Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

5+1 ve muzik seti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
13
Cevap
0
Favori
1.175
Tıklama
Giriş
      523 Mesaj
      23 Kasım 2004 23:40:06 Konu Sahibi
      arkadaslar bilgisayara hem bir 5+1 ses sistemi, ayrıyetten muzik setimizide baglayabilirmiyiz ses kalitesi dusmeden?

epox8rda anakart onboard ses kartım war, bu kart yeterli olurmu?

100$ civarında onerebiliceiniz ses kalitesi yuksek hangi ses sistemini onerirsiniz?

|
      |
    • Yüzbaşı
      523 Mesaj
      24 Kasım 2004 14:05:51 Konu Sahibi
      beyler yardım edicek biri yokmu cok zor bir soru olmasa gerek........
      |
      |
    • Yarbay
      6794 Mesaj
      24 Kasım 2004 14:57:47
      Analog front cikisi ikiye bolup front cikisin birini muziksetine, digerini hoparlor setine verebilirsin... Ancak 100 dolar civarina alacagin bir hoparlor seti, muzigin kalitesini dusurur... (Tabi muzik setini kullanarak mp-3 dinliyorsan) Benim tavsiyem muzik setini tekbasina front yapman, Rear'a da 5.1 veya 4.1 setin hem frontunu hem rearini baglaman yonunde olur... (Tabi bu muzik setinin ne olduguna ve bilgisayarin yaninda kullanip kullanmayacagina gore degisir. O yuzden bizi biraz daha aydinlatirsan yardim etmeye calisiriz...)
      |
      |

• Yüzbaşı
      523 Mesaj
      24 Kasım 2004 19:58:23 Konu Sahibi
      250watt lık 2 hoparloru olan sony DHC-VZ50 MD model muzik setim war..
      bilg den mp3 ve film izlemek için kullanıcam.. ses kalitesine onem verdiim için vede yuksek seste dinlemeyi sevdiim için odayı hoparlorle dosemek istiom braz :)

boyle işte.. ne yapabilirim tavsiede bulunursanız sevinirim.. teşekkurlerrr
      |
      |
    • Teğmen
      242 Mesaj
      25 Kasım 2004 10:50:56
      ben sony mhc vz30-av kullanıyorum,,5 speakrı var,dvd in den bağlıyorum müzik setini pc ye,,,(2x120w,3x40w)...
      dj in dediği gibi yapabilirsin,ya da güçlü bi2.1 sistem alıp 2 uyduyu rear olarak bağlarsın,+fazladan woofer bağlamış olursun,,fakat bu kadar extra bass seste gerçekçiliği bozar mı bilemem..bu şekilde 4+1 sahibi oluyorsun
      |
      |

P5Q-E/E2200@3.0Ghz/Corsair2*2DDR2Xms/XfiTitanium/HIS4850Turbo/CorsairTX650W/226BW/Deathadder/RoccatKave
    • Yarbay
      6794 Mesaj
      25 Kasım 2004 18:56:31
      4.1 set alip, rear kolonlardan birini center olarak baglayip, Frontunu da rear olarak baglarsan en ucuz cozumu elde etmis olursun. 5 hoparlorlu set olur (woofer muzik dinlerken ses kalitesini bozabilir, muzik dinlerken kisarsin). Film izlerken, oyun oynarken woofer sesini biraz acarsin. Ama tavsiyem 5.1 hoparlor seti alman yonunde olur.
      |
      |

• Yüzbaşı
      523 Mesaj
      25 Kasım 2004 21:21:45 Konu Sahibi
      ya cokta anlamam bu işlerden acıkcası, şimdi muzik setinde orta belki buyuk bile sayılabilicek 2 tane hoparlor varken oyle 5.1 sistemlerindeki 15cm lik hoparlorlerden ne kdr ses cıkablrki die dusunuom :) olucaksada adam gibi olsun tiz bass dengeli olsun istiorm bass bogupta dedigin gibi gercekciligi bozarsa...

rear baglamaktan fln da anlamam arkadaslar su an olduguna artı olarak bu 5+" i daıtsam etrafa basitinden olmazmı?

