Şimdi Ara

5.Basamak: Podcast İngilizce Dersleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
165
Favori
96.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Verdiğiniz bağlantıda dikkat ederseniz linkin sonu **** ile bitmiyor.
    Yani kısacası telefonla girdiğinizde bu sesleri açmaya çalışıyor.Açmaya çalışırken hata veriyor.Linklerde sorun yok.
  • Merhaba
    Verilen linkleri bir bölümünü inceledim, çok güzel hazırlanmışlar. Linkleri paylaşan arkadaşa da çok teşekkürler. Hepsini indirmeye karar verdim fakat tek tek (Farklı kaydet ile) oldukça uzun zaman alıyor. Kaçırdığım bölümlerde oluyor haliyle. Kusura bakmayın bu konuda çok acemiyim. Bunun daha zahmetsizce yapabileceğim bir program ve / veya yöntem önerebilir misiniz?
    Teşekkürler
  • mustafaaslan44 M kullanıcısına yanıt
    Malesef başka çaresi yoktur.
    Ben de hepsini tek tek indirdim.
    Hepsini tek seferde indirmek zor geliyorsa 1-2 haftaya yayıp her gün 20-30 ders indirerek yine bitirebilirsiniz veya her derse çalışırken indirerek çalışın.Başarılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Malesef başka çaresi yoktur.
    Hepsini tek seferde indirmek zor geliyorsa 1-2 haftaya yayıp her gün 20-30 ders indirerek yine bitirebilirsiniz veya her derse çalışırken indirerek çalışın.Başarılar.
    quote:

Orijinalden alynty: rat.planet

Malesef ba?ka çaresi yoktur.
    Hepsini tek seferde indirmek zor geliyorsa 1-2 haftaya yayyp her gün 20-30 ders indirerek yine bitirebilirsiniz veya her derse çaly?yrken indirerek çaly?yn.Ba?arylar.

Dedi?iniz gibi, her gün 20-30 tane indirerek devam etmekten, ba?ka çaresi gözükmüyor. Bu vesile ile bir?ey daha sormak istiyorum.
    Te?ekkür ederim.

• mustafaaslan44 M kullanıcısına yanıt
    Buyrun.
  • quote:

Buyrun.
    quote:

Orijinalden alinti: rat.planet

Buyrun.

Bir yanlışlık olmuş kusura bakmayın.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de bilgisayardan denedim ama aynı hatayı aldım.
    5.Basamak: Podcast İngilizce Dersleri
  • ALPERTUNGA_ODTÜ A kullanıcısına yanıt
    Aynen o linki kopyalayıp yapıştır yapıp o linkten indirmeye çalışırsanız indirmez.
    Eğer hiçbir şey bilmiyorsanız o linkin sonundaki ders ismini yazarak yanına cbc yazıp aratırsanız o dersi bulabilirsiniz.
    Bakın çalışıyor
    http://www.cbc.ca/news/cbc-learning-english-newscast-for-nov-30-2015-1.3387916
    Hocam o linki zaten kopyala yapıştır yaparak indirmedim. Aşağıdaki ekran görüntüsüne bakarsanız direkt download audio kısmından indirmeyi denedim. Ki daha önceki dersleri hep bu şekilde indirdim.

Daha önceki arkadaşl bunu kastetmiş sanırım. Yoksa zaten aratarak bulunup indirilebileceğini sizin kadar ben de biliyorum ancak siz de kabul edersiniz bu pek sağlıklı çözüm değil. Ben iletişim kısmında mail atacağım sizin de yönlendirmeniz olur da diğer arkadaşlar da mail atarsa herkes için daha güzel ve kolay olur. Teşekkürler. 5.Basamak: Podcast İngilizce Dersleri

• ALPERTUNGA_ODTÜ A kullanıcısına yanıt
    GÜNCEL DUYURU
    Arkadaşlar malesef Cbc derslerin çok büyük çoğunluğu silinmiş.
    Daha önce arkadaşlar silindi diye mesaj atıyorlardı.
    Fakat ben linkleri google yardımıyla aradığımda çalışıyordu.
    Biraz önce Darkwoods My Betrothed silinen dersler hakkında bilgi verdi.
    İnceledim malesef dersler silinmiş.
    Siteye mesaj attım.
    Açıkcası tekrar yükleyeceklerini düşünmüyorum.
    Bunun birkaç nedeni var;
    1.Bunun gibi canlı yayına yayınlanıp sonra podcast olarak sunulan eserler siteye yüklendikten sonra bunların kopyası alınmaz.
    Yani bir kere silinirse çok büyük ihtimalle eski derslere kendileri de ellerinde o kaynaklar olmadığı için ulaşamazlar.
    2.Çok fazla ders olduğu için böylesine büyük bir site sadece bu derslerin için uzun süre vakit ayırıp tekrar bu dersleri yüklemez diye düşünüyorum.

