Şimdi Ara

5 İNCİ ZH.TUG. KH./GAZİANTEP MERKEZ ŞAHİNBEY/GAZİANTEP 3. GRUP/HAZİRAN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlısıyla bu gece 7 de otobüs e binip saat sabah 8 gibi Gaziantep deyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • IspartalıAli kullanıcısına yanıt
    Ben de cuma sabah 8'de inmiş olucam Gaziantep'e devrem. Orhan benim adım İzmirliyim. Denk geliriz elbet zaten. Kazasız belasız :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba Bende 2022 şubat celbi ilk kafile olarak geleceğim. Yedek astsubaylık bekliyordum nasip değilmiş çıkmadı . Bilgisayar pr mezunuyum er olarak geleceğim . Acaba askeriyenin işleyişi nasıl okumuşlara ne iş veriyorlar ?
    5 İNCİ ZH.TUG. KH./GAZİANTEP MERKEZ ŞAHİNBEY/GAZİANTEP 3. GRUP/HAZİRAN

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omermnv18 O kullanıcısına yanıt
    Hiç yorma derim bunlarla kafanı. Doldur çantana her şeyini, sakın gideceğim yerde verirler deyip sallama ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor. Sonrasını onlara bırak, zaten seni oradan oraya sürüklücekler. Tugaya katıldıktan sonra da milyon tane olasılık var, hepsinin farklı hikayesi oluyor. Umarım rahat geçer askerliğin. Hayırlı teskereler şimdiden.

• GavurSmyrna G kullanıcısına yanıt
    Sizde orada yaptınız ortam nasıl komutanlar felan

• Şimdiden canını sıkmak istemem ama Gaziantep eğitimli insanların askerlik yapacağı yer değil. Acemi herkese standart zaten usta birliğinde Gaziantep merkez veya hudutlardan birisi olacak. Hangisi olursa olsun donanımlı insanların yapacağı iş yok bu bölgelerde. Ya 12 saat nöbet tuttururlar ya yemekhanede yerleri masayı sildirirler ya da nizamiye ye dikerler. Hayırlı teskeler olsun.

• IspartalıAli kullanıcısına yanıt
    Burası hakkında bilgi verebilir misiniz düzen nasıl

Orada yaptım yeni geldim daha aralıkta. O kadar çok komutan var ki hangisine denk geleceğine bağlı hepsi. O yüzden iyisi de olabilir, berbat da olabilir. Ama sıkıntılı bir yer yani çok kurcalama derim. Rahat edersin diyemem yani. Ben üs bölgelerinden birindeydim, rahattım diyemem. Tugayda kalanların derdi ayrı, huduta gidenlerin derdi ayrı, bizim derdimiz ayrıydı. Tugay dediğin şeye bağlı kim bilir kaç tane birlik var, nereye gidersen farklı olacak. Başta zorlancaksın elbet ama asker kafasına giriyorsun ister istemez. Sonrası şansa kadere gün saymacalar. Çok göze batmayıp verilen emri yapmak en rahat yolu askerliğin. Umarım iyi komutanlara denk gelirsin. Kapat gözünü, devam...

Teşekkür ederim

Burası acemi-usta birliği bir mi ? Peki

Genelde öyle oluyor. Sevk belgeni aldığında eğitici er yazıyorsa acemi-usta bir demektir. Büyük ihtimalle öyle olur

• Ben önlisans bilgisayar pr mezunuyum bana göre bir iş ( haberci (posta) ,yazıcı ,muhabere ) gibi işler mi verirler yoksa düz ayak işleri mi ? Birde ne kadar harçlık veriliyor veya size ne kadar veriliyordu bu konuda beni bilgilendirebilir misiniz? ( kusura bakmayın sizide bunaltıyorum)

Hangi üs bolgesindeydin?

• FordcuGocaHerif F kullanıcısına yanıt
    Başkan selam sen bu kışla hakkından ne söylemek veya tavsiye vermek istersin ?

• Yazılanlar yeterli dahasi gereksiz olur.

• FordcuGocaHerif F kullanıcısına yanıt
    Soylu

O da değişiyor ama sabit maaş + tazminat alıyorsun sınıra yakınlığa bağlı olarak. 164 mü ne sabit maaş, tazminatla 500 ü geçiyordu benim. Meslek olayına da çok takılma. Yazıcı vs çok az çıkıyor zaten sana denk gelirse ne ala. Yemekhaneci olup yemek de dağıtabilirsin, kazancı olup tamiratla da uğraşabilirsin vs vs... Hemşire vs değilsen genelde çok da bakmıyorlar ne olduğuna. Ama gidince düşün bunları cidden, yorma kafanı şimdiden. Çünkü anlık değişiyor her şey askerde. Önceden planlanabilir bir ortam olmuyor. Orada çok başka dertlerin olcak yani. Sen bol bol çamaşırını al, tıraş takımını al, eşofman al, tırnak makasına kadar al yani yanına. Gerisini de bırak zaman göstersin. Herkesin şansına, kaderine askerlik mevzusu.

Saolun verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Acemi birligim orasiydi, sonra cildiroba çıktı. Ikisi de birbirinden beterdi. Yine iyi kurtulduk.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.