Şimdi Ara

4K Yayınlar ne zamana yaygınlaşır ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
2
Favori
10.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4K yayınlara daha var önce sd yayınları sonlandırmaları lazım artık.
  • Dünyada bile 4K gerçek anlamda yaygınlaşmadı. 4K içerik sayısı arttı ama 4K yayın yapan kanal sayısı hala çok az. TRT 4K'da bunlardan birisi.

Tüm dünyaya paralel şekilde gidecektir 4K'nın yaygınlaşması Türkiye'de. 3-4 senesi daha var. Henüz erken.

Ama 4K gereksiz diyenlere de gülüyorum. İzleyince bile farkı çok açık şekilde görüyorsun. 4K maliyetleri düştükçe yaygınlaşacaktır. Ama bugün için konuşursak maliyetleri yüksek olduğu için daha süre var.
  • 666azazel kullanıcısına yanıt
    Tüm ulusal kanallar 1-2 seneden beri HD yayın yapıyor nasıl yok?
  • s-adebisi kullanıcısına yanıt
    200 yerel kanaldan 20-30 tanesi. Hd %30 diyelim.

Bazıları gerçek ,bazıları sahte hd .

1080p zaten hiç yok. Avrupadada yoktu galiba.

Paralı şifreli yayınlarda bile sd kanal dolu ..hd ler biraz daha fazladır ama bize yararı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 16 Haziran 2016; 21:54:50 >
  • 666azazel kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz 20-30 kanalın dışındakileri kanaldan saymayın zaten; neredeyse tamamı 200 liraya replika iPhone satma peşindeler, yayın kalitesini mi düşünecekler?

Sahte HD yayın yapan sadece Kanal A kaldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerika da hd yayın 2006dn itibaren kullanıldı Türkiye'de 2012 4K Yı sizin hayali gücünüze bırakıyorum

• daha çok var bence de, ama ulusal kanallardan 5-10 tanesi geçsin 4k'ya bende geçerim
  • Tahminimce 2 sene sonra yaygınlaşır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu iş ilk önce platformlardaki şifreli kanallar ile başlar tıpkı HD kanalların ilk zamanında olduğu gibi. Genelde platformlar (digiturk dsmart gibi) içinde film spor ve belgesel kanallarından birer veya ikişer tanesi 4K yayına geçer. HD zamanında nasıl ki NAT GEO HD veya DISCOVERY HD kanalları varsa önümüzdeki bir kaç yılda da böyle bir durum ortaya çıkacaktır. Bu iş için öncü olarak elbette ki Amerikan platformları DISH ve DIRECT TV ilk başlayacaklar arasında olacağından şüphem yok. Avrupa da ise SKY UK/DE/IT ve CANALSAT öncülerden olabilir. alman SKY platformu SKY SPORT UHD ve SKY BUNDESLIGA UHD kanallarını bir süredir abonelerine sunuyor ama elbette tüm gün yayın seklinde olmuyor. Bundesligada her hafta seçilen maçlar ve şampiyonlar liginde de seçilen bazı maçlar 4K olarak veriliyor. Keza SKY UK İngiltere premier liginde her hafta 3-4 maçı SKY UHD kanalından 4K veriyor ama film kanalı açmadılar henüz fakat 2017 sonuna doğru SKY MOVIES UHD kanalının açılacağını düşünüyorum. Bizde ise ulusal kanalları 4K yayına geçmesi 3-4 yılı geçer. Digiturk, dsmart ve tivibu da bir spor bir film kanalının 4K olarak 1-2 yıla yayına başlayacağını düşünüyorum. Digiturk zaten bir adet 4K kanalı var fakat düzenli bir yayını yok sadece haftada 1 maç 4K veriliyor geri kalan zamanlarda eski maçlar dönüp durmakta bu kanalda. Platformların kendi açtıklları film ve spor kanallarına ek olarak bir kaç belgesel kanalı eklendiğinde içerik ufakta olsa çeşitlenmiş olacaktır ama suan için maalesef çok kısıtılı bir kanal ve içerik yelpazesi bulunmakta.

