Şimdi Ara

4K TV im var PC ve Xbox One X arasında kaldım.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sony 55XD8505 4K tvm var. Ayrıcada ekran kartı olmayan bir masaüstü sisteme sahibim. Özelliklerini aşağıya yazıyorum.

Bu kasaya GTX 1080 ekran kartı alıp kasayı tvye mi bağlasam, yoksa hepsini satıp xbox one x mi alsam bilemedim.

Masaüstü için 2 adet gamepad almam gerekecek. Bana konsol değilde pc kullanmamın yarattığı dezavantaj var mı?

Gerek grafik gerek kullanış olarak tavsiyelerinizi alabilir miyim?

i7 6700 K (işlemci)
    Corsair H100i v2 (sıvı soğutma)
    Asus Z170 Pro Gaming (Anakart)
    G-skill Trident-z 8X2 GB 3200MHz DDR4 (ram)
    Evga 650w Platium P2 PSU
    Samsung 850 evo 512 gb SSD
    NZXT s340 Kasa

• Hangi oyunları oynuyorsunuz? Mesela Online Fifa oynuyorsanız konsol almanız şart. Bu nedenle xbox one x alın derim.
  • Deathcallsdeath kullanıcısına yanıt
    Genel olarak FPS tarzı oyunlar ve Dota 2 oynuyorum. Diğer taraftan yeni evliyim, eşimide işin içine katmak istiyorum, ikimizin birden oynayabileceği oyunları da oynamam gerekecek artık :)
  • fps oynarım: konsol
    55" tv'de salonda oynarım: konsol
    eşimle coop oynarım: konsol
    bu sorulara konsolu öneririm.

pc'yi 55" tv'ye controller ile bağlayıp konsollaştırmak istediğinizde tabi ki bir konsol konforunu bulamayacaksınız. pc hard gamer işidir konsollar daha casual'dır derler. doğrudur bence ama her zaman geçerli değildir. öyle olsaydı, microsoft oyunlarını pc'ye de çıkarmasına rağmen turnuvalarını xbox üzerinde düzenlemeye devam etmezdi. bir oyunun grafik ayarlarını kurcalayıp özelleştirebiliyor olmak şahsen benim oyun keyfimi her zaman olumlu etkilemiyor. high ayarda oyunumu oynarken ultra'nın orada opsiyon olarak yer alması oyunun kendisine hakkıyla konsantre olmamı engelliyor. oyunların sanatsal bir değer ifade edip etmedikleri zaten tartışma konusuyken pc oyunculuğunun bu özellikleri oyunları daha çok teknolojik bir ürün kategorisine çekiyor. neyse bunlar başka bir konu :)

aslında bize her ikisi de gerekli. elinizdeki sistem güzel. satacağım diyorsanız iki kere düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gultekinlive -- 16 Eylül 2017; 2:38:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • GTX 1080 4k sistem icin yeterli degil GTX 1080 TI almanizi oneririm GTX 1080 TI aldiktan sonra uhd tv'ye baglaminizi onermem 3840 x 2160 en az 42 inch bir monitor alirsaniz daha iyi performans verecektir cunku televizyonlarda g-sync yok monitorlerde var bende hem xbox one s hem GTX 1080 TI ile donatilmis 4K masaustu pc var acikcasi pc'nin basindan kalkip xbox one s'e gecmeme firsat olmuyor. Yapacaginiz en iyi hareket 42 inch 3840 x 2160 bir monitor alip hem pc'yi hem xbox one x'i ona baglamak ve televizyonu oyun icin degil normal olarak kullanmak ya da monitor + televizyon cift ekran takilmak tabi bunun icin 2 tane GTX 1080 TI almaniz gerekecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaillard92 -- 16 Eylül 2017; 0:17:38 >
  • gultekinlive kullanıcısına yanıt
    Önerileriniz için teşekkürler. xbox 360 ve one kullanmış birisi olarak banada konsol çok sıcak geliyor. Salonda oyun oynama keyfi bir başka oluyordu.

Ayrıca PCyi toplarken çok özenmiştim. Karar vermeden önce iyi düşünmek gerekiyor.
  • Gaillard92 kullanıcısına yanıt
    Şuan 24" Viewsonic XG2401 144Hz monitörüm var. Bunu satıp 60HZ 4k monitöre yönelmek istemiyorum. Hali hazırda salonda bir 4K TV var olduğu için çok masraf yapmadan 4K oyun deneyimi yaşayabilir miyim onu çözmeye çalışıyorum. Sistemi satarsam elime yaklaşık 5000 gibi bir para geçiyor, bu fiyata konsol alsam nasıl olur diye düşnüyorum :) Dediğiniz gibi yoksa 1080Tİ sli ve 4K 42" monitörün keyfi efsane olurdu :) Ama evliyiz, bu tarz harcamalar mümkün olmuyor.
  • Hocam ben pc mi tv de konsol gibi kullanıyorum xbox one gamepad ile konsolda oyunlar pahalı oldugu için bu tarz bi sistem yaptım ancak konsolun konforu rahatlığı bi başka gampepadle tek tuşla her şeyi hallediyosun bence ps4 pro mu one x mi diye dusun pc direk ele ps4 exc oyunları bambaşka

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • One X almanı tavsiye ederim, genelde burada verilen cevaplar bu yönde olacaktır biz konsolcuyuz.:)O televizyonda zaten harika bir deneyim alırsın konsol rahatlığıda cabası ekosistemi Live kalitesi yeter.
  • Şahsen PC öneririm. Bence konsol alınacaksa exclusive oyunları için alınmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • One X almanızdan yanayım. En azından aklınızda bir acaba kalmadan, pişman olmadan oynarsınız büyük ihtimal. Diğer türlüsü size monitör masrafı da çıkaracak...
  • Arkadaşlar sistemimi satıp kararımı Xbox one x almaktan yana kullanıyorum. Konsol aklımın bir köşesinde sürekli kalacak yoksa.

Yorum yazan , fikrini belirten herkese çok teşekkür ediyorum.

• Crash_35 kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun. Pc'yi tut elinde derdim ama RDR 2 gibi başyapıtın belirsizliği yüzünden konsol daha iyi bir tercih olacaktır.

4K TV'ye takar keyfine bakarsın;)
  • Umarım tercihinden memun kalırsın.Ms zaten tum ozel oyunlari pc ye de getirmisti.Oyle bir donanimim olsa kesinlikle satip xboxa gecmezdim.Neyse tercih meselesi,iyi keyifli oyunlar dilerim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.