benim asıl endişelenmem sesin kalıtesinin dusme olasılıgı... birde bu 5+1 sistemler tek baglandıındada yuksek ve kaliteli muzik dinlemek için yeterli oluolarmı??
      |
      |
    • Yarbay
      6794 Mesaj
      25 Kasım 2004 22:06:11
      benim dedigimde muzik dinlerken ses gene fronttan, yani muziksetinden gelecek. Eger istersen diger hoparlorler cevresel sesler verecek. Bu kaliteyi dusurmez. Film (DVD) izlerken rear ve centerdan alman gereken sesleri alacaksin. Aldigin 5.1 set asil film izlerken ise yarayacak. Muzik dinlerken cevresel ses faktorleri katacak sese...
      |
      |

• Yüzbaşı
      523 Mesaj
      25 Kasım 2004 23:49:40 Konu Sahibi
      bu analog cıkış dedigin, normal ses kartındaki hoparloru bagladıgımız yeşil renkli cıkış dimi?. bunu nasıl 2ye bolebilirim? ses gucunu ve kalitesini etkilermi?

oyun ve film izlerken sırf 5+1 iş gorur gibime gelio benimde.. muzik dinlerken muzik setini katarım ztn olaya...
      peki birde 100$ civarında alabilicegim EN iyi, kaliteli ses sistemi ne olur? (illa 5+1 olmasada olur, daha az hoparlor ile daha guclu guzel ses alabilirsem o daha iyi olur tabiki nasılsa muziksetindende 2 hoparlorum war... )

cevaplarınız içinde tesekkurler arada !!!
      |
      |
    • Yüzbaşı
      309 Mesaj
      26 Kasım 2004 11:25:57
      zamanında bu olayı ben de yapmıştım.o zaman ses kartım onboard tu. music setimi ,ses kartında 3 tane çıkıştan biri olan aux .çıkışına bağladım.ordan gelen kabloyuda music setinin aux una bağladım.geriye kalan ,speaker çıkışı olan ses kartına da o zamanlar inca wardı onu bağlamıştım. sonucunda ise ses kartı onboard olduğundan dolayı music setinde iyi bi ses alamıyordum. 5+1 set içinse sesi fazla açtığında boğuyordu.
      eğer dediğin gibi bişey yapmak istiyorsan başta ses kartından başla....5+1 ses kartı almalısın.
      |
      |

eT , RaKı TaTaR'ıN HaKKı

R'ım , DaMaR'ım , CHaTLa'ğım

gяυρ ıѕтαnвυℓ
    • Yüzbaşı
      309 Mesaj
      26 Kasım 2004 11:28:25
      bendeki eski ses kartına göre ;

yeşil olan speaker çıkışı
      mavi olan aux çıkışı
      pembe olan ise mikrofon.
      |
      |

eT , RaKı TaTaR'ıN HaKKı

R'ım , DaMaR'ım , CHaTLa'ğım

gяυρ ıѕтαnвυℓ
    • Yüzbaşı
      523 Mesaj
      26 Kasım 2004 22:19:29 Konu Sahibi
      5+1 destekli ses kartı gerekir diosunuz... peki baska herangi bi hoparloru, muziksetimdeki cıkıslardan birine, bununla beraber 2 hoparlor teli birden sıkıstırırsam ses nasıl olur...
      |
      |
    • Yarbay
      6794 Mesaj
      27 Kasım 2004 11:53:01
      Tellere ve bagladigin porta birsey olmaz... ikinci hoparlorun ohmu cok dusukse ampli yanar. Hoparlorun watti az ise hoparlor patlar veya bobin yanar. Tavsiye etmiyorum yani ... Her cikisa tek hoparlor bagla... 5.1 ses alabilmen icin bunu destekleyen bir seskarti alman sart. Sesin kaliteli olmasi icin de bu sart tabi. Front ses cikisini ikiye bolmek icin elektronikci veya bir elektrikciden stereo mini plug'i (ses kartinin baglanti noktasi) ikiye bolen bir aparat alacaksin. 500 bin ila 1 milyon arasinda bir fiyati var.
      |
      |

• Yüzbaşı
      523 Mesaj
      28 Kasım 2004 03:20:51 Konu Sahibi
      o dediin aparatı denemiştim ama hem muzik seti hem baska bir kablo sıgmıyo... uclarındaki plastiklerin kalın olmasından dolayı... bunların baska modeli warmıdır yahu? :)
      |
      |
Reklamlar
nice türkiye
SEO
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.