Şimdi Ara

5.Basamak: Podcast İngilizce Dersleri (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
165
Favori
96.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sırasıyla yazayım seviyeleri;
    1.High Beginner-Low İntermediate Dersler
    These lessons feature an adapted CBC newscast and are designed for high beginner to low intermediate level learners (CLB 3 and up).

2.Low İntermediate-İntermediate Dersler
    The classroom lessons are for intermediate level students (CLB 5 and up) while the self study version targets students who are at a high intermediate to advanced level.

3.İntermediate-Advanced Dersler
    Şuan 1.sayfaya eklediğim siteye ulaşılmıyor.Sanırım artık advanced dersler tamamen siteden silinmiş.
    Link şu:
    http://www.cbc.ca/edmonton/learning-english/newscasts.html

Advanced derslerinde story olmayan derslerde seviyelerin tamamı advanced değil CLB seviyesine göre daha alt düzey görünüyor bunu ben de gördüm daha önce.

CLB için şuradan bilgi edinebilirsin;
    https://www.canada.ca/content/dam/ircc/migration/ircc/english/pdf/pub/language-benchmarks.pdf

• Cok tesekkurler :) dersleri zaten indirmistim daha once :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shuskhun

quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

DUYURU
    Arkadaşlar derslerin yine büyük kısmı silinmiş.Gün geçtikçe dersler siliniyor sanırım.
    Daha önce bu kadar silinmemişti.
    Cbc derslerine benzer dersler arıyorum.Bulunca eklemeye çalışırım.
    Şuan için silinmeyen dersler çalışmaya yeterli görünmüyor.
    Çünkü konu olarak önemli konular silinmiş.

Hocam şu linkteki dersler de silinmiş hali mi ?https://yadi.sk/d/X7P8hsDA3GDDff?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Alıntıları Göster
    Google Drive linki silinmiş. Bu linkteki dersler tam mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nayc

Google Drive linki silinmiş. Bu linkteki dersler tam mıdır?

Alıntıları Göster
    Tam mıdır değil midir bilmem ama sitede yüklü olan derslerden daha fazla ders içeriyor.
  • Duyuru
    Arkadaşlar ileri düzey derslerin tamamı sitesinden silindi.Diğer seviyelere ait dersler de silinebilir.
    Bunu daha önce buraya yazdım.
    Şuan tüm seviyelere ait tüm derslerin olduğu 2 tane alternatif kaynak var;Yandex ve Google drive linkleri.
    Bu linkler silinirse bir daha bu dersleri bulmak imkansız gibi.
  • Tüm video derslerin olduğu mevcut linkleri elinde olan var mı?
  • quote:

Duyuru
    Arkadaşlar ileri düzey derslerin tamamı sitesinden silindi.Diğer seviyelere ait dersler de silinebilir.
    Bunu daha önce buraya yazdım.
    Şuan tüm seviyelere ait tüm derslerin olduğu 2 tane alternatif kaynak var;Yandex ve Google drive linkleri.
    Bu linkler silinirse bir daha bu dersleri bulmak imkansız gibi.
    link'e konularda anasayfalara baktım bulamadım hocam tam olarak nereden ulaşcaz
  • Cbc çalışırken writingde kendimi nasil gelistirebilirim. Bu konu digerlerinin gerisinde kaliyor sanki cbcde.
    Kendimi cbc ile belli bir seviyeye getirdikten sonra ielts calismaya mi gecmeliyim karar veremiyorum. Zaten elimden geldigince cbcye calisiyorum . acaba belli bi yerden sonra cbcyi kesip ieltse baslamak daha mi iyi olur. Evet cbc iyi ama artik elimde ingilizce seviyemi gosteren bi belge olsun istiyorum . ve sanki ieltse calisirsam her becerimin gelismek zorunda kalacagini dusunmeye basladim. Bi kafa karisikligindayim. Zaten ieltse evde nasil calisilir hangi kaynaklari kullanmaliyim vs bilmedigim icin simdilik cbcye devam ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eczuzay -- 10 Mayıs 2018; 2:44:51 >
  • bagcesmeli41 B kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar linkleri yorumları okuyarak bulabilirsiniz.
  • eczuzay E kullanıcısına yanıt
    Zaten dersleri writing'e yönelik çalışmalar var.Hele ileri düzeyde bu daha da zorlaşıyor.
    Hatta şöyle söyleyeyim ileri düzeydeki writing çalışmaları gerçekten zor.
    Her derse ait writing bölümleri mevcut.O kısımlara dikkatli çalışın.Bir de writing işi zor olduğu için adım adım yapmışlar.
    Önce kelime sorgulama düzeyinde writing
    sonra kelime grubu şeklinde writing
    daha sonra tüm cümle şeklinde writing gibi...

