Şimdi Ara

5.000TL'ye Araba Aldım.Detaylı Anlatım.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
12
Favori
11.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Müthiş olmuş
  • efsane olmuş kazasız belasız sürmen dileğiyle.
  • atakan123123 kullanıcısına yanıt
    "3 tip usta vardır. 1) İnsanlığı iyi Ustalığı kötü 2)Ustalığı iyi ama insanlığı kötü(karakter, ücretlendirme, yalan söyleme) 3)ustalık +insanlık
    Hangisine rastlarsanız artık.. "

Buna ek olarak, en çok rastladığım 4. tipte usta da var aslında. 4) ustalığı kötü insanlığı ondan da kötü olan. Bence piyasada en çok bu adamdan var. 3 numaralıdan bulmak gerçekten zor...
  • Herkese Teşekkürler Arkadaşlar.
    @bha41 Teşekkür ederim Hocam.
    Memur maaşı derken bilmiyorum ancak. Hesap Kitap ortada adamın evi kiraysa iyi kötü 2 çocuk varsa.o eve 4 bin lirada girse birikim yapamaz.Kiralar olmuş 1.5lira dersanesi kıyafeti akbili ev giderleri..
    6-7bin lira girse İhtiyaçlarını sıkışmadan yaşayacak şekilde para kazanıyor diyebiliriz.(Tabi büyük şehir şartlarında 10yıl küçük şehirde yaşamış biri olarak oradada sadece rakamlar küçülüyor )
    Ev geçindirmesen evin kira olmasa 2bin lira ile kral gibi yaşarsın her gün et dahi yersin.
    Çok para kazanıyor gibi konuşmadım inşallah.Bende aynı durumdayım.
    @zobcuuuk Hocamda memur maaşıyla olmadığını denklemiş tam konu üstüne

Zaten dediğim gibi Maaş ne kadar iyi olursa olsun bunu normal ücretiyle topladığınız durumda zarar ediyorsunuz satan arkadaş içinde mantıklı bir satış oldu.

@_conscript_ aynen hocam Nasıl unuturum hem ustalığı hem karakteri kötü ustaları Haklısınız gerçekten çoğu öyle..

• atakan123123 kullanıcısına yanıt
    Bende Ustalardan yana sıkıntılıyim ,, Adana'dayım..
    (131 şahin). Adam ilk başta iyi yapıyor, emeğini veriyorum sormadan,, ikinci gittiğimde ilgilenmiyor. Birşey yok diyor, daha ne istiyorsun diyor.
    İlk başta motordan tak tik sesler geliyordu, ses nerden geliyordiye,, avans yerine, birkaç yere hiç gerek olmadık yere yağ döktü,, dedim arızayı bulsunda, geri temizler.. trigerin oraları söktü baktı.. bir süre sonra, yağ pompasından dedi...
    Bıraktım diğer gün aldım, ses gitmişti,, fakat rölantide arabayı titretiyordu motor.. yoksa çok iyi çalışıyor motor, bazen çalışır halde marsa bastigim olmuştur.. Abi dedim araç titriyor ,, yaa dedi rölanti ayarından falan , biraz kisti , ama gaza hafif dokununca hem araba titriyor içi, hemde woofer varmış gibi inlemeli ses geliyor... 1 senedir öyle kaldı Abi, kimse çözemedi.. dusuk rölantide saat gibi, gaza hafif bass arabanın içinde titreme ve uğultu,, gaza birazdada basınca kayboluyor..
    Arabayla 70-80 le giderken , nerdeyse motor sesi gelmiyor, alttaki aksın sesini duyuyorum, Maşallah ..
    Şu anda o sesle ilgili aldığım yorumlar;
    A) motorun ilk eksoz parçası,
    B) ben sanmıyorum ama motor kulağı,,,
    C) motor ile araba arasındaki izolasyon, (1 sene önce niye yoktu),,

D) motorun acaba altından bir parçami değiştide motor arabayı titretir oldu,
    E) kaporta kendini bırakmıştir diyende oldu.

Motor ile göğüs arası izolasyonu en kolay hangi malzemeden yapabilirim..

Yardımcı olacaklar veya fikri olanlar özelden Pm atabilir.

