Şimdi Ara

4S Aldım :)) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
1.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3g kullanımında ısınma hep oluyor. Internette gezinmediğin zamanlarda 2g geçmeni öneririm ben hep öyle yapıyorum mesela

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun güle güle kullan.
  • Kelepir sandığın cihaz geçirme olmasın bende 4s vardı çok yogun ısınmazdı..

• hayırlı olsun hocam güle güle kullan
  • Arkadaşlar teşekkürler yorumlar için. Cihaza biraz daha alıştım bugün. Isınma olayıda şuan normal çok memnunum. 3G sadece indirme yaparken açıyorum şarj daha iyi oldu onun harici edgede takılıyorum. Verdiğim parayı hakedicek gibi gözüküyor :)

• Telefonu bugün tam anlamıyla kullanmaya başladım uygulamalar, assistive touch vs :) çok hoşmuş gerçekten.
  • Isınma 3G nin açık olmasından kaynaklanır.

• Evet ama o ilk baştaki deli gibi ısınması yok sanki, ya da ben alıştım :) Bu arada arkadaşlar kullanım olarak 4 buçuk saati geçemiyorum ben bir türlü. İnternet genelde açık, 3G yi de ara ara açıyorum. oyun oynamıyorum App Store, whatsapp vs takılıyorum. Ekran parlaklığı %35 seviyelerinde açık. Sizce az mı gidiyor şarjım ? Sizin süreleriniz nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CekomastikSilikon

Evet ama o ilk baştaki deli gibi ısınması yok sanki, ya da ben alıştım :) Bu arada arkadaşlar kullanım olarak 4 buçuk saati geçemiyorum ben bir türlü. İnternet genelde açık, 3G yi de ara ara açıyorum. oyun oynamıyorum App Store, whatsapp vs takılıyorum. Ekran parlaklığı %35 seviyelerinde açık. Sizce az mı gidiyor şarjım ? Sizin süreleriniz nasıl ?

Benim 4s biraz daha eski olduğu için batarya kötü durumda. Bu yüzden sana doğru bişey söyleyemem. Ama 5s le karşılaştırdığım zaman fark inanılmaz. Resmen 4s su gibi gidiyor. Ama dediğim gibi 4s in eski olmasından da kaynaklanıyor. Ama batarya ömrü için önerilerde bulunacak olursam. Konum servislerini kapalı tut. Çok şarj yer. Ve 3G ise su gibi götürür bunun yanında telefonu çok ısındırır. 3G yi fazla kullanmamanızı öneriyorum. Ha bir de arkaplan yenilemeyi kapatın. Bunlar başlıca etmenler. Bunun yanında bir çok küçük etmen de vardır tabii.

• Arkadaşım 5 var, dün bendeydi biraz kurcaladım. Benim 3G açık, karnaval radyo açık, whatsapptan mesajlaşıp indirme yapıyorum ve arkadaş benim 3G'den bağlandı :)Bunların hepsini aynı anda yaptım, arkadaşın ip5 ile karşılaştırdık hiç fark yok hatta benimki daha iyi gibi geldi. O sadece facebook vs takıldı. Ayrıca ekran parlaklığımız aynı seviyede idi.

Şuanda konum servislerini kapattım. Wifi zaten sürekli kapalı benim. 3G ihtiyaç olduğu hallerde mecburen kullanıyorum. Edge genelde açık whatsapp dolayısıyla. Şuanda tüm arkaplan uygulamalarını yenilemeyi de iptal ettim. Bakalım ne olucak bundan sonraki :)

Ayrıca ben usb'den şarj etmiyorum nette araştırdım önermiyorlar da zaten usb'den şarj etmeyi. Fakat biyerde okuduğum yazıda şarj %20 ye geldiğinde prize takıp şarj edin, batarya ömrünü uzatır diyor. Ne kadar doğru sizce? Sizler nasıl şarj ediyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CekomastikSilikon

Arkadaşım 5 var, dün bendeydi biraz kurcaladım. Benim 3G açık, karnaval radyo açık, whatsapptan mesajlaşıp indirme yapıyorum ve arkadaş benim 3G'den bağlandı :)Bunların hepsini aynı anda yaptım, arkadaşın ip5 ile karşılaştırdık hiç fark yok hatta benimki daha iyi gibi geldi. O sadece facebook vs takıldı. Ayrıca ekran parlaklığımız aynı seviyede idi.

