Şimdi Ara

Düşük Fiyatlı Ofis Sistemi Toplama Rehberi. / En Ucuz İşlemciler. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
672
Cevap
43
Favori
67.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alperenxx

Teşekkürler.Ssd var dizüstümde onu söküp takabilirim topladığımda. onun yerine hdd öneribilirseniz sevinirim 1+1 tb hoş olabilir.

seagate 7200rpm 1tb
    1+1 yerine 2tb alabilirsin
  • teşekkürler.inşallah toplama imkanım olur.
  • MSI B150M PRO-VDH Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz VGA&DVI&HDMI Anakart

daha iyi olur
  • Cok cok yararli bilgilendirici olmus.
    En azindan bundan sonra ddr4 anakarta ddr 3 raveya intel anakarta amd islemci topladim alacagim diyen cikmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yukarı
  • Bu ay almayı planlıyorum. 2600 TL toplam bir de freesync monitör alınacak. Normalde h110m ve ssd alacaktım ama tavsiyeler üzerine anakartı yükseltip ssd yi sonraya bıraktım. Siz ne düşünüyorsunuz?

Düşük Fiyatlı Ofis Sistemi Toplama Rehberi. / En Ucuz İşlemciler.
  • Teşekkürler

• İlla çift kanal DDR4 bellek mi almalıyım

• sayfa başı
  • RX470 İyi mi beyler

• Hocam benim başımda da bi eski pc vakaası var yardımcı olursanız müteşekkir olurum.
    8 yıllık makinem artık yetmiyor, son 5 yıldır sadece ofiste iş için kullaniyorum, son günlerde iyice kasma,donma, takılma yapmaya başladı , İş gereği 3 broswer sürekli açık çalışıyorum sekmeleri falan bi hayli fazla oluyor

sistem bileşenleri,

Işlemci : Intel core 2 duo 2.13
    Anakart : asus p5ld2
    Ram : kingstone 4 GB ddr 2
    Ekran kartı : asus 256 mb
    Sabit disk : segate 7200 rpm 250 GB

Sistemi hızlandırmak için SSD disk alıp SSD diske sistemi kurmayı düşündüm, sabit disk te depolama alanı olarak kalsın istiyorum ,

Hızlı olması gerekiyor sizce hızlandırmak için başka neler yapabilirim mesala ramleri 6 GB a çıkarsam mı ?
    Yoksa hiçbir işe yaramaz mı işlemci mi yetersiz kalır ?
    Hiç uğraşmayıp yeni bir kasa mı toplasam ?
    tavsiyenize ihtiyacım var.

• quote:

Orijinalden alıntı: zx636

Hocam benim başımda da bi eski pc vakaası var yardımcı olursanız müteşekkir olurum.
    8 yıllık makinem artık yetmiyor, son 5 yıldır sadece ofiste iş için kullaniyorum, son günlerde iyice kasma,donma, takılma yapmaya başladı , İş gereği 3 broswer sürekli açık çalışıyorum sekmeleri falan bi hayli fazla oluyor

sistem bileşenleri,

Işlemci : Intel core 2 duo 2.13
    Anakart : asus p5ld2
    Ram : kingstone 4 GB ddr 2
    Ekran kartı : asus 256 mb
    Sabit disk : segate 7200 rpm 250 GB

Sistemi hızlandırmak için SSD disk alıp SSD diske sistemi kurmayı düşündüm, sabit disk te depolama alanı olarak kalsın istiyorum ,

Hızlı olması gerekiyor sizce hızlandırmak için başka neler yapabilirim mesala ramleri 6 GB a çıkarsam mı ?
    Yoksa hiçbir işe yaramaz mı işlemci mi yetersiz kalır ?
    Hiç uğraşmayıp yeni bir kasa mı toplasam ?
    tavsiyenize ihtiyacım var.

işlemcin e6400 herhalde
    anakartın sata3 desteği yoktur SSD pek işe yaramaz
    ssd olmazsa sistem saten hızlanmaz
    oyun için r7 250 360 gibi ekran kartı alabilrsin

• Yeni sistem topla diyorsunuz yani,
    Peki hocam 2.000 TL bütçe var hdd disk var elimde başka da hiçbirşey yok diyelim , Intel i5 6. Nesil işlemcili bir pc toplamak istiyorum fakat bu anakart ram ssd disk güç kaynağı soğutucu gibi teknik konularda çok cahilim , ekran kartı çok özellikli birşey olmasına gerek yok hdmi çıkışı ve HD görüntü vermesi önemli , oyun falan oynamayacak, office programları ve browser çalıştıracak pc
    Rica etsem bi sistem önerirmisiniz

• 01 - SAPPHIRE Radeon RX 470 OC PCI-E16 3.0, 4GB/256bit GDDR5, HDMI, 3xDisplayPort Ekran kartı

02 - Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci

03 - ASUS H110M-D INTEL H110, DDR4, LGA1151, SATA6Gb/s, USB3.0, D-SUB, HDMI microATX Anakart

04 - KINGSTON HyperX Fury Black DDR4-2400Mhz C15 8GB (2x4GB) DUAL (15-15-15) 1.2V Bellek

05 - OCZ 240GB TRION 150 Serisi Sata 3.0 SSD (550MB Okuma / 520MB Yazma)

06 - 450W PSU'lu kasa

- - - - - 01 - Alternatif Ekran Kartı : GTX 1050 Tİ

- - - - - 02 - Alternatif İşlemci : İ3 6100
  • Hocam ekran kartından kassam 1 GB asus HDMI bir ekran kartı alsam işlemciyi i5 6600k kullansam nasıl olur sizce ?

Emeğiniz için ayrıca teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: zx636

Hocam ekran kartından kassam 1 GB asus HDMI bir ekran kartı alsam işlemciyi i5 6600k kullansam nasıl olur sizce ?

Emeğiniz için ayrıca teşekkürler

oyun oynamayacaksan ekran kartı almasanda olur
  • UP
  • Neden sabit konulara konunun uzun süredir değiştirilmediğiyle ilgili kinayeli mesajlar atıyorsun ? Sen foruma yardımcı olmak yada birşeyler katmak istiyor olabilirsin ama bunu yaparken senin gibi kopyala+yapıştır yapmayan, gerçek deneyimlerini aktaran ve aktarmış insanlara daha saygılı olmalısın. Ben işin mantığını kavradım d,ye düşünüp belkide 5 senedir değiştirmediğin sisteminden kopyala yapıştır yapıpta sabit konulara bu tarz yorumlar atarsan tepki çekersin ve insanların gözünde inandırıcılığın sarsılır. Bu sana nacizane tavsiyemdir.

Bu arada, benzer konular açtığının farkındayım senden eğer pozitif bir elektrik alabilmiş olsaydık yada gerçekten tecrüben olduğuna inansaydık konuları çoktan devrederdik zaten.

Bu arada, en kısa zamanda üst konular güncellenecek. Böylece, üst konuların içeriğini taşıyan benzeri konulara da gerek kalmamış olacak.

Selamlar

• Güzel konu
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.