Şimdi Ara

5 banka anlaştı, 15 bin ATM'de ücretsiz işlem dönemi başlıyor (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
1
Favori
12.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ayrıca tiplere gel.

Abi: Akşam sohbet var, mutlaka bekliyorum.
    Öğrenci: Abi akşam kız arkadaşımla buluşacaktım.
    Abi: Ya onla her zaman buluşursun, ama çok değerli bir abimiz katılacak bi daha bulamazsın, mutlaka bekliyorum.
  • aquapolis kullanıcısına yanıt
    nerde gördün bunu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Doğu Demirkol - Abiler Taklidi
  • quote:

Orijinalden alıntı: aquapolis

Doğu Demirkol - Abiler Taklidi
    onu biliyoruz

bankada nerde gördün diyorum, tiplere gel dedin ya, nerde gördün o tipleri ?

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Burda gördüm, aklıma o muhabbet geldi. Kapaktaki fotoğraf işte.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi oldu iyi
  • Bu bahsedilen bankalar kapanır hepsi özel banka olursa o zaman görürüm bu eleştiri yapanları
  • birkaç aydır zaten halk kart ile ziraatten ücretsiz para çekip yatırıyorum . bu anlaşma ile başka işlemlerde mi olacak?
    havale eft gibi
  • Şimdi ben ziraat hesabıma halkbank atm sinden hiç bir atm kısıtlaması olmadan(ortak/normal) para yatırabileceğim ücretsizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Şimdi ben ziraat hesabıma halkbank atm sinden hiç bir atm kısıtlaması olmadan(ortak/normal) para yatırabileceğim ücretsizce?
    1-2 aydır ücretsiz. ben kullanıyorum. halkbank dan para çekerken 10tl çekince 2 5lik veriyor. hoşuma gitti bu özellik. bozuk para lazım olunca güzel oluoyor. ziraatten çok halk atmsinden işlem yapıyorum :D
  • bizim mayışlar da halkbanktan yatıyordu. daga rahat atm buluruz artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler. Zamanında ben de 200 lira parayı tek tek 5 lira şeklinde çekmiştim halkbank dan lazım olduğu için o aklıma geldi siz deyince :)

• yürürlüğe girdimi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: adige73

heap işletim ücreti şuan için danıştayın yürütmeyi durdurma kararı üzerine alınmıyor bildiğim kadarıyla ancak bazı bankalar mahkeme alınması yönünde karar verilmesi durumunda geriye dönük hesap işletim ücretlerini talep edebileceklerini belirtiyor

Alıntıları Göster
    Yuh hangi bankalar onlar? Söyleyin dikkat edelim.
  • Gayet iyi olmus. Kamu bankalari diye dalga gecen olmus ama ozel bankalar sömürmek isterken bu iyi bi is olmus.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyazid84

5 banka diyor, ben 3 banka görüyorum.
    halkbank'ı bankadan saysak 3 ederdi.bence 2
    5 banka anlaştı, 15 bin ATM'de ücretsiz işlem dönemi başlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 13 Temmuz 2018; 23:37:16 >
  • aycibin A kullanıcısına yanıt
    Başlığın altı sizler gibiler sayesinde idiot turnusoluna dönmüş. 3 kamu bankası birleşip güzel bir olaya imza atmışlar (katılım bankaları çok yeni olduğu için saymıyorum). Buradaki bazı sünepe arkadaşlar beğenmeyebilirler ama ülkemizde bankacılığın yükünü çeken bu bankalardır. Esnafa, çiftçiye, memura, emekliye her zaman en düşük kredi faizini verirler. Ayrıca şubeler dışında kurulan her atm'nin bankalara inanılmaz maliyetleri var (kira, vergi vs saymıyorum bile). Bu olayın arkasındaki asıl iş tasarruftur. Atm'nin içindeki bilgisayar sistemi %100 oranında yabancı sermayeli firmaların malları. Yani aynı yere 3 bankanın atm kurup cebimizden 3000 lira çıkması yerine artık 1000 lira çıkacak. Siz bu maliyetlerin fotoğraftaki banka müdürlerinin cebinden çıktığını mı zannediyorsunuz? Dolaylı olarak bunların bütün masrafları halka yansıyor. Bu atm'lere haftada en az 2 kez para ikmali yapılması gerekiyor belki daha fazla. Taşrada olanlar için zırhlı araç+personel maliyeti ve bunun riskini üstlenmek gerçekten zor işler bunlar. Üstelik ülkemizde maaşlı kesimin yüzde 70'inden fazlası bu 3 bankadan maaşlarını alıyor (emeklileri dahil etmiyorum).