Umarım tekrar yüklenir.
    Diğer türlü erişim zor.

• quote:

GÜNCEL DUYURU
    Arkadaşlar malesef Cbc derslerin çok büyük çoğunluğu silinmiş.
    Daha önce arkadaşlar silindi diye mesaj atıyorlardı.
    Fakat ben linkleri google yardımıyla aradığımda çalışıyordu.
    Biraz önce Darkwoods My Betrothed silinen dersler hakkında bilgi verdi.
    İnceledim malesef dersler silinmiş.
    Siteye mesaj attım.
    Açıkcası tekrar yükleyeceklerini düşünmüyorum.
    Bunun birkaç nedeni var;
    1.Bunun gibi canlı yayına yayınlanıp sonra podcast olarak sunulan eserler siteye yüklendikten sonra bunların kopyası alınmaz.
    Yani bir kere silinirse çok büyük ihtimalle eski derslere kendileri de ellerinde o kaynaklar olmadığı için ulaşamazlar.
    2.Çok fazla ders olduğu için böylesine büyük bir site sadece bu derslerin için uzun süre vakit ayırıp tekrar bu dersleri yüklemez diye düşünüyorum.

Umarım tekrar yüklenir.
    Diğer türlü erişim zor.

Hocam sadece Advcanced dersler silinmis dedigim gibi. Eger derslerin tamaminin 1.5 gb oldugunu goze alirsak, bu yaklasik yarisina tekabul eder. Yani 700-800 MB'lik upload edilecek dosya demektir. Indirmis gonullu bir arkadas var ise eger 800 MB'lik bu ses dosyalarini upload edip size sunarsa ve siz de ana konuya eklerseniz, indirememis ve calismak isteyen arkadaslar calisabilirler. Gercekten cok faydaliydi icerikleri yazik olur boyle genis bir kaynagin bircok kisi tarafindan degerlendirilememesi.

• Tabiki ben de bu detayı düşündüm.
    Fakat upload hızları ortada.
    800 mb dosyayı bu hızlarla upload etmek uzun sürüyor.
    Bu konuda sanırım kimse yardımcı olmaz daha doğrusu olamaz.
    Umarım ben yanılırım.
    Benim en çok üzüldüğüm bir daha böyle kaliteli bir kaynak bulamayacağımız oldu.
    Çünkü dersler çok kaliteliydi.
    Hocam Konunuzu yeni keşfettim. Dil Formununu gezdiğimde hep sizin adınızı görüyorum elinizden geldiği kadar herkese yardım etmeye calısıosunuz bu benim cok hosuma gitti. Benim İngilizce seviyem A2. Sizin verdiğiniz podcastlerdeki metinlerden başladım bilmediğim kelimeleri cıkarıyorum mp3 ile beraber dinliyorum.Şuan Kafaya koymuş durumdayım.Sizin Podcastler dısında başka bir yolda izlemelimiyim acaba
  • quote:

Tabiki ben de bu detayı düşündüm.
    Fakat upload hızları ortada.
    800 mb dosyayı bu hızlarla upload etmek uzun sürüyor.
    Bu konuda sanırım kimse yardımcı olmaz daha doğrusu olamaz.
    Umarım ben yanılırım.
    Benim en çok üzüldüğüm bir daha böyle kaliteli bir kaynak bulamayacağımız oldu.
    Çünkü dersler çok kaliteliydi.

Hocam eger sizde varsa daha iyi bir fikrim var. 4 parcaya bolerek bunu upload edebilirsiniz. 200 MB'lik 4 parcaya bolun bu dersleri Eger bilgisayarinizi 1 veya 2 saat acik tutabilmeniz mumkun ise bu isi 4 seferde halledebilirsiniz. Bir de yandex disk'i kullanmanizi tavsiye ederim daha hizli ve daha pratik bir secim.

