tofitasından meyve suyuna kadar istikakınızı dolduruyolar, bir iki çatışma tatbikatı yapıp 1-2 saat çayır çimen yaıtorsunuz, gece eğitimden sonra da aşağı iniyorsunuz. Dağıtımdan bir önceki hafta da yatılı intikal oluyor. (Gerçi ben onu göremedim.)
    Koğuşlar 20-22 kişilik tertemiz çiçek gibi, nevresimler haftada bir değişir. Yataklar jilet gibi olur. Yine yemekhanelerde yeni olduğu için pırıl pırıl. Bunu Söğütü görmüş biri olarak söylüyorum burdaki temizlik düzen çoğu yerde yok. Yemekler genelde dağıtım sisteminden dolayı soğuk oluyor ve çok iyi değil ama nankörlükte yapmak istemiyorum, öyle ya da böyle hiçbir gün aç kaldığımı hatırlamıyorum. Telefon, mp3 çalar vs. götürmenizi tavsiye etmem çünkü komutanları bu konuda çok hassas, başınıza yok yere iş almayın. Ben yalnızca sim kartımı götüreyim dedim ama aramada bulundu ve anında imha edildi; neyseki ceza yemedik
    Çarşısı bu küçük ilçeye göre fena sayılmaz 4-5 tane net kafe, yemek yenecek yerler, askeri malzeme satan dükkanlar, berberler falan ihtiyacınızı karşılamaya yeter. Fiyatlarda genel olrak uygun.
    Havası çok dengesiz 2 saat içinde 4 mevsimi gördüğümü biliyorum. Fazla kış görmeme rağmen soğuktan yüzüm gözüm karardı, kuru bir soğuğu ve yakıcı bir sıcağı var. Kantinler fena sayılmaz, aradığınız çoğu şeyi bulursunuz. Haftada 1-2 gün kapalı spor salonunda 1 lira karşılığı sinema faaliyeti var veya maç varsa maç izleyebilirsiniz. Gerçi yansıtıcı doğru düzgün göstermiyo ama :)
    Kısacası burada acemilğini tamamlayan çakı gibi asker olur, babalar gibi tim eğitimini alır, asker gibi askerlik yapar. Komutanları iyi dinleyin eğitim ve spordan kaytarmayın. Uyanık geçinip hem kendinizi hemde bölüğü yakmayın, paşalar gibi acemilğinizi tamamlayın. Unutmayın hatayı bir kişi yapsada bütün bölük cezasını çeker; bu durum zorunuza gitmesin. Hepinize hayırlı tezkereler şimdiden alt devrelerlim

• Vayy Alper abi, seni burada görmek ne güzel... O listedeki bir kişiyi bile tanımıyorum ama şöyle söyleyeyim; Söğüt' ten gelmesemde Yusuf Türkyılmaz ile Söğüt' e gidenlerden biri de bendim. Aynı koğuşta kaldık hatta ama ismen bilmesende cismen tanıyorsundur beni İlla bilek numarası istersen: 118... Birlikte bot bağlamıştık, kaydımızı yaptığın günleri ne çabuk unuttun
    Nereye düştün abi bu arada?

quote:

Orjinalden alıntı: Alpercabuk

Selam sen bana bi bilek numaranı ver bakayım da askerliğinin nasıl geçtiğini birde ben yazayım :)
    55 günün geçtiğine göre büyük bi ihtimalle sögütten refüze geldin ve büyük bi ihtimallede beni tanıyorsun büyük bi ihtimalle bu arkadaşlardan birisin neyse kendine çok çok iyi bak hayırlı teskereler
    CİHANTİMUR BURHAN
    VELİOGLU ÖMER
    SÜER MUSTAFA
    TOPCU MUSTAFA
    YAVUZ ABDULLAH
    ULUÇAY OSMAN
    KUŞ RAMAZAN BAHADIR
    CİHANTİMUR BURHAN
    KESGİN ALİRIZA
    SİNANOĞLU MEHMET
    UBAY ERAY
    KAÇAN ALİ RIZA
    MERGEN FATİH
    ALTUNIŞIK SERKAN
    KARACA MUHAMMED
    UZMAN GÖKAY
    ŞAHİN FEHMİ
    ORAL ENVER
    OTAR NURHAT
    ERİŞDE MEHMET
    KIRKICI HALİL SELÇUK
    ÜNAL HASAN
    GÜNAY MUSTAFA
    AYDIN SELİM
    KURT İBRAHİM
    ÖZBEK YUSUF