İyi forumlar. Hayırlı Günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Sizin isiniz cok zor hocam.
    Aracin eski olmasi ayni anda 3-5 arizayi bile barindirmasina sebebiyet verebiliyor.
    Titresim aracin gidisinde bir problem var mi anlasilan sadece ses.
    1senedir bir yere gostermediniz mi ki kulaginda oldugunu sanmiyorum diyorsunuz kulak lifte kaldirir kaldirmaz gorunecek bir parcadir.vitestende hissedilir..
    Sanziman takozu ayri motor takozu ayri iki grubada bakmak lazim.
    Ustanin son dokundugu yerlere bakmak ve zamaninda cozmek gerekirdi diye dusunuyorum aslinda.
    Hava emisinde kacak v.s varmidir ?
    Egzosu salladiginizda icinden sigindirtilar gelip gelmedigine baktiniz mi bir egzoscuya gosterin hocam bakmasi bedava..
    Bunlar cok basit yerler.
    Bunlara bakildi hala bulamiyoruz deseniz acaba ne olabilir diyecegimde gostermemissiniz ki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabiki 1 senedir bakımları yapılıyor..
    Motor rölantide hafif kesmeli çalışsın, tamirciye giderim. Hatta kizarlar (tık dese) getiriyorsun diye.

Titreşim kaynağı motor bölgesinden, vites falan boşta yapıyor..
    Ben ayin 4ünde rolantisini en çok titrestigi ayara getirip, tamircinin yolunu tutacağım.. eğri olan sol kulak değişir baktık olmadı bulamıyor, egzoscuya gidip, manifotu değiştirecegim (paslı kahverengi gibi olmuş) , geçen sene kışın motoru ilk çalıştırınca, büyük demirleri (volanları) birbirine sürer gibi demir yiyor gibises geliyordu, onuda bulamadılar , ısınınca geçiyordu.

Durumu size bildiririm, motorun hiç bakılmayan yeri , debriyaj balata ve marş volani, acaba onlar mı biraz eğildi dicem ama ozaman düşük devirde sallantı yapar.. 8 yıldır debriyajı bitik biniyoruz, sakin kullandığımız için sorun olmadı daha,,,,
    Güncelleme;

Rolantiyi biraz açıp, motorun arabayı en çok titrettiği ayara getirdim,,

tamirciye giderken gözüme egzoscu takıldı, dedimki şurayabir girim,,, neyse girdim egsozcuya, adam lifte kaldırdı arabayı, en son egzos delikti ve motorda ara eksoza gelen uzun 2-3 borulu parça çürüktü,,, ara egzos yakın zamanda değiştiği için sorun yoktu onda.

Neyse iki parça değişti 200tl verdim, araç içindeki titreşime ve uğuldamaya faydası olmadı olmadı,, fakat ilk egzoscuya girdiğimde arabanın altından duyduğum ısssısssıssssrrrrrrppspsss sesleri gitmişti.
    Egzoscu dediki, motorunda balansı bozuk veya balans yapan birşey var dedi.

Ordan sonra tamirciye gittim, eğri olan motor kulağı değişti, bundan 1 sene önce aynı şikayetin başlangıcından dolayı, motor yağ karteri ile arabanın şasesi birbirine deyiyordu,, bugün götürdüğümde baktım, hine deymeye başlamış, abi dedim, bu sac motora deyiyor dedim,, araya takoz koyarak, plaka sacı motordan uzaklaştırdı..

Arabaya binip çalıştırdık, arabanın titremesi ve uğuldama %50 düzeldi.. kısaca motor hine arabayı titretecek arızası giderilmedi, sadece uzaklaştırıldı şaseden.... Arabanın derbiyaj balatası falan 16 yıldır değişmedi,, çünkü çok sakin kullandığımız için, herkes arabadan ses çıksın diye modifiye işleri ile uraşır, bende ses olmaması için elimden geleni yapıyorum , .... son durum baskı balataya bakılacak,, sonuçları bildiririm... İyi forumlar.. Takip...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 8 Ocak 2017; 19:38:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: otosarrafı

Hocam demek istediğinizi anladım, sizin babanız nezdinde söylemek istememiştim. Ama işte maalesef bana hem ustalığı hem de insanlığı iyi olanı pek rastlamadı şimdiye kadar. Aracım eski zırt pırt bişe çıkarıyor, aynı sorunları tekrar da ediyor. Mesela dün sinyaller ve dörtlüler bir yanıp bir yanmamaya başladı. Muhtemelen bir röle veya sigorta işi, ama gitsem şu da bozuk bu da bozuk çıkaracaklar başıma.