Şuanda konum servislerini kapattım. Wifi zaten sürekli kapalı benim. 3G ihtiyaç olduğu hallerde mecburen kullanıyorum. Edge genelde açık whatsapp dolayısıyla. Şuanda tüm arkaplan uygulamalarını yenilemeyi de iptal ettim. Bakalım ne olucak bundan sonraki :)

Ayrıca ben usb'den şarj etmiyorum nette araştırdım önermiyorlar da zaten usb'den şarj etmeyi. Fakat biyerde okuduğum yazıda şarj %20 ye geldiğinde prize takıp şarj edin, batarya ömrünü uzatır diyor. Ne kadar doğru sizce? Sizler nasıl şarj ediyorsunuz?

Söylediğiniz şartlara göre söyleyebilirim ki büyük ihtimalle -hatta kesin- arkadaşınızın 5'in de sorun var.
    Şarj etmeye gelince ben de kesinlikle USB üzerinden şarj etmenizi önermiyorum batarya ömrünü kısaltabilir. Prizden şarjı da telefon yüzde 20'in altına düştüğünde takın ve yüzde yüz olana kadar sökmemeye dikkat edin. Yani tam şarj bataryanızın kalitesini korumanıza yardımcı olur. Sürekli sök tak yapmamaya özen gösterin. Ayrıca 2-3 ayda bir batarya kalibrasyonu yapmanızda fayda var.
  • Benim sattığım 4S ios 6.1.3 de kullanım süresi 6.5 saati buluyordu. Bir hata yapıp, ios 7'ye güncelleyince batarya kullanım süresi birden 4,5 saat'e düşmüştü, ben de kızıp telefonu satmıştım.
    7 aylık telefondu, 950 liraya satıp, yerine S4 mini satın aldım ve üç aydır kullanıyorum. Batarya kullanım süresi 6 saati çıkartıyor.. Stabil bir telefon, memnunum..
    iPhone 6 da güçlü bir batarya ile kullanım performansını düzeltirlerse, tekrar ios'a geçerim.
    Tablet olarak iPad mini kullanıyorum, tabi batarya performansı 10 saati buluyor, harika!
    İPhone telefonlara da artık 2000 mAh ve üstü batarya kullanmaları şart oldu.. 5S bile 5 -5,5 saat kullanım süresini ancak çıkartıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 23 Haziran 2014; 19:42:26 >
  • 4s artik eskide kaldi az daha koyup 5 alınabilirdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clopin -- 23 Haziran 2014; 11:47:59 >
  • 4s kullanasım geldi dur sim i ona takıyım.

Gerçekten en sevdiğim iphone diyebilirim.

• Batarya kalibrasyonu nasıl yapılıyor acaba?

Hocam az daha koyup dediğiniz rakam garantili düzgün temiz bi ip5 için 250 tl en az eklemem gerekirdi..

Şarj olarak sabah 7de çıkardım 3G hiç açmadım ama 2G yani edge sürekli açık, oyun oynadım sürekli whatsappta yazışıyorum bikaç telefon görüşmesi vs şuan %48 de şarjım. Kullanım 3saat 36 dakika :) Bakalım bu seferkinde nasıl bi sonuç çıkıcak. 4 saat 30 dakikayı geçemedim daha ama bu sefer 5 saati rahat geçicem gibi gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baroncan1

bende dün ip5 aldım ısınıyor oda normaldir

Ne kadara bir de nerden aldiniz

• Bana mı söylüyorsunuz hocam ? Benim cihazı aldığımda IOS7 yüklü idi zaten herhangi bi güncelleme yapmadım :)
  • 4S efsane modeldir. Kenarlar çelik ve kasası çok sağlamdır. Kalibrasyon için, ayda bir kere batarya bitip telefon kapanıncaya kadar telefonu kullanın ve sonra şarja takıp full şarj yapınca batarya kalibre olur. Batarya kullanım rekoru için, batarya'yı sürekli %5-6 kalıncaya kadar kullanmayın. % 15-20 seviye olunca şarja takın, batarya'yı canlı tutun. Normalde telefon zaten %20 batarya seviyesi kalınca kapatın diye uyarı veriyor..

• Bu fiyata pasaport kayitli 5 var biraz pahali olmus ama hayirli olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: frux

4S efsane modeldir. Kenarlar çelik ve kasası çok sağlamdır. Kalibrasyon için, ayda bir kere batarya bitip telefon kapanıncaya kadar telefonu kullanın ve sonra şarja takıp full şarj yapınca batarya kalibre olur. Batarya kullanım rekoru için, batarya'yı sürekli %5-6 kalıncaya kadar kullanmayın. % 15-20 seviye olunca şarja takın, batarya'yı canlı tutun. Normalde telefon zaten %20 batarya seviyesi kalınca kapatın diye uyarı veriyor..

15 20 olduğunda şarja takayım o zaman ben ama kullanım rekoru nasıl olucak bu şekilde anlayamadım. Bu şekilde kullanım ömrü mü artıyor yani :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.