O yüzden ön yargılarınızı bir kenara bırakın. Bıyıkla mıyıkla uğraşmaktan vazgeçin. Ortada iyi bir şey varsa alkışlayın geçin. Yoksa kendinizi küçük duruma düşürmekten başka bir şey yapmamış olursunuz. Yazılanları okurken sizler (ülkemin genç ölücüleri) adına gerçekten utandım. Selametle kalın.

• delpiero68 kullanıcısına yanıt
    Haliyle bu sitede insanlara kampanya beğendirmek zor, çünkü insanlar birçok konuda bilgili ve alternatifleri buluyorlar. Mesai günleri ücretsiz eft var, olmadı enpara kartla başka banka atmlerinden ücretsiz para çekme hakkı, olmadı bkm üstünden enpara kartından 24 saat anlık para transferi. Elbette insanların işine yarayabilecegi yer ve durumlar olacaktır, ama özellikle bu site için çok birşey ifade etmeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca ATM yi İstiklal caddesine bile kursan kirası elektriği vs...dahil bir veznedar kadar maliyeti olmaz bankalara. Üstelik 24 saat çalışıyor bunlar. Kamu bankalarında EFT ücretsiz mi? Tasarrufa gelince, buna gelene kadar tasarruf edilecek öyle çok yer varki.

• quote:

Orijinalden alıntı: delpiero68

Başlığın altı sizler gibiler sayesinde idiot turnusoluna dönmüş. 3 kamu bankası birleşip güzel bir olaya imza atmışlar (katılım bankaları çok yeni olduğu için saymıyorum). Buradaki bazı sünepe arkadaşlar beğenmeyebilirler ama ülkemizde bankacılığın yükünü çeken bu bankalardır. Esnafa, çiftçiye, memura, emekliye her zaman en düşük kredi faizini verirler. Ayrıca şubeler dışında kurulan her atm'nin bankalara inanılmaz maliyetleri var (kira, vergi vs saymıyorum bile). Bu olayın arkasındaki asıl iş tasarruftur. Atm'nin içindeki bilgisayar sistemi %100 oranında yabancı sermayeli firmaların malları. Yani aynı yere 3 bankanın atm kurup cebimizden 3000 lira çıkması yerine artık 1000 lira çıkacak. Siz bu maliyetlerin fotoğraftaki banka müdürlerinin cebinden çıktığını mı zannediyorsunuz? Dolaylı olarak bunların bütün masrafları halka yansıyor. Bu atm'lere haftada en az 2 kez para ikmali yapılması gerekiyor belki daha fazla. Taşrada olanlar için zırhlı araç+personel maliyeti ve bunun riskini üstlenmek gerçekten zor işler bunlar. Üstelik ülkemizde maaşlı kesimin yüzde 70'inden fazlası bu 3 bankadan maaşlarını alıyor (emeklileri dahil etmiyorum).

O yüzden ön yargılarınızı bir kenara bırakın. Bıyıkla mıyıkla uğraşmaktan vazgeçin. Ortada iyi bir şey varsa alkışlayın geçin. Yoksa kendinizi küçük duruma düşürmekten başka bir şey yapmamış olursunuz. Yazılanları okurken sizler (ülkemin genç ölücüleri) adına gerçekten utandım. Selametle kalın.
    Genc olsam ayakkabi kutuculariyla yetişmiş olurdum.40 yaşındayım kardeş,muhtemelen ufagimsin.bu ulkenin emekcilerinin parasının boyle sıfırcıların elinde car cur edilmesini unutacak degilim

• Çok teşekkürler bu işi akıl eden yöneticilere.Halkbank ATM aramaktan gına gelmişti. İyi oldu ,bravo.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.