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmert -- 15 Mayıs 2009; 15:21:19 >

• iyi günler size bişey sorabilirmiyim bende 89/2 gidiyorum bilecik gölpazarı jandarma şöför adayı olarak acaba meslekçi seciliyim mi söför yada yazıcı olarak hangisini tavsiye edersiniz lütfen cvp verirseniz sevirim şimdiden teşekkür ederim.
  • Meslekçi gidebilirsen daha iyi olur.
  • teşekkür ederim sağolasın hayırlı teskereler...
  • kardeş ben 89/2 yapcam ağzına sağlık bal damlıyor ağzından işllah dediğin gibi bi askerlik yaparım tşk ederım paylaştağın için sağol
    quote:

Orjinalden alıntı: snoopy87

89-1 olarak 75 gun golpazarında yaptım acemılıgımı cogu kısı zor demıs ama bana gore cok iyi bir acemı bırlıgıydı 4. bolukteydım komutanlarımız kadrolarımız bırı harıc :D cok ıyıler her konuda bızlere yardım ettıler saolsunlar..yat ıntıgallerının bırıne cıkmadık cunku yagmurluydu o gun hava dıgerınde ıse sabaha kadar atesın basında bekledık :D egtımler cok guzel gectı sporda oyle galıba egıtım ve atıs flamasını bızden sonrakı devreye bıraktık hayırlı olsun :) yemekhanesı kogusları super :D telefon kesınlıkle goturun bı korkunuz olmasın ıcerı sokarsanız sokun kı bu cok kolay sokamazsanız bıle gıtmenıze 2 gun onceden telı verıyolar zaten :D ılk gıttıgınız 3-4 gun yabancılık cekersınız sonrası super gecer yemın torenıne kdar..kadroların ve komutanlarınızın sozunu dınleyın egıtımlerınızı tam alın hıc bırsey yapmaktan gocunmayın bunlarda egıtımın bır parcası bunu unutmayın aranızda mal cok olur bunları bastırmak sızın elınızde bır kısı yuzunde defalarca çök kalk yapar cok surunursunuz her daim saygılı olmayı unutmayın amırlere ıtaat edın rahat edersınız..tim secımlerı olur eger ask ya da rdm degılsenız secılır ve %100 dogu ya gıdersınız kı sanmayın munferıt olup batıya gıderım munferıt olup hakkarıye dusen bıle oldu tım secımlerınde barış uzmanın timine düşenler yaşadı super egıtım alırsınız :D dıger komutanlarımız da superler sımdıden hepsını ozledım..herseye hemen atlamayın ne onde ne arkada her zaman ortalarda olun..ama oglen ve aksam yemekhaneye gelırken onde olun yoksa kasık kalmaz :D sabah uyanması cok koyacak buna emın olun :) sımdıden alıstırın kendınızı kadrolar cok guzel uyandırıyo :D dıeceklerım bu kadar gıdıp gormenız lazım guzel yerler :D

