Şimdi Ara

5.Basamak: Podcast İngilizce Dersleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
165
Favori
96.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ek kaynaklar üstteki derslerle bağlantılı değil sadece onlara ek olarak verilmiş siteler.
  • Advanced düzeyinde 2 yeni ders daha eklenmiş.Çalışan arkadaşların bilgisi olsun.
  • Hocam konular gerçekten ilgi çekici zevkle çalışacağım ama önce dediğiniz gibi I had better download all of them before they begin repair for database..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu güncellendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Konuyu güncellendi.

Merhaba rat planet hocam

CBC derslerine bugun baslayacagim bu ara epey boslugum var.

Benim seviyem upper intermediate. Direkt son derslerden baslayayim diyorum. Yani intermediate- advanced arasi olarak nitelendirdiklerinizden. Oncekileri atlasam bir sey olur mu? Bir de dersleri detayli bitirirsem 2 ayda ve bunun haricinde bbc radiodan bol bol listening yaparsam sizce advanced duzeyine erisebilir miyim? Tesekkurler.
  • ÖNEMLİ GÜNCELLEME:

Arkadaşlar intermediate-Advanced arası 89 ders daha varmış.Bunları ben fark etmemişim.Bu derslere her hafta yeni ders ekleniyor.
    Yani kısaca advanced dersleri iki bölüm halinde:

İNTERMEDİATE-ADVANCED DERSLER
    Bu dersler iki bölüme ayrılır.
    Advanced 1:Her ay 3 yeni dersin yer aldığı bölümdür.Şuan 73 ders var.
    http://www.cbc.ca/calgary/learning-english/stories.html
    Advanced 2:Her hafta yeni derslerin eklendiği bölümdür.Şuan 89 ders var.
    http://www.cbc.ca/news/canada/edmonton/learning-english

• Bence en baştan başlayın.Çok elit bir kelime bilginiz olur.Çok ciddi,çok kaliteli konuları işliyorlar.Ben İngilizce bilmeme rağmen sırf o kelimeler ve ifadeleri öğrenmek için bakıyorum ara sıra.
    Yani GERÇEKTEN parayla araştırsanız bunun gibi detaylı bir İngilizce podcast dersleri bulamazsınız.
    Zaten bu dersleri bitirseniz advanced düzeyine rahatlıkla gelirsiniz.Özel olarak bir şey yapmanıza gerek kalmaz.Belki en son okuma alıştırmaları yapabilirsiniz.Çünkü roman gibi eserlerde kullanılan o eski kelimeler bu derslerde yok.Daha güncel meseleler var.Belki bu anlattıklarım size abartılı gelebilir ama dersleri incelediğiniz vakit hatta birkaç gün çalışınca ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.Başarılar.

Düzeltme:
    Hocam bu derslere grameri tamamen bitirdikten sonra çalışacaksınız.Çünkü derslerde gramere yönelik bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 10 Temmuz 2016; 21:38:51 >
  • quote:

Bence en baştan başlayın.Çok elit bir kelime bilginiz olur.Çok ciddi,çok kaliteli konuları işliyorlar.Ben İngilizce bilmeme rağmen sırf o kelimeler ve ifadeleri öğrenmek için bakıyorum ara sıra.
    Yani GERÇEKTEN parayla araştırsanız bunun gibi detaylı bir İngilizce podcast dersleri bulamazsınız.
    Zaten bu dersleri bitirseniz advanced düzeyine rahatlıkla gelirsiniz.Özel olarak bir şey yapmanıza gerek kalmaz.Belki en son okuma alıştırmaları yapabilirsiniz.Çünkü roman gibi eserlerde kullanılan o eski kelimeler bu derslerde yok.Daha güncel meseleler var.Belki bu anlattıklarım size abartılı gelebilir ama dersleri incelediğiniz vakit hatta birkaç gün çalışınca ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.Başarılar.

Düzeltme:
    Hocam bu derslere grameri tamamen bitirdikten sonra çalışacaksınız.Çünkü derslerde gramere yönelik bir şey yok.

Hocam grammar hakkinda pek bir eksigimin oldugunu dusunmuyorum. Yani soyle diyeyim, elimde ingilizce roman var onu okuyabiliyorum, gazeteleri de okuyabiliyorum arada bilmedigim kelimeler ciksa da. Ufak tefek eksiklikler disinda pek bir eksigim yok gibi grammarde. Yine de eger gerekli gorurseniz elimde cambridge'in grammar in use intermediate kitabi var mavi olan. Onu bitirebilirim. Gunde 1-1,5 saat ayirsam 1-2 aya bitiririm sanirim.

• quote:

Bence en baştan başlayın.Çok elit bir kelime bilginiz olur.Çok ciddi,çok kaliteli konuları işliyorlar.Ben İngilizce bilmeme rağmen sırf o kelimeler ve ifadeleri öğrenmek için bakıyorum ara sıra.

Düzeltme:

hocam peki gramere nereden calisacagiz bari onuda soyleyin.

