Şimdi Ara

4K oyun için 7700k mı 1800x mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Gençler sistemi kafamda netleştirdim birkaç aya toplayacağım. Vegayı da beklemek istiyorum. 1080 ti dan performansının düşük olacağı söyleniyor fakat fiyat/performans açısından çok daha cazip olursa vega alırım. Burası yeri değil fakat o kadar konuştuk söyleyeyim sistemi şöyle planlıyorum:

Ekran kartı: Asus strix 1080 ti (Belki vega)
    İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 (stok soğutucu ile kullanacağım şimdilik,yetmezse ilerde Corsair Hydro H115i 280Mm eklerim) 2018 de muhtemelen satar zen 2 alırım
    Anakart: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO Amd X370 3200+MHz (Msi titanium ile arada kaldım fakat fark yok gibi bunun tarzı daha çok hoşuma gitti, birkaç aya asus strix çıkarsa onu düşünebilirim)
    Kasa: Corsair Graphite 780T Full Tower ATX (SLI ve soğutma için de ideal)
    PSU: CORSAIR HX SERİSİ™ HX1200 80PLUS PLATINUM 1200W (2018 de SLI yapabilirim yüksek lazım)
    Ram: GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual kit (fiyatı uygun olursa 4x8GB düşünüyorum bilmiyorum ne kadar gerekli olur)
    Depolama için: Samsung 500GB 960 EVO M.2 Sata (Sistem kurulumu+Steam oyunları)
    Samsung 1TB 850 EVO SATA (torrent oyunları,film dizi müzik arşiv v.s.)
    HDD ile işim olmaz artık

Sistem böyle gençler değerli yorumlarınıza açığım. Kurduktan sonra fotoğraflarını siteye yüklerim. Beni intel 7700 belasından kurtaran başta Yoizhik hocam olmak üzere diğer arkadaşlara da teşekkürü borç bilirim

• Gençler sistemi kafamda netleştirdim birkaç aya toplayacağım. Vegayı da beklemek istiyorum. 1080 ti dan performansının düşük olacağı söyleniyor fakat fiyat/performans açısından çok daha cazip olursa vega alırım. Burası yeri değil fakat o kadar konuştuk sistemi şöyle planlıyorum:

Ekran kartı: Asus strix 1080 ti (Belki vega)
    İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 (stok soğutucu ile kullanacağım şimdilik,yetmezse ilerde Corsair Hydro H115i 280Mm eklerim) 2018 de muhtemelen satar zen 2 alırım
    Anakart: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO Amd X370 3200+MHz (Msi titanium ile arada kaldım fakat fark yok gibi bunun tarzı daha çok hoşuma gitti, birkaç aya asus strix çıkarsa onu düşünebilirim)
    Kasa: Corsair Graphite 780T Full Tower ATX (SLI ve soğutma için de ideal)
    PSU: CORSAIR HX SERİSİ™ HX1200 80PLUS PLATINUM 1200W (2018 de SLI yapabilirim yüksek lazım)
    Ram: GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual kit (fiyatı uygun olursa 4x8GB düşünüyorum bilmiyorum ne kadar gerekli olur)
    Depolama için: Samsung 500GB 960 EVO M.2 Sata (Sistem kurulumu+Steam oyunları)
    Samsung 1TB 850 EVO SATA (torrent oyunları,film dizi müzik arşiv v.s.)
    HDD ile işim olmaz artık

Sistem böyle gençler yorumlarınıza açığım. Kurduktan sonra fotoğraflarını siteye yüklerim. Beni intel 7700 den kurtaran arkadaşlara da teşekkürü borç bilirim

• Sli da yapsaniz 850 watt fazlasiyla yeterli olacaktir full overclock yapsaniz dahi. Ki bence sli yapmayin. 2080ti falan alirsiniz ileride. Cift gpu nun çilesi çok diyorlar. Bu kadar para verip bir de bunlarla ugrasmaya degmez bence. Ayrica zen 2 ye gecmeniz icin bir sebep de olmayacaktir. Muhtemelen am4 un destekleyecegi son zen islemciye kadar 1600 ile stok sogutucuyla 3.8 3.9 ghz civarinda sorunsuz idare edeceksinizdir. Sonucta 4k de 120 fps alacagim diye ugrasmazsiniz herhalde. Zen 2 ye terfi etmeniz bence israf olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 14 Temmuz 2017; 6:31:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SLI ı 2018 de ne kadar geliştirirler ne konumda olur fikrim yok. Eğer ki sorunsuz micro stuttersız oyunlarda min %50-60 kadar artış sağlarsa yaparım. Sistem zaten işlemcisiyle kasasıyla psusuyla anakrtıyla fazlaca yeterli olacaktır. Zen 2 için de çok gerekmedikçe upgrade etmeyeceğim. şu an sadece wraith soğutucu sesli olur mu oyunlarda rahatsız eder mi onu düşünüyorum. ona göre corsair h115i ekleyeceğim. 2 tane de Noctua NF-F12 almayı düşünüyorum. en sessizi bu diye okudum bir çok yerde. yapılan masrafa değer sanırım
  • Bence R5 1600 üzerine böyle sistem kurmayın. İşlemci R7 1700 olsun. Ben, hâlâ ileride sli yapacaksanız ya x99 ya da x299 sistem kurun derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 14 Temmuz 2017; 23:40:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Hocam 4K oyun için kurduğumdan dolayı CPU kullanımı gerçekten çok düşük kalıyor. Witcher da mesela %20-40 arasında. link:https://youtu.be/syBInZF9fk8?t=488 1700 e gerek yok diye düşünüyorum. SLI yaparsam zaten zen 2 işlemcisi de alacağım seneye. x299 x99 gereksiz pahalı testlerde 4K oyunda ryzenden nerdeyse hiçbir farkı yok.https://youtu.be/3w-G85O8n3I?t=355

• Seneye Zen2 alıp tekrar masraf etmene gerek yok ki. R7 1700 al ve birkaç sene devam et. x99 ve ya x299 'u sli yapacağım dediğin için önerdim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Sen de haklısın o açıdan. bakalım belki 1700 lü kurarım aklımın bir köşesinde duruyor. SLI işi kesin değil, şu sistemi oturturlarsa varmı böyle bir olasılık bilmiyorum kurarım. x370 de zaten SLI için gayet yeterli bir anakart
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.