Şimdi Ara

5-10 Yıl İçinde Yurtdışına Yerleşmeyi Planlayanlar (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
698
Cevap
31
Favori
20.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yurt dışın da yaşamak isteyenlere kızanlar kendi aileniz sizi kazıklasa ayrı eve ya da başka bir yere gitmek istemezmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beni de yaz pishtova (eşim) ile isveçe gideceğiz

• Ben de isterdim göç etmeyi ama şu bir gerçek ki buraya yazan %80 gitmeyecek.

• ekle hocam yalancıyı sevmiyolar sonuçta
  • Kusura bakmayın baya geç gördüm mesajınızı, bayadır giremiyodum foruma.

Şöyle başlıyayım ben özetlemek gerekirse

Lisedeyseniz belirli şartlar var. Fakat bu şartlar her üniversite için kendi içinde değişiklikler gösteriyor. Genel olarak şartlardan bahsedeyim buradaki lise diplomanızı istiyorlar buradan liseden mezun olmanız şart. Bu lise diplomanızın iyi kötü genel ortalaması 80-85 e yakın olması lazım ki en azından kaliteli bir üniversiteye girebilesiniz. Tabii daha düşük olabilir fakat ben kaliteli okullardan bahsediyorum. İkinci şart ingilizce yeterliliğinizi kanıtlamanız lazım. Sizden IELTS veya TOEFL sınav skorunuzu istiyorlar. Bu skorlarınıza göre kabul alıyorsunuz ya da hazırlık şartıyla sizi kabul ediyorlar. Genel olarak (hepsinde olmasada ortalama) IELTS'den 9 üzerinden 6.5, TOEFL'dansa 85-90 istiyor çoğu okul. Eklemek isterim bu sınavlar biraz insanı zorlar genelde. Bunların yanında ek olarak sizden referans (hocaların seni önerdiği ve kefil olduğu), niyet mektubu (seni neden kabul etmeleri gerektiği konusunda sen yazıyorsun) istiyorlar bir iki ek şey daha var. Ama genel olarak şartlar bunlar.

Okuma izni okula başvuru yapıldığı kabul aldığında gerekli vizelere başvurarak yapıyorsun. Vize aldığın zaman pek bir sorun yaşamazsın.

Ücretlere gelirsek dünyanın her yerinde olduğu gibi paran varsa düdüğü çalarsın. Okul fiyatları 15.000$-25.000$ arası değişiyor ama yanına yurt ücreti yiyecek içecek yaşam masraflarını eklersek bu fiyat yıllık 50.000$ neredeyse buluyor. Bunlar ortalamalar belki daha aşağıya çekilebilir ya da dahada pahalı olabilir. Okurken çalışabilir miyim dersen çalışma imkanları oluyor fakat saatler çok kısıtlı. Tam olarak saatini bilmiyorum ama atıyorum mesela haftalık 20 saat çalışabilirsin diyorlar.

Burs alma imkanları gerçekten çok zor. Eğer profesyonel sporlar uğraşıyorsanız, milli takımda veya takımlarda falan sporcu bursundan faydalanabiliyorsunuz ama bu öyle futboldan lisansım var meselesi değil. Veya gerçekten eğitim hayatınızda çok başarılı olmanız, sosyal projelere katılmış olmanız lazım. Kısacası gerçekten çok zor.

• Büyük bir aksilik olmazsa amariga'ya gidiyorum. 3 yıl sonra...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekle

• Ekimin 6sında polonyaya gideceğim. Üniversiteyi orada okuyacağım. Ekle beni de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Donald Trump Beni de yaz

• Turkey

• Üni bitirdikten sonra Rusya'ya taşınmaya karar verdim.

Rus vatandaşlığımızı kullanalım.
  • Green card başvurusu onaylananlar var mı acaba. Çıkmadı bana😏

• Beni de ekle

• quote:

Orijinalden alıntı: Pesimist94

Evlat, uğruna koştuğun özgürlük, bir gün seni kafese tıkayacak ve;
    İstediğini asla bulamayacaksın, çünkü insanoğlu hep daha fazlasını ister, hep...

nick mesaj uyumu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beni de yaz hocam inşallah 1 yıl içinde gideceğim Amerikaya. Olmazsa üniyi bitirince yani 4 yıl içinde gideceğim
  • ilerde erasmus yapmayı çok istiyorum ama temelli kalır mıyım ya da kalabilir miyim bilmiyorum
  • yaz hocam (medeniyetin oldugu herhangi bir yer)

• Yani diyonuz ki köpek gibi sömürülmeye,hayvan gibi yaşamaya razıyız.Tamam siz bilirsiniz
  • Yaz hocam. Polonya.

• 3 yil sonra okulu bitirince gidecegim

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.