Şimdi Ara

4x4 Araç Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Daha önce konusunu açmıştım ama bazı sebeplerden alamamıştım.

Bir 4x4 araç almak istiyorum. Evin zorunluluktan dolayı ikinci aracı olacak. Off-road yapılmayacak ancak av merakımdan ve doğada zaman geçirmeyi sevdiğim için hafif arazide de kullanılacak. Ancak bu mekanlara gidebilmek için uzunca asfalta da kullanılacak. Yani %75 asfalt yol %20 çok bozuk yolda %5 hafif arazi de kullanılacak. Bütçe max 30000..

Daha önce suzuki vitara tavsiye edilmişti. Ancak ikinci elde çok tutulduğundan dolayı fiyatları çok yükseldi. Öyleki 93 94 modellerine dahi 25000 üzerinde fiyat isteniyor.

Bir diğer adayım nissan terrano. Uygun fiyatlı 2.7 dizelleri mevcut. Ancak bu araçların parça fiyatları yüksek.

Şimdilerde ise kafama takılan bir diğer araç Toyota RAV4 I... 98-99 model 5 kapı 2.0 lpg li versiyonlarını alabiliyorum. Mekanik ve motor parçaları ucuz. Araçta şase yok, monoblok bir gövde ve otomobillere benzer bir yürür aksam var. Bu da konforlu bir asfalt sürüşü ve iyi yol tutuş demek. Ancak sürekli 4x4 ve difransiyel kilidi de mevcut. Okuduğum yorumlar hafif arazide iş gördüğü yönünde. Bu aracın da dezavantajı piyasada çok az oluşu ve ikinci elin zayıf olması.

Siz ne dersiniz? Bu kasa rav4 kullanan var mıdır? Alınır mı? Yoksa daha yaşlı ancak toplu bir vitara mı bakmalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bahsettiğiniz araçlsrın hepsi kullanım ömrünü tamamlamış araçlardır devlet hurdays ayrılması konudunda teşvik dahi veriyor o yüzden yol tutuşu konfor vs için bu araçlar çok yaşlı mebcut hallerinde de bir birlerine bir üstünlükleri kalmamış, bütçenizi bitaz daha zorlayarak duster 4x4 veya chvrolet trax bakabilirsiniz 30 bininizi enkazlara vermeyin

• Skoda kodiaq yada landrover xd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9600_G_T -- 25 Haziran 2017; 14:13:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suzuki Jimny, Vitara

• Alin bi xl7 g vitara hem genis hem arazi

• Daihatsu, ya da 3 kapılı Vitara. Hem daha yeni olurlar.

Ya da 2. El pick-up bakabilirsiniz. Ssangyong'lara özellikle.

• metesserdar kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.. Ancak iyi durumda bir duster 4x4 40000 üzerinde fiyatlara satılıyor. Bir 10000 daha vermem imkansız... Hatta 1 lira dahi fazla vermem imkansız..
  • amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    5 kapılı bir araca ihtiyacım olacak. Pickup lar iyi bir tercih ancak vergi problemi var. Teşekkürler cevp için.
  • Arka Destroyer kullanıcısına yanıt
    Evet araç çok iyi ancak fiyatı bütçemin üzerinde.
  • Subaru Outback yada bütçene daha uygun Forester olabilir.

Boxer Engine ve Symetrical AWD
  • Temiz bulabilirseniz Lada Niva tam aradığınız araç.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal araba alınır.

Kalan parayla da 15-16 liraya tata telcoline alınır eşşek niyetine binilir

• quote:

Orijinalden alıntı: kocatepe

5 kapılı bir araca ihtiyacım olacak. Pickup lar iyi bir tercih ancak vergi problemi var. Teşekkürler cevp için.

2.0 4*4 ssangyong'lar normal binek gibi vergilendirilir.

Daihatsu ise 4 kapılı hocam.

Bunlar dışında scenic rx 4*4 olarak var.

• 2005 2005 hundai santa fe beton gibi sağlam şase ye sahip ve amerikada çok.tutulan.bir model içi dışı asfalt tutuşu.güzel 2.0 crdi motor fiyarlarıda uygun 30 35 arası al yıllarca bin bence

• BabyLatte kullanıcısına yanıt
    Tavsiye için teşelkürler... Her ne kadar gözüme hitap etmese de düşünmedim değil. Ancak 30000 üzerine çıkamam. 1 kuruş bile. Ayrıca 35000 civarına alabileceğim santafe ler gerek yaş gerekse km olarak bendim düşündüğüm araçlarla denk kalıyor.. 2005 civarı ise mümkün değil alamam.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Ok sangyong lara bir bakayım. Terios ise 4 kapı ancak çok küçük bir araç ... bana yeterli gelmeyecek.

• İki kapılı 96 rav4 kullanan bir arkadaş var 1.6 motor benzinli, 4x4 olayından çok emin değilim, yaşı itibariyle değiştirdiği parçalar var, parça sıkıntısı çekmiyorum diyor... Hafif arazi şartlarına giriyor aynen sizin gibi... Genel olarak memnun... Tek şikayeti yakıtı... LPG'de bile 40-45 kuruş civarı yakıyormuş... Ama aracı değiştirmeyi düşünmüyor...
  • Hocam suzuki vitara var bizde tavsiye ederim.

Onun dışında Grand Vitara olabilir

• Frontera 3.2 25 26 ya bulursun 250k km dekileri.

• Freelander

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.