• Merhabalar hocam
    İngilizceye yaklaşık 7-8 gün önce başladım (başka bir kaynaktan). Bu konudaki alıştırmalara çalışmaya başlasam mı acaba yoksa biraz daha ingilizce temeli attıktan sonra mı başlasam? (Şöyle 1 ay kadar falan). Seviyem beginner ama geniş zaman, şimdiki zaman, geçmiş zaman biliyorum basit bir şekilde
  • Konuyu güncellendi.
    Konu içeriği genişletildi.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Ne kadar iyi birisiniz devamlı yararlı paylaşımlar yapıyorsunuz elinize emeğinize sağlık.

• Çevremde ve forumlarda dil öğrenmeye çok büyük paralar harcayıp dil öğrenemeyen insanları görünce bu kadar detaylı konular açma ihtiyacı hissettim.
    Bilgiyi paylaşmak konusunda bu kadar bencil olmamak gerekiyor.
    Tabiki bende bildiğim her şeyi buraya yazmıyorum.
    Benim keşfettiğim önemli teknikleri buraya yazmıyorum.
    Çünkü normal tekniklerle dil öğrenemeyen bu kadar insan varken bir de farklı bir şey yazdığınız zaman gereksiz eleştirilere verecek zamanım da olmuyor.
  • Konu güncellendi.
    İstek üzerine bu derslere nasıl çalışılması gerektiğini KENDİMCE yazdım.
  • Mesajım bulunsun.
  • Hocam 2 podcast bitirdim. 50 tane bilmediğim kelime çıktı bunları öğrenmek kolay olmayacak elimden geleni yapacağım bakalım.
    PDF den takip ederken anlıyorum anlatılanı ama dinlerken çok hızlı geliyor kaçırıyorum çoğu şeyi . 3-4 kere dinleyip takip ediyorum.
    Bir de kelime öğrenirken, öğrenmek istediğimiz kelimeyi içeren cümleleri bulan site var mı ?

Ayrıca en çok kullanılan 3000 kelime kitabını aldım fono yayınlarının. Memrise uygulamasına o kelimeleri kaydedip öğreniyordum podcaste başlamadan önce.
    o 3000 kelimeye ek olarak bu podcastte bilmediğim kelimeleri de ekleyerek devam etmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Echoés -- 7 Ağustos 2016; 19:41:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Echoés

Hocam 2 podcast bitirdim. 50 tane bilmediğim kelime çıktı bunları öğrenmek kolay olmayacak elimden geleni yapacağım bakalım.
    PDF den takip ederken anlıyorum anlatılanı ama dinlerken çok hızlı geliyor kaçırıyorum çoğu şeyi . 3-4 kere dinleyip takip ediyorum.
    Bir de kelime öğrenirken, öğrenmek istediğimiz kelimeyi içeren cümleleri bulan site var mı ?

Ayrıca en çok kullanılan 3000 kelime kitabını aldım fono yayınlarının. Memrise uygulamasına o kelimeleri kaydedip öğreniyordum podcaste başlamadan önce.
    o 3000 kelimeye ek olarak bu podcastte bilmediğim kelimeleri de ekleyerek devam etmeyi düşünüyorum.

Şu sitelerden kelimelerin cümle içinde kullanımını görebilirsiniz.
    http://www.oxforddictionaries.com/ (En detaylı olanı)
    http://tr.dictionarist.com/

• Hocam selam.

CBC Monthly stories'teki son ders haric Audio dosyalari acilmiyor. Files not found hatasi veriyor.

Acaba sadece bana ozgu mu bir problem yoksa sizlerde de mi var? Acaba rica etsem birisi monthly advanced - calgary derslerini upload edebilir mi? Audio dosyasini acamiyorum.

EDIT: Su an tum derslerde var bu sorun. Low Intermediate ve Intermediate dersleri haric tum advanced derslerinde files not found hatasi var. Dosyalari farkli kaydet diyerek indirmeye calistim, dosya yok diyor bunda da. Mail atmayi deneyecegim umarim kulak verirler sorunuma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 12 Ağustos 2016; 11:25:13 >
  • Sorun sizle ilgili.
    Bahsettiğiniz derslere baktım.Hiçbir sorun yok.
    Kimse o kadar dersi upload etmez.Çünkü upload hızları düşük.
    Dosya boyutu fazla değil ama upload hızları düşük olduğu için 8-9 saat sürüyor.
    Tek tek indirmekten başka çareniz yoktur.
  • quote:

Sorun sizle ilgili.
    Bahsettiğiniz derslere baktım.Hiçbir sorun yok.
    Kimse o kadar dersi upload etmez.Çünkü upload hızları düşük.
    Dosya boyutu fazla değil ama upload hızları düşük olduğu için 8-9 saat sürüyor.
    Tek tek indirmekten başka çareniz yoktur.

Hocam nasil olur? Telefonumdan indirmeyi de denedim ses dosyasini telefonumda da Files not found hatasi verdi.

http://thumbnails.cbc.ca/maven_legacy/thumbnails/516/343/APRIL2016MonthlyAudioClip

Mesela bu linkteki ses dosyasi sorunsuz aciliyor mu sizde? Bende Files not found diyor. Mail attim cbc'ye umarim ilgilenirler.

Tek tek indirmeye raziyim. Fakat indirmeye calistigimda da boyle bir dosya yok diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 12 Ağustos 2016; 15:57:55 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.