Şimdi Ara

5-10 Yıl İçinde Yurtdışına Yerleşmeyi Planlayanlar (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
697
Cevap
31
Favori
20.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Karıların en bol olduğu ülke

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaz beni de. İskandinav ülkeleri farketmez.

• Kabuk edelim Parası ve dili varken bu ülkede yaşamak net avanaklıktır.
  • Daha ne isterim gerçek vatan sevdalıları kalsın haini tanıyalım.
  • 5 yıla kalmaz benim 3yıl diye düşünüyorum. İsveç ya da İngilizce konuşulan bir ülkeye

• Bu ülke bizimse aylık 1300 TL asgari ücretle kiracı gibi, köle gibi yaşamak değil, bu ülkenin maddi manevi kaynaklarını kullanarak yaşamak her vatandaşın hakkı. Değilse o zaman vatan borcu deyip askere de çağırmasınlar.
    Kaçmayı düşünmek yerine kendi ülkenizde, sizin hakkınız olan maddi manevi ülkenin kaynaklarını size vermeyen yöneticileri değiştirmek için mücadele etmeyi düşünün.
    Kapitalist bir ülkeye kaçmak çözüm değil.
  • Beni de yaz, bende gidecem demek yerine bence oturma vizesi nasıl alacaz? Hangi ülkelere gitmek gerek. Gidilmesi düşünülen ülkelerin avantaj ve dezavantajları,

vatandaşlık alma konularını konuşsak daha iyi olmaz mı?
  • Kanada taraflarina gidicem bro ekle , ama param yok ailem de karsilayamaz , sadece cok basarili ogrenciler mi parasiz bir sekilde idare edebilir (orada calisarak tabiki)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • abi anlamadığım onlarsız daha iyi olacaksa siz neden kafayı buna takıp laf sokmaya çalıştınız ki? var ya buraya gidin yazanlar büyük ihtimalle gitme şansı olmadığını bilen isimsiz anadolu ünilerinde okuyan ya da mesleği ülkeden çıkmaya elvermeyecek tipler. gitseler de oralarda iyi bir meslekleri olmayacağını ve adam yerine konmayacaklarını biliyorlar. şans onlarda olsa %60'ı ya da daha fazlası basıp gider sonra da müslüman olmamasından şikayet eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nope93 -- 9 Ağustos 2016; 23:51:40 >
  • Yüzlerce ülke var ama tek bir vatan var. Şahsen beni ben yapan bu yurttan başka hiçbir yere aidiyet hissedemem.
  • Yaşanacak ülke çok da vatan bir tane işte ne yaparsın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Yorozuya Gin-chan

Kanada taraflarina gidicem bro ekle , ama param yok ailem de karsilayamaz , sadece cok basarili ogrenciler mi parasiz bir sekilde idare edebilir (orada calisarak tabiki)

Lisede çalışma izni vermiyolar ama üniversitede part time çalışabilirsin. Yaz tatillerinde full time. Ne kadar zorlarsan zorla vatandaşı olmadığın için bursun hep bir sınırın altında kalır. Emin değilim galiba üniversiteyi donurup o arada çalışıp sonra tekrar devam edebiliyosun. Ya da yaz tatillerinden feragat ederek 4 yıllık eğitim sürecini 2.5 yıla düşürebiliyosun. Üniversiteden mezun olduktan sonra 3 yıl oturma ve çalışma iznin var o arada vatandaşlık da halledebilirsin.

• Okuduğum bölüm Kanada'da iyi iş yapıyormuş diye duyum aldım yaz benide hocam
  • ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 21:49:37 >
  • Fransa-İsviçre-İtalya-İspanya'dan birisi.Önce şu tıp fakültesini bitireyim de

• Yaz hoca bizide
    Edit:Açıkçası hayallerimde Japonya vardı ama zor artık Amerika ya da İngiltere olabilir çok düşünmedim ülke üstünde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toyoda -- 10 Ağustos 2016; 4:49:46 >
  • Tıp son sınıftayım. İsveçce öğrenebilirsem, İsveç'e gitmeyi düşünüyorum. Uzmanlığı almadan veya aldıktan sonra, yani önümüzdeki 5 sene içerisinde. Yaz beni de.

• Bülbülü altın kafese koymuşlar yine de vatanım demiş. İşin açıkçası imkanım olsaydı eğer ben de bir dakika durmaz giderdim. Fakat kendimi geliştirip burada daha faydalı bir vatandaş olabilmek, daha iyi hizmet edebilmek için.

@naak98 Öyle düşünme, yurt dışında yaşayıp bu vatana senden benden çok daha büyük hizmetleri olan nice tanıdıklarım var. 20-30 yıl vatan hasretiyle yanıp oldukça yüksek bir birikimle yatırım amaçlı kesin dönüş yapanlar var. Tüm parasını Türkiye bankalarında tutan gurbetçiler var. Belki de bu senin benim kapatamayacağımız kadar büyük bir açığı kapatıyor. Döviz girdisi önemli. Yurt dışından gelecek her türlü para önemli hele ki biz bu derece ithalata bağımlı bir ülkeyken...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiLgiSeaRcheR -- 10 Ağustos 2016; 1:33:10 >
  • Ekle ben garanti gidiyorum nereye dersen us of america ve orada living okay?

• Bulduğum ilk fırsatta kurtulacağım bu ülkeden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.