Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

4K Ultra HD Projeksiyon Cihaz Serisi PX747-4K/PX727-4K Hakkında Herşey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
43
Cevap
7
Favori
2.454
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Projeksiyonlar >> 4K Ultra HD Projeksiyon Cihaz Serisi PX747-4K/PX727-4K Hakkında Herşey
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      40 Mesaj
      04 Ağustos 2018 18:06:54
      quote:

Orijinalden alıntı: KG

Merhaba, ben de dün 747 modelini dün 6600 TL şeklinde aldım, almadan önce çok az yorum ve inceleme olması sebebiyle eksikliğini yaşadığımdan, başka bir gözle düşünen kişilere fikir olması açısından:

Kullandığım TV panasonic plazma vt 50 serisi, bu TV den sonra projeksiyon da görüntü kalitesi açısından eksikler gözüme batıyor ancak kesinlikle çok rahatsız edici değil, açıkçası görüntü kalitesi kontrast dışında ki bu da işin doğası gereği bir durum, her konuda 10 bin TL ye kadar olan tüm lcd TV lerden daha iyi, fan sesi beklediğimden çok daha iyi, fiyatına göre kesinlikle çok uygun bir cihaz.

Evin içinde 135" lik bir görüntü alıyorum ve 4k bu çözünürlüğü kaldırıyor güzel bir şekilde. Elbette bu çihazın belki 5-10 kalemi özellik olarak çok daha iyi olabilir günümüz teknolojisiyle ancak özellikleri kesinlikle iş görür ve yeterli. Bir özellik kabul edilemez düzeyde olunca cihaz bedava da olsa bence çöp ancak özelliklerin kesinlikle yeterli ve üzeri olduğu bir cihaz, bununla beraber doların 5tl olduğu bir ortamda, amazon.com daki fiyatın üzerine %18 KDV ile 3 yıl garantili bir 4k projeksiyon alabildiğimizi düşününce, kesinlikle alınabilir bir cihaz olmuş, ben aldığıma memnunum.

747 727 arasında çok düşündüm, kağıt üstü dışında pratikte gerçekleşecek durumları yani sıfır ışık ortamı sağlama sıklığı ve o ortamda uzun süre kalma isteği ile ikisi arasındaki rgbrgb nin sağladığı farkı kıyaslayınca ve elbette 1200 TL farkı da hesaba katınca 47 den yana seçimimi kullandım ve de memnunum.

Umarım fikir verici olur, selamlar...
      Öncelikle teşekkür ederim.Benimde kafam çok karışık gündüz performansını hiç bir yerde göremedim gündüz cıhaz dan bir kaç caps atma imkanınız olur mu?
      Bizleri aydınlatın çok kararsız kalıyoruz

şimdiden teşekkürler

ddhdndcn

• Yarbay
      8503 Mesaj
      22 Ağustos 2018 19:19:50

@KG ve @Divide By Zero

Cihazlarla aranız nasıl, memnun musunuz? Gündüz performansları nedir, bir kaç resim alabilir miyiz mümkünse?

@Divide By Zero
      @KG
      |
      |
      Bahsedilenler: Divide By Zero

Audio / Video : OnkyoTX-NR656 | Heco Victa Prime 702 + 302 + C102 | Zidoo X9S | Samsung 60 KS8000 SUHD TV | Logitech Harmony Elite & Hub | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo 4K | Asustor AS-6204T (NAS)
      PC : MSI B350 TOMAHAWK, AMD Ryzen 7 1700X (XIGMATEK TYR SD1264B), Samsung S24B350H, CORSAIR VENGEANCE DDR4-3000Mhz C15 16GB (2x8GB), Gigabyte GTX 1070 Windforce OC, Coolermaster HAF912 Plus, FSP HD700 Hydro 700W PSU, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
      Muhtelif : Samsung S7 Edge | Ipad Pro 10.5 | Audio Technica ATH-CKS77 | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021
    • Yüzbaşı
      310 Mesaj
      20 Eylül 2018 09:13:54

kusura bakmayın geç cevap için.

açıkçası son fiyatlar ne oldu ama cihazdan çok memnunum iyi ki almışım diyorum. özellikle 135, 140" büyüklükte full karanlıkta görüntü kalitesi olarak da ciddi keyif veriyor. 2000 ansi lümenler yerine bu 3500 lük tiplerden seçmek ile doğru yapmışım. diğer yandan çok ama çok önemli ve bence tek düşünülmesi gereken konu, ekranda görüntü oluşturan kısımın dışında yaklaşık 10 cm genişliğinde aydınlık oluşturan ama görüntü oluşturmayan bir dış çerçeve aydınlık durumu var. Bu durumu almadan önce görmenizi öneririm. benim cihaz ile ilgili tek sorunum bu. Ama açıkçası film izlerken unutuyorsunuz o kısmı, filme dalıyorsunuz ancak yeniden fark ettiğinizde gerçekten rahatsız ediyor.

son olarak eğer projeksiyon için ortam yaratabiliyorsanız ve destekleyici bir ses sisteminiz var ise, projeksiyonda film izlemek çok başka.
      |
      |
      eozen81 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Her insan bir dünyadır, sen kendi dünyanı yaşa !

• Yüzbaşı
      310 Mesaj
      20 Eylül 2018 09:22:59

gündüz performansı özelinde yorumlamam gerekirse, benim düşünceme göre hiç bir projeksiyon 09:00 ile 16:00 arasında ve ortalama bir ev aydınlığında diyelim kullanımı tat vermez. Tabi bazıalrı hiç ama hiç tat vermez yazık lamba ömrüne ve elektriğe kapatalım notkasında, bazıları ise idare eder olabilir. işte bu projeksiyon bence idare edebilir noktasında. tabi ne izleneceğine bağlı, çerezlik bir diz, veya genel bir tv izlenimi için beklentiler düşük olacağından izlenilebilir ama onun içinde projeksiyon hem ortam kulurulumu hem lamba ömrü vs biraz lüks kalacaktır.

bir de karanlık ortamda ki bu projeksiyonda full karanlıktan bahsetmiyorum, akşam üstü ve ya akşam ama odanın uzak bir kösesinde bir küçük lamba açık olmasında çok ciddi bir performans artışı oluyor ve çok da keyifli kullanılabilir. Hatta gün ışığı olmayan akşam 9 da odanızda ortalama bir lamba açık olması durumunda bile gündüz performansına göre çok daha iyi oluyor ama bence halen bir film vs izlemek için yeterli değil.

özetle loş ışık, ya da azıcık üstü ve tabiki karanlık ortam için düşünülmeli, aksi takdirde bence anlamsız.

belki yakın mesafe projeksiyonları ışık dağılımı açısından gündüz için daha uygun olabilir ancak uzun mesafeler değil. Son olarak gözlemlediğim bir şey, eğer odnın duvarları yani diğer duvaları beyaz ise, bu sefe 3500 lümen olduğundan duvarlardan geri ışık yansıması da bir tık performans düşürüyo, bunun etkisi de kontrast seviyesine oluyor. sanıyorum projekiyonda en önemli 3 konu, lamba gücü, çözünürlük ve kontrast ama keyfi en çok kaçıran kontrast düşüklüğü.

özetle tam gündüz ortamında olmaz ancak loş ışık veya akşam lamba ortamı için yine de alınabilir.
      |
      |
      djerosdj kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Her insan bir dünyadır, sen kendi dünyanı yaşa !

Reklamlar
Paykasa
SEO
paykasa
paykasa
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.