Mesela aracı aldığımda fren ana merkezi bozuktu, köylüm olan bir usta başka bir hemşerimize yönlendirdi. Sıfır orjinal parça taktı(350 tl) 200 tl de işçilik aldı ama frenler halen yine yüksek hızlarda boşalıyor hissi veriyor frenlemesinde sıkıntı var özellikle ani frenlerde. Şimdi düşünüyorum belki de asıl sorun ana merkez değildi. 3-4 kez gittim hava aldı durdu, en sonunda da eski araç bu kadar olur dedi. Lafa bak, ben daha ne diyeyim.Başka çözüm de üretmiyor, dese ki borudan bilmem nerden. Bi de güya hemşeri.

Aracımdan bıktım, daha doğrusu kazıklanmaktan bıktım mümkün olsa değiştirecem ama durumum yok. Sizin konuyu görünce de yaşadıklarım aklıma geldi,yazmak istedim. İşim çözülsün usta hakkını alacak tabi ama bana hep hakkından fazlasını almaya çalışan ustalar rastladı, aracı bırak yarın al öbür gün al dediler sonra bakıyorum olmamış gidiyorum şunu yaptım bunu ettim git-gel git-gel bişeler daha yapıyorlar yok anlamaıyorum ki uzay aracı mı bu. Çok git-gel yapınca sanki işlerini engelliyormuşum gibi triplere giriyorlar bi de sanki bana bedavaya yapmışlar.

Neyse hocam tekrar hayırlı olsun aracınız güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda4 -- 10 Ocak 2017; 14:55:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: otosarrafı

Hocam demek istediğinizi anladım, sizin babanız nezdinde söylemek istememiştim. Ama işte maalesef bana hem ustalığı hem de insanlığı iyi olanı pek rastlamadı şimdiye kadar. Aracım eski zırt pırt bişe çıkarıyor, aynı sorunları tekrar da ediyor. Mesela dün sinyaller ve dörtlüler bir yanıp bir yanmamaya başladı. Muhtemelen bir röle veya sigorta işi, ama gitsem şu da bozuk bu da bozuk çıkaracaklar başıma.

Mesela aracı aldığımda fren ana merkezi bozuktu, köylüm olan bir usta başka bir hemşerimize yönlendirdi. Sıfır orjinal parça taktı(350 tl) 200 tl de işçilik aldı ama frenler halen yine yüksek hızlarda boşalıyor hissi veriyor frenlemesinde sıkıntı var özellikle ani frenlerde. Şimdi düşünüyorum belki de asıl sorun ana merkez değildi. 3-4 kez gittim hava aldı durdu, en sonunda da eski araç bu kadar olur dedi. Lafa bak, ben daha ne diyeyim.Başka çözüm de üretmiyor, dese ki borudan bilmem nerden. Bi de güya hemşeri.

Aracımdan bıktım, daha doğrusu kazıklanmaktan bıktım mümkün olsa değiştirecem ama durumum yok. Sizin konuyu görünce de yaşadıklarım aklıma geldi,yazmak istedim. İşim çözülsün usta hakkını alacak tabi ama bana hep hakkından fazlasını almaya çalışan ustalar rastladı, aracı bırak yarın al öbür gün al dediler sonra bakıyorum olmamış gidiyorum şunu yaptım bunu ettim git-gel git-gel bişeler daha yapıyorlar yok anlamaıyorum ki uzay aracı mı bu. Çok git-gel yapınca sanki işlerini engelliyormuşum gibi triplere giriyorlar bi de sanki bana bedavaya yapmışlar.

Neyse hocam tekrar hayırlı olsun aracınız güle güle kullanın.

Hocam sizin sorun muhtemelen fren pistonlarının contasından. O contalar aşınınca ister sitemez sızdırır vs.

Parası az tutsun çok tutsun ya internetten arayın en iyi yetkili servisi bulun (evet yetkili servisin de iyisi kötüsü mevcut)

Veya Bosch servis gibi garantili iş yapan bir fren servisine gidin. Kaliperler ya elden geçer (sökülür temizlenir piston ve contaları değişir) ya da komple yenisiyle değişir. Bir de komple fren hidroliği değişti mi yeni gibi olur frenleriniz. (tabii fren balataları yeniyse bir de çin malı değilse)

Son olarak fren hidrolik rezervuarı çatlak ise o da bu dediğiniz soruna yol açabilir.

Bu fren meselesi 300-500Tl tutabilir ama hayati öneme sahip. 3e 5e bakmayın mutlaka yaptırın derim.

