Şimdi Ara

4K ile rahat başa çıkabilen internet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4K videolar ile rahat başa çıkabilen internet için kaç para ödememiz gerekir acaba?

• Yaklaşık 25 mbps'den yüksek bir internete sahip olman gerekiyor. İnternet servis sağlayıcıların tarifelerine göre değişir. 50-60'dan başlar, yükselir fiyatları
  • Millenicom'dan uzak dur 100Mbit bağlantım var bırak 4k yı 1080p videolar donuyor buyur konuya bi göz athttps://forum.donanimhaber.com/millenicom-um-yaptigi-rezillik--143595168
  • netflix için 16-20 mbps civarı yeterlidir HEVC codec kullandığı için 4K'da. Ben torrente yüklenirken Netflix uygulamasına sadece 20 mbps izin veriyorum bazen, yine de 4K'ya geçiyor 1-2 dakika içinde. Yine de bütün platformlarda sorunsuz 4K isterseniz +30 mbps bir tarife seçmenizde fayda var. Millenicom ve bazı ISS'lerde yurtdışındaki video platformlarına trafik sıkıntısı var 100 mbps alsanızda 4K izleyemeyebilirsiniz iyi araştırın almadan önce. Sadece Netlix önemliyse Turknet'i seçmenizde fayda var anlaşma yaparak CDN'leri yurt içine aldılar içerik direk yurtiçinden geliyor Turknet kullanan Netflix müşterilerinin. Ancak bu aralar ilk aktivasyon süreci ve müşteri memnuniyetinde diplerde olan bir firma siz yine de iyice düşünün araştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBCD -- 23 Mayıs 2020; 17:39:26 >
  • Önemli olan abonesi olduğunuz ISS'nın hız kesmemesi, yani streaming servislerine bandwidth throttling uygulamaması. Kendi deneyimlerime göre Türk Telekom önerebilirim. 25Mbps ve üzeri paketler 4K için idealdir. Güncel fiyatlarını Türk Telekom'un web sitesinden veya MH'den öğrenebilirsiniz.

quote:

YouTube
    SD (up to 720p) - minimum 1.5mbps
    HD (1080p) - minimum 3mbps
    Ultra HD (4K) - minimum 13mbps

Netflix
    SD (up to 720p) - minimum 3mbps
    HD (1080p) - minimum 5mbps
    Ultra HD (4K) - minimum 25mbps

Amazon Video
    SD (up to 720p) - minimum 900kbps
    HD (1080p) - minimum 3.5mbps
    Ultra HD (4K) - minimum 15mbps

Apple TV
    HD (1080p) - minimum 6mbps

Hulu

Vudu
    SD (up to 720p) - minimum 1mbps
    HD (1080p) - minimum 4.5mbps
    Ultra HD (4K) - minimum 11mbps

Vimeo
    SD (up to 720p) - minimum 4mbps
    Ultra HD (4K) - minimum 22mbps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 23 Mayıs 2020; 17:55:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Der Meister.

Önemli olan abonesi olduğunuz ISS'nın hız kesmemesi, yani streaming servislerine bandwidth throttling uygulamaması. Kendi deneyimlerime göre Türk Telekom önerebilirim. 25Mbps ve üzeri paketler 4K için idealdir. Güncel fiyatlarını Türk Telekom'un web sitesinden veya MH'den öğrenebilirsiniz.

quote:

YouTube
    SD (up to 720p) - minimum 1.5mbps
    HD (1080p) - minimum 3mbps

Netflix
    HD (1080p) - minimum 5mbps
    Ultra HD (4K) - minimum 25mbps

Amazon Video
    SD (up to 720p) - minimum 900kbps
    HD (1080p) - minimum 3.5mbps
    Ultra HD (4K) - minimum 15mbps

Apple TV

Hulu

Vudu
    SD (up to 720p) - minimum 1mbps
    HD (1080p) - minimum 4.5mbps
    Ultra HD (4K) - minimum 11mbps

Vimeo
    SD (up to 720p) - minimum 4mbps
    Ultra HD (4K) - minimum 22mbps
    Yanlış tablo . YouTube da 4k için minumum 25 mbps istiyor. 60 fps de saha fazla. 13 mbps ile full hd anca izlenir., ki o da şüpheli..

4K ile rahat başa çıkabilen internet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35 mbit çok çok rahat yetiyor netspeed ve netgalaksi firmalarına bakabilirsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Bu durum bitrate - frame rate'e gore degisiyor. Tabloda min. ifadesi yer aliyor. Hazirlayan da ben degilim zaten.

Kaynak:https://techtalk.currys.co.uk/tv-gaming/tv/how-fast-does-my-internet-need-to-be-to-stream-4k-movies/

Kendilerine bildirebilirsiniz. Dogruysa zaten degistireceklerdir. Aldiklari verileri kafalarindan salladigini dusunmuyorum.

Buradan da en dogru tabloya goz atabilirsiniz:.
    https://support.google.com/youtube/answer/78358?hl=en

Belirttiginiz min. 25Mbps ifadesi resmi kaynakta da gecmiyor. Belki actiginiz videoya istinai bir durumdur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Aslında içeriğe göre değişiyor. Bir de Youtube çok yüksek sıkıştırma uyguluyor, kaliteyi bozuyor. Sabite yakın görüntülerde 8 Mbit bağlantımda bile 4K açabiliyordum, 2K da 8 Mbit ile çok rahattı. FullHD videoları aile evimdeki 5 Mbit bağlantı ile izleyebiliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.