• selam arkadaşlar bilecik gölpazarına 89/2 giden kimse yok mu tanışalım?
  • slm arkadaşlar bnde 89/2 gidiyorum.. Şöför adayı olarak yazıyo daha önceden bu şekilde giden arkadaşlar varsa biraz bilgilendirirlerse sevinirim.. Ayrıca çarşamba günü teslim olcam gidecek olan arkadaşlarla tanışabiliriz.. şimdiden hepimize hayırlı teskereler...
  • yha arkadaşlar bilecik gölpazarı acemiliği nasıldır bi yardımcı olsanız
  • slm lar arkadaşlar bu taburda ilk açıldığı 2001 ekimde eğitim çavuşu olarak 8 ay askerlik yaptım esasen 2 jan er eğitim tugayı 17 bölüktük fakat bu tabur açılınca bizi kompile bölük komutanından tut bölük eşyalarına kadar buraya gönderdiler askerliğimin bitmesine 8 ay kala acemilerde yoktu döçnem arasıydı 1 ay fena amelelik yaptık acemiler gelince rahatladık güzel yerdir intikalleri biraz zor geçer acemiliği manisa kırk ağaçta yaptım 6 komanda bölüğünde oraya bakaraktan gayet ideal bir yerdir he 80/4 devreydim 7 ayda bilecik merkezde 2 jan er eğitim tugayında eğitim çavuşluğu yaptım burdanda gayet iyidir gölpazarı dağıtımları %99 doğudur %1 ise acemiliğinde onbaşı olmuş çavuş adaylarıdır ki bu arakadaşlarda aynı bölüklerinde kalan 12 ayı geçirirler doğuya gitmicem derseniz ya 1ay sonra meslekçi olup gidicen yada şansa çavuş adayı seçilicen gidenlere iyi teskereler

• quote:

Orijinalden alıntı: cimbomboy

herkese sLm millett...89/2 olarak hala yapmaktayım askerliğimiii...wallaa nerden başlasamki..süpper geçtiiği zamanlarda oluyo burda işkence gibi olduuğu da oluyoo...gelmeden nce okumuştum 89/1 lerin yorumlarını...geldim we gördm...siz de gelin sizde görün...:d...hadee byess..:D..şaka makaa jandarmalarr askerlik yapılcaksa jandarma olarak yapılırr...eee nede olsa genç kızların sewgilisi jandarmayız jandarmaa..:d...nese burda neler oldu bitti bi özetliym sizin için...26 gün kaldı acemiliğin bitmesinee...ben birliğe yaklaşık 20 dk geç kaldım malum bilecikten gölpazarına 1 saat yol çekiyomuşş..noldu geç kaldım daa...beklettiler 1 -2 saat kıyafet filam wericekler diee...o sıra benm gibi geç kalanlar da olduu...tanıştık kaynaştıkk we hala beraberim bikaçıylaa...kafa dengi adam buldummu bitiyo bu askerlik...kadrolularda komutanlarmış gibi hawalar filam wardı...nese cuma günü geldiğimiz için pazartesiye kadar yattık siwil elbiselerle...dedik wayy bee ne güselmiş bu askerlik..yat akşama kadr filam..:d...soraa pztsi geldi kamuflajlar botlar filam hepsii werildii...gelirken beylerr hawlu..diş macunu diş fırçası..atlet getirmeyin...hepsi burda weriliyoo...

nese beyler busefer özetliyorumm..:d...burası gayet temizz biyer gerçekten...4. bölkteyim ben...89/1 ler çekmişler ewet ama biz rahatızz...yemekler adamına göre güsel adamına göre diil tabiki ama herşey kalite...koğuşlar başlangıçta en fazla 22 kişilik ama geneli daha azdır...yemin töreninden sora timler şeklinde bölündüğü için 17ye düşüyoo....çiççek gibidir koğuşları...ilk gün koğuuuuşş kalllkk diee bağırdıklarında afallarsın..nerdeyim aq ben filam olursun...ama alışıcann...şanslısınız sıcak görmiceksiniz öle ama soğuğu da soğuktur yanii...sabah ayrı öğlen yrı akşam ayrıı...aynen 4 mewsim yanii..D:.d.yhaa gelmişken bu nete mutlaka komutanlardanbahsetmek istiyorumm...öncesinde arklar...klasik zaten ştimalar...filam bi iştima 5-6 kez yapılıyoo..1 kişi glmesse o gelene kadr bütün bölük beklemek zorunda kalıyo...yha hep yha hiç yanii...mantıksız yer derler yha..sapına kadr haklılarr..herşey en zorundan en uzun yoldan yapılır burdaa...kafa dengi adam bulun yeter sürünürken bile zewkli geçer....

