Şimdi Ara

5+1 Sistemde kablo sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ses sistemim baya eski bir sistem ama görüyor sağlam. Fakat şu giriş kabloları yok. 5 inide bağlayamıyorum sağ sol seslerini vermiyor sadece center bağlıyorum. Bu renklerde ucu jack çıkışı olan kabloyu nasıl bulabilirim? biraz araştırdım ama bulamadım. Satılıyormudur ?

5+1 Sistemde kablo sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pars- -- 9 Mart 2019; 15:45:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onlara rca soket denir. Bilgisayara bağlayacaksanız şu kablodan 3 tane almanız yeterli

https://www.vatanbilgisayar.com/slx-857-35mm-erkek-den-2-rca-erkek-ses-kablo-15m.html

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Onlara rca soket denir. Bilgisayara bağlayacaksanız şu kablodan 3 tane almanız yeterli

https://www.vatanbilgisayar.com/slx-857-35mm-erkek-den-2-rca-erkek-ses-kablo-15m.html
    Teşekkürler bilgi için hocam. Bu attığınız kablodan bende bir tane var şuan onuda centera bağlıyorum. 2 tane daha alsam 3 tane jack çıkışı olcak. Bunun tek jack çıkışlısı varmıdır yoksa başka bir yöntemi mi var ?

Mesela şu linkteki örnek gibi olcak galiba bunu taksam çalışırmı ?

https://m.n11.com/35-mm-stereo-erkek-6-rca-erkek-51-kablo-P231909673

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pars- -- 9 Mart 2019; 19:51:1 >

• O kablo ile stereo sesi yani 2 kanal sesi tüm hoparlörlere yaymış olursunuz. Yani aynı ses hem önden hem de arkadan gelir ve gerçek 5.1 ses olmaz.

Eğer bilgisayar masa üstü ise büyük ihtimalle anakartın 5.1 ses kartı vardır ve pembe-yeşil-siyah vs gibi farklı renkte ses çıkışları vardır.
    Onlardan biri ön kanallar (front) içindir.
    Biri arkalar (back-surround) içindir.
    Biri de orta (center) ve sub içindir.

3 kablo ile bağlarsanız. Her hoparlörden ayrı ses alabilirsiniz yani gerçek 5.1 olur.

Bu arada PC laptop ise ve sadece tek kulaklık çıkışı varsa sub’ın arkasındaki girişlerden front L ve R olana bağlantı yapın. Bu sayede en azından 2.1 ses almış olursunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

O kablo ile stereo sesi yani 2 kanal sesi tüm hoparlörlere yaymış olursunuz. Yani aynı ses hem önden hem de arkadan gelir ve gerçek 5.1 ses olmaz.

Eğer bilgisayar masa üstü ise büyük ihtimalle anakartın 5.1 ses kartı vardır ve pembe-yeşil-siyah vs gibi farklı renkte ses çıkışları vardır.
    Onlardan biri ön kanallar (front) içindir.
    Biri arkalar (back-surround) içindir.
    Biri de orta (center) ve sub içindir.

3 kablo ile bağlarsanız. Her hoparlörden ayrı ses alabilirsiniz yani gerçek 5.1 olur.

Bu arada PC laptop ise ve sadece tek kulaklık çıkışı varsa sub’ın arkasındaki girişlerden front L ve R olana bağlantı yapın. Bu sayede en azından 2.1 ses almış olursunuz
    Bilgiler için teşekkürler hocam deneyeceğim. Evimde masaüstü yok laptop var onuda kullanmıyorum. Artık bilgisayar işlerimizi telefondan görüyoruz. Müziğide ordan açıyordum. Hatta bluetooth bağlantı aparatı sipariş ettim bletoothdan bağlanacağım. Belki bağlarsam televizyona bağlarım ses sistemini. Anladığım kadarıyla ben bilgisayarsız tam performans alamayacağım. Yinede teşekkür ediyorum. Masaüstü alma planım var ozaman yapabilirim bunu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.