Şimdi Ara

5 banka anlaştı, 15 bin ATM'de ücretsiz işlem dönemi başlıyor (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
1
Favori
12.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanırım bu bankaların hepsinin sahibisin, kusura bakma yanlış yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esayil -- 29 Temmuz 2018; 9:28:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 10 tl bile havale yapsam masraf kesiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysnsln

Hocam 10 tl bile havale yapsam masraf kesiyor.
    Fenaymış. Allah sabır versin😅😆

• Mesai saatleri dışında yine eft yapabilirsiniz ama para karşı hesaba ilk mesai günü sabahında geçer. Bkm'nin mesai saatleri dışında eft hizmeti sunduğunu hatırlamıyorum. Varsa haberi merak ettim açıkcası.

Atm'den eft yapamıyorum sorunuza gelecek olursak, atm'lerdeki işlemler bankalararası kart merkezi tarafından yürütülür. Kısaca bkm yani. Merkez bankası ile bir ilgisi ve alakası yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: delpiero68

Mesai saatleri dışında yine eft yapabilirsiniz ama para karşı hesaba ilk mesai günü sabahında geçer. Bkm'nin mesai saatleri dışında eft hizmeti sunduğunu hatırlamıyorum. Varsa haberi merak ettim açıkcası.

Atm'den eft yapamıyorum sorunuza gelecek olursak, atm'lerdeki işlemler bankalararası kart merkezi tarafından yürütülür. Kısaca bkm yani. Merkez bankası ile bir ilgisi ve alakası yok.
    Sayın uzman ve abi. Madem bilmiyonuz ne diye ukala ukala cevap vermeye calisiyorsunuz.

Edit, ben oyle birsey sormadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksinaletinsan -- 29 Temmuz 2018; 11:51:29 >
  • ya olm şöyle konuları gereksiz uplamayın artık sıcak fırsatlara yakışmıyor cidden bak, enpara gibi bir kurum mevcutken halihazırda bunlar ağzıyla kuş tutsa ne olacak?
  • Varsa kaynağınız gösterin. Dediğim gibi ben hatırlamıyorum. Geçen sene yapan bu sene de yapar. Neden devam etmiyorlar mesai saatleri dışında eft yapmaya peki?

• quote:

Varsa kaynağınız gösterin. Dediğim gibi ben hatırlamıyorum. Geçen sene yapan bu sene de yapar. Neden devam etmiyorlar mesai saatleri dışında eft yapmaya peki?
    O zaman 6 yasında çocuğa anlatır gibi anlatayım.

Google chrome veya internet explorer dan yeni sayfa aciyorsun. Ordaki adres çubuğuna, klavye ile ' bkmexpress mesai dışı eft' yazip enter tuşuna basıyorsunuz. Çikan sonucları inceliyip goruyorsunuz.

Diger sorularinizi bana degil bkmexprese sorun. Hatta 'merkez bankasina nobetcimi koydunuz' filan diyede ekleyerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: aksinaletinsan

O zaman 6 yasında çocuğa anlatır gibi anlatayım.

Google chrome veya internet explorer dan yeni sayfa aciyorsun. Ordaki adres çubuğuna, klavye ile ' bkmexpress mesai dışı eft' yazip enter tuşuna basıyorsunuz. Çikan sonucları inceliyip goruyorsunuz.

Diger sorularinizi bana degil bkmexprese sorun. Hatta 'merkez bankasina nobetcimi koydunuz' filan diyede ekleyerek.

Alıntıları Göster
    Birkaç özel bankanın kendi aralarında kurduğu basit bir sistem. Kayda değer bir özellik değil. Bkm'nin parayı sağ cebinden alıp sol cebine koyması olayı. Siz de haftasonu eft yaptım diye seviniyorsunuz. Bunu destekleyen birkaç tane özel banka var sadece. Yani merkez bankasına nöbetçi koymamışlar anlayacağın.

• BKM Express için ;

Hafta Sonları EFT Destekleyen anlaşmalı bankalar Bu bankalar üzerinden işlem yapabilirsiniz;

Finansbank
    Akbank
    Ziraat
    YapıKredi
    Halk Bank
    TEB
    İş Bankası
    Ziraat

+ işlem ücreti alırlar bankaya göre değişiyor miktar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMon -- 29 Temmuz 2018; 16:33:50 >
  • quote:

Birkaç özel bankanın kendi aralarında kurduğu basit bir sistem. Kayda değer bir özellik değil. Bkm'nin parayı sağ cebinden alıp sol cebine koyması olayı. Siz de haftasonu eft yaptım diye seviniyorsunuz. Bunu destekleyen birkaç tane özel banka var sadece. Yani merkez bankasına nöbetçi koymamışlar anlayacağın.

Alıntıları Göster

Eft icin "merkez bankasi hede hödö "diyen birinin hafta sonu yapılan eft için " kayda deger bir özellik degil " demesi... ibretlik.
    Bir ust mesajda 8 tane banka yazmis adam.

Arkadaş, ben öyle dedim ama demekki hafta sonları eft yapılabiliyormus. Ben bilmiyordum. Demek yerine halen...

Neyse ya.

Hafta sonlari eft yapilabilecegini ögrenmiş oldunuz. Sizin açınızdan iyi bir kazanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksinaletinsan -- 29 Temmuz 2018; 16:42:48 >

• Allah razı olsun bilgilendim sayende ama bu birkaç banka gerçeğini değiştirmiyor malesef.

• quote:

Allah razı olsun bilgilendim sayende ama bu birkaç banka gerçeğini değiştirmiyor malesef.
    Rica ederim. Sonucta paylasim mekani burasi.

• Geçen Vakıfbank a sordum çalışma olduğunu ancak daha başlamadığını soyledi

• Bu 2-3 aydır var zaten

• quote:

Maaş müşterisi olduğuza göre yaşınızın en az 25 üzerinde olduğunu düşünüyorum ama 6 yaşında çocuğa anlatır gibi anlatacam.

Ülkemizde bankalar arası para transferleri merkez bankası üzerinden yapılır. Yani siz bir bankadan başka bankaya para gönderirken o para önce merkez bankasına gider, merkez bankasından alıcı bankaya gönderilir.Bu nedenle eft'nin mesai saatleri dışında yapılamıyor olmasının sebebi merkez bankasının çalışma saatlerinden kaynaklıdır. Belki yıllar sonra gece nöbetli sisteme geçerse merkez bankası akşamları da eft yapılabilir :)

Şu an için bireysel hesaplardan hesap işletim ücreti kesilmiyor. Zaten maaş müşterisiyim demişsiniz. Maaş müşterilerin biraz daha fazla ayrıcalıkları vardır.(eft+havale masraf muafiyeti, düşük faizli bireysel kredi vs.)

Alıntıları Göster
    BKM Express üzerinden bazı bankalar arasında 24 saat ücretsiz eft yapılabiliyor. Bunu sağlamayan bankalar genelde bu işi rant kapısı olarak görenlerdir. En para hesabımdan eft kabulü yapan bütün bankalara 7 gün 24 saat ücretsiz eft yapıyorum. Çok güzel bir hizmet.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.