Bir de mutlaka gözünüzün önünde yapsın. yarım saat bir saat sürmez:

https://www.youtube.com/watch?v=I4FzXGrSrmU

• Sarj dinamosu kömürleri değiştirdik %30un altına inmiş.
    Marş dinamosununda burcunu değiştirdik.
    İyikide açmışız.10-15bin daha gitmezmiş kömürler.
    Arabamızla hala mutlu mesut devam.
    66tl 6aylık vergisi

• Elinize sağlık kazasız belasız kullanmak nasip olsun.Böyle konuları görmek güzel.
  • Avrupa usa gibi USA gbi yerlerde işçilik çok pahaldır bu yüzden garaj kültürü gelişmiştir. Sıradan bi vatandaşın bu şekilde düşük maliyetle araç toplaması zor. zaten böyle bi sektör var, alıp eski araçları toplayıp satıyorlar.
  • Eline sağlık hocam cok guzel olmus . Isi bilen olunca boyle uygun fiyata isler bitirilebiliyor. Allah kaza bela vermesin.

• Mükemmel olmuş. Kazasız belasız binin inşallah :)
  • zevkle okudum takip ettim. Güle güle kazasız belasız binmek nasip olsun inşallah :)
  • Teşekkürler arkadaşlar.
    Yakın bir arkadaşıma 20bin tl bütçe ile dizel giriş seviyesi manuel bir araç bakıyoruz 3aydır bir tane aklı başında araba bulamadık.
    Tamirhanemiz var gel lifte çıkalım madem dediğin gibi alalım diyoruz yok gelemem yok iş var.. bazısıda önce kabul edip sonra cayıyor.
    Biriyle konuşuyoruz clio heckback gri.
    Boyasız hasar kaydı düşük km 150bin olduğunu iddia ediyor.
    Aradık konuştuk kardeşim ben gelemem oralara hastam var refakatçi kalıyorum yorgun argın dönüyorum eve falan falan diyor..
    Kar istanbulu kilit ettiği zamanlar bu 2-3hafta önce.
    Gelirsen gel araba burda ben sizle gelmeyim araba sizde kalsın o kadar güvenim tam aracıma bizim kaçtığımız yok dediğimden farklı birşey yok diyor.

Neyse usta yani babam ben arkadaşım gittik acaba adam 250tl indirim yapıcak mı diye düşünüyoruz (fiyat 19.250 diyor) çünkü çok iddialı sanki dersin araba fabrikadan yeni çıkmış.
    Bizim arabayla takip ediyoruz aracı babam görür görmez komple boyalı dedi..
    Abi aracın komple boyalı dedi babam şuralar şuralar şuralar değişmiş km muhtemelen orjinal değil araç çok yıpranmış dedi.(şirket rent aracı heralde)
    Marşa bas abi dedi bak motorun üst noktalarına yağ üflemiyor yağı az bu motorun dedi.
    Doğrudur abi benzinlikte değiştirttim yagını dedi(arabasıyla ne kadar ilgili alakalı belli oldu)
    Bagajı açtık içi kurulanmaya çalışılmış.abi bagaj ıslak biraz su alıyor dedi adam contadan..
    O bişey değil diyor...
    conta falan değil abi dedi babam bu araba arkadan sağlam şekilde yemiş bariz dedi.
    E ilanda hiç biri yoktu bunların bizi buraya kadar getirdin çokta güveniyordun malına..
    neyse zaten adamı konuşturmayan bizim ve ustanın sürekli üzerine çıkmaya çalışan üç kağıtcı bir arkadaştı.
    Sen benim ayağıma geleceksin ben senin değil malı isteyen sensin diyor birde.
    Satıpta alacağı arabada dilerim gani gani şemsiye açsın içinde.

hasar kayıtsız yazan arabaları sorgulayıp çıkan kazaların rakamlarını görseniz ülkenin dış borcunu kapatacak cinsten .

Bugün bir araç bulduk aynı kazasız düşük km 130bin civarı.2004 palio birde istemiş 19 sırf kazasız diye takıldı arkadaş.
    Gitti baktı dükkana getirdi arabayı sahibiyle.
    Babam her yerine bakmış hemen hemen her şeyi söylediği gibi ama araba yorgun kmsine göre.
    Her arabayı bilgisayara baglamam satıcılar bana cepheleniyor tartışma çıkıyor ama arkadaşın olduğu için bağladım dedi.babam
    130bin yazan araba 270binde çıktı.makinada..
    Adam aa bilmiyordum falan dedi tabi km oynandığını görüncede 19lardan 17700 düşürmüş fiyat.
    2.5katı fazla km ye 1300tl ben sana vereyim fazladan 2bin tl de sen o km yi yapmamış ol be abicim.15dese almam.
    Birde üstüne sürücü kursu çıkması olduğunu söyledi arkadaş..

