Şimdi Ara

5 bin maaş nasıl ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
3.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba , bir arkadaş isteği üzerine açıyorum konuyu 1. Şahıs ağzıyla yazıyorum . 5 bin tl maaş istanbul da yeter mi?
    Lokasyon : Kartal sahil civarı üst taraflara çıkmam.
    Kötü alışkanlıklar: alkol sadece ev yapımı , tütün
    Sosyal hayat - haftada bir tiyatro veya sinema
    Giyim kuşam- yılda bir alır bütün yıl giyerim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bekar adama rahat yeter

• İstanbul'da zor hele evin yok ise ve evliysen geçmiş olsun. Geçinirsiniz ama dar boğaz. Ama seni tek olarak düşünürsek yeter.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Karı kocanın asgari ücretle çalışmasından bile fazla haliyle harcamalara dikkat ederse birikim de yapabilir.

• Evin yoksa ve bekarsan 6000den asagi istanbula bulasma derim ben

• bunun için önce şuan ki şartlarını bilmek gerek. atıyorum Ankara'da 3000 alıyorum ama İstanbul'da 5000 alacağım gibi. Yoksa işin gücün yoksa İstanbul'a mecbursan gel çalış. 5000 fena rakam değil. Kartal'da pahalı bir yer değil. 1000 civarı ev bulabilirsin. 1000 de mutfak ve faturalar desen 3000 sana kalır. 2000 harca 1000 köşeye atarsın. ama tutumlu yaşaman koşuluyla. Yoksa dışarı çıktığın her gün 100 liradan aşağı harcamazsın. (Not bekar olarak hesaplanmıştır.)
  • 5000 dolarsa yeter

• Rahat rahat yeter merak etme

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeter tabii ki...

• 2.5 gene yeter 5 k almak hayalim.

• Tek yaşarsan yeterli bir rakam gereksiz büyük eve de çıkma 1+0 bile yeterli minik sempatik bir ev tut.
    Hatta evde alkol yapma kaliteli viski koy dolaba canın istediğinde 1 kadeh 2 kadeh iç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-74F84D677 -- 4 Aralık 2019; 12:24:26 >
  • İyi demeye geldim İstanbul'u gördüm gidiyorum

O beton sehirde nefes bile alinmaz 5kya da karnin doyar anca

• Abartan arkadaslara bakma, kiraya cok bayilmayacaksa yeterli olur. Disaridan alkol, sigara almiyorum demis arkadasin yetmemesi icin sebep yok. Tatil yapmak istediginde ya da bilgisayar almak istediginde sorun olur sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yirikalische -- 4 Aralık 2019; 12:6:32 >
  • bu şartlara yeter evli değilsen

evliysen ev kira değilse yeter

evliysen, kira varsa, karın çalışmıyosa yetmez.
  • Bekarsan yeter evliysen yetmez.

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Saçmalamışsın ama :D ev kirası 1200 falan desek 500 faturalar desek tutmaz o kadar ama hadi öyle de. Mutfak masrafı ne olur kestiremiyorum bence çok çıkmaz tek kişi yahu. sigara masrafını da hesaplamayı bilmiyorum gerçi kaç TL tutar acaba. 1000 tl tutsa şişirdik. 2700 etti 2300 tl sosyal yaşam için gayet yeter hatta konserlere falan gider maça dahi gidebilir. Günümüzde konser ve maç biletleri 3-4 günlük mutfak masrafı kadar :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

Saçmalamışsın ama :D ev kirası 1200 falan desek 500 faturalar desek tutmaz o kadar ama hadi öyle de. Mutfak masrafı ne olur kestiremiyorum bence çok çıkmaz tek kişi yahu. sigara masrafını da hesaplamayı bilmiyorum gerçi kaç TL tutar acaba. 1000 tl tutsa şişirdik. 2700 etti 2300 tl sosyal yaşam için gayet yeter hatta konserlere falan gider maça dahi gidebilir. Günümüzde konser ve maç biletleri 3-4 günlük mutfak masrafı kadar :D
    Ya bırak hocam araba maraba yok mu

İstanbulda yasanmaaaaz

En az 10 15k kazanmayacaksam o beton hindistaninda yaşamam insaAllah

cCc anadolu cCc

• 5bin tl polis maaşı be yetmesi lazım ne İstanbul muş.

yorumlara baktıkça korktum millet ne paralar kazanıyor demekki orda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VII_outLaw -- 4 Aralık 2019; 12:52:0 >
  • Eşin de 5000 alıyorsa yeterli.

• istanbul için yeter
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.