• Vay be konu 2 senelik. Millet kapış kapış 4k tv alıyodu. Sıcak fırsat hocam bu fiyata kaymak hocam. 2 senedir ne serediyosunuz merak ediyorum

• Sene 2018 ama biz 2016 sonunda 4k geçmişiz haberimiz yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: mobilephone

Vay be konu 2 senelik. Millet kapış kapış 4k tv alıyodu. Sıcak fırsat hocam bu fiyata kaymak hocam. 2 senedir ne serediyosunuz merak ediyorum
    Torrentden 4k film belgesel dizi müzik klibi ve +18 içerik indirip izliyorlar.

Sadece TRT 4K ile yetinmiyorlar

• selodonanımhaber kullanıcısına yanıt
    o kadarını biliyoruz da normalde video izlemek için tv mi alırsın. kanal olmadığı için kendilerini avutuyorlar video falan. yetinmek denmez ona mecburiyet denir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobilephone -- 2 Mayıs 2018; 1:28:4 >
  • quote:

o kadarını biliyoruz da normalde video izlemek için tv mi alırsın. kanal olmadığı için kendilerini avutuyorlar video falan. yetinmek denmez ona mecburiyet denir
    Gördüğüm en saçma mesajlardan biri olmaya aday.

YouTube'da bile izlediğin Türkçe kliplerin bile yarısı 4K uygulamasından açtığın zaman internetin yeterince hızlıysa 4K'ya geçiyor, Netflix'de pek çok 4K içerik var Digiturk'te Lig maçları 4K veriliyor BeIn IZ kanalı 4K, Kablo da Funbox UHD kanalı var, eee isteyen torrentten de istediğini indirip izliyor. Daha ne olsun?

4K TV'si olanları kıskanmayı bırakıp objektif olun.

• quote:

Turksat Hotbird Astra uydularıyla yaklaşık 10 adet şifresiz 4k kanal izliyorum.

• zero fear kullanıcısına yanıt
    gördüğüm en ağlak yorumlara aday. daha bilmem kaç sene önce teknosaya girdiğimde amcalara 4k itelemeye kalkıyolardı. şuan zaten piyasada full hd zor bulunur. Diyorum ki bilmemkaç sene önceden 4k almaya ne gerek var. Adamlar önce tv satıyor sonra sistem kuruyor. Para verdiysem full hizmet isterim. mevzu bu. Ama konuyu iyice ergenleştirip kıskanmaya getirmişsin. Sen torrentini videolarını izle kardeşim ben paramı sokağa atmadım vakti geldiğinde alıp izlerim

• quote:

gördüğüm en ağlak yorumlara aday. daha bilmem kaç sene önce teknosaya girdiğimde amcalara 4k itelemeye kalkıyolardı. şuan zaten piyasada full hd zor bulunur. Diyorum ki bilmemkaç sene önceden 4k almaya ne gerek var. Adamlar önce tv satıyor sonra sistem kuruyor. Para verdiysem full hizmet isterim. mevzu bu. Ama konuyu iyice ergenleştirip kıskanmaya getirmişsin. Sen torrentini videolarını izle kardeşim ben paramı sokağa atmadım vakti geldiğinde alıp izlerim
    Yaklaşık 10 yıl kadar önce Plazma mı tüplü mü tartışması yapılıyordu senin zihniyetindekiler pek çok insana tüplü televizyon aldırdı

Kullanmasını bilene hizmet var kardeşim 10 yıllık Breaking Bad dizisi bile 4K kalitesinde çekilmiş ve bunun gibi pek çok örnek var. Kısacası ben 4K'nın nimetlerinden faydalanıyorum ve aşırı memnunum sana da tavsiye ederim.

• zero fear kullanıcısına yanıt
    seni bilmemkaç milyara iphone x alıp ölümüne savunan tayfayla dernek kurmaya davet ediyorum arkadaşım. Birlikte mutlu mesut harcadığınız paranın ne kadar gerekli olduğunu onaylayıp durursunuz. Koskoca televizyon almışsın elbet bişekilde kullanılır o vitrin niyetine tutmazsın heralde sana tv nle bol 4k video izlemeler 😀

• 10 yılı var. 1080i ve 1080p ie mutluyum.

Siz 4K içerik için UHD sinema filmlerini takip edin. Bluray vs.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.