walla komutanlardan da ruhi komutanımız wardıı..bebeim lderdi bize hep...herkes çok sewerdi onu...o şimdi batmanda...yazıkki göremiceksiniz.....barış uzmanımız wardııı o da gitti...o da süper bi insandıı...espriliydii her biri...isa tufanuzmanımız war...3 bölükte şuann o da apayrı bi insan...başta çoğunu sewmiceksiniz tabikii...ama wazgeçemiceniz an da gelicekk...alparslan komutanımız wardıı...4. bölük dua ederdi allahım alparslan komutan gelmesin eğitimimize diee.ç...geldiği an sürünmeye yat kalk yapmaya hazır olun...zaten uzaktan çekirdek çıtlatarak gelen biri warsa o alparslan koutandır...wallaa bi gün süründemen geçirirsek gnümüzü gözümüz açık yatıdyodukk..:D..ama o artık 3. bölükte..:d:..:(....:d.....tabiki kötü biri diil...ama çok disiplinlidir...ilk defasında anlamalısınız dediklerini...askerlik zor bişey diill...şimdi yeni komutanlarımız war...hasan astsubay mesela...walla kolay kolay ceza wermek istemezz..ama çok kızıncaa yat askerr...:D.....kızdırmayın adamı çiçek gibi olurr...arap komutanımız war..beylerr oda yeni ama tanımaması zor diil..derdinizi sıkıntınızı çekinmeden söleyin...nihat komutan war gül gibi adamdırr...ama kızdmmıı özellikle yemekhanede konuşursanızz diken gibi olurr dikenn...

wayy bee ineternet saati bitmek üzere yine gelicem beyler....yazarım...ulaşmak isteyenler...emre cimbomboy feysbukumm....msj atın yeter...sorularınız için..D:D:

kardes ruhi uzman cok ıyı bir adamdı yaw hala kendısyle konusuruz bızım tıme cok destegı oldu allah razı olsun...

• vay be kac gun once acmışım şimdi 25 diyorum valla askerlik bitmiyo 3 sene resmen
  • heyt be herkes burda torun tombalak çöm çöm sizin askerlik bitmez dostum şafanız uzun 87/4 askeri cezaevi çılgın gardiyan ...
  • askerliğim buraya cıktı ama sınavdan dolayı 5 gün geç gideceğim bi sorun olur mu ceza falan lütfen cvp
  • bildir meden geç gidersen ilk başta senin devre arkadaşların sana soğukluk yapar ama hiç işeyde olmaz derim 80/4 yapan yomu varsa benle iletişime geçsin
  • arkadaslar herkese ıyı geceler nısanlım bılecıkte asker 5.jandarma er egıtım taburunda meslekcı yada sofor olarak secılemedı bugun tımler secılmıs amatimde değilim münferitim diyo tlfla cok uzun konusamadıgımız ıcın ben pek anlayamadım bı bılgısı olan varsa bu konuyla alakalı yardımcı olurmu tesekkur edıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mervemurat

arkadaslar herkese ıyı geceler nısanlım bılecıkte asker 5.jandarma er egıtım taburunda meslekcı yada sofor olarak secılemedı bugun tımler secılmıs amatimde değilim münferitim diyo tlfla cok uzun konusamadıgımız ıcın ben pek anlayamadım bı bılgısı olan varsa bu konuyla alakalı yardımcı olurmu tesekkur edıyorum...

münferitse tek olarak dağıtım olacak demektir yani tim olsaydı %100 doğuya gidicekti ama şimdi tek olarak batıya düşme olasılığı fazla
  • ya burası normal jandarma mı, komando jandarma mı? normal jandarma diyenler var,normal jandarmaysa tim nasıl oluşturuluyor ve komando gibi eğitim alıyorlar? hani normal jandarmaysa böyle komando gibi eğitime ne gerek var o zaman? net cevap verebilecek var mı? bide benim sol göz 5,50 sağ göz 3,50 bana ne iş verirler orda? ve eğitimlerin belli bir kısmınımı yaparım göz bozuk olduğu için ve yüksek dereceli olduğu için yoksa herkes gibi herşey mi yaparım? nolur net cevap...
  • bide eğitim lise mezunu-ünv terk..
  • son olarakta orda sivil hayattaki işimizide yapabilirmiyiz? mesela ben ekmek fırınında çalışıyorum.. orda fırında görevlendirilerek askerlikliğimi yapabilirmiyim? lütfen bu 3 soruma cevap verebilirmisiniz?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.