Babam her defasında diyor bu 20bine temiz diye getirdiğiniz arabaların yanında bizim zx mercedes kalır diye..
    Ya arkadaş nereye varacağım.düşük km çok az hasar takıntısını bırakın artık.
    Millet işin hilesine kaçıyor biz uğraşıyoruz.
    Yüksek km arabada yazandan farklı bir şey çıkmaz genelde ama düşük kmde her şey acabaya dönüyor.
    Ben şuan araba bakıcak olsam km yi yüksek görmek daha çok rahatlatır beni.
    Yoruldum artık.
    Hele bu ara ekonomiyle birlikte kimse temiz arabasını satmıyor satsa yenisini alacak durum yok çünkü sanki bu dönem ilandaki araçların hemen hemen hepsi alınmaması gereken araçlar.(20tl ve altı piyasa için söylüyorum 30bin üzeri rahatlıyor mevzu)

• Şu yukarıda yazılanlar dikkatle, yavaş yavaş, hazmederek okunmalı ve okutulmalıdır.

Kilometre mevzuuna gelince hiç kullanmıyorum diyen adam bile arabayı kullanılyor. Yani yılda 10000-15000km arası neredeyse garanti. Yani 2007 model araç en az 100000-150000km'dedir.

Piyasada şirket araçları kol geziyor. Adamlar o kadar pervasız ki hani plakayı değiştireyim vs bile yok. Hepsi 34L... plakalı ve plakalar birbirinin ardından geliyor 0001-0002-0003 gibi o derece yani
  • Benzer olaylarıda anlatayım.
    Motorsiklet sektöründede dahada farklıdır bu konu..
    Bmw f650 gs serisi motorlar vardır Motordan anlamayanların bile 2005li yıllardan hayranlıkla baktığı..
    bmw bu aletleri Sanki 100bin km ömürlük tasarlamış gibi 99.999Km den sonra km tekrar sıfıra düşüyor.Tekrar başlıyor.
    Bunu alan şahıs devlet Mertebesinde değilse uzun yol seven adamdır gezer dolaşır her sene 30-40k..
    Bunlar uzun ömürlü motorlar rektefiyesiz 5-6-7tur atanları vardır o km saatinin.Ama İlanlarda 30bin -40bin görülür hep.80bin göreni aa bu 80bin deyip almaz cahil cüheyla..
    (Ekleme yapalım şuanda düşünmeyin sakın Pertide perttir he %80 i şuanda polis çıkması Temizini bulamazsınız)

Hondanın O Meşhur Motoru Cbf150 Bende var.Aynı şekilde km 99k dan sonra sıfıra düşüyor.

İstanbulda her kuryede aynı motor cbf.Sohbet ediyorum kuryelerle Abi Günde kaç km yapıyorsunuz diye.1-2depo bitiyor abi diyorlar.
    (1-2depo demek depo başı 350km den 700km yapar) 700x 22 iş günü bile olsa Ayda 15k yapar.Hadi Salladım 5k yapsa abi Senede yine 60k yapar.Ama internette yine en çok kmsi görünen 30 k da..

(Bu arada cbf 150 piston sekman ömrü ortalama 100 iyi kullanılırsa 150 bindir. 1-1.5milyon Km yapmış motorlar var Piston değiştire değiştire Ve bu motorlar hala tıkır tıkır yürüyor ve kullanıcılar hala 30binde motor aldığına inanıyor)

Ben senede 30k temizinden yapıştırıyorum motorsiklette.

Bu arada Sonunda Arkadaşa bir araba düşürdük bakalım.
    Dizel otomatik 2004 Fiesta Gri 212bin km de fena değil.19bin isteniyor.(pisasası 23)Tam alıcaz adamın abisi vefat etti cenaze evine dahi gittik başın saolsuna.Kapora verdik cenaze dönüşü alıcaz bakalım.

Bu arada Arabamda Citroen Yazısı zx yazısı yoktu Yurtdışından bunları tedarik ettim.