Ulkemizde genelde upload hizi sabit 1mbps, bu hiz ile ben hesapladim 200mb boyutunda bir dosya en fazla bir veya bir bucuk saatte upload edilebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ruby07

Hocam Konunuzu yeni keşfettim. Dil Formununu gezdiğimde hep sizin adınızı görüyorum elinizden geldiği kadar herkese yardım etmeye calısıosunuz bu benim cok hosuma gitti. Benim İngilizce seviyem A2. Sizin verdiğiniz podcastlerdeki metinlerden başladım bilmediğim kelimeleri cıkarıyorum mp3 ile beraber dinliyorum.Şuan Kafaya koymuş durumdayım.Sizin Podcastler dısında başka bir yolda izlemelimiyim acaba

Bir kaç güne kadar ana sayfada değişiklik yapacağım.
    Herkese yardımcı olacak bir konu açacağım.
    O zaman o konu sayesinde çalışabilirsiniz.
  • Hocam tamam da ben her zaman pc başında duramıyorum.
    Hafta sonu biraz vakit ayırıyorum.
    O zaman da çalışmalarım bittikten sonra buradaki arkadaşların sorularını cevaplıyorum.
    Yani upload için vaktim yok.
  • quote:

Hocam tamam da ben her zaman pc başında duramıyorum.
    Hafta sonu biraz vakit ayırıyorum.
    O zaman da çalışmalarım bittikten sonra buradaki arkadaşların sorularını cevaplıyorum.
    Yani upload için vaktim yok.

Tesekkurler hocam yine de.

Ben soyle bir yol izleyecegim. Calgary Monthly Stories kismindaki podcastlere ulasabildim. Eski sistem uzerinden aciliyor hemen sonra yeni sisteme donuyor site. Eski sistemdeki halinde iken ses dosyalari indirilebiliyor. Dolayisiyla 32 tane Calgary Monthly Stories derslerini indirdim. Digerlerinden de indirebildiklerimi indirecegim, indiremediklerimi de ses dosyasi olmadan calisacagim baska yapacak bir sey yok cunku hocam. Bilmedigim kelimelerin telaffuzlarina internetten bakacagim. Zaten amacim advanced kelime bilgisine sahip olmak.

EDIT: Sansim yaver gitti, Edmonton podcastlerinin de eski ses dosyalarina erisebildim. Eski sistem uzerinden giris yapildiginda indirilebiliyor. Su an neredeyse tum advanced podcastlerini indiriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 21 Ağustos 2016; 18:38:28 >

• Güzel haber.
    Nasıl yapıldığını sonra buraya yazarsanız diğer arkadaşlarda öğrenir.
  • quote:

Güzel haber.
    Nasıl yapıldığını sonra buraya yazarsanız diğer arkadaşlarda öğrenir.

Hocam cok karisik bir olayi yok aslinda cok basit. Eski sistemlerinde bu ses dosyalarinin hepsi cok guzel calisiyor ancak yeni sisteme gectiklerinde hepsi silinmis sanirim. Yapmamiz gereken eski sistem uzerinden giris yapmak.

Google'a Cbc learning english diye bir arama yaparak eski sistem uzerinden giris yaptim sitelerine. Ben sizlerle linkleri paylasacagim. Bu linklere tikladiginizda eski sistem aciliyor fakat kisa bir sure sonra yeni sisteme geciyor. Bazen hic gecis yapmiyor. Gecis yapmadigi zaman sirayla indirirsiniz.

Edmonton Weekly newcasts :http://www.cbc.ca/edmonton/learning-english/newscasts.html
    Edmonton Monthly stories :http://www.cbc.ca/edmonton/learning-english/stories.html
    Calgary Monthly stories :http://www.cbc.ca/calgary/learning-english/stories.html

Maalesef Calgary'nin weekly podcastlerine ulasilamiyor. Fakat onun disinda hepsi tam. Benim icin burasi bile fazlasiyla yeterli.

• Hocam Edmonton weeklylerde 14 mart sonrası yer almıyor haberiniz olsun. 14 mart sonrasındakiler yeni sitede var ama onlarda da 9 mayıs ve sonrasındakilerde ses dosyaları mevcut aradakilerde ses dosyaları mevcut değil.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.