Şimdi Ara

4K TV TAVSİYESİ COK ACİL LÜTFEN.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, eski tv'mi teyzemlere verdim, şuan yeni bir 4K TV bakiyorum.
    Bütcem 4000-4500 TL arasi maximum.
    TV'de yaptigim islemler, yabanci dizi izliyorum, PS4 oynuyorum, genelde PES. Haricinde film, maclar felan.
    49-55'' arasi birşey düşünüyorum. Tercih markalarim Samsung, Sony, LG den yana olabilir. Eski TV'm Samsung 46F8000 di, gayet memnundum.
    Daha önce 49KS8500 kullandik ama geri iade etmek durumunda kaldik, ev halki curved'e alisamadi. Yan tarafta oturanlar sıkıntı cekti tv izlerken. O yüzden curved'i eliyorum maalesef.
    Bunun haricinde önerilerinizi lütfen bekliyorum arkadaşlar.
    Saygilarimla.

• Evet arkadaşlar. Benimde yakında düğünüm olacak ve 3500 tl ye kadar önerebileceğiniz bir tv var mı? 4k olsa iyi olur ama çokta gerekli mi bilmiyorum açıkcası. 49 inç ve üstü olması yeterli benim için...
  • Sony KD-55XD8505B
    LG 55UH770V
    Samsung 55KU7000

tavsiyem eğer sony de banding yok ise kesinlikle al.
  • Ilginiz icin cok tesekkurler hocam.
    Genelde bazi arkadaslar VA panel ve gercek 100hz tavsiye ediyorlar.
    Bu onerdiklerinizde durumlar neler?
    Güncel arkadaslar, diger üstad arkadaslardan oneri/tavsiye bekliyorum lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rodimus01

Ilginiz icin cok tesekkurler hocam.
    Genelde bazi arkadaslar VA panel ve gercek 100hz tavsiye ediyorlar.
    Bu onerdiklerinizde durumlar neler?
    Güncel arkadaslar, diger üstad arkadaslardan oneri/tavsiye bekliyorum lütfen.

Genelde LED TV hiç tavsiye etmiyorum ama piyasadaki bütün TV ler ne yazıkki LED TV.. LG olsun SAMSUNG olsun PHILIPS olsun SONY olsun
    hepsi LED TV. Hepsinde banding sorunu var.
    Banding olunca TV izleme keyfim hiç olmuyor.
    bunun kurtuluş yolu OLED TV almak.. ufakken birine "dolar kaç ₺?" öğrendiğimde "1.2 ₺" cevabını almıştım. şimdiki 4 kat fazla :(
  • Selamlar ustad. Haklisiniz. Mecburen bizde bunlarin icinde bulabildigimiz EN iyisini bulup değerlendiricez kendimizce. Bir kac model arasinda kaldim ve cogu arkadaslar Sony 55XD8505B oneriyorlar.

Panasonic: TX-50DX703E

ve Panasonic TX-55DX603E hakkinda ne dusunuyorsunuz hocam? Sanirim panelleri 50hz miş. 50hz'de büyük ekran tv'lerde pek önermiyor arkadaşlar?
  • Samsung u bilmiyorum ama diğerleri 100hz. Bende her yerde sony tavsiyesi gördüm. Param olsa onu alacam ama o kadar çıkamam philips 6501 alacak gibi görünüyorum şu an
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rodimus01

Selamlar ustad. Haklisiniz. Mecburen bizde bunlarin icinde bulabildigimiz EN iyisini bulup değerlendiricez kendimizce. Bir kac model arasinda kaldim ve cogu arkadaslar Sony 55XD8505B oneriyorlar.

Panasonic: TX-50DX703E

ve Panasonic TX-55DX603E hakkinda ne dusunuyorsunuz hocam? Sanirim panelleri 50hz miş. 50hz'de büyük ekran tv'lerde pek önermiyor arkadaşlar?

Panasonic hiç bir yerde görmedim. banding sorunu varmı hiç bilmiyorum.
    istersen biraz daha para biriktir OLED TV al. LED TV çok güzel ama banding yüzünden maç izletmiyo..
  • Hocam keske bütce olsa, biriktirme durumu olsa. Diger masraflarda var 4500 TL nin üstüne cikabilmem mumkun degil TV icin maalesef :(
    Forumdan diger üstadlarla da paylastim, youtube da değerlendirmeside var panasonic i bosch satiyor artik, pana'nin modelleri 50hz miş ama, sıkıntısı oymuş. Haricinde alinabilir bir TV dediler.
    Ama bu devirde 4k tv alacaksan, 4k icerik icin 100hz şart gibi. OLED tv'lerde 7-8 bin den assagi yok hocam minimum.
  • grundig vlx 8586 modeli hem 100 herz hem 4k hem de 3100 lira 55 olanı . bilmem uyar mı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.