Şimdi Ara

5+1 de MÜZİK için WINAMP mı MEDIA PLAYER mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 5+1 ses sistemimde mp3leri Winampda dinliyordum genelde (directsound outputdan Allow hardware accelarationu ve kendi ses kartımın sürücüsünü seçip) Hatta DFX pluginini de kurdum... bi de media playerı deneyeyim dedim ve bana media playerın sesi kalitesi daha iyi geldi yani 5+1 için winampa oranla daha başarılı buldum. Siz ne dersiniz ?

• Dostum zaten gerek winampa olsun gerek başka programlara olsun,DFX vs...tarzı eklentiler HER ZAMAN sesi bozar Media Playerdaki sesi elbet beğenirsin çünkü Media playerda geniş ses seçenekleri yok ve sesi bozamıyorsun yeterince,ama winampı olduğu gibi sade haliyle dinlersen Media Player'a göre daha beğenirsin,ama ASLA gerek değişik eklentiler ve bazı CODEC'leri SAKINNN kurmayın bilgisayarınıza,software olarak sese gereksiz müdahele eden çoğu program sesi oldukça bozuyor Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Affan -- 25 Eylül 2005, 23:23:00 >
  • jet-audio denedinmi hiç?
  • JetAudio
  • ya hayır ben her türlü denedim winampı zaten sesini beğenmediğim için dfx gibi bir plugin ekledim. Dinlediğim winamp presetları bellidir ya soft yada live'dir. Ama bence winamp sesi 5+1 e dağıtırken içine de ediyor ses kalitesinin. Birbirine giriyo sesler. Winamp dinlerken uydulardan gelen sesler karışıkdı ve teneke gibi ses çıkıyordu uydulardan ama media player ile ses daha net ve kaliteli gelmeye başladı. Bilmiyorm ama bence media player sesi daha iyi dağıtıyor
  • pardon üstteki mesajım @Affan83 arkadaşaydı,
    bu arada jetaudio denemedim hiç, indireyim ama yarın deneyebilirm ancak malum saat 12 ye gelio
  • Jet Audio, JukeBox ve eJay player ı denemelisin.Ben winamp ile birlikte enhance plug-in'ini kullanıyorum.
  • ya bi de benim ses kartı entegre nvidia. (winamp da sesi arka uydulardan almak için direcsound output dan allow hardware accelerationu seçiyorm). Ondan da sesi bozuyor olabilir mi? yani yazılımsal mıdır sorun
  • enhance plug-i nerede nasil bulamadim winamp .5.1 var bende
  • Bu konuda tartışmasız en iyi çözüm creative audigy 2 ve üzeri bir ses kartı ve creative media source player yazılımı, ayar olarak da cmss 3d stereo surround, ses ayarı tam %0 da yani ortada olacak. Diğer efektler kullanıcıya kalmış..
    Not: Hacklenebilen Audigy es ses kartı da iyi seçim olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolverine -- 26 Eylül 2005, 4:20:37 >
  • Son 1 yıldır sürekli Win med player kullanıyorum
    WEnampın abuk subuk eklentili halleri artık baydı beni.
  • quote:

Orjinalden alıntı: visor

enhance plug-i nerede nasil bulamadim winamp .5.1 var bende

www.winamp.com da plugins bölümünde var.
  • bana da winamp 5.1 de sesi bozuyor gibi gelmişti.
    o yüzden creative media player kullanıyorum.
    ama stereo surround kullanmıyorum, 2 sebepten dolayı.
    1) bass çok sertleşiyor, benim kulak zevkime göre bozuluyor diyebilirim. bunda subwooferın 5 uyduya birden yetişme çabası etkili olsa gerek.
    2) mp3 ler 2.1 olarak daha kaliteli sonuç veriyor (salonum çok geniş değil, geniş olsa 5.1 daha keyifli olabilirdi belki)
  • jet audio..
  • quote:

Orjinalden alıntı: xeon82

bana da winamp 5.1 de sesi bozuyor gibi gelmişti.
    1) bass çok sertleşiyor, benim kulak zevkime göre bozuluyor diyebilirim. bunda subwooferın 5 uyduya birden yetişme çabası etkili olsa gerek.
    2) mp3 ler 2.1 olarak daha kaliteli sonuç veriyor (salonum çok geniş değil, geniş olsa 5.1 daha keyifli olabilirdi belki)

Salonu geniş olsa bile Müzik 5.1 de değil 2.1 de daha iyi dinlenir.
  • Bunu bende biliyorum ama küçük salonda adha çok rahatsız ediyor.
    geniş salonda arka hoparlörlerden gelen sesi kısarak arkadan hafif destek almak keyifli olabiliyor...

quote:

Orjinalden alıntı: KillForYou!

quote:

Orjinalden alıntı: xeon82

bana da winamp 5.1 de sesi bozuyor gibi gelmişti.

Salonu geniş olsa bile Müzik 5.1 de değil 2.1 de daha iyi dinlenir.
  • Kesinlikle JetAudio Plus...
  • JetAudio u da denedim, Media Playerdan pek bi farkı yokdu ses kalitesi ve ses dağıtımı olarak, en azından winampdan iyidir
  • Bi kere Winamp asla en iyi program olamaz,bu bir gerçektir.
    En iyi programlardan birisi Jet-Audio'dur.Ben eskiden 4.95EXt kullanıyordum.ama onun surround desteği yoktu.2 kanal çalıyordu.5-6 gibi versiyonlarını ise beğenmedim.Çok karışık olmuşlar bence.
    Bi süre winamp da kullandım ama Şu an Windows Media Player 10 kullanıyorum.
    WMP10'nun diğer playerlardan büyük bi farkı var,o da 31hz bas ses EQ ayarı,bu benim çok işime yarıyor basları uçururken.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KillForYou!

Jet Audio, JukeBox ve eJay player ı denemelisin.Ben winamp ile birlikte enhance plug-in'ini kullanıyorum.

jukebox baya iyi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.