Hemen gelişmemesinin sebebi bunu 3 gruba ayırmış olmaları.İleri düzey derslere çalışmadan hemen gelişmez.Zaten hepsinin cevapları da var.Ki bu en güzel yönü.
    İELTS writing konusu için faydası olur.Ama sınav için özellikle bilmeniz gereken yapılar var.Bunları youtube'dan bulabilirsiniz.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Baska bir arkadasa yazdiginiz yorumu okudum. Aslinda bende de benzer bi durum oluştu. Yavas yavas sıkılmaya basladım çalışmaktan. Advanceda gectigimde sadece aylik dersleri bitirip(zor gelmezse) sonra ielts için başlamak daha uygun olabilir gibi geliyor. Ona da kendini cok sıkma aylik derslere geç yazmissiniz. Siz ne düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eczuzay -- 10 Mayıs 2018; 17:31:48 >
  • eczuzay E kullanıcısına yanıt
    Öğrenmek keyifli bir aktivite değildir.Onu siz yapacağınız çalışmalarla keyifli hale getirirsiniz.
    Sıkılmanızın sebebi yeterli istek oluşmaması,çok fazla çalışma,yeterli tekrar yapmama,hızlı ilerlemeye çalışma,öğrendiğini kullanmama gibi şeylerdir.Öğrenirken eğlendirici bir çalışma yapabilirsin.Mesela sıkıldığında bir kelimeyi öğrenmek için google araması yaparsın.Aktivite değiştiği için sıkıcı da olmaz.Ama bu her zaman ve her kelime için değil sıkıldığın zamanlarda yapılacak bir çalışma.Sadece aylık derslere çalışmak sizi çok zorlayacaktır.Çünkü onlar gerçekten daha fazla vakit istiyor.Derslerdeki etkinlikler daha fazla.Haftalık dersler bitmeden geçmeyin derim.İELTS sınavına çok vakit varsa çalışın.Çok fazla vakit yoksa sınava yönelik materyallere çalışın.
    Daha önce defalarca yazdığım gibi cbc dersleri TAMAMEN İELTS,TOELF,YDS gibi sınavlara TAM OLARAK uygun değildir.
    Bu dersler sınavlar için yardımcı,destekleyici olarak kullanılırsa çok daha etkili olur.
    Sınavlar için hazırlanan TEMEL KAYNAKLAR çalışılıp bitirdikten sonra bunlara çalışmak çok faydalı olacaktır.
    Çünkü sınav formatları farklı.Ayrıca cbc derslerinin formatı tamamen İngilizce öğretmeye yönelik.TAM olarak sınav için değil.
    İELTS için mesela Youtube'da çok güzel kalıplar var.Engvid yine çok iyi.

• quote:

Arkadaşlar linkleri yorumları okuyarak bulabilirsiniz.
    Hocam webarchive'den ulaşılaiiyor
    https://web.archive.org/web/20180101213336/http://www.cbc.ca/news/canada/edmonton/learning-english
  • Sanırım daha önce bahsi geçmemiş, CBC'nin yeni sitesinde advanced düzeyindeki derslerin arşiv olarak yüklendiği sayfa burası arkadaşlar:
    http://www.cbc.ca/learning-english/learning-english-with-cbc-pre-2018-editions-1.4543566

Dersler CBC'nin Calgary ve Edmonton şubelerine ait iki kategoriye ayrılmış, ikisinde de hem haftalık newscastler hem de aylık storyler mevcut. Calgary ya da Edmonton sayfasından birine girdiğinizde başlarda newscastler yer alıyor, sayfanın aşağısına doğru 'LOAD MORE' yaptığınızda göreceksiniz story derslerini de. Ratplanet hocanın linkini verdiği dersler Edmonton'a aitti sanırım ama Calgary derslerinde de yine aynı konsept mevcut, ikisi de çalışılabilir duruyor.

İyi çalışmalar herkese...

EDIT: Şimdi detaylı inceleyince fark ettim, bu arşivde de eksiklik mevcut gibi... Belli bir tarihten önceki dersler yine eklenmemiş sanırım. Saçma bir durum gerçekten, yine de bu link de bulunsun elimizde bari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prowell -- 1 Haziran 2018; 0:38:14 >

• Dostlar yukarıda verilen yandex linki tüm cbc derslerini içeriyor mu? Full mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oscar Nixon

Dostlar yukarıda verilen yandex linki tüm cbc derslerini içeriyor mu? Full mü?
    ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: prowell

Sanırım daha önce bahsi geçmemiş, CBC'nin yeni sitesinde advanced düzeyindeki derslerin arşiv olarak yüklendiği sayfa burası arkadaşlar:
    http://www.cbc.ca/learning-english/learning-english-with-cbc-pre-2018-editions-1.4543566

Dersler CBC'nin Calgary ve Edmonton şubelerine ait iki kategoriye ayrılmış, ikisinde de hem haftalık newscastler hem de aylık storyler mevcut. Calgary ya da Edmonton sayfasından birine girdiğinizde başlarda newscastler yer alıyor, sayfanın aşağısına doğru 'LOAD MORE' yaptığınızda göreceksiniz story derslerini de. Ratplanet hocanın linkini verdiği dersler Edmonton'a aitti sanırım ama Calgary derslerinde de yine aynı konsept mevcut, ikisi de çalışılabilir duruyor.

İyi çalışmalar herkese...

EDIT: Şimdi detaylı inceleyince fark ettim, bu arşivde de eksiklik mevcut gibi... Belli bir tarihten önceki dersler yine eklenmemiş sanırım. Saçma bir durum gerçekten, yine de bu link de bulunsun elimizde bari.
    Tüm videolara ait bir link bulabildiniz mş?

• Oscar Nixon kullanıcısına yanıt
    Şuan için en kapsamlı kaynak Yandex ve Google linkleri.
    Sitesinde birçok link silinmiş.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    http://prntscr.com/jwcaqg . hocam, bendeki cbc arşivi. buradan indirmiştim. bu şekilde arşivlendi değil mi eksik yok? bu arada, calgary nedir?
  • Tüm linkler tek başlıkta toplansa keşke 🙄

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.