Ekstra birde lpg Yazısı buldum.Sanki böyle crdi dci gibi lpg yi çok cool göstermiş birde bundan ekledim takacağız bakalım.Güzel bir 3m Çift taraflı bulmak lazım.

5.000TL'ye Araba Aldım.Detaylı Anlatım..

• Evet Arkadaşlar Yine bir uzun yolculuğa çıktım.2günlüğüne 350km gidiş geliş 700km..
    İstanbuldan çıktım her şey mükemmel memlekete gittim.
    Çarşıda 2 öğrenci gördüm gece 12:30 abi son otobüsü kaçırdık bizi yetiştebilirmisin dediler.
    yetişemedik evlerine kadar bıraktım.
    neyse dönüşte küçük şehir bir allahın kulu yok gece bir adam gördüm abi şuraya nasıl giderim dedim.
    Hem hüm asdfghasda Dedi Sarhoşmuş İyi akşamlar abi dedim devam
    açtık yandexi Beni bir yola soktu allahım.11sene yaşadım zonguldakta böyle yol görmedim.
    45dk tek şerit dağa tırmandım tepede en son karda gidiyordum.Çamur çakıl kar su her ortama girdim.
    Bi ara sis farı kırıldı heralde diye indim meğersem Çamurdan Kapanmış farlar Komple

Neyse baya bir kestirmeden beni gideceğim yere ulaştırdı.Fıkrasına gülünmeyen adam sağ kulağını sol eliyle kaşıdı ya kafası üzerinden aynen o şekil.

Velhasıl gezdik tozduk yola çıktım 100km geçti virajlı yollar bitti otobana çıktım 120-140km hızlara çıktım baktım hareret 100 derece 110a doğru gidiyor.
    Hemen kenara çektim su eksiltmiş Hareret yükselince hemen su ekledim her zaman arabamda 5litre su bulundururum.
    Radyatörün havasınıda aldım yola devam.
    110A yükselmedi hiç ama 100e çok yakın gitmeye başladı araba yüksek yani kaynıyor su..
    Çok üzüldüm dedim Sana güveniyordum zx sen yapmazsın böyle.Aracıma öyle bir güveniyorum ki direkt başka bahaneler bulmaya çalışıyorum ama havadandır sudandır ben hata yapmışımdır gibi keyfim kaçtı mutsuzlaştım bi yandan işe yetişmeye çalışıyorum patronum sevgilimden daha tripli.
    Neyse benzinliğe çektim.
    Biraz dinlendirdim gaz aldım.
    Hava su diye adlandırdığımız adı olmayan şeyin başına geldim.
    allahtan güzel tazyikli su koymuşlar güzel vanalı bir hortumla.
    araba 30dk dinlendikten sonra.Bi baktım radyatör pis ihtimal vermedim ama radyatörü yıkamaya başladım.
    abartmıyorum içinden çıkan çamur Normal bir arabanın komple çamurlanması kadar pis 10dk su ile kademe kademe yıkadım.
    Neyse arabaya bindim marşa bastım Tık yok çalışmıyor marş alıyor çalışmıyor. İst. ye 120km mesafedeyim kocaeline yakın.
    Gazla deneyeyim dedim gazla tık dedi çalıştı

Yola çıktım 140-160km hız bandında 90 derecenin üzerine bir daha asla çıkmayarak geldim.Yani zx sorunsuz ben hatalı çıktım.

Radyatörü yıkadıktan sonra çalışmama sebebi ise benzin pompasının yanmasıymış bugün söktük.Eski sahibi yan sanayininde yan sanayisini kullanmış kalitesiz malzeme yüzünden yanmış.Muadil olarak elimizdekilerden bir toyota pompası zx e direkt uydu.Bir dahada o hususta sorun olacağını sanmıyorum.

Öyle yani arkadaşlar her yaşınılan şey insana bir tecrübe katıyor gerçekten..
    Edit;
    Yurt dışından şöyle bir alet aldım.
    Hem volt hem tarih hem iç dış sıcaklık Ölçümü yapabiliyor.Arabamın orj. saatinin olduğu yere hemen hemen oluyor orjinalini bozmak istemedim ama ona veya uygun bir konuma ihtiyaç duyarsam bu aleti takacağım oldukça kullanışlı herkese tavsiye ederim.
    5.000TL'ye Araba Aldım.Detaylı Anlatım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan123123 -- 7 Şubat 2017; 21:9:31 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.